Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość monka_monka
Hej Dziewczyny - próbuję po raz enty wstawić post tutaj (mam nadzieję, że tym razem się uda) Dawno mnie tu nie było, ale forum szwankuje. Z tego co wiem to Sylwia też nie moze dodawać komentarzy :/ Bardzo cieszą mnie Wasze pozytywne wyniki, bardzo bardzo :) Niestety do dnia dzisiejszego eni otrząsnęłam sie po smierci mojej przyjaciółki (pisałam Wam - przegrała walkę z rakiem w wieku zaledwie 26 lat :() Mnie za miesiąc czeka pobyt w Gliwicach i nie wiem czy to odstawienie Euthyroxu (nie biorę dopiero 6dni), ale strasznie jakaś taka przybita jestem... Wiem, że było to dziesiatki razy poruszane - ale przypomnijcie proszę jak to jest na diagnostyce? Jedzie się w moim przypadku we wtorek, pewni w srode podadzą dawkę jodu - ile przeważnie spędza sie tam czasu? I bardzo ważne - czy po tym pobycie też jest nakaz izolacji od dzieci, tak jak po tej dużej dawce? Pozdrawiam Was serdecznie, może dodacie mi trochę pozytywnej energii, bo oszaleje od tego zobojętnienia i pesymizmu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Udało się dodać post :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monka-monka Super, ze sie odezwalas !!! Po szesciu dniach odstawienia hormonku, to jeszcze nie masz zadnych dolegliwosci z tym zwiazanych. Natomiast to nasza psyche tak dzial !!! Musimy sie nauczyc,choc to napewno nie takie proste, ze mamy te diagnostyki wpisane w nasze zycie i w sumie to dobrze, zeby tego pilnowac i starac sie do tego jak najspokojniej podejsc, bo naprawde z tego co widac na tym forum nawet to wszystko bedzie dobrze i szkoda naszych nerwow i stresow, bo to ten wlasnie stres nam dodatkowo szkodzi a sama choroba sie git leczy. Ja po malym jodzie mialam powiedziane 10 dni unikac kontaktu z dziecmi od momentu podania jodu. Pytaj na miejscu lekarzy w Gliwicach. Ja zawsze sie stosuje do tego bo nigdy nie wiadomo jak na takie malutkie dzieci wplynie to napromieniowanie. Po odstawieniu hormonu to powinno byc tak, ze pierwszego dnia badania krwi i po prawidlowym wyniku podanie jodu od razu. Potem dwie doby sie czeka i robi scyntygrafie i do domu. Czyli trzy , cztery dni. Napewno sie odezwa dziewczyny, ktore w Gliwicach to robia to powiedza dokladnie. Ja dostawalam zastrzyki to dwa dni dluzej bylam. Glowa do gory Monka i nie dawaj sie zlym emocjom. Jak tam sie chowa Twoja dzidzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukniguati1982zpops
Nie leczyłam się nigdy na tarczycę , bo nie mam nadczynności , ani niedoczynności, poprostu mam tylko guza. Ale myslę ,że może choroba tarczycy mieć wpływ na płodność , a jeszcze bardziej poziom prolaktyny. Być może to jest powodem Twoich problemów. Jedno i drugie leczy się u endykronologa. Ja poprostu zaszłam w ciążę , miałam juz wtedy tego guza i wpadłam. Ale nigdy nie miałam nadczynności lub niedopczynności . Jestem poprostu pokoleniem Czarnobyla.Pozdrawiam , życze powodzenia Jasne http://per.pe/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Kurczak 10 dni?! Chyba zwariuje bez tej mojej Kruszyny!!! :( A chowa się dobrze - dziękuję :) Odpukać - zdrowa i szczęśliwa :) Zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroczki. Pamietam, że po dużym jodzie od podania miałam unikać kontaktu z Dziećmi właśnie 10 dni, myślałam, że po mniejszej dawce bedzie krócej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka !!!! kupa lat :D strasznie się cieszę ze się odezwałaś :D Wiesz co ja na diagnostyce jestem 6 dni tzn 3 dnia rano dostaje tabletkę z jodem i zawsze lekarz każe mi jak wyjdę 3-4 dni unikać kontaktu z małą a dokładnie najważniejsze by długo koło siebie nie przebywać ( zwłaszcza spać razem ), ale to są moje zalecenia z warszawy. Może odezwie się ktoś z gliwic i opisze dokładniej jak jest u was. Super ze malutka zdrowa i juz taka duża. Rety jak ten czas szybko leci - niedawno rodziłaś a już twój skarb uczy sie chodzić :D Przykro mi z powodu przyjaciółki, to takie niesprawiedliwe, ze odchodzą ludzie w tak młodym wieku. Mam nadzieję ze nie musiała cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka tak trzymać !!! Tylko takie wyniki są am potrzebne - wielkie gratulacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
monka podpisuje sie pod slowami kurczaka ja tez odstawilam hormon i czuje sie tak jak ty swiadomosc zaczela dzialac ze trzba jechac do gliwic ja mam sie wstawic 23 lutego na diagnostyke jade pierwszy raz po 2,5 roku wtedy byla ze mna dziwczyna na diagnostyce na trzeci dzien do poludnia wyszla do domu trzymaj sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Gutek ja pierwszy raz na tym dużym jodzie byłam w styczniu zeszłego roku więc wychodzi że diagnostykę ustalili mi już po roku... Ja jadę 17.02. więc chyba się miniemy... Nie wiem jak bedę czuć sie w połowie lutego, ale 13.02. wykupiłam bilety na kabaret, a 14.02. mam juz kupiony bilet do kina :p Co nas nie zabije to nas wzmocni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzabba no właśnie taki ból miałam też. Poszłam na endoskopie donosową ale okazało się ze mam coś nei tak i nei mogą mi tego zrobić przez nos. I robili normalnie ... masakra . Współczuję kolonoskopii ale to chyba w znieczuleniu się robi. Polprazol brałam od rodzinnej ale niewiele pomagał. Dostałam leki: antybiotyk, przciwgrzybiczny i na ten refluks, czuje się paskudnie. Boli mnie cały brzuch od bioder do biustu. Masakra Zastanawiam s ię czy to duzy jod mógł mi rozwalić żołądek ale póle miałąm już przed jodem, tylko po one się nasiliły. Ja tez mam przepuklinę średnią. NIe daje rady w pracy, kurcze a tak bardzo chciałam normalnie pracować. chyba znowu pójde na L4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest ze zwolnieniem lekarskim. Byłam na nim pól roku czy teraz mogę iść na inną jednostkę chorobową. np jak dostanę anginę czy coś takiego ? słyszałam że tak ale nie jestem pewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka ja jod mialam dwa razy ,moze dlatego ta diagnostyka wyszla po takim odleglym czasie, zazwyczaj pierwsza diagnostyke robia za pol roku od podania jodu z tego co wiem ci ktorzy maja dobre wyniki maja diagnostyke pozniej jak by lekarz uznal ze cos nie tak napewno dali by ci szybszy termin a wiec spoko relaks na pewno nie zaszkodzi przed wyjazdem a jak samopoczucie to sie okaze najwazniejsze spokoj i nie nakrecac sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam kolonoskopie w znieczuleniu dozylnym nic nie bolalo lekarka zrobila badanie rewelacyjnie Asiuniaxx mozesz isc dalej na zwolnienie tez leczylam helikobakter dwa razy bralam antybiotyki za pierwszym razem tez sie zle czulam polekach pozbylam sie bakteri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiuniaxxx tez mialam zgagi uporczywe wszystko minelo cierpliwosci a bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Gutek, asiunia Gastroskopia bez znieczulenia, tylko zelem rure posmarowali, ze wzgl. na astme. Kolonoskopia tez na zywca. Ani znieczulenia, ani zastrzyku uspokajajacego, ani narkozy. 2 dni meczarni. Mi tez laryngolog poza proprazolem przepisal leki przeciwgrzybicze Nystatyne i kazal siemie lniane pic. Ponoc dziala oslonowo i neutralizuje kwas w zoladku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzabba hmm to barbarzństwo robić kolonoskopię na żywca. Wspołczuję. A znowu wzdęta jak balon. Już nie pamiętam kiedy miałam talie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiuniaxxx na pierwsze jodowanie pojechalam do Zgierza moj onkolog chcial zebym leczyla sie w gliwicach bo jest to placowka typowo onkologiczna wyniki po pierwszym jodzie mialam dobre czemu podali drugi nie pytalam bylam tak zestresowana moze dlatego ze mialam przerzuty na wezlach sporo ich bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stocenmagto1970eseup
W moim przypadku, przypadkowo wykryto guz tarczycy. Węzęł chłonny się powięszył na piersi i z tego powodu znalazłam się na badaniu usg.. a tu zonk piersi mam czyste.. tylko na taczycy mam 1cm COŚ. Niezłe są terminy... na endokrynologa czekałam 1,5 miesiąca, usg 1,5 miesiąca 2 tygodnie na biopsję... ale i tak słyszałam że gdzie indziej czeka się jeszcze dłużej. Póżniej zobaczymy..... Jasne http://descargariso.com/ex8f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek nie chodziło mi o jodowanie ;) pytałam dalczego brałaś antybiotyk dwa razy na Helicobakter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Gutek ja właśnie kojarzę, że jak byłam na podaniu Jodu w zeszłym roku to w ten sam dzień przyjmowali tych na "diagnostykę" (tak mi się wydaje, ze to to o ile dobrze kojarzę, po to to całe zamieszanie, aby przez te parę dni przebadać czy wszystko jest ok, tak? Po podaniu małej dawki jodu co dzieje się dalej?) W pierwszy dzień zrobili mi badania, drugi przeleżałam bezczynnie, w niedzielę i poniedziałek dostałam zastrzyk i właśnie w poniedziałek ludzie, którzy przyszli na diagnostykę wychodzili juz do domu...) A czy podaniu tej mniejszej dawki też zamykają w tych "izolatkach"? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMP
Witam.Zonie usunięto całkowicie tarczycę. Wynik z kwietnia TSH 3,33. Endo zaleciła przyjmowanie naprzemienne Letrox 50/75. Dzisiaj wynik wynosi:TSH 9,00!!! Po całkowitym usunięciu obu płatów przyjmowała Letrox 100 do kwietnia, a potem zmniejszono do parametrów jak wyżej. Czy powotem tak silnego wzrostu TSH do 9 jest obniżenie dawki tego hormonu? Co byście zaproponowaly: czy ma samowolnie zwiększyć dawkę czy czekać jeszcze1,5 miesiaca do wizyty u swojej endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMP Cos mi tu nie gra!!! Ostatni wynik TSH byl robiony w kwietniu tamtego roku? Takie badania robi sie co jakies 8 tygodni a po ustawieniu na odpowiedni poziom TSH mozna co jakies trzy miesiace najwyzej. Oczywiscie ze obnizenie hormonu podawanego spowodowalo podniesienie TSH. Czy usuniecie calkowite tarczycy bylo z powodu raka tarczycy? Wtedy jest koniecznosc utrzymywania TSH na poziomie 0,1-0,4 !!! Zonie nie ma dostepu do endo czesciej? Sorki ale to jakas paranoja to co piszesz! Ja zwiekszylabym od zaraz dawke na 75 codziennie przez 6 tygodni i dopiero zrobila TSH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMP
Zona nie miała raka, ale mało brakowało. w PAŻDZIERNIKU UR USUNUĘTO DWA PŁATY BO BYŁY 4 GUZY. Na szczęscie nie rakowe.Zaraz po usunięciu brała 100 hormonu i wyniki były w normie. Myślę, że trzeba uderzyć mocno i wrócić do 100. Sam z jednym płatem biorę 50-tkę, a wizytę z wynikiem TSH mam umówioną na listopad. To jakaś paranoja. KURCZACZKU - co myślisz aby żona brała jednak 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMP
Prostuję, operację usunięcia tarczycy miała w 2013r w pazdzierniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMP Czyli biorac caly czas 100 hormonu, zona miala 3,33 . Ja nie bardzo rozumiem dlaczego byla taka decyzja podjeta, zeby dawke zmniejszyc? Byc moze zona skarzyla sie lekarzowa na zle samopoczucie. Poziom TSH -9,00 to dla mnie znaczna nadczynnosc. Mysle, ze jesli zona dobrze sie czula z TSH 3,33 to mozna spokojnie wrocic do tej dawki hormonku 100. Poproscie lekarza zeby dodatkowo nastepnym razem zrobil badanie FT 3 lub FT4 zeby podejrzec co tam sie dzieje. Nie czekalabym z takim TSH do wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiuniaxx helikobakter mialam najwiekszy w badaniu 4 oczka czerwone za pierwszym braniu antybiotyku bakteria jeszcze byla musialam antybiotyk wziasc drugi raz i wyleczylam sie przewaznie jedna kuracja nie przynosi efektu ponoc to sie ciezko leczy i powinno sie brac dwa antybiotyki na raz ale po pierwszej kuracji tez mozna sie tego pozbyc bedziesz musiala zrobic badanie kontrolne ja je zrobilam po roku nie wiedzialam myslalam ze jedna kuracja i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka z tego co pamietam to szalenstwa u tej dziewczyny z badaniami nie bylo podstawa usg pobranie krwi scyntygrafia ciala szyi po malej dawce jodu nie lezy sie na izolatkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×