Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Sylwus Pewnie masz racje muszę dłużej pobrać te hormony i wtedy sie zobaczy... Xsant Tyle badań mi robili ze nie pamietam Tsh chyba miałam 1.63 ale juz nie pamietam wiem ze dr ( radiolog onkolog)powiedział ze jest za niskie i dlatego mi zwiększył dawkę hormonow, ale to dawno było. Bo przed jodem to wiadomo ze juz hormonow sie nie bierze. Endo jeszcze nie mam czekam na list ze szpitala na pierwsza wizytę, ale wiem ze to jakaś kobieta bedzie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to sie nawet nie przyznaje lekarzom, ze cos tam w necie wyczytalam. Zdaje sobie sprawe, ze zaraz by mnie ochrzanili. Xsant uwierz mi nie nudze sie. Mam 2 i pol letniego synka, ciagle zadajacego pytania i ciekawego wszystkiego hehehe :) Teraz juz w necie raczej nic nie czytam o tarczycy. Jedynie kafeterie ;) Na poczatku choroby chyba wszystkie strony w necie przeczytalam i juz mam dosc. Wy mi wystarczacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka tez tak mysle ale wiesz co ciezko tak za pierwszym razem dobrac idealna dawke - wiec jest mozliwe ze bedziesz jeszcze musiala ja zmienic - chociaz nie koniecznie :) ja za pierwszym razem mialam duzo zaduza dawke - potem przez dwa lata byla idealna - no i po tych 2 latach hormon tak sam od siebie (nie zmieniajac dawki) byl znowu zawysoki - teraz znowu jest ok :) iwona tak trzymaj tutaj pizza ludzie ktorzy to przeszli i ktorzy maja informacje od lekarzy specjalistow :) a na niecie to tak jak pisalam brednie ludzie wypisuja - ja tak samo jak Ty przeszperalam internet od gory do dolu - i tylko sie zalamywalam :/ teraz trzymam sie wersji lekarzy ze bedzie dobrze i ze na to sie nie umiera :) mysle ze z czasem Ty tez tak do tego wszystkiego podejdziesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry za bledy ale komp sam mi przestawia wyrazy z polskiego na angielski :/ mam nadzieje ze da sie zrozumiec co pisze :) ' jak zobaczylam teraz ze komp mi przestawil wyraz z ''pisza'' na ''pizza'' to az sama sie zasmialam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
sylia25 i wszyscy forumowicze mam do was prosbe tak jak wczesniej pisalam moze jeszcze ktos pamieta bola mnie caly czas te rece robilam rozne badania dwa razy mialam skierowanie do szpitala jedno nawet z podejrzeniem procesu nowotworowego oczywiscie dwa szpitale mnie nie przyjely moja prosba jest taka czy ktos teraz wybiera sie do endo czy moglby zapytac sie od czega te rece bola to jest bol taki jakby ktos mnie sciskal albo zwiazywal sznurem nie wiem gdzie mam sie juz udac bo moj endo wogole sie na tym nie zna lekarz rodzinny daje tylko na badania za ktore ja place i nic mialam robiona morfologie ob d-dimery kineze kreatynowa mocz prolaktyne kwas moczowy i wiele innych badan juz nie jestem wstanie zapamietac dwoch lekarzy powiedzialo mi ze na guzki nie bierze sie lekow tylko obserwuje odrzucilam ale to nie od tego bo zanim je odstawilam to juz mnie sciskalo bralam hormony na miesiaczke ale tylko szesc sztuk i od tego sie zaczelo wczesnie zadnego bolu nie wiem czy te hormony sa jeszcze w moim organizmie minelo juz dwa i pol miesiaca jak je odstawilam (4 stycznia) dlatego prosze was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i od razu mam pytanie: czy w moim przypadku nadczynności mogę jeść kapustę, bo czytałem, że nie bo nie pozwala na przyswajanie jodu z produktów zywieniowych. Więc jak - mogę ją jeść, czy dać se spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pal go licho - zjadłem kiszoną kapuchę z kotletem rybnym. Co ma byc to będzie:)). A że jest, to wiadomo. Dzisiaj zmieniłem sól na kamienną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk, ja mysle ze napewno ci nie zaszkodzi. Ja tez bym zjadla. Nie ma co popadac w paranoje. Ja fakt faktem nie mam juz nadczynnosci ale od dziecka ja mialam. Dopiero od niedawna uzywam soli nie jodowanej i nadczynnosci nie mam. Tak wykazalo ostatnie badanie, sama sie tym zdziwilam, bo nie stosowalam zadnych lekow. No mam nadzieje, ze ta nadczynnosc nie wroci, bo dziewczyny pisaly, ze jezeli ma sie nie unormowane hormony, to nie mozna byc operowanym. A ja wlasnie mam w zwiazku z tym pytanie. Czy to wlasnie chodzi o tsh czy o ft3 i o ft4. Bo jak pamietam to pare lat temu to mialam ponizej normy tsh i lekarz mi nic nie mowila, ze przez to moge byc nie zakwalifikowana do operacji. Te drugie hormony byly w porzadku. O tym wlasnie dowiedzialam sie tu z forum, ze musza byc ustabilizowane hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona - to ja też najpierw będę musiał ustbilizować swoje hormony za nim zostanę poddany operacji? Guzek jest wielkości 1,3cm x 4cm - spory i mam czekać aż zrobi się jakiś koloś? Nie mam bladego pojecia o co tu chodzi i jaki ma być przebieg mego leczenia. IWONA - jak długo już jesteś przygotowywana do operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem ze z reguły guzy łagodne powodują ze hormony szaleją i wtedy rzeczywiście trzeba ustabilizować je najpierw farmakologicznie i dopiero potem operacja. Raczej zaden chirurg nie podejmie ryzyka operacji jesli twoje hormony odbiegają od normy, ale dziewczyny wiedza lepiej to ci powiedzą. My dziewuchy po raku to raczej hormony wszystkie miałysmy w normie, tak bynajmniej czytałam na forum...ale nasza historia to zupełnie inny temat... jedz normalnie Patryk bo za bardzo sie nakrecasz, Iwona ma racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boston 25
kenia kurde ale Ci wspolczuje z tymi bolami :/ ja tez mialam podobne endo kazala mi tylko sprawdzic wit D i odrazu okazalo sie ze mam jej niedobor - po jej braniu jakis czas bole sie zmniejszyly teraz juz raczej ich nie mam :) moze na pogoed czasami lekkie - wiesz co tak sobie pomyslalam ze moze Ty jestes na cos uczulona ? kurcze jak robia Ci badania i nic nie wychodzi - to nie mam pojecia - pamietaj ze to tez moze byc przez stress :/ ja kontroli narazie nie mam wiec niestety sie nie zapytam lekarza - ale pewnie kazalaby wykonac jakies badania - dziwne jest to ze bola Cie same rece i temu Ciezko powiedziec co to takiego :/ kurde ze lekarze nic dalej nie wykryli :/ duzo moze byc powodow tych bolow - a nie masz nic z kregoslupem ? nie bede wymyslala ale jestem pewna ze to rzaden rak !!! najszybciej jakies zapalenie ale jakie patyk nie wiem o czym Ty piszesz ludzie z nadczynnoscia nie musza miec rzadnej diety !!!! moja mama i brat nie maja zadnej diety ! brat od urodzenia ma niedoczynnosc a mama od ponad 20 lat a moze i dluzej nadczynnosc - endo nigdy nie wspomniala o jakiejs diecie - nie dajmy sie zwariowac - przeciez jak nawet zjesz sol to nic Ci nie bedzie :) nie szalej tam hihi tylko jedz co Ci sie podoba :) dodam ze mama i brat maja tak dobre wyniki ze nie musza brac zadnych hormonow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk, u mnie to bylo tak ze gdy wykryli mi mojego guza byl bardzo maly ponizej jednego centymetra, byla tez nadczynnosc. To byl 2009 rok. Mialam termin operacji na czerwiec, ale stchorzylam i odwolalam termin, pomyslalam ze jeszcze poczekam. Wtedy chirurg mi mowil ze prawdopodobnie usunie mi cala tarczyce, bo mam nadczynnosc. Nic mi nie mowil ze z powodu nadczynnosci nie moze przeprowadzic operacji, ze najpierw trzeba ustabilizowac hormony. Gdybym nie stchorzyla pewnie bym z ta nadczynnoscia byla operowana, no chyba ze oni maja jakies sposoby zeby np. na czas operacji podac dozylnie hormon i go wyrownac, nie wiem nie wnikalam w to. Dopiero tu na forum dziewczyny uswiadomily mi ze hormony musza byc ustabilizowane. Teraz po tych czterech latach postanowilam zrobic porzadek z moja tarczyca. Poszlam na USG potwierdzilo sie ze guz usosl ma 3 cm i jeden mniejszy. To bylo w lutym. Zrobilam tez badanie krwi. Lekarz dal mi skierowanie do chirurga z ktorym mialam wizyte 5 marca. Ponownie w szpitalu wykonano mi USG i na 5 kwietnia mam termin operacji. Kazano mi tylko zrobic badanie tych strun glosowych. Reszte badan beda mi robic 2 kwietnia w szpitalu. Tak naprawde w ogole jakos szczegolnie nikt mnie do tej operacji nie przygotowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny, i juz mi lżej, zwłaszcz, że mogę nie wybredzać z jedzeniem. Czekam cierpliwie do wtorku. Oczywiście przedstawię swój "cyrograf".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia.... ja też mam ból kości ,nerwobóle , dostałam skierowanie do reumatologa wykonał mi badania ......nawet wykonano mi markery rakowe ... czy przypadkiem nie mam przerzutu do kości.....wszystko w normie ......a bóle odczuwam .... w dalszym ciągu .....a wszystko po usunięciu tarczycy......się zaczęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie takie bole moga byc nerwobolami - i niestety ale naprawde trzeba sie wyluzowac zeby to przeszlo ! stress naprawde moze namieszac w naszym organizmie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia mnie tez bolaly strasznie kosci nog a jeszcze bardziej nadgarstki to bylo jak bralam eutyrox 175 po odstawieniu przed jodem wsztstko przestalo mnie bolec moze masz ten bol od hormonu o ile go bierzesz poza tym czytalam ze duze dawki tego hormonu moga powodowac taki dolegliwosci pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek mialam dokladnie takie same cos jak Ty !!! lekarz kazala mi brac wit D ale w sumie to sama nie wiem od czego byl ten bol - moze tak jak u Ciebie od hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia ja w moim przypadku z tymi bolami stawiam na hormon teraz chciala bym sie pozbyc tych napiec a wrecz czasami panik tak jak piszesz to tez jestem pewna ze to jest od tej nadczynnosci co do raczyska uspokoilam sie ogarnelam i po malu zapominam co bylo choc mam czasami dni ze sie boje ale to juz pikus z tym co bylo jeden stres zreszta wszyscy to przerabiali teraz czekam na wynik tg bedzie przed swietami ale odbiore go raczej po swietach bo wrazie wielkanoc z glowy z taka opcja tez trzeba sie liczyc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka 601 tg skrot , pelna nazwa tyreoglobulina jest to marker nowotworowy ale tylko po wycieciu tarczycy najlepszy wskaznik to 0 lob bliski 0, np 0,26 0 14,itp jezeli wynosi 1,5 i wiecej to sygnal ze cos jest nie tak wznowa, przerzut nie zniszczona tarczyca wraz z komorkami wtedy podaje sie ponownie jod takie badanie robia w polsce przed podaniem jodu wskazania do badania kontrolnego po dwuch miesiacach po podaniu jodu z tego co pamietam nie mieszkasz w polsce sprawdz na wypisie czy mialas to badanie mozesz potem sama sobie to badanie zrobic [z krwi] nie jest drogie w pl tak mi wytlumaczyl onkolog z gliwic z tego co wiem sa dwie metody tego badania i dwa rozne wskazniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka troche niejasno to napisalam tg jest przewaznie wyzsze przed podaniem jodu jod to wszystko niszczy wtedy tg powinno spadac do 0 lub blisku zeru to oznacza ze leczenie przebieglo dobrze jezeli po czasie tg z 0 podniesie sie do 1,5 wtedy jest sygnal tak jak pisalam mam nadzieje ze dobrze to wytlumaczylam a jak cos to niech mnie ktos poprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM PANIE - mam pytanie: czy rodzaj gózka (gorący, zimny) bedzie już opisany w wyniku biobsji, czy do jego okreslenia muszą być dodatkowe badania? Mam siastrę, która od prawie 40 lat mieszka we Włoszech w Padwie. Dowiedziałem sie dzisiaj od niej, że równiez ma na tarczycy guzki. Lekarz stwierdził nadczynność i przypisał TABLETKI. Nie miała biobsji. Gdy je przyjęła i przestała tracić na wadze, lekarz stwierdził, że z tarczycą wszystko jest OK. W tej sytuacji nie wiem, czy mam poddac się terapii jodonapromiennej. Co WY na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek Dzięki mniej wiecej kumam o co chodzi, ale nasuwa mi sie pytanie czy ty sama z siebie robisz sobie takie badanie? czy lekarz prowadzący powinien sie tym interesować. Wiesz ja to sie tak nie znam na tym wszystkim i zdaje sie wyłącznie na lekarzy co mi kojarzą to robię. I w zasadzie to wszystko na razie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patyk, czy guzek jest cieply czy zimny okresle badanie ktore sie nazywa scyntygrafia. Dostajesz dozylnie dawke jodu radioaktywnego, pol godziny chyba trzeba odczekac, u mnie bylo tak ze siadlam przy takiej maszynie docisnac musialam szyje. chwile czasu tak posiedzialam i po badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwinko - dzięki wielkie. Moja wiedza rośnie:)) - (wraz z guzkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsant
Patyk12 A Ty masz już wyniki co tobie dolega? Bo widzę że się już na kompleksowe leczenie nastawiasz. A mi się wydaję, że wcale nie będziesz musiał przez to wszystko przechodzić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka takie zalecenie dostalam z dwuch roznych szpitali oczywiscie ze lekarze zwracaja na tg uwage i to bardzo duza kontroluje to tez sama dla siebie badanie robie prywatnie bo w miejscu zamieszkania nie chodze do onkologa a nawet nie wiem czy daja skierowanie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
patyk - dziewczyny maja doświadczenie co ;) hee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×