Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość jolka40
do >>>adam11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka40
do >>>adam11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość willa
witam, czy moglby ktos opisac swoje doswiadczenia poopercyjne guza tarczycy, ale po kilku latach. chyba ze jest to gdzies na forum to prosze o wskazanie. bede wdzieczna za informacje. mam guza od 10 lat chyba juz. mialam wstrzykiwany alkohol. nie leczylam sie. guz troche rosnie i jestem pod kontrola - biopsje i usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2006
Jestem 7 lat po operacji tarczycy.W trakcie operacji uszkodzono mi przytarczyce.W tej chwili mam ciężką tężyczkę, biorę 4x4 tabl Calperosu 1000 + 4 x 1 Alfadiol, teraz włączono mi tabletki moczopędne, żeby zapobiec uciekaniu wapnia z moczem, po których mdleję, nie mam siły. W ogóle mam wrażenie,że powoli umieram.Mam dopiero 46 lat, mam wyznacziny termin w Klinice W BYdgoszczy ale dopiero w marcu.Nie wienm, czy dotrwam.Może ktoś ma namiary na jakiegoś specjalistę od przytarczyc,który by mnie względnie szybko przyjął.Słynny dr Komorowski z Bydgoszczy nawet prywatnie przyjmie mnie dopiero w marcu. Nie muszę chyba Wam mówić, że endokrynolog czy lekarz rodzinny nie mają pojęcia, zostałam sama z sobą. Pomocy!!!!Może ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2006
Jestem 7 lat po operacji tarczycy.W trakcie operacji uszkodzono mi przytarczyce.W tej chwili mam ciężką tężyczkę, biorę 4x4 tabl Calperosu 1000 + 4 x 1 Alfadiol, teraz włączono mi tabletki moczopędne, żeby zapobiec uciekaniu wapnia z moczem, po których mdleję, nie mam siły. W ogóle mam wrażenie,że powoli umieram.Mam dopiero 46 lat, mam wyznacziny termin w Klinice W BYdgoszczy ale dopiero w marcu.Nie wienm, czy dotrwam.Może ktoś ma namiary na jakiegoś specjalistę od przytarczyc,który by mnie względnie szybko przyjął.Słynny dr Komorowski z Bydgoszczy nawet prywatnie przyjmie mnie dopiero w marcu. Nie muszę chyba Wam mówić, że endokrynolog czy lekarz rodzinny nie mają pojęcia, zostałam sama z sobą. Pomocy!!!!Może ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2006
Jestem 7 lat po operacji tarczycy.W trakcie operacji uszkodzono mi przytarczyce.W tej chwili mam ciężką tężyczkę, biorę 4x4 tabl Calperosu 1000 + 4 x 1 Alfadiol, teraz włączono mi tabletki moczopędne, żeby zapobiec uciekaniu wapnia z moczem, po których mdleję, nie mam siły. W ogóle mam wrażenie,że powoli umieram.Mam dopiero 46 lat, mam wyznacziny termin w Klinice W BYdgoszczy ale dopiero w marcu.Nie wienm, czy dotrwam.Może ktoś ma namiary na jakiegoś specjalistę od przytarczyc,który by mnie względnie szybko przyjął.Słynny dr Komorowski z Bydgoszczy nawet prywatnie przyjmie mnie dopiero w marcu. Nie muszę chyba Wam mówić, że endokrynolog czy lekarz rodzinny nie mają pojęcia, zostałam sama z sobą. Pomocy!!!!Może ktoś mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka40
do mama2006 Napisz prosze jakie niepokojace objawy zauwazylas,czy zaraz po operacji czy z czasem?Ja znam specjaliste(wylacznie od tarczyc) ktory odrazu by Cie przyjal prywatnie ale jest to Chorzow i jest to specjalista naprawde godny uwagi i polecenia innycm!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolka40
do mama2006 Napisz prosze jakie niepokojace objawy zauwazylas,czy zaraz po operacji czy z czasem?Ja znam specjaliste(wylacznie od tarczyc) ktory odrazu by Cie przyjal prywatnie ale jest to Chorzow i jest to specjalista naprawde godny uwagi i polecenia innycm!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldo3
Czesc od miesiecy przeszukuje wszystkie posty odnosnie leczenia radiojodem,na ktore sie wlasnie wybieram po szesciu latach nierownej walki z nadczynnoscia.Jestem pelna obaw i chciala bym bardzo dowiedziec sie wiecej od osob ktore taka terapie przeszly dawno temu,jak czuja sie teraz , jakie zmiany w ich zyciu przyniosla terapia(samopoczucie,waga ciala, emocje-agresja...,sen.???) PROSZE POMOZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldo3
Prosze o pomoc,od paru lat prowadze nierowna walke z nadczynnoscia i wlasnie wybieram sie na terapie radiojodem,prosze wszystkich ktorzy taka terapie przeszli w dalekiej przeszlosci by napisali jak sie czuja, chodzi mi ogolnie o emocje-agresje,sen,wage ciala itd... pozdro aldo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa38
Witam. Jestem tu 1 raz, od 3 miesięcy choruje na cukrzyce typ 2 zaczęłam się leczyć moja pani diabetolog ( i endokrynolog) wyczuła guzka na tarczycy, dziś zrobiłam badanie usg . Moje badanie to: Płat prawy o wym:2,7x 2,4 x5,8cm. Płat lewy o wym:2,3 x1,8 x5,3 cm Miąższ tarczycy niejednorodny z rozsianymi drobnymi obszarami hypoechogenicznymi . Poza tym w obu płatach , z przewago strony prawej ,widoczne są mnogie ogniska hyperechogeniczne otoczone ,,halo . Największe znajduje się w płacie prawym i osiąga średnice 1,5 cm . poza tym w dolno-przyśrodkowej części płata prawego ognisko hypoechogeniczne śr .0,7 cm,w przyśrodkowej części lewego płata ognisko o mieszanej echogenicznosci śr. 0,8 cm . Okoliczne węzły chłonne niepowiększone. Jestem ze Szczecina Następną wizytę u endokrynologa mam na 11.03 - jednak po badaniu - lekarka robiąca usg powiedziała żebym skontaktowała się jak najszybciej z lekarzem. Poproszę o radę, ewentualnie polecenie dobrego endokrynologa ze Szczecina lub okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomiz30
co oznacza że w obu płatach tarczycy obszary są o obniżonej densyjości i drobne przestrzenie plynowe wielkości 3-7mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaab
Witajcie, Jestem po dwóch operacjach w Centrum Onkologii w Warszawie. Najpierw wycięto mi całą tarczycę, później miałam jodowanie w zamknięciu też w Centrum Onkologii, potem okazało się, że jest przerzut do węzlów i byłam operowana ponownie w listopadzie 2008. Wycięto mi węzły z lewej strony szyi. macie jakies pytania? piszcie. chetnie pomogę. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaab
Witajcie, Jestem po dwóch operacjach w Centrum Onkologii w Warszawie. Najpierw wycięto mi całą tarczycę, później miałam jodowanie w zamknięciu też w Centrum Onkologii, potem okazało się, że jest przerzut do węzlów i byłam operowana ponownie w listopadzie 2008. Wycięto mi węzły z lewej strony szyi. macie jakies pytania? piszcie. chetnie pomogę. Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena 216
witam ,jestem miesiac po operacji .wycieto mi caly lewy plat i prawie caly prawy mialam guza na lewym placie . w biopsji wyszlo ze to guz pecherzykowy .odebralam juz wyniki badania histopatologicznego i okazalo sie ze to gruczolak . wszystko byloby dobrze gdyby nie to ze mam powiekszonego wezla po prawej stronie i nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym wszystkim czy nie . strasznie to wszystko przezywam nie moge sobie z tym poradzic, jest juz niby po wszystkim a ja ciagle o tym mysle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena216
witam wszystkich. jestem miesiac po operacji wycieto mi prawie calkowicie tarczyce mialam guza na lewym placie . w biopsji wyszlo ze to guz pecherzykowy, w badaniu histopatologicznym ze to gruczolak . teraz zauwazyla,m ze mam powiekszonego wezla chlonnego po prawej stronie . jestem tym wszystkim zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mashpee
tydzien temu przeszłam operację cąłowitego usunięcia tarczycy i przytarczyc. W adaniu histopatologicznym stweirdzono jeden z guzków - microcarcinoma papillare. Na szczęście miał tylko 0,3 mm. Może ktos z Was wie, czy przy takich rozmiarach guza istnieje ryzyko dalszych przerzutów lub innych powikłan? POnadto, czy powinnam w jakis sposób ćwiczyć i czy smarować czymś bliznę? Nie miałam tradycyjnych szwów lecz jedynie klamry i potem plasterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mashpee
tydzien temu przeszłam operację cąłowitego usunięcia tarczycy i przytarczyc. W adaniu histopatologicznym stweirdzono jeden z guzków - microcarcinoma papillare. Na szczęście miał tylko 0,3 mm. Może ktos z Was wie, czy przy takich rozmiarach guza istnieje ryzyko dalszych przerzutów lub innych powikłan? POnadto, czy powinnam w jakis sposób ćwiczyć i czy smarować czymś bliznę? Nie miałam tradycyjnych szwów lecz jedynie klamry i potem plasterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Marka -naszego eksperta od tarczyc Jestem już 2 lat po operacji tarczycy. Rak brodawkowaty. \"Usunięto gruczoł tarczowy w całości wraz z układem chłonnym środkowym szyi oszczędzając nerwy krtaniowe wsteczne i przytarczyce. Następnie usunięto układ chłonny szyi strony prawej i materiał przesłano do badania histop\". Zaraz po operacji miałam braki wapna i w szpitalu w Gliwicach podawali mi wapno dożylnie. Kiedy wyszłam ze szpitala nie miałam zalecenia, aby brać wapno i do tej pory praktycznie nie brałam wapna( nigdy nie brałam calperoz). Nikt też nigdy nie kazał mi kontrolować wapna. Dopiero na ostatniej wizycie w Gliwicach, kiedy powiedziałam, że czasami mam mrowienia w dłoniach i robią mi się takie sztywne lekarz powiedział abym kontrolowała wapno. W związku z tym mam pytanie jakie wapno mam kontrolować wapno zjonozowane, czy całkowite? Czy mam kontrolować magnez, potas? Gdy idę na wizytę do endokrynologa (co 3 m-ce) zawsze robię tylko badanie TSH (tak zaleca pani endo). Czy powinnam robić też badanie FT3 i FT4? Pisaliście także, że bierzecie alfadiol i MAGNE B6 czy ja również powinnam brać te leki. Niedawno robiłam sobie wyniki na wapno (całkowite), magnez i potas i wyszło wszystko w normie. Te mrowienia rąk mam co jakiś czas, nie jest to tak bardzo częste, ale czasami zdarza się. Chciałam nadmienić tylko, że kiedy wychodziłam ze szpitala w Gliwicach po operacji zrobiłam sobie listę pytań do Pani dr. Pani dr kiedy zobaczyła tą kartkę z pytaniami powiedziała, a co to jest 100 pytań do... (nie miałam 100 pytań, ale może około 8-10) nie była chętna do udzielania mi odpowiedzi, a nawet powiedziała, że zachowuję sie jak staruszka pytając o to czy tamto. Pani dr była dla mnie nie miła, a na wyjściu powiedziała żebym się tak nie rozczulała, bo na to się nie umiera. W zaleceniach napisała brać mi tylko eltroxin 150 (jestem szczupłą osobą waga 49 kg). W związku z tym mam pytanie czy w Gliwicach coś przeoczyli, czy ja coś przeoczyłam i niedopytałam się o to wapno, ale skąd ja mam wiedzieć co trzeba brać? Nie wiem kto zawinił... Zaraz po operacji też miałam te mrowienia rąk, ale nigdy bym nie przypuszczała, że trzeba brać wapno. Ja poprostu piłam dużo wody i jakoś przechodziło. Dodam jeszcze, że nic nie mam do szpitala w Gliwicach. Uważam, że to najlepsze klinika w Polsce jeśli chodzi o nowotwory. Takie są fakty- wszyscy to mówią. Ale ta Pani dr nie wywarła na mnie zbyt dobrego wrażania i wtedy zaraz po operacji czułam się zdegustowana. Poza tym mieli wyciąć mi tylko część tarczycy, a przy operacji okazało się, że trzeba wyciąć cała wraz z prawym węzłem chłonnym, więc była to dla mnie wówczas pewnego rodzaju terapia szokowa. Ale wiadomo lekarze wiedzą najlepiej co trzeba wyciąć. Marku doradż mi co ile mam badać sobie TSH, wapno (jakie zjonizowane czy całkowite), magnez, potas itp. Z góry dziekuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia8124
Witam jakiś rok temu robiłam badania i wyszło że mam niedoczynność tarczycy i przy okazji wykryto jakieś zgrubienie na tarczycy .Zrobiłam biopsję ale nic nie wyszło na usg wyszyło tylko że jest niewielki guzek na lewym płacie o wymiarach20x15x40 nie było mowy o o zrobieniu rezonansu bo byłam w ciąży.Miałam zrobione tylko badania na tsh i jeszcze jakieś w każdym razie wyszły dobrze.teraz jestem 5 miesięcy po urodzeniu dziecka moja tarczyca zaczęła wariować na całego lewy płat ma wymiary 25x26x50 mm szerokość cieśni 8mm prawy płat 20x20x40 z pojedynczymi zmianami o wielkości 8 mm a lewy ma guzek o wielkości 20mm i kilka innych w dolnej części płatu.W wyniku z biopsji wyszło ze obraz cytologiczny wskazuje na gruczolaka pęcherzykowego tarczycy..jestem w kropce bo lekarka nie raczyła wyjaśnić mi co mi jest.kazała czekać a jedyne co biorę to Propranolol w tsh wyszło że mam nadczynność tarczycy wynik był taki 0.002.Czy ktoś może się orientuje co mi jest bo od lekarza nie uzyskałam żadnej informacji .za każdą odpowiedz będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Marka -naszego eksperta od tarczyc Jestem już 2 lat po operacji tarczycy. Rak brodawkowaty. "Usunięto gruczoł tarczowy w całości wraz z układem chłonnym środkowym szyi oszczędzając nerwy krtaniowe wsteczne i przytarczyce. Następnie usunięto układ chłonny szyi strony prawej i materiał przesłano do badania histop". Zaraz po operacji miałam braki wapna i w szpitalu w Gliwicach podawali mi wapno dożylnie. Kiedy wyszłam ze szpitala nie miałam zalecenia, aby brać wapno i do tej pory praktycznie nie brałam wapna( nigdy nie brałam calperoz). Nikt też nigdy nie kazał mi kontrolować wapna. Dopiero na ostatniej wizycie w Gliwicach, kiedy powiedziałam, że czasami mam mrowienia w dłoniach i robią mi się takie sztywne lekarz powiedział abym kontrolowała wapno. W związku z tym mam pytanie jakie wapno mam kontrolować wapno zjonozowane, czy całkowite? Czy mam kontrolować magnez, potas? Gdy idę na wizytę do endokrynologa (co 3 m-ce) zawsze robię tylko badanie TSH (tak zaleca pani endo). Czy powinnam robić też badanie FT3 i FT4? Pisaliście także, że bierzecie alfadiol i MAGNE B6 czy ja również powinnam brać te leki. Niedawno robiłam sobie wyniki na wapno (całkowite), magnez i potas i wyszło wszystko w normie. Te mrowienia rąk mam co jakiś czas, nie jest to tak bardzo częste, ale czasami zdarza się. Chciałam nadmienić tylko, że kiedy wychodziłam ze szpitala w Gliwicach po operacji zrobiłam sobie listę pytań do Pani dr. Pani dr kiedy zobaczyła tą kartkę z pytaniami powiedziała, a co to jest 100 pytań do... (nie miałam 100 pytań, ale może około 8-10) nie była chętna do udzielania mi odpowiedzi, a nawet powiedziała, że zachowuję sie jak staruszka pytając o to czy tamto. Pani dr była dla mnie nie miła, a na wyjściu powiedziała żebym się tak nie rozczulała, bo na to się nie umiera. W zaleceniach napisała brać mi tylko eltroxin 150 (jestem szczupłą osobą waga 49 kg). W związku z tym mam pytanie czy w Gliwicach coś przeoczyli, czy ja coś przeoczyłam i niedopytałam się o to wapno, ale skąd ja mam wiedzieć co trzeba brać? Nie wiem kto zawinił... Zaraz po operacji też miałam te mrowienia rąk, ale nigdy bym nie przypuszczała, że trzeba brać wapno. Ja poprostu piłam dużo wody i jakoś przechodziło. Dodam jeszcze, że nic nie mam do szpitala w Gliwicach. Uważam, że to najlepsze klinika w Polsce jeśli chodzi o nowotwory. Takie są fakty- wszyscy to mówią. Ale ta Pani dr nie wywarła na mnie zbyt dobrego wrażania i wtedy zaraz po operacji czułam się zdegustowana. Poza tym mieli wyciąć mi tylko część tarczycy, a przy operacji okazało się, że trzeba wyciąć cała wraz z prawym węzłem chłonnym, więc była to dla mnie wówczas pewnego rodzaju terapia szokowa. Ale wiadomo lekarze wiedzą najlepiej co trzeba wyciąć. Marku doradż mi co ile mam badać sobie TSH, wapno (jakie zjonizowane czy całkowite), magnez, potas itp. Z góry dziekuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaB976
hej Mashpee trzy miesiace temu usuneli mi calkowice tarczyce i profesor ktory mnie operowal przepisal mi masc na blizne"Madécassol".wlasnie minely trzy miesiace od operacji a moja blizna jest praktycznie niewidoczna.i co wazne to przez rok czasu po operacji trzeba chronic blizne przed sloncem.zero slonca!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaB976
hej Mashpee trzy miesiace temu usuneli mi calkowice tarczyce i profesor ktory mnie operowal przepisal mi masc na blizne"Madécassol".wlasnie minely trzy miesiace od operacji a moja blizna jest praktycznie niewidoczna.i co wazne to przez rok czasu po operacji trzeba chronic blizne przed sloncem.zero slonca!pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny większość osób piszących na tej stronie przeniosła sie na guz tarczycy2 wiec szukajcie tam takze informacji jest gdziues tam link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zapraszam na wątek guz tarczycy2 tamta strona lepiej działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereska12045
Mam na imię Teresa właśnie weszłam do domu ze szpitala po operacji usunięcia tarczycy jestem w szoku jak mało wiem na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereska12045
jakoś nie mogę dołączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaB976
hej Tereska.pytaj.a ja jezeli tylko moge to ci odpowiem.podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaB976
Hej Tereska.ja trzy miesiace temu wrocilam.wiec pytaj smialo a ja jezeli tylko bede wiedziec to odpowiem.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AneczkaLublin
Witam, ja 2 lata temu ( mialam wtedy 17 lat) gdy bylam w szpitalu na stawy, zauwazylam ze powiekszyla mi sie tarczyca. Powiedzialam o tym tamtym lekarzom, zrobili mi THS i wynik byl w normie, wiec zostawilam to bo mialam inne problemy zdrowotne. Jednak przy jakims bilansie( chyba 18 latak tak to sie nazywa) rodzinna badajac mi tarczyce stwierdzila ze wyczuwalny jest guzek. Dostalam skierowanie do endo. Trafilam na przemilego lekarza. Na usg wyszedl guzek prawego plata i powiekszony sam prawy plat. Lekarz skierowal mnie na biopsje, ktorej w wiku 17 lat bardzo sie balam. Na biopsji wyszedl mi guzek pecherzykowaty. Nie bralam żadnych lekow. Endokrynolog powiedzial że zeby dowiedziec sie co tak naprawde tam siedzi trzeba bedzie usunac guze, ktory pojdzie na badania histopatologiczne i wtedy sie dowiem co to bylo. TSH przez ten caly czas mialam dobre jak u zdrwego człowieka. Lekarz zalatwil mi operacje w tydzien wiec nie mialam czasu nawet sie bac ;) wiec poszlam na to wyciecie guzka. Gdy sie jednak obudzilam po operacji i doszlam do siebie powiedziano mi ze trzeba bylo wyciac cala tarczyce! Nie wiedzialam kompletnie dlaczego. Mowa caly czas byla tylko o jednym guzku... Chirurg dał mi Euthyrox 100 i kazał czekac na wyniki histopatologiczne i z nimi pojsc do endokrynologa. odebralam wynik i poszlam do endo, a na karcie ze szpitala mialam napisane "całkowita resekcja tarczycy". W wyniku histopat. wyszlo mi ze byl to guzek pecherzykowaty brodawkowy. Endokrynolog powiedzial ze trafilam na dobrego chirurga ktory rozpoznał "nieciekawa sytucajce mojej tarczycy" i usunal wszytsko. Powiedzial tez ze gdybym miala usunietego tylko tego guzka i przyszla po operacji z tym wynikiem histopat. to skierowal by mnie na druga operacje wyciecia wszystkiego a tak dziki chirurgowi ominelo mnie to. Mama pytanie dlaczego cala tarczyca?? czy ten guzek brodwakowaty byla naprawde grozny ?? Każdy lekarz mowi mi co innego i dostaje paranoi juz ... bardzo prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×