Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość wszystkich zainteresowanych
tematem tarczycy zapraszamy na nasz drugi wątek założony na tym samym serwerze, lecz przeniesiony z uwagi na kłopoty techniczne występujące na tej stronie http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3898874&start=0 jest to dalszy ciąg tego samego tematu, tutaj nikt ze "starszyzny" raczej wam nie odpowie. Eleonora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millva
Cześć dziewczyny! Mam 24 lata i jestem tu nowa ale od jakiegoś czasu śledzę wątek na forum. Będę wdzięczna jeśli będziecie mogły odpowiedzieć na moje wątpliwości. Na szyi wykryłam u siebie jednego dużego guza. Badania krwi niczego nie wykazały. T3 T4 i TSH mam w normie. Badanie USG wykazało ze mam 2 guzy. Biopsja potwierdziła ze jeden z nich jest guzkiem tarczycy a drugi to prawdopodobnie przerzut raka papilarnego tarczycy. Najdziwniejsze jest to ze nie jest to przerzut z pierwszego guzka. W środę mam wizytę u chirurga który na potwierdzić badanie. Prawdopodobnie zostanę skierowana do Gliwic. Na pewno wiece coś więcej na temat tego rodzaju przerzutów. Czy jeśli pierwszy guzek nie daje przerzutów to będą w jakiś sposób szukać tego z którego przerzut nastąpił? Wiecie może jak wygląda okres pooperacyjny? Czy są jakieś wskazania i przeciwwskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millva
Cześć dziewczyny! Mam 24 lata i jestem tu nowa ale od jakiegoś czasu śledzę wątek na forum. Będę wdzięczna jeśli będziecie mogły odpowiedzieć na moje wątpliwości. Na szyi wykryłam u siebie jednego dużego guza. Badania krwi niczego nie wykazały. T3 T4 i TSH mam w normie. Badanie USG wykazało ze mam 2 guzy. Biopsja potwierdziła ze jeden z nich jest guzkiem tarczycy a drugi to prawdopodobnie przerzut raka papilarnego tarczycy. Najdziwniejsze jest to ze nie jest to przerzut z pierwszego guzka. W środę mam wizytę u chirurga który na potwierdzić badanie. Prawdopodobnie zostanę skierowana do Gliwic. Na pewno wiece coś więcej na temat tego rodzaju przerzutów. Czy jeśli pierwszy guzek nie daje przerzutów to będą w jakiś sposób szukać tego z którego przerzut nastąpił? Wiecie może jak wygląda okres pooperacyjny? Czy są jakieś wskazania i przeciwwskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewe
witam, Mam pytanie do osób, które mają usuniętą tarczycę. czy bezpośrednio po operacji miałyście podniesiony poziom cukru we krwi. Moja Mama miała 11 .03. operację i od tej pory cukier szaleje. Przed operacją miała badany poziom i też był zbyt wysoki, ale teraz ma po jedzeniu 208. wcześniej nie miała takich problemów wiem bo mój Tata to cukrzyk i czasami badała z nim swój poziom cukru. Czy może to być spowodowane lekami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wewe
witam, Mam pytanie do osób, które mają usuniętą tarczycę. czy bezpośrednio po operacji miałyście podniesiony poziom cukru we krwi. Moja Mama miała 11 .03. operację i od tej pory cukier szaleje. Przed operacją miała badany poziom i też był zbyt wysoki, ale teraz ma po jedzeniu 208. wcześniej nie miała takich problemów wiem bo mój Tata to cukrzyk i czasami badała z nim swój poziom cukru. Czy może to być spowodowane lekami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carol13511
witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to dobrze czy źle? : \"na granicy ciśnieni i płata prawe gowidoczny jest pojedynczy hypoechogenny guzek 11/7,5/11 mm. pozatym miaższ tarczycy o prawidłowej echogenności i strukturze, bez innych zmian ogniskowych\" hormony w normie. wezły 13mm średnicy prawy, 9mm lewy. biopsja za 2 tyg. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carol13511
witam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy to dobrze czy źle? : \"na granicy ciśnieni i płata prawe gowidoczny jest pojedynczy hypoechogenny guzek 11/7,5/11 mm. pozatym miaższ tarczycy o prawidłowej echogenności i strukturze, bez innych zmian ogniskowych\" hormony w normie. wezły 13mm średnicy prawy, 9mm lewy. biopsja za 2 tyg. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LucyL-10
Witam. Tak sobie czytam raz mi lepiej a raz gorzej .Też mam 2 spore 2,5 cm i 0,9 cm idę dziś do endokrynologa. Z tego wszystkiego zapłaciłam dziś mandat 200 zł.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jeśli mieliście usunietą tarczycę w Radomiu na Tochtermana po zdiagnozowaniu obustronnych guzków tarczyczy, napiszcie proszę swoje odczucia i uwagi, czy trzeba się bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jeśli mieliście usunietą tarczycę w Radomiu na Tochtermana po zdiagnozowaniu obustronnych guzków tarczyczy, napiszcie proszę swoje odczucia i uwagi, czy trzeba się bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jeśli mieliście usunietą tarczycę w Radomiu na Tochtermana? Ja mam zdiagnozowane obustronne guzki tarczyczy, napiszcie proszę swoje odczucia i uwagi, czy trzeba się bać i szukac innego szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Była na forum babeczka ,która usuwała guzki w Iłży i była bardzo zadowolona. Odnosnie tego szpitala w Radomiu nie wiem. Mam ten sam problem,tylko lekarze nie zalecaja operacji tylko obserwacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam No właśnie nie ma na forum osób po operacji w Radomiu, a w kolejkach do lekarzy słyszy się same złe opinie, ale nie wiem ile w tym prawdy, a ile plotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Na forum nie ma chyba nikogo operowanego w Radomiu, a w kolejce słyszy się same złe opinie, nie wiem tylko ile w tym prawdy, a ile plotek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam przenieśliśmy się na forum guz tarczycy2 Janiska co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolka80
cześć Wszystkim Będąc u internisty dowiedziałam się, że mam guza na tarczycy.Około 3 cm. Dziś zrobiłam badanie krwi na TSH, jutro idę na USG tarczycy-oczywiście prywatnie bo na Kasę Chorych to czeka się pół roku. Generalnie nic mnie nie boli, nie mam żadnych problemów o których piszecie. Mieszkam we Wrocławiu dlatego proszę o info jakiegoś endorynologa-oczywiście prywatnie bo nie mam zamiaru czekać ileś m-cy na wizytę. Pomóżcie, może ktoś ma namiary???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosh
cześć Wam! czy może mi ktoś wytłumaczyć takie stwierdzenie: \"w płacie lewym, w biegunie hyperechogenicznym obszar lity ok 16mm (BACC-print igla w zmianie)\" czy 16mm to dużo jak na taki guzek?? to mi wykazało badanie biopsji.... i na wynik mam czekać aż 14dni, ale czemu tak długo jak czytałam, że już po 4-5ciu dniach można odebrać. I jak ktoś wie to niech napisze, przy jakich objawach tarczycy i wynikach trzeba iść na wykonanie operacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wyniki biopsji czeka się róznie zależy od miejsca gdzie się robi prywatnie zazwyczaj czes oczekiwania jest skrócony. Co do wielkości to jak przeczytasz forum dowiesz się, ze guzy sa od malenkich 2-3 mm do 2-3 cm wiec jaki jest Twój średni. Standardem jest, ze przy guzach powyżej 1cm robi sie biopsję.Inne badania to hormony tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecoo
Witam. W zasadzie temat ten jest dla mnie nowy dlatego pisze z pytaniem bo ostatnio dostałam skierowanie na USG węzłów chłonnych szyi no i wynik w skrócie brzmi tak: " 2 powiększone węzły chłonne o zatartej strukturze położone poniżej lewego kąta żuchwy wymiary: 17x18 mm oraz węzeł 2.5x1 cm. Niżej jest około 3 drobnych węzłów chłonnych. Poniżej prawego kąta żuchwy jest powiększony węzeł chłonny o zatartej strukturze 11x5.5 m niżej kilka drobnych węzłów chłonnych" Teraz muszę zrobić biopsję ale kompletnie nie wiem czego mogę się spodziewać ? Co taki wynik USG może sugerować ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecoo
Witam. W zasadzie temat ten jest dla mnie nowy dlatego pisze z pytaniem bo ostatnio dostałam skierowanie na USG węzłów chłonnych szyi no i wynik w skrócie brzmi tak: " 2 powiększone węzły chłonne o zatartej strukturze położone poniżej lewego kąta żuchwy wymiary: 17x18 mm oraz węzeł 2.5x1 cm. Niżej jest około 3 drobnych węzłów chłonnych. Poniżej prawego kąta żuchwy jest powiększony węzeł chłonny o zatartej strukturze 11x5.5 m niżej kilka drobnych węzłów chłonnych" Teraz muszę zrobić biopsję ale kompletnie nie wiem czego mogę się spodziewać ? Co taki wynik USG może sugerować ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosh
witaj, prawdę powiedziawszy to ja nie miałam jeszcze skierowania na usg węzłów chłonnych, chociaż brałam to pod uwagę już. wykonywałam już wiele badań [biopsje, usg, badanie krwi, itp] i mam już dosyć. moja tarczyca jest powiększona i czuję to jak łykam i oddycham. wiesz lub znasz może jakieś osoby, które były już na operacji tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecoo
hej no ja niestety nie pomogę Ci bo zupełnie nowa w tym temacie jestem pozostaje nam liczyć na opinię bardziej doświadczonych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZLublina
węzły chlonne to naczynia powiększające się - taka jest ich natura - często pozostają duże z powodu zwłóknienia (zastygają w swojej strukturze). Węzły powiększają się wskutek obronnej reakcji organizmu - np. infekcja (gardlo, krtań, uszy, zęby, zmiany skórne, bakterie i wirusy). ALE! Trzeba mieć potwierdzone, że są to węzły zapalne (rekatywne - reagujące zapalnie). Myślę, że skoro w opisie radiolog nic złego nie napisał tp jest OK. Ale radzę powtórzyć USG - pójśc do "polecanego" radiologa i prosto w oczy zapytać co jest grane - DLACZEGO LUDZISKA NIE PYTACIE O TO PRZY BADANIU??? normą węzłów (czyli kiedy nie ma co się martwić) jest wiekość do około 1cm, jesli jest przekroczona to trzeba jakiś czas je obserwować (ponawiać USG). Węzły są istotne ponieważ często są symptomem choroby onkologicznej - ale nie można wpaść w panikę - na pewno zauważyłby to radiolog. W sytuacji podejrzenia nieprawidłowości wysoce patologicznej - radiolog kieruje nas do chirurga na biopsję chirurgiczną całego węzła.... lub do onkologa. a zatem moja rada: 1) przypomnij sobie kiedy ostatni raz "macałaś" węzły - może one od dawna takie są tylko nic o tym nie wiedziałać 2) czy ostatniej zimy przechodziłaś infekcje (wirusy, bakterie, antybiotykoterapia, problemy dentystyczne) 3)czy miałaś w ostatnich latach operację (która może nadwyrężyła Twoją barierę ochronną - stąd węzły nabrały skłonności do powiększania) 4) jeśliś niepewna powtórz badanie (prywatnie to koszt około 60-70 zł w dobrym gabinecie u dobrego lekarza) i zadaj badającemu lekarzowi pytanie: co on tam widzi i czy to coś podejrzanego... osobiście sądzę że jest ok trzymam kciuki i za wszelką cenę chcę Cię pocieszyć ale by mieć 100% spokoju ponów badanieza 2-3tygodnie i porównaj z obecnym wynikiem!!! Ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala0401
Hej ja jestem 6,5 lat po operacji raka tarczycy - brodawkowaty. Miałam operacje w Gliwicach w Centrum Onkologii, dzisiaj bylam w rejonie na kontroli u endokrynologa i wykryl jakis wezel chlonny ktorego wczesniej nie bylo 13 mm x 4 mm strasznie sie boje , mam za 2 tygodnie jechac do Gliwic zeby to zbadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin93B
Witam. Ja własnie wczoraj dowiedziałem się, że mam iśc na operację. Od około 20 lutego tego roku zauwazyłem u siebie na szyi taki mały guzek. Poszedłem do lekarza, a ten skierował mnie do endokrynologa. Po tej wizycie pojechałem jeszcz eprywatnie do prof. hirurga endokrynologa do Łodzi. Tam uzyskałem odpowiedź że mam guzka na tarczycy wraz z krwiakiem. Krwaik jest wielkości około 6 cm. Czy możecie mi powiedziec jak to jest w czasie operacji, na czym ona polega i jak po operacji, ora co najważniejsze czy to jest niebezpieczne. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek
Marcin 93 B poczytaj dokladnie to forum znajdziesz opis operacji, pooperacyjnych doswiadczen itd- ja jestem prawie 4 miesiace po operacji w Centrum Onkologii na Ursynowie- operacja i samopoczucie po naprawde spoko, nie ma sie czego bac chociaz wiem ze teraz wydaje ci sie to dziwne - niektorzy narzekaja na bol gardła po intubacji- mnie nie doskwierał,moga zdarzyc sie kłopoty z głosem ale bardzo rzadko i najczesciej przemijajace, ja mialam kłopot z wapniem ale to ma prawie kazdy i podaja kroplowki a kazdy zazywa wapn po operacji i jest ok. PO 4 dniach wracasz do domku, a po 2 tyg blizna przypomina o tym ze byla operacja... zycze optymizmu i nie martw sie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniusia1710
Witam! Mam 26 lat, jestem już prawie trzy tygodnie po operacji usunięcia całego płata tarczycy z powodu guza wielkości ok 2,5 cm. Biopsja przed operacja wykazała że jest to guzek drobnopęcherzykowy. Moja endokrynolog stwierdziła, że dopiero po badaniu histopatologicznym wiadomo będzie jaki ten guzek naprawdę jest. Bardzo się boję, wynik ma być po świętach. Może ktoś był w podobnej sytuacji i mógły coś mi powiedzieć na temat tego guzka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosh
cześć! ja mam podobną sytuację ale sprawy w odwrotnej kolejności, byłam przed świętami bo przy końcu marca na badaniu - na biospji, lekarka pobrała mi do badania i czekałam, wyniki mam odebrać po świętach, i w czerwcu na operację zamierzam pójść. chchiałam Cię zapytać czy u Ciebie endokrynolog wiedział co to jest? czy nadczynność/niedoczynność? i coraz gorzej się pewnie czułeś, tzn oddychać nie mogłeś tak jak każdy zdrowy człowiek może, albo łykać też? ja mam takie objawy właśnie i szybko się męczę itp. a po operacji jak się czułeś? już normalnie możesz np oddychać? dużą masz bliznę? leki bierzesz tzn hormony tak? jestem ciekawa bo właśnie jak Ci mówiłam, szykuje mi się operacja i potem mam nadzieję, że będzie mi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malka58
Guzek pęcherzykowy płata lewego tarczycy(tumor follicularis lobi sinistri thyreoideae) Co to jest? Co mi grozi? Co powinnam zrobić? Dostałam taki wynik z biopsji tarczycy. Wizyta u endokrynologa dopier 22 maja. Czy powinnam wizytę przyśpieszyć? Czy ktos miał podobny przypadek? Co dalej?Pozdrawiam wszystkich serdecznie i czekam na komentarz. Zdrowych , radosnych świąt:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×