Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Kurcze, macie rację!Specjalnie jeszcze raz przeczytałam ulotkę euthyrox n i różne dawki, na pierwszej stronie na dole jest info stosowanie leku i pogrubione z jedzeniem i piciem ale może dot to dużej dawki 200. Na drugiej stronie w sposobie podawania jest ze min 30 min przed posiłkiem. Kurcze to ja ponad tydzień robię jakąś głupotę:( Dobrze, że zapytałam się. A wy jak zwykle jesteście rewelacyjne:) Mam nadzieję, że przez tak krótki czas nic sobie nie spaparałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudka spokojnie nic takiego sie nie stalo :) teraz bierz wszystko tak jak trzeba i hormon sie wyrowna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam ze wszystkie hormony bierze sie na pusty zoladek - chodzilo mi o hormon tarczycy :) zakrecona jestem dzisiaj - ale to chyba temu ze endo wczoraj kazala mi przyjsc !!! (dzisiaj ide) mam problem ze zdrowiem pare dni i kazala mi jak najszybciej sie u niej stawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślałam ze to chyba nie o mnie chodzi hi hi :) Znacie cos godnego polecenia na sucha skórę rak. Zwylky krem tylko doraznie pomaga. Przed operacja miałam sucha skórę ale na twarzy, a po operacji, teraz na rękach. Skóra jest tak sucha ze aż boli i peka,zwłaszcza wieczorami. Juz nie wiem czy to skutek uboczny tarczycy czy mam jakaś egzeme czy co. Druga sprawa mam problem z utrzymaniem cieploty ciała tez zwłaszcza wieczorem. Ja leze pod kocem a rodzinka sie ze mnie nabija ze jest przecież gorąco. Hi hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka a jak u Ciebie z hormonami ? wszystko co opisujesz wstazuje na niedoczynnosc ! sucha skora jest oznaka niedoczynnosci tarczycy - zimno zreszta tez ! pozatym nam jak hormony sa dobrze dobrane powinno byc cieplej a czasami nawet goraco - u Ciebie jest na odwrot ! kiedys moj brat mial taki problem - i to wlasnie bylo od niedoczynnosci (on ma ja od urodzenia) no i jak lekarz wyrownal mu hormony to skora bardzoooo dlugo dochodzila do siebie - ta sucha musiala sie zluszczyc do konca ! proponuje zbadanie hormonow - bo wydaje mi sie ze masz je poprostu zaniskie - bo samo to ze Ci zimno wskazuje na niedoczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Nie badałam jeszcze hormonow więc nie wiem jak z tym stoję ale mi zawsze było zimno i zawsze miałam sucha skórę. Więc w tej kwestii operacja i diagnoza nic nie zmieniły. Hormony miałam w normie. Lekarz mi zwiększył troche dawkę hormonu bo powiedział ze tsh jest trochę za niske ale i tak było w normie więc nie wiem. Poza tym czuje sie rewelacyjnie z ta dawka, nie jestem zmęczona ani nic tyko ta skóra i zimno. Nie wiem czy teraz warto robic badania bo od jodu minęło dopiero 3 tyg jak biorę hormony. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja kiedys mialam zaniska dawke i czulam sie lepiej niz z wyrownana dawka :) jesli Ci to nie przeszkadza to nie musisz isc i badac hormonow teraz - a masz wyznaczony termin kiedy masz je sprawdzic ? ja jak mam zmieniana dawke to miesiac pozniej musze sprawdzac czy jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tez jest zimno, chodzę opatulona albo siedzę pod kocem. Skóra też mi się zrobiła sucha i zrezygnowałam z antyperspirantów bo teraz ich nie potrzebuję, nawet jak się zmęczę to się nie pocę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ty ja nic nie wiem. Ze szpitala do endo to dopiero przyszedł mi list ze jestem na liście oczekujących na wizytę. Jak ja o to nie zadbam sama u rodzinnego, to tak naprawdę mam wizytę dopiero za pól roku. Kiedy będę miała ta wizytę z endo to tez nie mam pojęcia. Chyba ze nagle bym sie zle poczuła to pewnie bym szybciej poszła na emergency i tam by cos zadzialali. Na szczęście badania nogę sobie robic za darmo u rodzinnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka co kraj to inaczej :) ja chodze tylko do endo - ona robi mi usg i wysyla odrazu na pobranie krwi (w ten sam dzien) potem po 3 dniach pisze do niej email i ona mi odpisuje czy wszystko jest ok - jak jestem u niej na wizycie (co pol roku) to ona odrazu na miejscu umawia mnie na nastepna wizyte jesli dawka jest zmieniana - to po 4 tygodniach ide do recepcji (w kninice mojej endo) prosze o papier na pobranie krwi (ktory juz tam na mnie czeka bo endo go zostawia tam) biore se ten papier ide pietro nizej i pobieraja mi krew - potem znowu pisze do endo e-mail i ona mowi czy dawka jest juz ok :) no a jak co sie dzieje - to pisze do endo e-mail i na drugi dzien mam do niej przyjsc ja tak wogole jak mialam ustawiana dawke to dosyc czesto chodzilam sprawdzac czy juz jest ok - lekarz kabinowala kabinowala i wkoncu po pol roku sie udalo - bralam jedna tab codziennie i dwie w niedziele - potem po dwoch latach - dawka nie wiem czemu ale byla zawysoka - no ale naszczescie endo odrazu za pierwszym razem dobrala idealna dawke nie wiem jak jest u Ciebie - ale dziwne ze nie masz wyznaczonego terminu zeby zobaczyc czy dawka jest juz ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avalon76 a jak u Ciebie z hormonami wiecie co pisalam o bracie ale teraz tak sobie przypomnialam o moim psie ze jak mial zaniska dawke hormonow to az mu skora sie sypala byla taka sucha !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jren cieszy mnie ze masz dobre wyniki napewno jestes teraz spokojniejsza bulka stawiam na niedoczynnosc tez tak mialam na rece sprobuj smarowac gliceryna i ubrac rekawiczki lub owinac szmatka smieszne ale moze pomoc kiedys to stosowalam nic tez mi nie pomagalo glicerynka tak sylwiu na pewno nic zlego sie nie dzieje u ciebie moze wiosenne przesilenie eutyrox ja biore nad ranem i spie dalej wstaje za kilka godzin i nie czekac zeby zjesc czy pic jak dla mnie najlepsza metoda mysle ze kawa zaraz po tabletce nie jest wskazana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia ty masz dobrze ze tak wszystko u ciebie sprawnie wyglada. Ja w zasadzie nie narzekam po prostu widocznie tu jest inaczej nie mam terminow wyznaczonych zadnych. Ale mysle ze jak juz doczekam sie tej wyzyty u endo to juz dalej bede wszystko wiedziec jak mam postepowac i jak wszystko kontrolowac, a poki co to musze uzbroic sie w cierpliwosc. Moglabym isc prywatnie do endo ale to bez sensu i jeszcze placic slono za wizyte. Ta endo to ponoc jest specjalistka od raka tarczycy no i wszystko mialabym w jednym szpitalu. Potem tak jak mowisz od razu na miejscu umawiac sie na kolejna wizyte. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Jeszcze nie badałam hormonów bo jestem dopiero 2,5 tyg. po operacji, bad. mam zrobić po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka tez mysle ze jak juz pojdziesz to bedziesz wiedziala co I jak:) Avalon czyli jeszcze przed Toba ustawianie dawki - z tego co piszesz to masz ja zaniska - ale to chyba lepiej - bo objawy zaduzej dawki sa bardzoooo niemile :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren bardzo się cieszę że kontrol wyszła super. Z tsh pojechalas niezle hihi strasznie niskie :-) A powiedz mi co na takiej kontroli robią w gliwicach ??? Jakie masz badania???? Sylwia co się dzieje????? Koniecznie napisz jak wrócisz !!!!!!! ja biore euthyrox i czekam minimum godzinkę zanim wypije kawe i zjem cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza dzisiaj to juz chyba nie napisze bo ide na 17 I jak wroce to Wy juz bedziecie sobie smacznie spaly hihi :) pisalam wczoraj do Ciebie e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avalon, Ja miałam operację równo dwa tygodnie temu, we wtorek zdjęcie szwów i pierwsze badania tsh i wapń, w przyszłym tygodniu wizyta u endo i kolejne badania. Jak wyszłam ze szpitala to codziennie musiałam dzwonić do lekarza operującego i zdawać relacje jak się czuję. Raz nie zadzwoniłam na czas czyli do 8.30 i równo o 8.30 miałam od lekarza telefon. Teraz mam dzwonić już tylko raz w tygodniu. Szok i jak bym oglądała serial "Na dobre i na złe". Myślałam, że takie zachowanie lekarza nie jse możliwe. Do mojego endo napisałam maila, że jestem po operacji i bez problemu mam wyznaczony termin tak jak powinnam czyli do 3 tyg. po oprracji. Pozdrawiam i ściskam was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, mam nadzieję, że wszystko jest ok. Trzymam z innymi kciuki za Ciebie. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Rudka No faktycznie jak "leśna góra" czyli jednak można.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bułka, jak ja miałam bardzo suche ręce to dermatolog kazała mi robić kąpiele w ciepłej oliwie, parę minut trzymać łapki w miseczce z podgrzaną oliwą a potem poczekać aż trochę oliwa wchłonie w skórę. Potem wytrzeć albo raczej osuszyć ręce papierowym ręcznikiem, można potem założyć na noc bawełniane rękawiczki.Smieszny sposób ale nawet skutkuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny wyprobuje wasze metody. Mam łapy szorstkie jak papier scierny. Rudka U ciebie to rzeczywiście jak na filmie leczenie, jestem pod wrażeniem szczesciara z ciebie. Jesli to mozna tak ująć. :) gdzie tak cudownie o ciebie dbają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Sylwia co tam u ciebie, odezwij się boi się martwimy. Wreszcie słońce dzis zaświeciło i aż inne zycie. Iren napisz jak wyglądała ta wizyta w Gliwicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Mnie ni ebyło, bo cały weekend na uczelni. Sylwia czekam na wieści - jak po wizycie? Ja używam kosmetyków z NEUTROGENY - jestem bardzo zadowolona ;) Oh jak tak sobie Was poczytałam w piątek to normalnie w deprechę wpadłam ;/ Kurcze nie wyobrażam sobie odstawienia hormonu;( Udanego caaałego tygodnia Wam życzę (i baaardzo pogodnego ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opisuje mój pobyt..... Byłam na pierwszej wizycie w Gliwicach po dużym jodowaniu/wrzesien/ a więc wyszłyśmy z hotelu o godz. 6.00 rano do rejestracji byłam już 8 w kolejce.....o 7.00 zaczeli dopiero rejestrować..... dostałam karteczkę z numerkiem najpierw na badanie krwi i pod gabinet....lekarz wyszedł i powiedział że wyniki będą o godzinie 9.15 więc wszyscy czekaliśmy przyjąl mnie o godzinie 10.15 .... wykonał USG i powiedział że wszystko w porzadku.....i że będę stałą pacjeką Gliwic.....następne takie badanie w styczniu nastepnego roku ....a diagnostyka dopiero w listopadzie nastepnego roku.... chyba nie będę chodzić już do endo bo nie ma po co, a hormony to mi przepisze rodzinny lekarz......rozmawiałam tam z ludżmi którzy już jeżdżą pare tak lat to tak robią..... Na hotelu byłam z Panią która tak jeżdzi 18 lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakas
Iren to u ciebie wszystko wyszło super a tak sie bałaś a jaka teraz Ci wyszła tg i anty tg chyba bardzo niskie ze az na styczeń masz wizytę tylko sie cieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×