Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam proszę podajcie namiary na dobrego endokrynologa. Wykryto u mnie guzki. Jeżli macie doświadczenia w leczeniu ziołami lub innymi metodami to proszę podzielcie się nimi. Bardzo mi to pomoże. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grunia19
mam 2 guzki w lewym płacie tarczycy hormony w normie sama zastanawiam sie nad wycieciem nie wiem jak wy ale ja mam różne dolegliwości ale nie wiem dokładnie czy to tarczyca czy nerwica mianowicie: pocą mi sie dlonie, robi mi sie słabo, jestem poddenerwowana, czasem mam dusznośc w klatce. czy ktos z was ma podobne objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja dzis byłam na biobsji,nie było tak zle.Teraz około miesiąca bede czekac na wyniki,mam tylko nadzieje ze wszystko wyjdzie dobrze,najgorsze teraz to czekanie!!!No i oczywiscie odczyt wyników.Ciekawa jestem co bedzie pózniej czy trzeba bedzie wycinac te guzki czy jest jakas metoda ich zmiejszenia(jeden 15 mm i drugi 14mm)moze wiecie jak dalej przebiega leczenie.Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunia4
cześć. Ja ostatnio robiłam usg po dwójce dzieci, chciałam zobaczyć jak wyglądają moje guzki i ... załamałam się. Mam 4 duże guzy, kilka małych i dotego jakieś torbieliki (nie miałam pojęcia, że na tarczycy też występują. Nie mam już wyjścia muszę być operowana. Mam problem bo nie wiem gdzie i do kogo iść. Bardzo Was proszę jestem z Kielc, dajcie namiary na dobrego endokrynologa (nie musi być z Kielc, choć wolałabym bo mam dwójkę małych dzieci). Proszę o szybke informacje. Pozdrawiam i trzymajcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Widze, ze nikt chyba nie choruje tyle co ja. Tarczyce wykryto u mnie w wieku 11 lat. I podajrze do 19 roku zycia sie leczylam. Pozniej poszlam na studia i to zaniedbalam. Teraz mam 26 lat i zaczyna mi ta tarczyca przeszkadzac.Ciagle \"chrąkam\", a w nocy to sie czasem budze zeby czegos sie napic, bo mi sie wydaje, ze mi sie przelyk wysusza, tak jakby skleja, zweza... W maju bylam pierwszy raz u endokrynologa po tak dlugiej przerwie,ale denerwuje mnie ten lekarz, bo nic mi nie przepisal, w zaden sposob sie nie okreslil i kazal przyjsc w lipcu na usg. Po usg powiedzial tylko, ze mam przerosnieta tarczyce i jakies malenkie 3 guzki-nic groznego. Dalej nic nie przepisal i mam sie zglosic w listopadzie, ale to jeszcze sie okaze czy sie zalapie na kase chorych w tym roku.Jak nie to bede przepisana na przyszly rok. Ten lekarz to sie chyba nie zna na tarczycy.Jest tez ginekologiem i wydaje mi sie, ze lepiej sie zna na tych dolnych partiach ciala. Po urlopie poszukam jakiegos dobrego lekarza prywatnir. Podobno w Myslowicach jest jakis dobry profesor. O ile dobrze pamietam to mialam niedoczynnosc,tzn. bralam hormony i od nich tylam.Nie pamietam :( Najgorsze jest to, ze ciagle czuje jakas kolke w przelyku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolandax
Szukam namiaru na rozsądnego chirurga z Warszawy, bo czeka mnie operacja usunięcia tarczycy. Czy ktoś może mi pomóc. PROSZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem dwa lata po usunięciu tarczycy jednego płata mam 28 lat wole miałam juz jako 20 latka bzdura że to zabieg kosmetyczny też tak myślałam ale jak mi ją zoperowali to dopiero poczułam różnice w samopoczuciu bez kołatania serca bez potliwości bez nerwów przede wszystkim i najważniejsze na płodność tarczyca nie wpływa tylko na utrzymanie ciąży w pierwszym trymestrze ja moją drugą ciąże straciłam właśnie przez nadczynność tarzcycy jeżeli chodzi o leczenie to po wycięciu jednego płata jest mozliwość że po jakimś czasie ten drugi da sobie świetnie rade i nie trzeba bedzie brac tabletek pozdrawiam jeżeli moge pomóc prosze pytać wiem na ten temat bardzo dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam operowana w wojskowym szpitalu pobyt trwał 4 dni nie jest żle najgorsze są dreny mi najbardziej przeszkadzały a co do głosu żadnych problemów ale jest to ryzyko przy takiej operacji w pierwszy dzień nieco ciszej mówiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolandax
do BAKMONI W którym szpitalu konkretnie byłaś operowana? Czy pamiętasz nazwisko chirurga, czy to rozsądny człowiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam nazwiska chirurga i szczerze mówiąc nigdy nie szukałam jakiegos specjalnego w każdym szpitalu jeżeli ma sie cos stać to sie stanie ale operacja tarczycy naprawde nie jest przeszczepem serca bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam guzy na obu płatach. Zmusiłam ogólnego do skierowania na badanie usg, bo lekarz badający do karty zdrowia kazał mi sprawdzić tarczycę. Lekarz bardzo się opierał , ale skierowanie dał. I po usg powiedzial do mnie \" ale sobie pani guzy uchodowała! \" o mało mnie szlag nie trafił, bo kilka lat wczesniej już starałam się oskierowanie, to inny lekarz powiedział mi, że on nie widzi wskazań do takiego skierowania a jeśli się denerwuję to mam iść prywatnie! Biorę letrox 50 .Ale wyniki mam w normie i ostatnio ( 3m-ce temu) p. doktor powiedziała mi ,ze lepiej ich nie ruszac dopóki nie rosną i jeszcze mi nie przeszkadzają. Ale w mojej rodzinie (brat, ciotki) mieli od razu usuwane . Kogo słuchac. Usuwać czy zostawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga 2
Czesc wszystkim! Ja w wieku 16 lat dowiedzialam sie ze mam guza tarczycy (przez przypadek) i jak poszlam do endokrynologa to sie okazalo ze jest spory i trzeba go jak najszybciej usunac W zeszlym roku we wrzesniu mialam operacje (okazalo sie ze ma ponad 4 cm) i prawde mowiac nie zaluje ze sie na nia zdecydowalam Wczesniej sie dusilam, szybko sie meczylam a teraz wszystko minelo Biore leki - Euthyrox N 100 i caly czas sie lecze prywatnie w Lodzi Tam tez mialam operacje i jesli chodzi o personel i lekarzy to lepszych jeszcze nie spotkalam =) Pozdrowionka dla wszystkich majacych problemy z tarczyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej od razu iść usunąć bo to teoretycznie nie przeszkadza ale dopiero po operacji widać różnice w samopoczuciu i w ogóle a czujesz się dobrze i wyniki masz dobre bo bierzesz leki ale moje zdanie jest takie że w pewnym momencie zaczniesz zwiększać dawke bo tarczyca zacznie dawać o sobie znać predzej czy później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no raczej ja wazyłam 46 kilo jak sie operowałam wyglądałam jak półtora nieszczęścia przy wzroście 170, po operacji przytyłam w ciągu roku do 56 i jest teraz super wiecej nie tyje a jem ile chce jeżeli hormony tarczycy są w normie to sie nie tyje ani nie chudnie przy nadczynności chudniesz a przy niedoczynności tyjesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolandax
Na początku endokrynolog mówił mi, że z tymi guzkami mogę chodzić kilka lat. Trzeba tylko co roku robić biopsję. Niestety po zapoznaniu się z wynikami biopsji zaleca całkowite usunięcie, aby wykluczyć ryzyko. Następny lekarz też zaleca operację. Guzki uciskają krtań i utrudniają oddychanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaja 57
Mam guzki taczycy w obu płatach , robię USG,jesstem po dwóch biopsjach. Niestety guzki rosną i lekarze twierdzą, że musi sie to skończyć usunięciem. Ale mam duże opory, w zwiazku z tym szukam innych metod. Czy ktos np. przeszedł zabieg ( serię) nastrzykiwania guzków etanolem ? Wiem , że taka metoda jest stosowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika78
do jolandax !!!!! mój lekarz poleca szpital w Wołominie: dr Kiereś lub dr Górnicki tel. 76 - 33-100, 76-33-116 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika78
do jolandax !!!!! acha warunkiem jest, że guzki nie są nowotworowe, bo lekarze ci są lekarzami chirurgii, jeśli po biopsji okazała się, że są zmiany onkologiczne, to bardzo dobry oddział jest w klinice Damiana, ale tam taka "przyjemność" kosztuje ok. 3000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona99
Dziewczyny jakie badania trzeba zrobic, aby sie dowiedziec czy z tarczyca wszystko ok, czy nie ma zadnych guzkow? NIe jestem ubezpieczona i chcialabym isc prywatnie do lekarza(wlasnie jakiego? endokrynologa?) juz ze zrobionymi badaniami, aby dwa razy za wizyte nie placic. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jak sie ma cos z tarczyca to przy przelykaniu sliny czuc cos w krtani?? Ja wlasnie cos czuje i dlatego chce isc do lekarza. Z gory dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monisia80
Czesc mam 27 lat .OD 7 lat wiem o guzku w lewym placie.kiedy sie o nim dowiedzialam to swiat runal mi na glowe.nie chcialo mi sie nic robic zamknelam sie w sobie mysle ze to wtedy nabawilam sie nerwicy .Raz na pol roku mialam robione USG i badania chormonow i co 2 lata biobsje.Wynik byl zawsze ten sam KOLOID TYPU ROZLANEGO.4 lata temu urodzilam synka kiedy po urodzeniu robilam badania dzieki Bogu wszystko byl o jak przed tem.9 miesiecy temu urodzilam cureczke .Ostatnio kontrolowalam c hormony i sa w normie ale przedemna jeszcze USG i pewnie biobsja,Brdzo ale to bardzo sie boje praktycznie nie ma tygodnia zebym o tym nie myslala.Ale mam nadzieje ze wszystko sie ulozy nie tylko mnie ale wszystkim ktozy maja te same obawy, leki i nadzieje ze wszystko bedzie OK,POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolandax
do Nika78 Dzięki za namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pajaczek
witajcie fajnie że nareszcie trafiłam na taką stronkę tarczyce wykryto u mnie gdy miałam 15 lat ale juz wtedy były guzki dostałam skierowanie na operacje ale wtedy inny lekarz powiedział żę jestem za młoda i nie zdecydowałam sie na nią. teraz mam 23 lata jestem mężatką chciałabym miec dziecko ale wiem że najpierw musze wyleczyć tarczycę. najbardziej boje sie tego co powie lekarz gdy zrobie wszystkie badania, boje sie tego najgorszego i dlatego przez tak długi okres czasu nie byłam u endokrynologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gunia4
Witam! Byłam u mojego zielarza niestety nic już się nie da zrobić. Mam za duże i jest ich za dużo. Muszę być operowna. Mam prośbę, jeśli macie to już za sobą napiszcie jak to wygląda, jakie badania się robi, ile lerzy się w szpitalu, jak przygotowują do operacji? Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pytanie jakie badania robic to najpierw trzeba zrobic TSH jeżeli wynik jest dobry nie ma potrzeby isc do lekarza jeżeli wynik jest poniżej lub powyżej trzeba zrobić odczynniki na pytanie jak wygląda operacja to więcej strachu niż to warte ja sie jej bardzo bałam operacja była pod pełną narkozą póżniej przeszkadzały mi dreny trochę ale dało sie przeżyć dreny wyciągaja zależnie od tego jak długo spływa z tego płyn (krew, ropna wydzielina) po trzech dniach byłam w domu po tygodniu ściągnięto mi szwy ogólnie żadnych boleści tylko w pierwszej dobie mówi się trochę ciszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś odebrałam wyniki biobsji-brak komórek nowotworowych.Kamien spadł mi z serca.Teraz mam 18 wizyte u endokrynologa ciekawa jestem jakie leczenie mi zaleci.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MELKA 1
Właśnie wykryto u mnie guzki na prawym płacie tarczycy. Czeka mnie biopsja no i w najbliższym czasie operacja. Jestem przerażona. Wyczytałam już troszkę o operacji, ale interesuje mnie po jakim czasie po operacji można normalnie funkcjonować, wrócić do pracy, uprawiać sport, chodzić na basen, itp Bardzo proszę o informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Tydzień temu wykryłam guz \"na gardle\" (dokładnie po srodku szyi) i wczoraj miałam usg i ma taki opis: w węzinie guzek wielkości ok. 16x9x9mm (lito-torbielowaty) czy ktos może i wyjaśnić co to znaczy???????????? proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×