Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

hey :) ja niedawno wstalam :) pojade chyba polazic po Ikea bo nie mam co robic :/ a co tam u Ciebie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas dzisiaj brzydka pogoda, pada deszcz i wieje wiatr. Nie bardzo jest co robić, na szczęście mała pojechała do sąsiadki więc ma się z kim dzisiaj bawić :-) A tak poza tym to nuda :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki U mnie też nuda,pogoda nie nastraja na nic!! rano wstałam, wypiłam kawe i znowu miałam ochotę się położyć, masakra, nienawidzę takiej szarówki,chce już śniegu!!!!!!!! mam do zrobienia papiery do pracy ale takmi sie nie che ze wymyslam inne rzeczy oby tylko nie robic tamtego, teraz np. rozjaśniam sobie włosy na koncach ;p robie sobie tzw ombre :) trzymjcie kciuki zeby mi włosów nie wypalilo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochni! Jestem na tym forum dosc dlugo jako "czytacz", ale dopiero teraz pisze do was. Mam wycieta cala tarczyce z powodu raka brodawkowatego . Biore Euthyrox 150. Niestety nie moge znalezc zadnego endo jaki leczy osoby takie jak ja- nawet prywatnie wszystkie terminy sa za mniej wiecej 1/2 roku. Mam niedoczynnosc mimo,ze wynik idzie powoli w strone nadczynnosci. Mam wiekszosc objawow niedoczynnosci: sucha skora. lamliwe paznokcie, fatalne wlosy. nie spie w nocy bez tabletki nasennej,ciagle jestem zmeczona , marzne i wiele innych- pojawiaja sie takze objawy nadczynnosci- ataki goraca i pocenie sie. Czy ktoras z was ma podobne doswiadczenia? Byloby mi to bardzo pomocne. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIDHI witaj ja mam wyciętą tarczycę z tego samego powodu co ty :) więc witaj w klubie! :D powiem szczerze, że ja nie chodzę do żadnego endo, tylko jeżdżę na kontrole raz w roku, nasze tsh ma mieć wartość 0,2-0,3 więc musisz sobie kontrolować tsh żeby mniej więcej mieć to pod kontrolą, ja biorę eltroxin dawkę zmieniam sobie sama jak widzę, że ths jest za wysokie albo niskie, niby nie powinnam sama ale lekarz kiedyś za to mnie pochwalił bo miałam duzo za duze i dzięki temu że zmieniłam dawkę wróciłodo normy, więc najlepiej napisz jaką bierzesz dawkę lekow i jakie masz tsh, a tak co do objawów, ja miałam skrajne wartości tsh i niby w niedoczynnosci i nadczynnosci ale nie miałam zadnych objawów. np. przy tsh 0,008 czułam sie normalnie a lekarz wywalił oczy jak zobaczył wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nidhi co do włosów to owszem wyłażą mi garściami, ale to jest tak od czasu operacji (4 lata) i nie przechodzi więc sie przyzwyczaiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIDHI fajnie, że wreszcie się odważyłaś i napisałaś. Jeśli możesz to napisz coś więcej np kiedy miałaś operacje, gdzie, skąd jesteś. Może wtedy będzie nam łatwiej Ci pomóc. Obecnie ja jestem na takim etapie, że zaczynam brać po jodzie Euthyrox i dzisiaj dopiero pierwszy raz wzięłam 100 i narazie u mnie nic się nie dzieje. Przed jodem krótki czas brałam 150 i co pamiętam kilka razy zdarzyło mi się szybsze bicie serca ale po paru minutach przechodziło. Z pozostałych objawów jakie opisujesz narazie u siebie nic nie zaobserwowałam, ale może dziewczyny coś napiszą jak się pojawią. Tylko to zmęczenie ale to bardziej powiedziałabym iż jest to zasługa pogody bo mój mąż ma tak samo, że ledwo wstaniemy z łóżka a już z powrotem poszlibyśmy spać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wielkie za info. Moj wynik TSH to: 0,077 - biore Euthytox 150, wiem,ze niektorzy biora nawet 200. Czuje sie powiem szczerze nieciekawie i mam dylemat czy zmienic dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastazja jak włosy ? pochwal się efektem i puść fotkę :-) masz rację, że dawkę powinien ustalać lekarz ale jeśli wiesz co robisz to czemu nie. Ja zadzwoniłam w szpitalu jak byłam na jodzie i w-wie dobry endo pierwsze wizyty koło lutego 2012 roku oczywiście prywatnie. Też na początek chcę jechać do jakiegoś endo i zobaczę co zaproponuję a potem zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Jestem z Trojmiasta a konkretnie mieszkam w poblizu Gdyni. Operacje mialam w sierpniu, 3 dni po odebraniu wyniku biopsji, - to byly straszne dni w moim zyciu no i tempo bylo okrutne. We wrzesniu bylam na leczeniu jodem w Zgierzu. Dostalam dawke 125 mCi .Od kilku lat mialam objawy niedoczynnosci, ale wyniki byly w miare OK i lekarze nie zwracali uwagi na objawy a ja czulam sie coraz gorzej. Wlaciwi to moje klopoty ztarczyca sa od chyba 20 lat- poczatkowo byla to nadczynnosc i jeczenie jodem. Niestety guzy nie zniknela a zezlosliwily sie. myslalm,ze po operacji wroce jakos do normy ,ale niestety tak nie jest. Ciekawa jestem czy to typowe. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nidhi masz troche małe tsh, powinnas zmniejszyć dawkę, łatwiej by mi było polecić jaką gbybyś brała eltroxin, ale ja bym zaproponowała brać 150 i 100 czyli np. w poniedziałek wez 150 we wtorek 100, potem sroda 150 czwartek 100 itd za dwa tygodnie sprawdz ths, zaszkodzić nie zaszkodzisz sobie na pewno, po prostu bierzesz dłuzszy czas spora dawke i twój organizm zaczyna troche z nią walczyć spróboj brac jak powiedziałam i zobaczysz, ja teraz tak biorę eltroxin bo miałam tsh podobne do twojego 0,08 czy cos takiego i mi powiedzieli ze trzeba zmiejszyc dawke i biore 100 i 150, eweliza no włosy ok :) wyszedł czekoladowy kolor :) ale fotę wyślę kiedy indziej bo już dzisiaj wyglądam jak potwór z bagien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nidhi Z tego co piszesz to miałaś chyba kilka guzów ??? jakiś czas temu zaczełam czytać to forum co piszemy od początku i pamiętam, że ludzie opisywali swoje problemy z tarczycą takie jak twoje, że leczyli się np na nadczynność a po usunięciu tarczycy nadal mieli z tym problem. Wiesz co pisał tutaj taki chłopak Marekgd i on też pochodził z okolic trojmiasta i polecał jakiegoś super endo z waszych okolic. Jeśli chodzi o tego chłopaka to jego wiedza jest imponująca więc jeśli miałabyś ochotę i czas to przejrzyj sobie jego wpisy. Mogę się pomylić ale zacznij gdzieś od 40 strony i na jego wpisach powinnaś doszukać się dobrego fachowca z waszych stron. Widzę, że rak brodawkowaty dominuje na forum bo ja też takiego miałam i też w szybkim tempie go usunęłam ( wtorek biopsja a piątek operacja )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o tsh to spróbuj jak pisze nastazja nie zaszkodzi a może pomóc, bo faktycznie zanim dostaniesz się do endo może minąć jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny, tak zrobie - zobacze jakie beda efekty Czy orientujecie sie jakie sa u Was ceny za wizyte u dobrego endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chętnie wybrałabym się nawet do innego miasta- Warszawy czy Krakowa a właściwie do każdego gdzie miałabym dobry dojazd najlepiej PKP. Jeśli znacie dobrych endo ,którzy zajmują się pacjentami nowotworowymi po operacji to proszę o info . pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza wielkie dzieki, poszperam - moze uda odnalezc mi sie wpisy tego chlopaka odezwe sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nidhi moja znajoma co była ze mną na jodzie dostała namiary na super endo z w-wy i idzie do tej kobiety we wtorek i ma dać znać jak u niej jest na wizycie. Tą endo polecili jej znajomi a wręcz prosili by wybrała ją a nie inne no i udało jej się i na wizytę czekała koło tygodnia jeśli chcesz to we wtorek mogę przesłać Ci namiary o ile pani dr okaże się kompetentną osobą. Z trójmiasta nie powinnaś mieć chyba jakiegoś większego problemu by dostać się do warszawy. A ta pani dr to prof, coś tam coś tam napewno próćz endokrynologi ma spec. jeszcze internista i jeszcze coś ale nie będę pisać bo mogę coś pokręcić. Gdybyś była zainteresowana to daj znać to będziemy kombinować namiary a prywatna wizyta chyba 120 zł aczkolwiek pewności nie mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza dzieki, bardzo chetnie- poczytalam wpisy Marka gd- podal nazwisko lekarza z Trojmiasta. ale wiem ,ze do niego nie dostane sie bo nie przyjmuje zadnych nowych pacjentow. Chetnie pojechalabym do wawy jesli lekarka bedzie dobra. pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny :) widze ze mamy tu nowa osobke :) ja niestety nie pomoge bo na tym kompletnie sie nie znam chodze do endo co pol roku i ona mi wszystko sprawdza i jak dawki sa zle to mi zmienia :) naszczescie od paru miesiecy mam wszystko w normie :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia068
Czesc Kochane. Wybaczcie, ze nie odzywalam sie, musialam troche odsapnac, doszly mi klopoty osobiste i paskudna grypa :/ Widze, ze mam spore braki, nie czytalam jeszcze zaleglych postow, ale obiecuje dzis nadrobic. Trzymajcie sie cieplo Dziewuchy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po tak długiej nieobecności witamy ponownie madzię068 hej dawno cię nie było, chyba trochę zapomniałaś o nas. To, że się troszkę usprawiedliwiłaś to dobrze, ale musisz obiecać poprawę i wytłumaczyć się porządnie. A tak na serio to co u Ciebie ???? A co u pozostałych??? u mnie dzień jak co dzień i pogoda do dupy bo ciągle pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wietam :) u mnie 12 a ja dopiero wstalam :) (mam wolne) no i nie wiem chyba domek bede sprzatala chociaz straaaasssszzzzznnnnieeeee mnie sie nie chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rety dzisiaj to dopiero tutaj cisza panuje. nikogo nie ma i jest smutno. Madzica a jak Ty, jak Twoje nastawienie przed jutrem? mam nadzieję, że pozytywne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Troche zaczynam sie denerwowac przed jutrem,ale tylko troche. Dzis z ciekawosci poczytalam na temat tarczycy na norweskiej stronie.Wszystko wyglada tak samo.Tzn.leczenie po raku np.Co roku w Norwegii potwierdza sie 200 przypadkow raka.Najwazniejsze-pisza,ze mimo tej choroby wszyscy po leczeniu sa zdrowi:)Tak wiec troche mi ulzylo bo balam sie,ze moga sie tu na tym nie znac,tak jak w Polsce.W Polsce jednak tego jodu duzo wiecej brakuje i lekarze maja wiecej przypadkow chorob tarczycy. Nie pisze juz wiecej,bo zaczynam sama siebie pocieszac... Jutro jak tylko wroce z badan to napisze. Trzymajcie sie cieplo,do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica pamiętaj, że będziemy z Tobą i będziemy czekały na wieści od Ciebie. Trzymaj się cieplutko i daj znać jutro. A kciuki będę zaciskać nawet u stóp by wszystko było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica30 Wszystko bedzie ok :) ja to mysle ze to nawet nie bedzie rak :) tylko tak jakies guzy :) bede trzymala kciuki jutro :) napisz koniecznie co powie lekarz :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica Trzymaj sie Kochana, nasze dobre mysli beda wokol Ciebie. Pamietaj o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
nie wiem czy mnie jescse pamietacie ale moja sytuacja teraz tak wyglada ; czesc dziewczyny z konsultowalam ise ze lekarzami w pl i pokazalam im te wszystkie wyniki usg i z operacji opis i.... powiedzieli mi ze oni by mi wyzucili cala tarczyce wraz z wezlami zeby nie mial gzie sie pszezucic a... w irl powiedzieli ze ten prawy plat co wycieli to wystarczy i jade do pl jescse pszed swietami ,mam nadzieje ze bende miala te operacje szybko aaa i mialam robione badanie na te termoglobuliny powiedzieli ze wynik jest dobry ale doklanie nie powiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
dziewczyny znowu mam dola z nowu zaczelam plakac bo mialam nadzieje ze potwierdza to co w irl ale sie rozczarowalam i zadreczam sie ze nie zrobilam tej operacji w pl i jusz jestem 6 tygodni po operacji i czeka mnie druga .... czy ktos jest w tanie mnie akos pocieszyc .... bo czuje ze za dlugo zwlekam i sie okropmnie boje . cchoc mowia ze nie mam przezutow to lekarze powiedzieli ze wywala mi wszysko czyli wezly tesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama Tak jak wszystkie tu mowilismy bylas olana przez lekarzy w Irlandi-SZOK !! to sie wogole w glowie nie miesci !!!! przez nich bedziesz musiala przechodzic przez to jeszcze raz !!! odrazu bylo dziwne to ze przy raku nie mialas usunietej calej tarczycy i ze nie podali Ci jodu :/ moja lekarz odrazu mi mowila ze usuwa sie cala tarczyce po to zeby rak nie przeniosl sie na druga polowe. no i to ze nie podali Ci jodu to juz wogole bylo dlamnie nienormalne !!! no ale nie ma co sie martwic :) tylko trzeba sie cieszyc ze wkoncu bedziesz miala wlasciwe leczenie :) ja na Twoim miejscu bardzo bym sie cieszyla z tego powodu :) bo co by bylo gdybys nie skonsultowala sie z lekarzami w Polsce -rak mogly wrocic na drugiej polowie tarczycy a Ty bys nawet o tym nie wiedziala - a tak wszystko bedzie dobrze) :) co do wezlow mysle ze lekarze nie moga mowic teraz o ich wycieciu. pewnie mowili ze jest taka mozliwosc- jestem pewna ze nie powiedzieli ze napewno je wytna :) najpierw musza Ciebie zbadac i zobaczyc czy bedzie taka koniecznosc :) (nie martw sie nawet jak powiedza ze je wytna to nic strasznego i nic to nie oznacza- bardzo duzo ludzi ma usuniete wezly w szyji przy raku tarczycy) :) mysle ze zadecyduja co i jak dopiero jak Ciebie zobacza- mi sie wydaje ze chyba raczej nie beda ich wycinali skoro guz byl taki maly i pierwszego stopnia to raczej nie beda ich ruszali pewnie bedziesz musiala byc przebadana na nowo (usg, krew i takie tam) bo lekarze w Irlandi to jakies barany !!!!!! dobrze ze mialas juz wycietego guza teraz lekarze w polsce poprawia lekarzy z irlandi i bedziesz miala leczenie z glowy :) ciesz sie kobitko ze wkoncu wiesz co i jak :) raka juz Ci usuneli wiec go nie masz :) teraz tylko wytna Ci reszte tarczycy podadza jod i bedzie po sprawie :) moze to zabrzmi dziwne ale ciesze sie ze bedziesz miala usunieta cala tarczyce :) i ze to dobra a nie zla wiadomosc :) :) bo takie wlasnie jest prawidlowe leczenie tego raka :) bedzie dobrze teraz bedziesz w dobrych rekach :) mi od poczatku niepodobalo sie to jak lekarze w irlandi Cie potraktowali -widac bylo ze nie podeszli do tego wszystkiego powaznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×