Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Marekgd
aliccjaaa wszystko załeży od twojej operatywności. Ja biopsje robiłem w czwartek o 19 a następnego dnia wieczorem lekarz podał mi wyniki przez telefon. 150 zł to nie mało bo wiem że w innych miastach zaczyna się od 100-120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
aliccjaaa wszystko załeży od twojej operatywności. Ja biopsje robiłem w czwartek o 19 a następnego dnia wieczorem lekarz podał mi wyniki przez telefon. 150 zł to nie mało bo wiem że w innych miastach zaczyna się od 100-120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
ja tez miałam wynik biopsji na drugi dzień zapłaciłam 200 zł w lublinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluśka5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oluśka5
cześć czy ktoś ma raka tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Mam nadzieję, że już nie mam bo mi go wycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Oluśka5 jaki masz problem? pytaj śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacim
Ja na tarczyce zacząłem się leczyć w 1998 kurcze mam rocznicę . Na początku stwierdzili Basedova ale po 2 latach Hashimoto i tak się leczyłem do 2002 roku w tym roku wyniki się skopały TSH FT3(tylko w normie) i FT4. Czym prędzej udałem się do endo prywatnie i na USG wyjszlo guzy tzn o tym, że były wiedziałem w 2002 ale teraz je dobrze wykarmiłem nie jest tak źle bo mają chyba po 2 cm. Ale endo powiedziała, że nie ma mowy o cięciu leczymy się dalej no i od jutra zaczyna leki bo w aptekach nie ma trzeba zamawiać. No i za miesiąc do kontroli. Jedno stwierdziłem aby chotować trzeba być zdrowym i bogatym bo nawet prywatnie się dopchać to kosmos. W mojej miejscowości jest 1 endo prywatny i terminy na lipuiec więc co zostaje bulisz 3x tyle i atakujesz zawodowca .Rak mi się wytdaje przynajmniej bo i tam się dopchać to sukces. Ale zdrowie najważniejsze. No zobaczymy co będzie z tego. Pozdrawiam tarczycowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
Witam wszystkich! Moja historia z badaniami jest dosyć krótka w porównaniu z innymi. 25 lutego miałam usg, które zrobiłam prywatnie przy okazji usg piersi, 28 lutygo udało mi się "wedrzeć" do endo (państwowo), 5 marca biopsja - państwowo, 12 marca wynik został wysłany do poradni endo , a dzisiaj wizyta u endo - państwowo. Z tego co czytam szybko udało mi się to pozałatwiać. Endo dzisiaj dopiero dała mi mój wynik biopsji " obraz cytologiczny ( drobne skupienia normotypowych tyreocytów) łącznie z danymi z usg może odpowiadać guzkowi pęcherzykowemu w przebiegu wola guzkowego)". Endo sama do końca nie była przekonana czy to dobry wynik czy nie. Dała mi skierowanie na scyntygrafię i na powtórne usg żeby dokładnie sprawdzić moje przytarczyce. w poprzednim usg było " poniżej dolnego bieguna lewego płata kilka krągłych hyperechogennych zmian ogniskowych litych wielkości do 7 mm- zmiany w lewych przytarczycach o typie gruczolaka?". Skierowanie na usg opatrzone jest trybem- pilne. Kazała iść do innego radiologa żeby sprawdzić czy nie ma tu jakiegoś błędu. Nie wiem o co chodzi z tymi przytarczycami? Kazała mi się też przygotować do operacji usunięcia guza tzn. zaszczepić się na żółtaczkę . Zbyt wiele mi nie powiedziała tylko że jej się to nie podoba. Macając moją szyję doszła do wniosku że od usg guz urósł.Wcześniej jak dzwoniłam to przez telefon mówili ze to nie rak, dzisiaj słowo to też nie padło ale jak czytałam post Marekgd to już nic nie wiem. Może jednak to rak? Gdzie na pomorzu znajdę dobrych specjalistów żeby mi nic nie spaprali . Do Gliwic trochę mam daleko. Może jest tu ktoś z Trójmiasta i mógłby mi poradzić jakiś dobry szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
KACZELADA trzymaj się rób wszystkie badania, nie poddawaj się sama codziennie mysle o moich guzach i sie boję co tam może siedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Koczelada. postawa to wyniki- zwykły guz czy nowotwór. Od tego pownna zależeć twoja decyzja. A z trójmiasta do Gliwic wcale nie tak dalego. wsiadasz ok. 14.00 w bezpośredni pociąg w Gdyni lub w Gdańsku i wysiadasz w Gliwicach po 22.00. Spod dworca taksówką za 10 zł do przyklinicznego szpitala a rano dwa kroki i jesteś klinice. Jest też nocny pociąg ale tego nie polecam.Zdziwisz się ile pacjentów jest tam z Gdańska pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi Drodzy i natalio22, Właśnie dziś - Wielki Piątek dowiedziałam się o moim r. brodawczaku i mam skierowanie do onkologii w Warszawie. Chce się udać dodatkowo na wizytę do dt Stachlewskiej - też mi polecono Tą Panią DR. Mam pytanie - czy powtarzano Wam przed operacją jeszcze raz biopsje? Jakie badania robiono przed? Jak fumkcjonowaliście po operacji? Serdecznie pozdrawiam z Płocka i Życzę spokojnych i zdrowych oraz niedeszczowych Świąt Wielkanocnych ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczelada
Nie wiem czy znajdę jutro czas żeby tu zajrzeć, dlatego teraz życzę wszystkim z okazji tych Świąt pomyślności i zdrowia (tego przede wszystkim) oraz wytrwałości. Walczcie dzielnie o wasze zdrówko. Życzę wam jeszcze pogody ducha i wsparcia od najbliższych. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moraiki
mam pytanie, czy ktoś miał operację w Bytomiu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janiska
Zyczę Wszystkim wesołych pogodnych Swiat,smacznego jajeczka,mokrego dyngusa,a najbardziej zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam biopsję robioną 3 marca,wczoraj dzwoniłam do przychodni i jeszcze nie ma wyników.Strasznie długo to trwa.Już mnie cholercia bierze... Życzę Wam wszystkim zdrowych i spokojnych świąt.Przede wszystkim dużo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...........@................@ ..........@.....@........@......@ ........@............@............@ ........@....(\(\........../)/)....@ ..........@..(=':')......(':'=)..@ ............@(..(")(")..(")(").@ ................@...........@ ....................@....@ ............... ......@ Moc prezentów od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
**___** _**___**_________**** _**___**_______**___**** _**__**_______*___**___** __**__*______*__**__***__** ___**__*____*__**_____**__* ____**_**__**_**________** ____**___**__** ___*___________* __*_____________* _*____0_____0____* _*_______@_______* _*_______________* ___*_____v_____* _____**_____** _______*****_______ Zdrowych,spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych życze wszystkim 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój mąż 4 miesiace po operacji
i nareszcie odzyskuje głos.Potych wszystkich zastrzykach ,sterydach--teraz chodzi na galwanizację i jonoforezę ale nareszcie są rezultaty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzyś7
Witam wszystkich Bardzo proszę o pomoc Czy ktoś z was miał oprecaje w Warszawie na ul.Barskiej na tarczyce.Każda informacja jest dla mnie ważna np. jakie sa warunki,jak personel, itp.,więc naprawde bede wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marekgd
Również przyłączam się do życzeń! pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość timonkawd
**___** _**___**_________**** _**___**_______**___**** _**__**_______*___**___** __**__*______*__**__***__** ___**__*____*__**_____**__* ____**_**__**_**________** ____**___**__** ___*___________* __*_____________* _*____0_____0____* _*_______@_______* _*_______________* ___*_____v_____* _____**_____** _______*****_______ ZDROWYCH WESOłYCH SWIAT DLA WAS I WASZYCH RODZIN!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia31
Umyj jajka, upiecz babkę Złap królika, kup sikawkę Bo Wielkanoc już nadchodzi Więc się bawić nie zaszkodzi Lecz uważaj też na kaca Bo we wtorek czeka praca WESOŁYCH ŚWIĄT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka-73
Nie warto bać się zabiegu na tarczycę.Moja wyszła po czarnobylu.Zaczełam ją leczyć mając dopiero 28 lat.Czułam że coś mnie zaczyna przyduszać ,mocno się pociłam,włosy zaczeły się sypać a co najgorsze doszło kołatanie serca i wysokie ciśnienie.Wykryto guza 3,5cm i3 maleńkie.Moja endo nie przepisała żadnych leków.Nie potrafiła namówić mnie na operację,kazała tylko zrobić biopsję,która wykazala,że wszystko jest w porządku.Chodzilam co dwa miesiące do kontroli i czułam się coraz gorzej.Osiem miesięcy temu koleżanka namówiła mnie do zmiany endo.Poleciła mi wspaniałą panią endokrynolog.Kiedy pokazałam jej moje wyniki była zszokowana .Samo tsh było poniżej normy.Przepisała metizol .Było troche lepiej,ale miałam zastanowić się nad operacją.Po trzech wizytach sama podjeła za mnie decyzje i napisała skierowanie do szpitala.Bardo się bałam,ale miałam duże wsparcie od męża i mojej przujaciułki.Dziś mam 35lat jestem miesiąc po operacji i wszystko wróciło do normy.Wiadomo że głos jest troche słabszy,ale to wszystko minie.Mam wycięty cały lewy płat z guzami,prawy jest zdrowy,badanie hist-pat w porządku.Każda tarczyca jest inna i gdybym 7lat temu zostala poprowadzona takjak teraz mialabym już to za sobą.TSH w normie i nie muszę brać żadnych hormonów i innych leków.Strach jest złym doradcą.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
witam wszystkich po świetach lalka 73 chyba Ci zazdroszcze, ze masz za soba operację i dobre wyniki mi 2 endo to samo radzi obserwować chciaż mamy guzy na obu płatach -wyniki w normie ale samopoczucie średnie, wybieram się jeszcze do jednego lekarza zobaczymi co mi doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalka-73
aga68 powodzenia jeśli będziesz po wizycie u endo odezwij się.Jestem ciekawa co on Ci doradzi.Chętnie odpowiem na pytania co chciałabyś jeszcze wiedzieć.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
dam znac tylko teraz jeszcze zrobie badania anty -TPO i TRab a na to ostatnie jest dosyc długi czas oczekiania czy ktos mi może jeszcze powiedziec jakie jest znaczenie badania TG (tyreogolobuliny?) i kiedy sie je wykonuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam Wasze wypowiedzi co do Gliwic i się zastanawiam czy dobrze zrobiłam idąc do Zakopanego na operację! Już sama nie wiem czy nie zadzwonić do Gliwic i się nie dopytać ile trzeba czekać? Wszyscy mi mówią żebym nie przesadzała i szła tam gdzie się umówiłam bo to prosta operacja, ale ja nie jestem przekonana...rany straszny mam dylemat może ktoś mi coś doradzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DollyD
Witam wszystkich ! Jestem załamana, a czytanie Waszych wypowiedzi bardzo mi pomogło duchowo. Jednak bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników moich badań. Byłam ciągle zmęczona, blada, wiecznie opuchnięta i nerwowa. Czulam ucisk na krtań, a kiedyś leczyłam tarczyce, więc pełna obaw zrobiłam wszystkie badania: TSH 2,2 ng/dl, FT4 2,0 ng/dl przy tym cholesterol 240 mg/dl. Lekarz rodzinny wysłał mnie na usg , a tam oba płaty tarczycy mocno powiększone o niejednorodnej echogeniczności i echostrukturze, w obu płatach guzy po dwa cm i to kilka pojedyńczych, do tego cieśń powiększona do 1 cm i zły przepływ krwi. Na wizyte u endokrynologa musze czekać jeszcze 2 tygodnie, chyba zwariuję, bo w mojej rodzinie wiele osób miało raka i umierało młodo. Ja mam małe dzieci i bardzo się boję. Pomóżcie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga68
Dolly spokojnie rób dalej badania niemal wszyscy na tym forum mieli lub mają guzy ja mam oba płaty zajęte i jeden z radiologów -onkologów nazwał to konglomeratem mam za sobą usg, biopsje, wyniki hormonów, wyniki przeciwciał czekam na ostatnie TRab i na ta chwilę mam obserwować taka jest decyzja 2 endo planuję wizytę jeszcze u jednego też mam dzieci i tez sie boję na tym forum jest wiele osób, które Ci będą służyć pomocą jesteśmy z TOBĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×