Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

z okazji swiat wielkiej nocy zycze wszystkiego dobrego iren swietny wierszyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
wszystkiego najlepszego z okazji swiąt wielkiejnocy ;) babki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Hazok kuko zza krzoka na drugigo hazoka idymy na swiyncone, bier koszyk, pakuj jajca i wyndzone, wusztym bydzie woniac wszyndzie, a kapelon godac bydzie: niych w te swiynta klara swiyci, kozdy karlus kibel wody chyci. Lejom chopcy piszczom frelki,niych te swiynta tak po slonsku bydom szwarne, a po polsku wyjatkowe i po prostu zdrowe.Wesolych Swiat Wielkanocnych. Musiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Wesołych oraz co najważniejsze Zdrowych Świąt Wielkiej Nocy !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek kochana ja miałam takie oznaczenie tg - poniżej 0,2 - poprostu aparat robiący pomiar nie robił pomiaru poniżej tej jednostki. Na kontroli w szpitalu zmierzyli ma na taki poziom 0,039. Wszystko poniżej 2 jest super bo 0 do 2 jest nasz przedział. pozdrawiam wszysztkich cieplutko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dzięki wszystkim za odpowiedź na moje pytanie dotyczące niskiego poziomu wapnia. Nie czekałam, tylko zadzwoniłam do lekarza i kazał mi pakować się i przyjechać do szpitala. Unormowali mi poziom wapnia i łapki mi odpuściły i mam je już normalne a nie poskręcana. Dobrze, że wyszłam na święta. Przy okazji WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WSZYSTKICH. Poczytam sobie wszystkie wasze doświadczenia bo dla mnie to jest nowość i zupełnie nie poznaję swojego organizmu. Jakieś dławienie, stany paniki i inne głupoty. Mam nadzieję, że to wszystko unormuje się. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Adam Myślę że większość nie zrozumiała ale ja dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez zycze wszystkim wesolych Swiat Wielkanocnych i smacznego jajka. Kwiatek ja wszystko zrozumialam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Ja mam rodzine na Śląsku dokładnie w Zabrzu a ja jestem z Torunia oni dla mnie to tak śmiesznie mówią ze hej, dla nich znowu odwrotnie ze my toruniacy śmiesznie mówimy ze uzywamy nadmiernie słowa JO i TOC. Nauczyłam sie od nich ze kaj po Śląsku to znaczy gdzie a synek to chłopak i tyle rozumiem hi hi co gwara to gwara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Iwona czyżby jeszcze jedna bratnia dusza? Bulka , dla "nie ślązaków " to gwara na pewno jest śmieszna i wiem że ciężko zrozumieć ale jeszcze gorzej napisać hihi:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek a gdzie miałaś przerzuty..... jak byłam w Giwicach ...była dziewczyna która miala przerzut na nadnercza....i dostawała trzeci jod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Swieta swieta i po swietach 2 kg wiecej, zimno, nodno, a od jutra szarosc dnia i hurra. Jak tam u was po swietach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Jestem tydzień po całkowitym usunięciu tarczycy. Trochę poczytałam teorii i jakoś zrobiło mi się strasznie, Czego mogę się spodziewać się ze strony mojego organizmu? Wszyscy tyją, jesteście na specjalnej diecie, co ze snem? Jak często robicie badania TSH i czy jeszcze jakieś? Pozdrawiam i pewnie jeszcze milion pytań będę miala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudka Nie ma co sie tak martwic. Nie kazdy organizm tak samo reaguje. Teoretycznie tyje sie w niedoczynnosci bo tarczyca jest odpowiedzialna za przemiane materii, wiec jak jej nie ma to organizm sobie gorzej radzi. Po to sie bierze hormon po usunieciu tarczycy, zeby organizm zaczal normalnie funkcjonowac. Jesli od razu po operacji zaczniesz brac hormon to nie powinnas wogole wpasc w niedoczynnosc. Czasem mnie smiesza te wypowiedzi, ze sie tyje po tym hormonie. To chyba takie wytlumaczenie dla siebie, jesli sie lubi sporo pojesc. Ja nie bralam hormonu po operacji przez osiem tygodni, wiec troszke przytylam, bo wpadla w niedoczynnosc, ale teraz juz nie ma mowy o tyciu. Badania TSH mniej wiecej co osiem tygodni, bo poziom TSH bardzo wolno sie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudka spokojnie :) nie kazdy tyje :) ja naprzyklad po operacji schudlam :) pozatym moja endo powiedziala ze operacja tarczycy nie ma nic do tycia :) jak hormony sa ustawione to mozna schudnac :) po jodzie jak sie ustawia hormony to mozna przytyc z 2 kg ale one potem same schodza - ja jestem juz 2,5 roku po leczeniu i nie przytylam -chyba ze od obrzewania sie slodyczami z kg hihi co do snu - ja nie mam z nim najmniejszego problemu - spie jak dziecko hehe :) co do badan - ja co pol roku chodze :) (usg szyji, pobranie krwi na marker i hormony) czesciej nie trzeba chodzic - pozatym tak jak pisalam niedawno przez pierwszy rok chodzi sie co pol roku - a nawet czesciej (jak jest sie w czasie leczenia) po roku - co roku mozna chodzic po 2 latach - co dwa lata potem nawet rzadziej :) ludzie chodza czesciej tak dla pewnosci i spokoju :) spokojnie - jestes swiezo po operacji wiec organizm musi dojsc do siebie :) powiem Ci ze ja to w sumie nie mam dolegliwosci po leczeniu - mialam jakies tam problem ze zdrowiem ale to nic wspolnego z moja choroba lub leczeniem :) powiedz mi jeszcze z jakiego powodu mialas usunieta tarczyce ? w sumie to opisalam Ci wszystko jak wyglada po raku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dwa duże guzki, Kilka lat były pod kontrolą - hormony, usg i biopsja, W zeszłym roku coś się pojawiło w biopsji niepokojącego i dwóch niezależnych endo zdecydowało , że nie można już czekać, trzeba całość wyciąć. Hormon dostaję od pierwszego dnia i dodatkowo wapń i witaminę D bo mam niski poziom. Jutro badania i wizyta u chirurga. Z głosem nie mam problemów tylko trochę ze snem - może to stres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wynikow po operacji jeszcze nie ma ? mysle ze problem ze snem masz od stresu - pewnie zaduzo myslisz o tym wszystkim :/ ja tez tak mam ze jak czyms sie martwie to juz noc mam nieprzespana wapno i witamine D da sie wyrownac wiec z tym nie bedzie problemu :) no i musisz pamietac ze tylko co mialas operacje- wiec potrzeba czasu na to zeby organizm doszedl do siebie i zebys znowu mogla spac spokojnie :) bedzie dobrze :) daj sobie troszke czasu i zobaczysz ze wszystko wroci do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i racja. Dam sobie na wstrzymanie i poczekam aż wszystko unormuje się. Zobaczymy, jakie jutro będą wyniki i czy zmieni mi lekarz dawki hormonu. Dzięki za wszyskie info i rady bo nie ukrywam, że trochę się uspokoiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz prawo czuc sie troche gorzej :) jestes po operacji i hormony masz napewno jeszcze nie wyrownane - wiec to tez moze pogorszyc samopoczucie - ale naszczescie to wszystko da sie wyrownac :) nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Rudka Ja też jestem świeżo po operacji (6 tygodni) i powiem Ci że czuję się tak jak przed , brałam eutyrox 75 ale byłam na kontroli u endo i zwiększył mi dawkę do 112 , napisz jaki hormon bierzesz i w jakiej dawce? I nie czytaj żadnych info na necie bo od razu wszystko co poczytasz będziesz mieć ( wyobraźnia i stres dzialają cuda) a z tym spaniem to tak jak Sylwia mówi za dużo myślisz, będzie dobrze w końcu najgorsze mamy za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jesteście niesamowite. Ja już widziałam siebie grubą, łysą z czerwonymi z niewyspania oczami i ogólnie upiór. Biorę eutyrox 75. Jutro zobaczę jaki poziom TSH - może będzie coś zmienione. Ale na wszelki wypadek od dzisiaj koniec ze słodyczami. BUZIAKI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudka czemu lysa hehe ? w razie jakby to byl rak leczenie jest zupelnie inne jak w przypadku innych rodzaji rakow - tutaj tylko podaje sie mala tableteczke I po sprawie :) wlosy nie wypadaja nic sie nie dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudka Nie wiem jak inne dziweczyny ale mi wszyscy teraz mówią, ze bardzo dobrze wyglądam i dobrze sie trzymam, nie sadze zeby to było ze współczucia bo ja tez czuje sie lepiej po wycięciu. Także porzuc swoje czarne myśli o tyciu itd no chybaze będziesz zarla jak prosiak hi hi to ci sie przytyje. Skąd ty zes wstrząsnęła łysa i gruba to nie mam pojęcia hi hi ale to zupełna bzdura...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren mialam przerzuty na wezly szyi sporo ich bylo pierwsze slysze ze brodawkowaty przerzuca sie na nadnercza jakie ta dziewczyna miala rokowania wiesz moze, moj endo mial w 20 lat pracy dwa przypadki tego raka obie te osoby mialy przerzuty jedna na biodro druga mostek zmarli to mnie pocieszyl co jren czy ty sie staralas o swiadczenie rehabilitacyjne pytam bo ja jestem na nim dostalam na pol roku bo tak na poczatek daja przedluzylam bym sobie ale boje sie ze wtedy by mnie zwolnili dostalam tez grupe 2 na piec lat pisze to bo mi sie kojarzy ze tez skladalas jutro masz wizyte w gliwicach powodzenia kto cie tam prowadzi ja jade 1 sierpnia udreka jade tam 13 godzin pociagiem jak wracalam z jodu to jechalam 15 godz pociag mial spoznienie malo tego jak jechalam w sierpniu samochodem to mielismy wypadek przed czestochowa na obwodnicy kierowca zbiegl z miejsca wypadku do gliwic sie spoznilam ale naszczescie lekarz czekal za mna ale ci nazawracalam glowy hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
no i moje przeziębie przesuneło operację za 10 dni ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek dziewczyna miała 29 lat i była z Warszawy..... rokowania ...jak zawsze wszyscy pisza i mówią lekarze ...wszystko bedzie dobrze..... mi mówił lekarz jeżeli nastąpi przerzut .....mam nadzieje że nie.....to na kości lub płuca.... gutek ja się nie starałam o świadczenia.....to chyba inna dziewczyna...z forum W Gliwicach mój lekarz prowadzący to dr. Tomasz Olczyk. Ja jesetm z Zielonej Góry i jade 7 godzin....ale zamawiam sobie hotel przy- szpitalny ...jutro jadę melduje się w hotelu ...i rano w czwartek idę do rejestracji ..../lekarze podbiaja karteczkę i płacisz za hotel 50zł/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Adam Mam rozumieć że wogóle nie dostałeś się do szpitala? a może pojechałeś i Cię cofnęli z powodu przeziębienia? Masakra wiem co czujesz bo ja tez miałam odroczony termin , najpierw o 2 m-ce a potem jak wiesz tydzień leżałm bez sensu w szpitalu a jak człowiek sie nastawi psychicznie to chciałby już miec to za soba. No ale cóż nic nie zrobisz:( kuruj się bo musisz być całkiem zdrowy ,ale naprawdę pech ,musiało Cie dopasc właśnie teraz. Trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
dzięki:) kwiatek ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
cofneli mnie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek nigdy nie slyszalam ze ten rak przerzuca sie na biodro lub mostek :/ a moze to byl rak tarczycy ale jakis inny rodzaj ?- bo wiem ze przy innych rodzajach moze on przerzucic sie wszedzie ! I to ze zmarli ! matko moja lekarze leczy juz z 30 lat i miala sporo pacjentow z rakiem tarczycy i nikt jej jeszcze nie umarl a moze te soby sie nie leczyly ? albo na czas nie wykryli choroby :/a moze przy diagnozie mieli juz te przerzuty- z tego co wiem ten rak bardzo dobrze poddaje sie leczeniu - teraz to jestem w szoku moja lekarz powiedziala mi ze pierwsze co to jak bede miala przezut to na wezly w szyji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×