Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam jestem tu nowa 😞 wczoraj się dowiedziałam ze mam guzka przy tarczycy nie wiem co to znaczy.  Pani co robiła usg nic mi nie powiedziała . Wysłałam tutaj moj opis usg.  Siedzie i płacze tak się martwię:((((

( tuż za prawym płacie gruczołu tarczowego zauważalna niejednorodna okrągła zmiana o wymiarach 13na 12 mm - guzek przy tarczycy? Do dalszej diagnostyki.  Pozatym w okolicy szyi patologicznych zmian ogniskowy nie uwidoczniono.  Węzły chłonne nie powiększone.  ) 

To mój opis usg . 

Powiedzcie mi co to może byc?? 

Edytowano przez ZANIEPOKOJONA 11
Błąd ortogtaficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowa 😞 wczoraj się dowiedziałam ze mam guzka przy tarczycy nie wiem co to znaczy.  Pani co robiła usg nic mi nie powiedziała . Wysłałam tutaj moj opis usg.  Siedzie i płacze tak się martwię:((((

( tuż za prawym płatne gruczołu tarczowego zauważalna niejednorodna okrągła zmiana o wymiarach 13na 12 mm - guzek przy tarczycy? Do dalszej diagnostyki.  Pozatym w okolicy szyi patologicznych zmian ogniskowy nie uwidoczniono.  Węzły chłonne nie powiększone.  ) 

To mój opis usg . 

Powiedzcie mi co to może byc??  Proszę  jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie martwię.  I boje 😞 miał ktoś może taki sam opis i okazało się że to nic złego? Proszę piszecie 😞 bo ja zaraz zwarjuje :classic_wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam jestem tu nowa 😞 wczoraj się dowiedziałam ze mam guzka przy tarczycy nie wiem co to znaczy.  Pani co robiła usg nic mi nie powiedziała . Wysłałam tutaj moj opis usg.  Siedzie i płacze tak się martwię:((((

( tuż za prawym płacie gruczołu tarczowego zauważalna niejednorodna okrągła zmiana o wymiarach 13na 12 mm - guzek przy tarczycy? Do dalszej diagnostyki.  Pozatym w okolicy szyi patologicznych zmian ogniskowy nie uwidoczniono.  Węzły chłonne nie powiększone.  ) 

To mój opis usg . 

Powiedzcie mi co to może byc?? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam wszystkich, ja tez mam guzy na tarczycy , dwa w jednym płacie dość spore i trzy małe w drugim, wszystkie wyniki sa dobre nie ma ani nadczynności anie niedoczynności, badanie cytologiczne wykazało, że nie mają cech złośliwości. Mam skierowanie na operację, niestety planowane jest usunięcie całej tarczycy, nie próbowano pozbyć się tych guzów farmakologicznie nie wiem dlaczego. Od półroku jestem pod obserwacją endokrynologa, już na pierwszej wizycie uznał, że należy to wyciąć. Nie wiem co mam robić mam 36 lat, nie wiem jak zareaguje organizm. Może jest jednak jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam nulek

Witam jestem tu nowa i jak tam po badaniach.  Co lekarz powiedział. Miałaś zabieg   ? Mi wczoraj na usg wyszlo ze mam guzek przy tarczycy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam wszystkich, ja tez mam guzy na tarczycy , dwa w jednym płacie dość spore i trzy małe w drugim, wszystkie wyniki sa dobre nie ma ani nadczynności anie niedoczynności, badanie cytologiczne wykazało, że nie mają cech złośliwości. Mam skierowanie na operację, niestety planowane jest usunięcie całej tarczycy, nie próbowano pozbyć się tych guzów farmakologicznie nie wiem dlaczego. Od półroku jestem pod obserwacją endokrynologa, już na pierwszej wizycie uznał, że należy to wyciąć. Nie wiem co mam robić mam 36 lat, nie wiem jak zareaguje organizm. Może jest jednak jakieś inne rozwiązanie. Pozdrawiam nulek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na USG tarczycy wykryto u mnie zmianę w lewym płacie.
Płat prawy 14x11x40mm obj. 2,93 ml
Płat lewy 24x24x47mm obj. 12,87 ml
Cieśń 11x3mm

Płat lewy prawie w całości wypełnia heteroechogenna struktura o charakterze litym, z wyraźnymi granicami, wykazująca nietypowe unaczynienie. Uwidocznione węzły chłonne szyi z zachowanym kształtem, typowa echostrukturą i typowym unaczynieniem.

Miałam także badania krwi m.in
TSH 1,33 (0,350-4,940)
Ft3 4,86 (2,43-6,01)
Ft4 0,95 (0,70-1,48)
Wapń calkowity 9,54 (8,40-10,20)
Kalcytonina <2,00
Ob 30 (2-15)
Crp <1

Czekam na wyniki biopsji. Proszę o informację czy na podstawie powyższych informacji można wykluczyć nowotwór?

Moja endokrynolog jak i lekarz przeprowadzający biopsję mnie uspokajali, że zmiana jest duża, ale nie ma zmian w węzłach, więc nie powinno być źle.

Wyniki krwi też mam prawidłowe (chyba...).

 

Dajcie proszę znać jak było u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×