Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

dzabba No to wszystkiego najlepszego!!!:D :D :D Teraz najwazniejsze zyczenia to : zeby jod pozabijal wszystkie resztki. Masz cytrynki, cukierki i guzmy do zucia? To pamietaj, slinianki chron. Ja bedziesz miala smak po jodzie w porzadku to mozesz opic juz po powrocie, tylko dwa metry od meza, ha, ha, ha :D :D :D . Dobrze ze masz urlop to spokojnie dojdziesz do siebie do powrotu. Popros lekarza o recepte, powinien Ci dac. Jak zglosisz w wywiadzie , ze nie masz ze soba jakichs lekow, to tez powinnas dostac np Calperos czy alfadiol. Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ESsska
dzabba Wszystkiego najlepszego urodzinowego Ja dostałam wszystkie leki, czyli Calperos, Alfadiol, Euthyrox, jedynie swoje leki na nadciśnienie musiałam ze sobą zabrać do szpitala I oczywiście recepty też dają jeśli zgłosi się taką potrzebę Będzie dobrze, trzymaj się cieplutko, pij dużo wody i żuj gumę Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Anka,wzięłam 150,bo taką dawkę dostałam na drugi dzień po operacji w Gliwicach.I wtedy to była jazda .W organiźmie po operacji jeszcze zostaje zapas hormonu i dodatkowo taki strzał.Miałam typowe objawy nadczynności,schudłam 7 kilo,jako "sowa"od urodzenia budziłam się np.o 5 rano z nadmiarem energii,wybuchałam o byle co.Na szczęście taką dawkę brałam tylko 2 miesiące,a potem miałam stopniowo zmniejszaną.Po operacji jestem ponad 3 lata i przez ten czas u endo bylam 3 razy.Wyedukowałam się na forum i sama dobieram sobie dawki,badam tsh ,obserwuję organizm.Chodzę tylko do lekarza rodzinnego i proszę o odpowiednie recepty.Jak już pisałam odstawienie hormonu tak mi dalo popalić,że musialam jak najszybciej dojść do siebie.Nic mi się nie działo przy takim szybkim dochodzeniu do właściwego tsh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Anka,jakbym nie poczytała o tych wszystkich sprawach związanych z tarczycą to już bym oblatała kolejnych specjalistów.Był czas,że bolały mnie kolana,albo stawy biodrowe nad ranem.Taki nie mocny,ale upierdliwy ból,trudno opisać.Od czasu do czasu też wrażenie jakby mięsnie były słabsze.Poczytałam,przyjęłam do wiadomości,że tak może być i ...na razie przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Essska, kurczak Dzieki! Swieto dopiero 4 sierpnia :-) A kiedy moge sie przytulic do meza? ;-) Mam zalegly urlop 15 dni. Szefowa zapowiedziala, ze mam nie wracac do pracy, poki starego urlopu nie wybiore. Wszyscy mowia o stopniowym zwiekszaniu dawki euthyroxu. Dlatego pytalam, czy w szpitalu wypisza mi na poszczegolne dawki. Endo mi nic nie mowil. Kazal zadzwonic jak wyjde. To wszystko. Aaaaaaa maz wraca dopiero w polowie sierpnia.... wiec jak dlugo go trzymac na dystans? Po 2 mies pewnie wyposzczony. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
joankk Ja dziś wzięłam euthyrox 125 i też nie wiem czy to będzie moja docelowa dawka, być moze bedzie musiała być większa. TSH mam zbadać pod koniec sierpnia i wtedy się okaże. Gdybym wiedziała że tsh mi spadnie sporo np. do dawce 150 to bym już jutro wzięła ale może się okazać że to za duża dawka. Chyba że po jakimś czasie zbadam sobie tsh i wtedy przejdę na dawkę 150...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzabba Zaden lekarz sam z siebie Ci nic nie wypisze. Dlatego pisalam Ci ze musisz sie dogadac z lekarzem. Przed wypisem musisz zglosic ze nie masz innych dawek niz 137 i wtedy pewnie Ci wypisza zalecane dawki. Ja nigdy od nich nie potrzebowalam. Na wypisie przewaznie mam napisane polowe dawki ktora bralam przed jodem przez kilka dni a potem juz cala taka dawke. Przez pierwsze 8 tygodni napewno do nadczynnosci nie dojdzie. Jesli chodzi o kwarantanne to tez wszystko dostaniesz na pismie przy wypisie. Kilka dni dobrze jest sie nie przytulac, niestety:D :D :D W polowie sierpnia to juz mozecie figlowac do woli , wiec dacie rade:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczaczku jest wspaniała ......order za cierpliwość!!!!!! anka wogle czy wiesz to musimy być utrzymywani w lekkiej nadczynności a dlaczego to popytaj lekarza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joankk zazdroszczę Ci że schudłaś bo mi po operacji nie dali hormonu i przytyłam/ bo miałam od razu jechać na jod a przeciągnęło to się do 3 miesięcy/ chyba sama wprowadzę się w wyższą nadczynność ..ha ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
iren53 jak to musimy być utrzymani w nadczynności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Jedna z metod leczenia raka tarczycy jest utrzymywanie nas w normie TSH 0,1-0,4 . Wiele osob nawet lepeij sie czuje gdy ma 0,02 a wiec lekka nadczynnosc. Pomimo dobrych rokowan w leczeniu raka tarczycy istnieje ryzyko nawrotu choroby nawet 20 lat po przeprowadzonym leczeniu. Utrzymywana norma pozwyzej moze nie gwarantuje odrostu calkowicie w 100% , ale napewno bardzo zwieksza szanse:D :D . Ja moze jeszcze raz podam link do broszury z Gliwic to moze sie to Wam przyda dziweczynki :D Broszure mozna sobie w PDF sciagnac na kompa : RAK TARCZYCY , bo tam sa rozne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iren53 Mniej zrec kochana i brzuszki troche pocwiczyc hahaha :D Ja jak mam 0,02 to w sumie dobrze sie czuje. Na poczatku mialam taka hustawke , przy odstawianiu hormonu tylam 3 kilo a potem chudlam te 3. Teraz cos dlugo mi zostalo i nie chce zejsc. Ale co tam zmarszczki sie wypelnia:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku ciężko ćwiczę na działce ......... odperzamy...... a zmarszczek i tak nie ma wypełnione tłuszczem ...... nic nie schodzi tłuszczyk..... Pani doktor mi powiedziała ..piękną i młodą była a teraz tylko ma być zdrowa,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Kurczak Dzieki. Czyli Warszawa mi rozpisze ile tygodni jaka dawke? Oni decyduja? Gdyby endo dal mi rozpiske, byloby latwiej. Dalby odrazu recepte. A po kiego mam do niego dzwonic? Nie wiem. Recepte telefonicznie chce dac? :-) Zeby moj endo byl bardziej rozmowniejszy, pewnie nie musialabym pytac o takie p*****ly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Ooooooo wygwiazdkowalo mnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iren 53,no w końcu w ulotce Eutyroxu jest napisane,żeby go nie traktować jako srodka odchudzającego:)Mnie ta 150 strasznie nakręciła i popędziła("żerowałam"równiez w nocy),ale ja miałam za 2 miesiące duzy jod z zastosowaniem Thyrogenu. A po diagnostyce z odstawieniem hormonu to była masakra i przyznam się,że zastanawiałam się czy dłużej nie brać tej 150 -tki po to żeby łatwiej schudnąć.No ale zwyciężył rozsądek i wróciłam do przepisanej dawki.Tak sobie mogę żonglować tymi pigułkami,bo mam zapasy z różnych okresów w zalezności od zalecanych dawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
gość czyli ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku My dopiero w tym roku w czerwcu wzięliśmy działkę -ściernisko a chcemy zrobić San Francisco....... będę dopiero na jesień sadzić krzewy ...truskawki i poziomki ....a resztę dopiero w następnym roku... joankk wiem że nie wolno - czytałam ulotkę......ale ile rzeczy nie wolno a się robi np: się je za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
widze że wszyscy odpoczywają cisza w eterze a ja mam stresa jutro kładę sie na oddział a we wtorek reoperacja trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj Ja już zaciska piąstki i trzymam mocno z całych sił. Będzie dobrze :D odezwij się jak już będziesz w domku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj3 Mocno, mocno trzymam kciuki!!! :D :D Bądz dzielna, musi byc dobrze :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
A co tu taka cisza? Ja juz prawie spakowana przed jutrzejsza podroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ESsska
dzabba Trzymaj sie na tym jodzie, bedzie ok, jest to do przezycia Mnie sie wlasnie skonczyla karencja i wreszcie znowu wrocilam do normalnosci Pozdrawiam Cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Esssska Co nas nie zabije, to nas wzmocni! Ile mialas kwarantanny? Tydzien czy dwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ESsska
dzabba Od dnia podania jodu 2 tygodnie Ja juz teraz mysle pozytywnie, kolejna wizyte w nuklearnej mam w pazdzierniku i do tego czasu nie mysle o chorobie Staram sie zyc pelnia zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Ja jakos sie nie przejmuje tym naszym paskudztwem. Odbebnie jodowanie i chyba na dobre zapomne. Oby tylko szybko mnie na nogi postawili po tej niedoczynnosci. Mam dosc przymusowej "starosci". Ciagam nogi za soba. Juz mi kregoslup siadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cisza jak makiem zasiał. A ja po 10 tygodniach od dognostyki ( TSH 212 i wapń 9,5) mam wynik TSH 0,140 i wapn 9,4. TSH - super. Nigdy wczesniej tak szybko nie osiagalam takiego wyniku. Jesli chodzi o wapn to go teraz wogole nia bralam od maja. Jest wiecej slonca, wiec z pozywienia sie lepiej wchlania, ale juz niedlugo zaczne spowrotem brac po 1000 calperosu dziennie. Ja zawsze przed operacja mialam na poziomie powyzej 10. Juz lekko zaczynaja dokuczac mi kosci w nogach i nadgarstkach. Pozdrawiam wszystkie Was dziewczynki. akloj3 Odezwij sie jak tylko wrocisz do domku, pamietam i trzymam mocno kciuki:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
juz jestem w domu wczoraj operacja dzis wypis glos w porzadku przytarczyczki też ogólnie czuje się dobrze dziekuje wszystkim za kciuki na pewno pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×