Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

jesli tak szybko Ci to uroslo to napewno nie jest rak :) rak tarczcy rosnie BARDZO wolno !!! moj przez 8 lat ususl 2,5 cm - guzy lagodne moga rosnac szybko nie martw sie to napewno nie rak on nie rosnie tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Na pewno bedzie dobrze - nie ma innej opcji :-) ostatnio na badaniu ten węzeł był juz mniejszy więc teraz już pewnie go nie masz !!!!!!! A co z twoimi testami alergicznymi ?????? iren ???????????????????? czemu sie nie odzywasz ??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej wszystkim:) Jak zwykle nie mialam czasu zeby napisac na forum:( Karta Bardzo sie ciesze,ze juz jestes po operacji i ze wrocilas do nas:)Mam nadzieje,ze dobrze sie czujesz. U mnie ok:)Choc jak zawsze jakies problemy.Maly znow chory,a moj chlop wczoraj skrecil 2 nogi w kostkach.Na szczescie juz jest lepiej,bo rano masakra-po kolanach chodzil:(Poza tym nie ma na co narzekac. a jak u Was? Sylwia W poniedzialek wszystko bedzie ok,zobaczysz:) Eweliza Co slychac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza wezel dalej jest :/ co do testow to nawet nie wiesz jak sie wkurzylam !!! pielengniarka ktora miala zrobic mi ten test powiedziala ze nie zrobi bo juz nie kaszlam !!! i ze jakby to byla alergia to oprucz kaszlu mialabym cos jeszcze !!! katar albo czerwone oczy !!! bylam wsciekla !!!! no i najlepsze z tego wszystkiego jest to ze od 2 dni znowu mam kaszel !!! mam tego dosc - baba kazala mi zrobic badanie na gruzlice haha - i to byla zwykla pielengniarka !!!!!!! mowila cos o przeswietleniu pluc i astmie - siedziala mowila o roznych chorobach ale nic nie sprawdzila - jak tylko powiedziala ze nie zrobi mi tego testu nawet mi sie z nia gadac nie chcialo !!!! moje lekarz ogolna i endo mowily ze to alergia a ona powiedziala ze napewno nie !!!! zwykla pielengniaraka udawala madrzejsza niz lekarz !! powiedziala ze jak za rok bede miala ten kaszel to mam przyjsc to mi zrobi test hahahahahaha a niby po co jak mowila ze to nie alergia ? mowie Ci smiechu warte !!!! teraz kaszlam znowu ale nie mam zamiaru nigdzie isc bo kazdy mowi co innego - katatu nie mam oczu czerwonych tez nie wiec ona twierci ze to nie alergia - a najlepsze jest to ze na koniec zapytala mnie czy moze jestem uczulona na koty hahahahahaha nawet jej nie odpowiedzialam tak mnie wkurwila - a skad ja do cholery mam to wiedziec ? po to tam wlasnie poszlam zeby sie dowiedziec :/ madzia matko a jak on skrecil 2 nogi na raz ? dobrze ze juz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia wiesz co?Jak czytam,ze czlowiek,ktory boryka sie z problemem zdrowotnym juz od dlugiego czasu i nie ma do kogo zwrocic sie o pomoc to mnie szlag tarfia.Przeciez powinni zrobic Ci jak najwiecej badan zeby dojsc do przyczyny!Ja bym tego tak nie zostawila,wiem,ze to cholernie wkurzajace i dolujace,ale musisz sie nie dac!To jakies kpiny a nie sluzba zdrowia... Co do mojego chlopa,to wszyscy sie dziwia,jak mogl skrecic obydwie nogi?Gralismy wczoraj w badminton i poslizgnal sie na trawie.Dziwne,bo upadl na bok a chrupnelo w obu kostkach:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia wiesz co ja juz dam sobie spokoj z tym kaszlem :) lekarz ogolna powiedziala ze jakby to bylo cos zlego to by mi tak nie przechodzilo tylko pogarszalo sie - a jak pojde do lekarza to znowu wysla mnie na te badanie a nie mam ochoty juz tam isc - moglam udawac ze dalej kaszlam hehe moze wtedy by cos zrobili - lekarz mnie wysyla na badanie a jakas zwykla pielengniarka to olala szok !! pomecze sie troche moze znowu mi przejdzie i to na zawsze :) ja dalej mysle ze to alergia pozatym moja endo i lekarz ogolna tez tak mowily wiec tego sie trzymam - wogole ta pielengniarka wygladala jakby sie czegos nacpala hahahahaha i sama mnie pytala czy na kota jestem uczulona hahahahahahha dotykala tez moja blizne i chyba ze 3 razy zapytala czy mam usunieta tarczyce jakby miala zanik pamieci :P wpolczuje dla Twojego chlopaka - ale pewnie to smiesznie wyglada jak chodzi na kolanach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia Skoro lekarka powiedziala,ze nie masz sie czym martwic to ok.tylko po co masz sie meczyc ciagle?Moze kup sobie w aptece tabletki odczulajace,np.Zyrtec,nie wiem czy u Was jest,albo moze co innego?Kiedys bedac jeszcze w Polsce bralam je,bo ciagle lapalam jakies przeziebienie.Oczywiscie polecone przez lekarza.Sa na pewno jakies,tu tez widzialam-jak masz czesto katar,kaszel lub oczy lzawia.Oby Ci przeszlo raz na zawsze!!! Moj chlop juz nie chodzi na kolanach,na szczescie;)W ciagu dnia chodzil o kulach,a teraz powoli juz sam chodzi.Dzieki Bogu,ze nic gorszego sie nie stalo.Widac nawet na trawie mozna nabawic sie kontuzji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlanie ja nie mam kataru i lzawiacych oczy temu ta pielengniarka powiedziala ze to nie alergia :/ juz sama nie wiem co mam myslec :/ bede chyba kaszlala do konca zycia hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie zastanawiam gdzie sa wszyscy z forum ? oby - mam nadzieje ze u Ciebie wszystko ok dosia- wiem ze pisalas na innym forum - ze corka nie moze miec podanego jodu - mam nadzieje ze juz jest dobrze mam nadzieje ze zagladacie tutaj - i cala reszta tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
hej ja jestem na tym forum codziennie tylko nie pisze nic ale czytam caly czas jezdze do szpitala do brata stan brata jest krytyczny lezy na oiomie maszyny chodza za niego boje sie ze z tego nie wyjdzie a widok okropny te rurki rureczki szok Sylwia o jakim innym forum piszesz jak mozna do niego zajrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
cześć Dziewczyny! U mnie ok, jeżeli chodzi o stan fizyczny i hormony. Boli mnie tylko tchawica?(między piersiami) ale to chyba od intubacji no i trochę szyja ale to po 7 dniach od operacji raczej normalne, co? Psychika kiepska bo czekam na wyniki "brzydkiej" tarczycy, cokolwiek to znaczy .... No w międzyczasie byłam na rtg płuc, żeby wykluczyć przerzuty ... (haha) i są ok ... Jeszcze trochę badań w ramach serwisu porobię np. usg piersi (a to przez sąsiadkę ze szpitala), jelita już przejrzane i ginekolog też ..... Rodzinka jeszcze psychiatrę poleca!!! Wierzą że panikuję niepotrzebnie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karta ciesze sie ze u Ciebie wszystko dobrze :) ten bol jest normalny i przejdzie :) brzydka tarczyca - bo mialas guzy bedzie dobrze :) kenia trzymaj sie kochana - jestem pewna ze brat z tego wyjdzie - a co sie stalo jak mozna wiedziec ? (oczywiscie jak nie chcesz to nie mow zrozumiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karta bądź dobrej myśli. co Ci powiedziałata kobita w szpitalu, że odwiedzasz wszystkich lekarzy ????? kenia musisz być silna i wierzyć że brat z tego wyjdzie, widok napewno okropny ale pamiętaj, że wiara czyni cuda. ja dzisiaj mam okropny dzień a raczej wieczór. jestem wkurzona i nic sie mnie nie trzyma. a co u reszty????? Sylwia toże nie masz kataru czy łzawienia to nie znaczy, że nie masz alergii.Ta pielęgniarka to chyba powinna sie douczyć. Szkoda że nie nalegałaś na test. Ja na twoim miejscu jeszcze raz poszłabym by zrobili te tesy, pamietaj zdrowie ma sie jedno a ty niedługo wyplujesz płuca jak będziesz dalej mieć en kaszel hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza a co sie stalo ze masz taki dzien ? pamietaj zlosc pieknosci szkodzi hihi :) co do kaszlu to wiem ze oczy nie musza lzawic i nie trzeba miec kataru :/ moj brat jest alergikiem od urodzenia i nigdy nie mial kataru ani lzawiacych oczu !! ale tak sie wkurzylam ze chcialam jak najszybciej zsamtad wyjsc ! do lekarza nie pojde bo mi sie juz nie chce po nich latac - biore dni wolne w pracy i nic nie zalatwiam - tragednia normalnie jakas !! poczelam moze mi przejdzie - wkoncu idzie zima i moze bedzie lepiej - juz ponad tydzien nie kaszlalam (wogole) wiec moze teraz tez przejdzie :) tak sie zastanawiam moze to nie ma nic wspolnego z tamtym kaszlem moze gdzies sie przeziembilam poprostu - staram sie juz wszystko wymyslic zebym tylko nie musiala isc do lekarza hihi tak czy siak mysle ze bedzie dobrze - teraz mysle o wezle - kaszlem zajme sie kiedys :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia chodzi o robotę. Podjełam ważną decyzję a osoba na którą liczyłam, na jej wsparcie, zaeagowała inaczej niż mysląm a raczej byłam pewna reakcji tej osoby - i to mnie ścieło z nóg i zszokowało. Powiedziałabym, że nawet podcieło mi skrzydła hehe, ale cóż jestem zawzieta i sama w siebie wierzę. hehe właśnie dostałam smsa, takiego na jakiego liczyłam wcześniej :-), ale to już nie to samo, ale nie ważne - dam radę , jestem pewna :D Wiesz tak myslę o tobie i może ty masz uczulenie na sierrsc kota. czy twoje problemy nie zaczeły się jak wziełas kotkę ???? moja mała ma alergię na sierść kota. Mamy podwórkowca i jak spędzi z nim pół dnia to zaczyna jej z noska lecieć a jak sie z nim nie bawi to jej nic nie przeszkadz!!!!!! Ten kot wyszedł jej w testach alergicznych. Może i u ciebie jest coś z kotem !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza pewnie ze dasz rade :) my baby jestesly silne i zawziete hihi co do alergi to wlasnie mialam zamiar sie dowiedziec ale ta pieprznieta pielengniarka nie zrobila mi testow - jesli jestem uczulona na kota co wtedy ? napewno sie go nie pozbede - ale nie kaszlalam juz ponad tydzien a mysle ze jakby to bylo uczulenie na kota nie mialabym takiej przerwy ? nawet nie chce juz pisac o tym kaszlu tak mnie to wkurza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
Sylwia, niby nic złego nie usłyszałam w szpitalu ale się naparzyłam ... a płuca bo niby tarczyca na płuca się przerzuca ... Sylwia i inne "rakowe" dziewczyny - czy Wam usunęli węzły chłonne przy operacji tarczycy? Im zostawili i w razie nie daj Boże złych wyników czy czeka mnie powtórka operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny.... wróciłam... Byłam w Centrum Onkologicznym od 14.09 do 21.09.2012r na oddziale medycyny nuklearnej i endokrynologii onkologicznej zrobiono na stepujące badanie : krwi bardzo dokładne... Usg szyi scyntygrafie szyi scyntygrafie całego ciała scyntygrafie klatki piersiowej dostałam też dawkę jodu radioaktywnego w dawce dosyć wysokiej w dawce 100 mCi- 131 I jako aktywność ablacyjna... byłam na kwarantannie trzy dni i do domu.... w domu kwarantanna około 8 dni Nie stwierdzono w badaniach ...gromadzenia się specyficznego znacznika w ciele... tak dziewczyny ... na razie jest nieźle.... następne dokładne badanie szpitalne w 2014 roku..... hura.... zwykłe lekarskie w kwietniu 2013 ale też w szpitalu.. A tak piecze na de mną ma mieć na miejscu endokrynolog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IREN wreszcie pozytywne wieści hura :-) Cieszę się że badania wyszły super, chyba i u Ciebie zapaliło się światełko, że będzie dobrze :D Powiedz czy zaczełaś brać już hormon ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza tak kazał mi brać hormon ale przez 7 dni polówkę - 125 Ja już czułam się okropnie bo przez trzy miesiące nie brałam wogle , mam nadzieje że dojdę do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margola36
Hej dziewczyny, tak sobie was podczytuję od jakiegoś czasu. Od czerwca diagnozują mi zmianę na tarczycy (guzki hipoechogeniczne), którą wykryto podczas usg piersi. Guzki małe i ponoć nie podejrzane, endo jednak kazał zrobić biopsję i wynik a potem jego interpretacja przez endo mnie trochę ścięła, zmiana niejednoznaczna albo guz z komórek oksyfilnych albo rozrost z metaplazją onkocytarną. Decyzja lekarza - operacja. Lekki szok ale teraz jak czytam to forum to i tak łagodnie to wszystko u mnie przebiega. Konsultowałam się z innym lekarzem, powtarzałam biospję, usłyszałam to samo: z moimi cechami usg i wynikiem biospji znaczne prawdopodobieństwo nowotworu, czego pewność dać może jedynie badanie histopatologiczne po usunięciu. Tarczyca pójdzie ponoć cała bo jest mała. Na razie to nie chce mi się nawet iść do lekarza POZ po skierowanie na zabieg. W ogóle nie wiem co mam robić. Lekarka dała mi namiary na dobrych jej zdaniem chirurgów i zleciła wizytę u jednego z nich. A potem co? Na izbę przyjęć? A operacja tak czy siak ponoć dopiero w przyszłym roku bo na ten rok będzie problem z miejscem. Czy ktoś z was operował się w Krakowie? I jak wrażenia? Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karta mi tez nie usuneli wezlow chlonnych :) hirurg usuwa je jestli podczas operacji stwierdzi ze sa podejrzane - a jak wszystko wyglada ok to zostawia :) iren super !!! bardzo sie ciesze ze wszystko u Ciebie ok :) Margola36 spokojnie :) to ze bedziesz miala operacje to nie znaczy ze to rak :) duzo razy jest tak ze wycinaja tarczyce a guzy sa lagodne - powiedz dokladnie co wykazala biopsja ? mialas jakies nieprawidlowe komorki ? u mnie w biopsji nie wykryto komorek rakowych - ale byly komorki nieprawidlowe - nie martw sie to nie takie strasze jak Ci sie wydaje :) napisz jakiej wielkosci sa Twoje zmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karta_32
czyli ... bo nie wiem czy dobrze rozumiem ... jakby moja tarczyca okazała się rakowa a węzły przy operacji ocenił chirurg jako zdrowe i zostawił czeka mnie tylko terapia jodem? Czyli tydzień w szpitalu, potem 2 tygodnie kwarantanny i koniec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka z Gdańska
Cześć dziewczyny! Zaglądam tu codziennie. Nie piszę, bo chyba każda z nas to jednak trochę inny przypadek. Ja akurat mam usuniętą całą tarczycę i węzły też. Jutro idę do pracy, a jestem po operacji 31. lipca i po jodowaniu 10. września. Ale mam inne pytanie. Powiedzcie, czy zmieniłyście coś w Waszym Zyciu?. Ja na trochę przed tym, jak dowiedziałam się o mojej chorobie przeczytałam książkę Cambella pt" Nowoczesne zasady odżywiania", która mnie powaliła. Pozdrawiam, miłej niedzieli, A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margola36
Sylwia, biopsja pokazała komórki pęcherzykowe o nieregularnych jądrach w większości o oksyfilnej cytoplazmie. Zmiany niewielkie poniżej 1 cm, z żywym ukrwieniem, co jest ponoć mocno podejrzane, na razie jestem spokojna choć perspektywa utrarty tarczycy niezbyt mi się podoba. Zastanawiam się tylko czy już decydować się na zabieg czy poczekac i zobaczyć co się będzie działo ze zmianą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karta_32 Jak Cię będą leczyć to zależy jaki rodzaj raka odnajdują w tarczycy: mamy takie rodzaje raka: Złośliwe: - rak pęcherzykowy - rak brodawkowaty - rak rdzeniasty - rak niskozróżnicowany - rak anaplastyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karta dokladnie tak :) kazdy hirurg przy operacji sprawsza wezly i jak sa podejrzane usuwa - jak guzy na tarczycy okazuja sie rakiem to po operacji jest leczenie uzupelniajace czyli - jod - potem badanie scyntograficzne i jak wszystko jest ok i nie ma przerzutow - to koniec leczenia :) leczenie tego raka jest bardzo krotkie i powiem Ci ze nie takie straszne dodam ze raka brodawkowego i przecherzykowatego ma sie najczesciej a jego leczy sie operacja i jodem ale nie wiem o czym Ty mowisz - u Ciebie jeszcze nie wiadomo co to takiego - pozatym mysle ze to nie bedzie rak - ze guzy sa podejrzane to jeszcze nic nie oznacza :) nie mysl o raku nie masz jeszcze wynikow agnieszka to ze mialas usuniete wezly nie oznacza se jestes innym przypadkiem :) hirurg poprostu uznal ze trzeba - eweliza z tego forum tez miala je usuniete - co do zmian w zyciu - hmm... nic nie zmienilam :) Margola36 wiesz co ja na Twoim miejscu jak najszybciej byl usunela tarczyce !! piszesz ze guzy masz mniejsze niz 1 cm wiec jesli to okaze sie rak - to bedzie to mikro rak po ktorym nie podaje sie jodu bo jest mniejszy niz 1 cm :) jesli poczekasz i guzy urosna powyzej 1 cm po operacji bedzie czekal Cie jod - a tak masz szanse go ominac :) oczywiscie nie trzeba sie tak bardzooooo spieszyc bo ten rak moze poczekac rosnie bardzo wolno - ale masz duzy + bo jesli to rak i usuniesz go teraz ominie Cie jod :) nie wiadomo wogole co to jest guzy podejrzane ale to nie znaczy ze to cos zlego :) moja mama miala bardzooo duzo podejrzanych guzow - okazaly sie lagodne :) iren najczesciej ma sie raka brodawkowatego i pecherzykowatego wiec jakby karta miala raka to jestem pewna ze to bylby ktorys z tych - nigdy nie slyszlaam zeby ktos mial te dwa ostatnie bo one wystepuja tylko w okolo 2% przypadkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim a ja mam dzisiaj roczniće hehe dokładnie rok temu wycieli mi skorupiaka :D rety jak ten czas zasuwa :-), już rok :-) Ale to podwójna rocznica, bo rok bez raka i rok z wami tutaj na forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do Agnieszki Ja tez miałam operację 31 lipca:) . Ja k sie czujecie po hormonach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×