Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

kochana wiem cos o tym :/ ja tez przez cale zycie bylam zdrowa ja ryba - nawet to ze mam raka dowiedzialam sie przypadkiem !!! mialam zapalenie ucha (pierwszy raz w zyciu) no i jakos nie chcialo mi przejsc to wyslali mnie na usg bo podejrzewali ze zapalenie jest juz rozlegle temu nie moge sie go pozbyc - no i na usg lekarz powiedziala ze mam guzy na tarczycy !!!!! dwa po 3 cm jeden 2,5 cm i mniejsze !!!!!! biopsje lekarz zrobila odrazu na tej samej wizycie ! wynik - brak komorek rakowych !!!!! no ale tarczyca do usuniecia bo guzow bylo sporo - wynik po operacji rak tarczycy !!!!!! przeszlam naprawde duze zalamanie psychiczne - rok czasu nie moglam uwierzyc ze mam a raczej mialam raka :/ no ale jak znalazlam to forum poczytalam troche pogadalam z osobami ktore to przeszly - pozbieralam sie do kupy :) pogalam z lekarzem endo ktora tez jest psychologiem - wytlumaczyla mi ze wszystko bedzie dobrze - ze na to sie nie umiera - dowiedzialam sie ze mam nawet w rodzinie dwie dziewczyny po tym raku - jedna jest po nim juz 15 lat a druga okolo 6-7 lat i ma dwojke malutkich bobasow :) znam jeszcze kobitke ktora jest po tym raku 20 pare lat i tez wszystko jest ok - i tego sie trzymam :) u nas tez tak bedzie :) pozatym wierze ze niedlugo bedzie na to taki lek ze ta choroba bedzie leczona jak grypa :) bedzie dobrze zobaczysz - poczatki sa trudne sama to przechodzilam - ale teraz wiem ze wszystko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Ja sie w jeszcze lepszy sposób dowiedziałam ... Zaczełam sie dusić tak od kilku miesiecy nie wiedziałam od czego to ale jak zaczełam tracic przytomność to już skonczyły sie żarty i poszłam do lekarza. Na usg wyszło,że mam przesunietą tchawice i bym sie za pare miesiecy po prostu udusiała:( Był ucisk na przełyk i tchawice :( 95% tarczycy miałam zmienione guzami. biopsja wyszła mi ok żadnego raka i dlatego mi zostawili część tarczycy a tu nie mineło tyg i dostaje tel ze w histopatologii wyszedł brodawkowy wariant klasyczny i pecherzykowy i wiadomość ze za tyg znów mam miec operacje :( przeszłam ją tragicznie dopiero w grudniu odzyskałam w miare głos ale wiedziałam,że ta operacja bedzie niebezpieczna. Przez te tyg czekając na operacje żyłam na proszkach-nie spałam nie jadłam :( Ja nie miałam nikogo kto był w takej sytuacji i musiałam liczyc na lekarzy a Ci nie zawsze byli mili :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
2 tyg czekałam na wynik biopsji a drugą operacje miałam po 6 tyg. nie weszły mi cyferki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co u mnie tchawica tez sie przesunela :/ ale dowiedzialam sie o tym dopiero po operacji jak chodzilam na rehabilitacje (z powodu uczucia guli w gardle) lekarz odrazu po zbadaniu mojej szyji powiedziala ze jest przesunieta :/ wspolczuje ze mialas operacje dwa razy no i te mdlenie :/ dziwie sie ze jak mialas zajeta cala tarczyce to zostawili i jeden plat - dla mnie odrazu kazali usunac cala - bo na obu platach mialam guzy - ja to z tych nerwow to myslalam przez prawie dwa lata ze dwa guzy byly rakowe i to te dwa co mialy po 3 cm ale ktoregos dnia odwazylam sie przeczytac opis po operacji i zobaczylam tam ze tylko jeden guz 2cm byl rakie potem zapytalam jeszcze o to moja endo jak to mozliwe - no i powiedziala ze mialam guzy lagodne i jednego zlosliwego 2 cm no ale najwazniejsze ze jestes juz po wszystkim i ze to rak brodawkowaty - z tego sie wychodzi - najwazniejsze zeby psychocznie tez z tego wyjsc bo ja to fizycznie czylam sie naprawde super gorzej bylo u mnie z psychika - rodzina to juz miala mnie dosc !!!! w sumie to tez nie chciali o tym gadac :/ a powiedz mi jeszcze jak duzy byl Twoj guz ? bo chyba nie napisalas wczesniej z tego co pamietam ? no i jak mozesz to napisz ile masz latek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Mam 32 lata :) nie pamietam ile ich było ale to na prawym płacie miałam tego rakowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki i chłopaki Dawno nie pisalam, chociaz zagladam tutaj ciegle i czytam. Mam duzo problemow osobistych ostatnio i tak jakos nie mialam sily sie tutaj udzielac. Mam do Was pytanie, bo juz zapomnialam jak to ma wygladac to diagnozowanie po pol roku, ktore sie do mnie zbliza. Czy bede musiala odstawic hormon przed podaniem tej malej diagnostycznej dawki? Cos mi tak po glowie chodzi, a wlasnie teraz jestem na etapie dochodzenia do wlasciwego poziomu TSH i jutro lece na badanie krwi. Cos mi endo mowil ze chce mnie widziec jeszcze raz przed tymi badaniami w szpitalu, bo musze miec idealny poziom hormonu. A ciagle mi chodzi po glowie, ze przed podaniem jodu i tak trzeba na szesc tygodni odstawic hormon, lub podac zastrzyk ( juz nie pamietam jaki). Jak to jest kochane, przypomnijcie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak Z tego co pamietam to u Ciebie podają zastrzyki z thyrogenu. hormon tylko odstawia sie przed podaniem dużej dawki leczniczej jodu, więc czeka Cie kłucie w tyłeczek hihi :-) Moze alutka sie pojawi to rozwieje wszelkie twoje wątpliwosci :D patyk Faktycznie ja też nie doczytałam ale ty masz na wyniku z biopsji napisane GUZ PĘCHERZYKOWATY. W takiej sytuacji tylko wynik histopatologiczny da wynik wiarygodny czy to rak czy zwykły guz. mimo to w takim prypadku napewno będzie operacja i usunieci całej tarczycy. potem się okaże co dalej bo na operacji może twoja przygoda sie zakonczy i wszystko bedzie git. avalon Masz wynik ???? nowa nie czekaj nawe minuty tylko smigaj na pogotowie albo do szpitala!!!!!!!!!!!Brak wapna po operacji to bardzo poważna sprawa !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula masz tyle lat co ja hihi bedzie dobrze, choć przyznam że juz tymi pobytami w szpitalu napewno Cie zdrowo wymęczli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Jak idę na kontrole to na oddziale wszyscy mnie znają począwszy od pielęgniarek skończywszy na salowych. Czyli mnie też czeka kucie w zadek...ostatnio pół dnia próbowali mi krew pobrać i nic hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak fajnie ze sie odezwalas :) tak jak pisze eweliza nie bedziesz misiala odstawic hormone tylko dostaniesz te zastrzyki o ktorych wlasnie dzisiaj pisalam :) dostaje sie je dwa - jeden w jednym dniu potem drugi w nastepnym dniu - przed, w czasie i po zastrzykach jest pobierana krew na marker - zeby sprawdzic czy sa przerzuty (wznowa) kasiula mloda kobitka z Ciebie :) wymecza Cie jeszcze troche i potem juz bedzie z gorki bo wizyty juz nie beda takie czeste - bedziesz miala kontrole ale nie bedzie trzeba lerzec w szpitalu a jak tam u Was pogoda w pl ? u mnie dzisiaj bylo super bo az 13 stopni :) wkoncu snieg sie stopil :) na swieta tez ma byc ladnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczek ja jade po swietach... 3.04 do Gliwic ale mam mieć wizytę jednodniową..... mam napisane na wipisie że nie mam odstawiać hormonu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka ;)
Kasiula to dobrze, że z tą tarczycą tak się skończyło, tzn., że w miarę szybko to zdiagnozowano, bo wiem, że tarczyca która rośnie do środka może właśnie prowadzić do uduszenia ;/ Aż mnie ciary przeszły.... A u nas w szpitalach jest tak a nie inaczej, bo za każdy dzień pobytu pacjenta oni mają płacone - i nic ich nie obchodzi, ze my sie stresujemy;/ Nasza służba zdrowia? Byłam u gin. 2 dni temu, dała mi skierowania na PODSTAWOWE badania ( z wielką łaską, bo stwierdziła, że ona coś musi za nie płacić)Dodam tylko, że doskonale wie, że 4 miesiące temu miałam usunięta całą tarczycę, a wiadomo to jest podstawa!!!!!!!! I tak oto idąc na NFZ do lekarza za badania na hormony tarczycy zapłaciłam wczoraj 84 zł;/ BRAK SŁÓW !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka ;)
Ale się zemocjonowałam ;p Aż zapomniałm Ci Sylwuś napisać, ze macie o wiele lepszą pogodę. U nas mróz, nawet śnieg popaduje brrrrr ;/ Jednak dobry wynalazek takie wakacje w środku zimy, bo inaczej to bym chyba w deprechę wpadła ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piekny poranek i mam pytania: czy nie lepiej od razu uderzyć do ENDO prywatnie, bo nie wiadomo na kiedy skieruje mnie na operację jeśli będę szedł 'PAŃSTWOWO"? (WCZORAJ POWINIENEM O TO ZAPYTAĆ) A jak tam z papieroskami (czasami popalam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk, nie wiem czy dobrze pamietam, ale czy to wlasnie nie dzisiaj masz juz umowiona wizyte? Wiadomo prywatnie to zawsze sie szybciej dostaniesz do lekarza. Ja nie pale, ale wydaje mi sie ze lepiej nie palic :) ze wzgledu na inne choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka ;)
Patyk zdecydowanie prywatnie, ja to nawet do chirurga musiałam iść prywatnie, no ale co na operację czekałam jedyne 10dni ;) Co do papierosów. Ja nie palę więc nie mam tego problemu. Ale moja przyjaciółka ma raka żołądka z licznymi przerzutami w zeszłym roku miała chemie, ale w tym roku był nawrót i też wybrała 4 najmocniejsze. Na szczęście na dzień dzisiejszy jest już czysta. Kiedy powiedziała lekarce, że lubi sobie wypalić, ta powiedziała jej, żeby w żadnym wypadku nie rzucała teraz palenia, żeby organizm nie wyczuł żadnych zmian. I tak oto może wypalić sobie ok. 5 papierosów dziennie. Osobiście rzuciła bym o okropieństwo, bo nienawidzę papierosów, ale nałóg to nałóg i wiem, że np. z ptasiego mleczka nie mogła bym zrezygnować ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam i nie mam. Wynik przyszedł, ale się okazało, że u nas tego nie kroją, tylko oglądają pod mikroskopem powierzchnię, badają markery nowotworowe i odsyłają do Gliwic na pokrojenie (tak robią z pęcherzykowymi). No i mam ten pierwszy wynik: markery nowotworowe norma nie została przekroczona, białko ki67 badającer szybki rozrost guza - norma, więc nie jest złośliwy. Jedyny minus to naciek torebki albo stan po biopsji, przy czym histopat. skłania się do biopsji, bo markery nie wyszły. Dr mówiła mi, że wszystko idzie ku zmianie łagodnej, ale trzeba czekać na Gliwice ok 1 m-ca - chyba umrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Sylwia dzieki za komplement po 30-tce też można być młodym :) hihihih Monka Ja wszystkie guzy miałam za moskiem i dlatego był taki problem w czasie operacji :( i mam niżej bliznę niż inni ale nie wyglada źle... U mnie w Piasecznie każdy hormon oprócz tsh kosztuje 24 zł tak wiec też co 2 miesiące płacę po 48 zł :( kochane NFZ wrrrr Patyk 12 Ja pałiłałam i to długo ale juz od listopada 2011 mnie dusiło jak paliłam i rzuciłam a teraz po operacji odrzuca mnie sam zapach :( mój facet ma przechlapane bo pali a ja go pędzę na każdym kroku,że ma teraz on rzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Mam pytanie przy okazji jakim cudem pozbyc się tych 15 kilogramów które w tempie nabyłam a za żadne skarby swiata nie mogę się pozbyć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak ja nie odstawiałam hormonu, dostałam 2 zastrzyki z thyrogenu, chyba, że coś się pozmieniało i nfz łapę położył. Dopiero co ja miałam kontrolę, a u Ciebie kiedy? maj? a ja mam kłucia w plecach :( oczywiście już pomyślałam o najgorszym. ale byłam dziś u lekarza i jej wygląda to na nerwoból od kręgosłupa albo to od żołądka. bo przeszłam zatrucie i może promieniować. ciągle coś ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Kasiula słońce o ile mi wiadomo to jeśli ma się problem z hormonalmi tarczycy, to można stawać na głowie i waga się nie ruszy;/ Tylko nigdy nie pamiętam czy tyje się przy nadczynności czy też przy niedoczynności. oczywiście wszystko można unormować tabletkami pod kontrolą endo (tak mi się wydaje) Babeczki moje a powiedzcie mi jakie Tsh jest najlepsze na początku ciąży? W normie czy lepiej mieć troszkę za niskie? Odebrałam wyniki i oczywiście wapń mam za niski, mimo podwyższenia dawki alfadiolu już 2 tyg. temu. Coś czuję, że te moje przytarczyce to przegrały sprawę i już się nie wezmą do roboty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula Dobre pytanie tez bym se schudla hi hi. Ja używam ze wiek po trzydziestce to najpiękniejsze lata w życiu. Ja mam 34 i czuje sie młoda a dzieci juz prawie odchowane nie trzeba juz bawić sie w pieluchy i można cieszyć sie bardziej wolnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Monka tyje się przy niedoczynności a chudnie przy nadczynności:) no ja mam bardzo niskie teraz tsh ale endo mi powiedziała,że tak ma być a nie liczy sie to,że fatalnie sie czuje :( przeraża mnie to,że nie zgubie tego :( nigdy nuie byłam chudzinką ale no bez przesady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Bulka601 No ja też myśle,że to fajny wiek szkoda tylko,że mi sie nie udało z dziećmi :( no ale tarczyca robi swoje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula jeszcze zdążysz mieć dzieci:) to nie jest niemozliwe bez tarczycy. są tu na forum kobietki w ciąży po leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula jeszcze nic straconego... To ze mi sie udało urodzić dwójkę to cud i dziękuje Bogu za te moje szczęście...bo łatwo nie było, leczenie itd ale to historia nie na to forum pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka a jakie masz tsh? nie masz zaleceń od swojego endo?? w Gliwicach nie powiedzieli Ci jakie utzymywać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
No właśnie wiem,że można i od grudnia biorę się do roboty bo jak narazie to po takiej dawce jodu to jedyne co mogę to świecic zamiast latarni ;) hihihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula2566 ja też przytyłam 10 kg i też nie mogę schudnąć.. niektóre dziewczyny .....opowiadały jak byłam w szpitalu...że wprowadzają się w nadczyność....biorą wyższe dawki hormonu......ale to też ma swoje konsekwencje...... papierosy ....lepiej nie palić.. ale podobno nie wolno się opalać przy raku.... siedzimy w cieniu....haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×