Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Eweliza W ten poniedziałek ide. Bardzo mi to nie pasuje przed swietami, ale nie mam wyjścia. Piec dni !!! Jak mysle o tym to mnie mdli. Jedynie trzyma mnie myśl ze: chciałabym wyjść z tamtad i dowiedzieć się, ze dopiero za dwa lata mam się zglosic na Saszerow i to wszystko:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak Tego Ci życzę byś dopiero za dwa lata miała kontrole, ale wiesz ja bardzo bym chciała byś wreszcie rozwiała swoje i dr wątpliwości dotyczące twoich węzłów. Wierzę, ze będą dobre wieści i raz na zawsze zamkniesz ten temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asafi
Witam.Chciałam zapytać czy jest tu osoba która miała podobnie jak ja i jest w stanie powiedzieć mi cokolwiek...Otóz byłam wczoraj pierwszy raz u endokrynologa i p.doktor zrobiła USG tarczycy.Okazało się,że są dwa guzki na płacie lewym.Dostałam skierowanie na biopsję.Wyczytałam w internecie,że na biopsję lekarz kieruje tylko w przypadku,gdy podejrzewa poprzez badanie usg,że guzki mają wygląd odmiany złośliwej.lub że lekarz coś podejrzewa.Czy to prawda? Ja myślałam,że skierowanie na BAC jest rutynową czynnością po wykryciu guzka.Więc jeśli endokrynolog kieruje mnie odrazu na biopsję to może ma duże podstawy przypuszczać,że to nowotwór,tylko mi o tym nie powiedziała? Nie wiem co mam myśleć.....Na skierowaniu na BAC jest napisane:" W dolnym odcinku płata lewego,zmiana o nietypowej echogeniczności i wzmożonym unaczynieniu 7x9x1,5mm". Co to znaczy? Dopiero w styczniu mam biopsję więc zanim trafię z powrotem do lekarza prowadzącego, minie dobre 2 m-ce. A bardzo się martwię czy to rak czy nie rak....Proszę o poradę,chociaż w niewielkim stopniu.Mam powód do zmartwień czy nie? Co oznacza ten wpis w skierowaniu na BAC? Bardzo się boję...Mam 32 lata (kobieta) i na nic nie choruję.Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bac to znaczy ze do biopsji. Spokojnie , nie denerwuj się. Zrobią ją i będziesz wszystko wiedzieć. Biobsję zleca się z aby zbadać ten guz, ale to rutynowe dziąłanie endokryn. Więc się nie denerwuj. SPokojnie. Masz guzka i chcą go zbadać ale to nie znaczy, że lekarz już coś tam podejrzewa. Prawie każdy z guzkiem ma biobsję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki:) Wróciłam z Gliwic po dużym jodzie. I powiem że dopiero w domu czuję się paskudnie. Na oddziale chyba byłam cały czas na adrenalinie i chęci zbicia promieniowania, żeby wyjść na czas. Bolą mnie oczy i jestem b napuchnięta na twarzy. Boli mnie szyja czy to moga być śliniawki?Jak mocniej otworze usta też. Czy długo jeszcze mam pobudzać śliniawki, żeby jod się nie zbierał? Przez wysokie tsh czuję się troche skretyniała. Czytam ten wypis i nic nie rozumiem. Stwierdzono normokalcemię i normofodfatemie . Z uwagi na to że przytarczyce nie podjeły pracy mam zalecona dietę ubogofosforanową i bezmleczną. Szukam w necie ale niewiele tego czy może któraś z was to miała i ma jakieś menu, zalecenia? Mam też zlecone badnie wapnia w dziennej zbiórce moczu. Robiłyście to kiedyś w domu? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
kurczaczku jestem z toba dobrej mysli inaczej nie moze byc powodzenia i spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asafi Przede wszystkim ten podejrzany guzek ma nierówne brzegi i nietypową echogennosc. To oczywiście nie do końca swiadczy o raku, ale jest to cecha mogaca wskazywać na rakowe komórki. Na razie nie ma co się denerwować :D :D :D . Asiunia To jest normalne, ze puchnie Ci twarz i oczy. Bole szyji, slinanek i gardla tez mogą wystapic. To wszystko minie. Możesz sobie jakies pastylki na gardlo ssac. Będzie oki, jeszcze troszkę :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu witaj nie pomoge ci w diecie ,może odezwie sie ktos kto przez to przechodził czy miałas wcześniej objawy braku wapnia ,nic nie piszesz o scyntygrafi i wynikach ,pewnie wszystko ok jakie miałaś tsh i tg przed jodem.Objawy niedoczynności mina przyjmujesz juz pewnie hormon troche to niestety potrwa ,ja dodatkowo jeszcze straciłam smak paskudne uczucie no ale teraz jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiuniu Produkty szczególnie bogate w fosforany to: mleko, sery żółte i pleśniowe, sery twarogowe, sery topione, jogurty, serki homogenizowane, żółtko jaj, pieczywo i niektóre produkty zbożowe (kasze, płatki zbożowe) oraz ryby, suche nasiona roślin strączkowych (fasola, groch, soja), wędliny i podroby. Często istotnym źródłem fosforanów w diecie są słodkie napoje gazowane oraz chipsy zawierające duże ilości konserwantów. Trzeba niestety tych produktów się wystrzegać. Przytarczyczki niestety czasem takie figle plataja, ze dosyć długo nie mogą podjąć pracy i niestety trzeba stosować taka diete. Ale nie martw się to powinno tez minac za jakiś czas :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak dostaniesz thyrogen? ja dostałam skierowanie na kwiecień na diagnostykę. i dr K mówiła o 3 dniach. napisz jak przebiegał pobyt, pewnie dr K wszystkich prowadzi, skoro są tylko 3 sale?? na Twoim miejscu wzięłabym czajnik elektryczny:) na położniczym miałam, nie trzeba nikogo prosić :) Asiunia normokalcemię i normofodfatemie, to chyba ok, bo jest w normie :) :) miejmy nadzieję, że przytarczyczki ruszą, a masz w opisie hist-patu, że usunięte ? fosforany są w produktach przetworzonych, wszędzie je pakują. musisz sama przygotowywać dania, nie zawierające fosforanów i wykluczyć produkty zawierające je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak na najbliższe dni powodzenia ,pomyslnych wyników i obyś odwiedzała lekarzy tylko kontrolnie,odezwij sie po powrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak z całego serca trzymam kciuki za wyniki !!!! Będzie dobrze , odezwij się kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Scyntografię mam ok. i resztę badań też. badanie kontrolne w sieprniu a jod diagnosyczny w 2017 :)))) Od operacji biorę wapń i alfadiol i ciągle wapń na granicy normy albo w dół lekko. stąd ta dieta bezmleczna i niskofosforanowa. TSH w dniu przyjęcia 97, dawaka eutroxu 125 na teraz. PO przyjeździe spałam z małymi przerwami 2 dni i noce. Byłam bardzo osłabiona. Po 3 dniach w domu czuję się trochę lepiej. Choć jestem opuchnięta i przytyłam 5 kg w miesiąc, jedząc normalnie. Mam nadzieję że jak tsh zjedzie to przemiana materii wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj ja straciłam smak na odziale po podaniu jodu i było mi niedobre ilekroć pomyślałam o jedzeniu. Dlatego zjadałam tylko troszę i tak niedużych posiłków. Teraz już lepiej ale mdli mnie od gotowanego. Jedzenie w Gliwicach do bani. Dziwaczne pasty, zero warzyw, sałatek, jak ktoś jedzie to ostrzegam. TSH 97 mam nadzieję że szybko wróci do normy bo muszę wracać do pracy a czuję się średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu-my z kolezankami na sali obstawialismy z czego bedzie pasta ryba czy resztki obiadowe ,w domu przed jodem starałam sie nie jesc ryb a na pierwszą kolacje dostalismy makrelę na drugi dzień śledzie i tyle na temat diety.Ja jutro idę do endo zobacze jak moje tsh 6tyg.od brania pełnej dawki- a ty tez chyba zaczełas od małej dawki ja wciągu 10dni doszłam do112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani życzę Wam samych dobrych wieści dotyczących zdrowia. U mnie póki co skończyło się na strachu przed kolejną operacją. Biopsja nic złego nie wykazała, spokojnie czekam na planowany wcześniej jod diagnostyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perła gratuluję pomyslnych wieści oby więcej takich,dobrze że uniknełas operacji,chcialabym też tak,u mnie swieci cos w śródpiersiu i jesli poTK okaże się że to węzeł to kolejna operacja ale decyzje zapadną dopiero 5 lutego,dzis byłam u endo moje tsh ciut za wysokie -0,37 zwiekszył mi dawke na 125 i zobaczymy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perla w takim razie cieszymy sie z tobą. Ja też miałam jeszcze biobsję w dniu jodu. Wariacja. Na szczęście ok. Akloj ja jeszcze 1/2 dawki wg zaleceń Gliwic. Choć przeczytałam to dopiero po 2 dniach brania pełnej. Bystra jestem jak woda w Wiśle. Mam straszne problemy z koncentracją. Dzisiaj pojechałam na zakupy i kręciłam się po pustym sklepie w kółko, nie wiedząc gdzie mam iść. Masakra. Pani w NFZ powiedziała mi że po zakończeniu leczenia przysługuje mi senatorium poszpitalne. Zastanawiam się czy iść na nie. Któraś z was to brała? Ja miałam jechać na kręgosłup ale jak jest nasza przypadłość to NFZ zmienia zalecenia. A już byłam 68 w kolejce ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu ja poruszałam ten temat z moim endo on twierdzi ze sanatorium owszem ale po całkowitym wyleczeniu ,nie możemy na razie korzystać z wielu zabiegów ,no ale zmiana klimatu chyba nie zaszkodzi to może jedż i podziel sie wrażeniami Toś poszalała z hormonkiem co sie bedziesz rozdrabniać po prostu poszłas na całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby ktoś poszukiwał diety niskofosforanowej to znalezłam coś takiego : http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dieta-niskofosforanowa. Akloj, tak zaszalałam. WIdzę że znowu coś świeci u Ciebie . Mam nadzieję, że to nic poważnego. Trzymam kciuki. Nie wiem kiedy to nasze leczenie się kończy, przecież do Gliwic będę jeżdziła tak jak i wy pewnie długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny , mam nadzieję, że i Wy będziecie słyszały tylko pomyślne wieści. Jedno jest pewne ,że trzeba się uzbroić w cierpliwość. Jak jechałam na duży jod powiedziano mi ,że otarłam się o poprzeczkę, z powodu zostawionego celowo niewielkiego kikuta . Jod zgromadziłam wtedy w dużej ilości w loży i dźwięczałam jeszcze na bramkach idąc na scyntygrafię. Wiem , że być może jak pojadę za pół roku na jod diagnostyczny znowu coś będzie niepokoić czy świecić, bo mam zostawione także wszystkie węzły z powodu niewłaściwej biopsji przed operacją ale póki co cieszę się i trzymam za was kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc maly
hej podpowiecie mi jaką maścią smarowaliście bliznę po operacji i kiedy zaczęliście. ja już 2 tydz po i czuję się zaskakująco bardzo dobrze czasem tylko jak przegnę z pracami domowymi to szef boli . pozdrawiam i zdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basii
Ok 2 tygodnie po operacji, kiedy wszystko ładnie się zagoi można używać tylko maści silikonowych. Należy ją nałożyć cienką warstwą na bliznę- nie masować. Contratubex i Cepan na bazie cebuli stosuje się po 2-3 miesiącach dopiero, gdyż rozpuszczają kolagen i mogą spowodować efekt odwrotny do zamierzonego. Ponadto często uczulają i brzydko pachną. Cebulą. Tak więc myślę że warto zainwestować w dermatix lub Veraderm. A napisz proszę jak dużą dziurę Ci wychechłali podczas operacji i czy dużo wycieli tarczycy?I w ogóle jakie masz wrażenia z oddziału? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc maly
basii bliznę mam na ok. 5cm a pod nią dziurka po drenie . rana goi mi sie bardzo szybko moim zdaniem , sądzę że bez smarowania też by przeszło ale sobie kupie jakąś .mam wycięty jak na razie tylko prawy płat z cieśnią . ja byłam na III piętrze na oddziale b - wszystko jak dla mnie super :) pielęgniarki bardzo miłe , co do jedzenia to ja w szpitalu ale mi nie przeszkadzało :) poza tym to tylko 3 dni jak wszystko jest dobrze . pozdrawiam i dziękuje za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niczym nie smarowałam bo tak mi zaleciła lekarz. Tylko psikałam odkażaczem jak się goiło. Powiedziała, że smarować wtedy kiedy będzie się robił bliznowiec. A że u mnie się nie robił, więc dałam działać naturze. Rany prawie nie widać. I uwaga, że nei powinno się nic stosować dopóki rana ise goi bo te środki w większości złuszczają naskórek a to może prowadzić do pojawianie się bliznowca czyli takiego zgrubienia jak sznurek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perla Cieszę się, że wszystko u Ciebie w porządku - powiększone węzły pojawiają się nawet przy lekkim przeziębieniu i nie oznacza to niczego złego ale w naszym przypadku lekarze chuchają na zimne i sprawdzają wszystko na zapas. Dziewczyny z tym smarowaniem blizny to też chyba zależy od rodzaju skóry. Ja smaruje cepanem minął rok w listopadzie od operacji a blizna dalej widoczna, czerwona, lekko zgrubiona. Moja koleżanka miała operację w lutym 2014 i blizna na brzuchu praktycznie niewidoczna trzeba dobrze patrzeć i smarowała tylko balsamem do ciała. Także nie ma reguły każdy organizm inny. Pozdrawiam wszystkich i życzę wesołych świąt i dużo, dużżżżo ZDROWIA. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Kochana jestes:D :D Wrocilam nareszcie, ale nic nie wiem,bo oczywiscie nie dostalam nawet wypisu. Pani dr stwierdzila, ze jak beda wszystkie wyniki wlacznie z Tg to wtedy zadzwoni do mnie i wtedy podejmie decyzje co dalej. Teraz bedzie miala urlop do 7 stycznia i potem sie odezwie. Super co? Mialam robione znowu USG i tam jest czysciutko. Za to wkurzylam sie wynikiem jodowychwytnosci : 2%. Po operacji mialam 1,2%, na saszerow 0,6% a teraz 2%. Znowu zagadka!!! i to czekanie teraz! swieta, sylwester a Ty czlowieku dumaj co i jak. Wieczorkiem jeszcze sie odezwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak witaj -usg czyste to znaczy że nie ma podejrzanych węzłow a oto chyba głównie chodziło dobrze rozumie,szkoda że tak dlugo musisz czekać na reszte wyników ,ta nasza choroba polega na czekaniu, badaniach , czekaniu....będzie dobrze ,a jak sie czujesz bo pamiętam że niezbyt dobrze wspominasz ostatni jod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×