Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dziewczyny dziękuję za dobre słowa, święta się skończyły i pakuję się, wyjazd ok 4 rano bo mam 300 km go Gliwic. Przyznam się że z każdą godziną mój optymizm i pozytywne nastawienia maleją. Perla duży ukłon i DUŻE podziękowanie za szczegółowe wyjaśnienia. Przygnębiona Ja mam 34 lata operację przeszłam 14.11.2013 nie jest źle, nie przytyłam biorę letrox jak Ci dobiorą dawkę to nie masz prawa tyć. Po operacji sprawdzą ci poziom wapna i pewnie przez jakiś czas będziesz musiała przyjmować wapno w tabletkach, dopóki przytarczyce nie zaczną same pracować. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki, na samą myśl o tej scyntografi dostaję mdłości. Jakoś przeżyje, napiszę jak wrócę. Anka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
Perla12 Mi lekarz mowil ze ta tarczyca mozs odrosnac ale potem znowu pojawia sie guzy, i tak bede musiala brac te hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża to piękny ale taki specyficzny czas w życiu kobiety i hormony mogą szaleć, ale będziesz pod opieką endokrynologa i nie ma czym się martwić, tylko pilnować terminów. Jeśli lekarz mówi ,że będziesz brała i tak leki, to tym bardziej nie rozumiem dlaczego chce Ci zostawiać kikuty? Tak, tarczyca może odrastać- dlatego bierzemy supresyjne dawki hormonów. Ja po operacji nie brałam żadnych innych leków, nic nie działo się z moimi przytarczycami, głosem czy smakiem. Ogólnie czuję się zdrowa, tak też czułam się i przed operacją :) Przed operacją leżałam 5 dni bo podawali mi płyn Lugola i coś tam jeszcze, nie wiem dlatego ,ja nie leczyłam się wcześniej na niedoczynność czy nadczynność, ja miałam guzki, a właściwie myślano,że jeden , który stawał się coraz bardziej widoczny/ w ostatnim czasie dość szybko rósł. A po operacji znowu 5 dni. anulacz wszystko będzie dobrze. ja nawet nie czuję nic ,że jestem po jodowaniu. Gdyby nie to ,że muszę unikać dzieci do lat 18 i kobiet w ciąży mogłabym wrócić od razu do pracy. Ponieważ moje kikutki były dość duże to ja miałam w sobie jeszcze w dniu wyjścia sporo tego jodu więc mój okres kwarantanny został ustalony na 14 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim widze ze u was wszystko wporzadku, u mnie tez nic sie nie dzieje. Za tydzien mam kontrole u endo ale wiem ze wszystko bedzie w porzadku wiec sie nie przejmuje. Czuje sie swietnie. Dzien za dniem nic szczegolnego. Odwiedzilam nasz piekny kraj….ucieszyla mnie piekna pogoda i dobrzy lekarze, oprocz tego nic poza tym hi hi. Mi lekarz tez powiedzial ze jak tarczyca by odrosla, to tez odrosla by z guzami a nie zdrowa, wiec lepiej temu zapobiegac niz potem znowu sie operowac. Pozdrawim wszystkich cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
A od lekarza zalezy jaki hormon ma sie brac tak? Bo jedni biora letrox a drudzy euthyrox...ja tez obawiam sie o ta dawke zeby mi dobrze dobrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulacz Powodzenia, trzymam kciuki:D , Zleci szybko, zobaczysz :D przygnebiona Ja mialam przeciętą przytarczyczke i dosyc dlugo trwalo zanim podjela prace, ale juz jest wszystko oki, a tez sie o to balam przed operacja. Po prostu trzeba byc pod stala kontrola lekarza endo i badac poziom wapnia miedzy innymi i bedzie dobrze. Napewno lepiej jest wyciac cala tarczyce i nie denerwowac sie potem. Bulka601 Pozdrawiam:D Ta pogoda jest cudna w tym roku o tej porze, a te kwitnace drzewa po prostu powalaja na kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygnebiona Jestes mloda osoba wiec ustalenie dawki powinno pojsc szybko. U mnie zupelnie niepotrzebnie lekarz cykał po kawaleczku i trwalo to za dlugo ( ponad rok). Dziewczynki z forum mi wtedy radzily, zebys na wlasna reke podniosla dawke szybciej. Dasz rade, jak bedziesz miala czesciej wizyty usalone i co jakies 6 tyg robila badania krwi. To wszystko jest jeszcze przed Toba, wiec nie martw sie na zapas. Zostan na forum, kontaktuj sie, pytaj, to naprawde pomaga. Ja biore Letrox na wlasna prosbe, bo rozni sie od Euthyroxu jednym skladnikiem, ktorego sie obawialam, ze wzgledu na migreny, ktore mi dokuczaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
oczywiście zostanę na forum:) ja mam operacje mieć w czerwcu, ale już pytam o wszystko, bo zawsze to lepiej wcześniej wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygnebiona trudno powiedziec czy guzki masz lagodne czy zlosliwe ale u mnie bylo bardzo podobnie - mialam sporo guzow - dwa po 3 cm potem jeden 2,5 cm i mniejsze :/ mialam powiekszona tarczyce - biopsja wykazala - brak komorek rakowych - no ale niestety po operacji okazalo sie ze jeden guz to rak (ten 2,5 cm) naszczescie reszta guzow okazalo sie lagodne u mnie poszla calutka tarczyca - mimo ze biopsja nic nie wykazala lekarz odrazu powiedzial ze usuna wszystko - ale powiem Ci ze lekarz mi mowila ze guzy szybko rosnace przewaznie sa lagodne - a twoje jak pisalas rosna - wiec to moze nic takiego :) operacji sie nie boj :) wiem ze latwo powiedziec bo ja BARDZO balam sie usupiania ale nie bylo wcale tak zle :) po tej operacji komplikacje sa naprawde bardzoooo rzadko wiec jestem pewna ze u Ciebie ich nie bedzie - moja operacja trwala az 7 godzin i wszystko po niej bylo ok :) co do hormonow - wiesz co mi ostatnio lekarz na wizycie powiedziala - ze organizm nawet nie ma pojecia ze ma sztuczne hormony - i ze nie sa one chemiczne :) na poczatku przy dobieraniu odpowiedniej dawki mozesz czuc sie gorzej (ale nie jakos bardzo zle) bo dobranie hormonow zajmuje troszke czasu - ja dostalam pierwsze tabletki o zawysokiej dawce i meczylam sie z uderzeniami goraca - ale da sie przerzyc :) co do ciazy - kochana ja jestem wlasnie w 6 miesiacu :) nie mialam najmniejszych problemow z zajsciem w nia :) tylko pierwsze co to jak tylko dowiesz sie ze jestes w ciazy musisz powiadomic o tym swojego lekarza endokrynologa - bo wtedy trzeba zmienic hormony - no i w ciazy sprawdza sie je co miesiac - ja mialam zmieniana dawke tylko 2 razy w ciazy wiec nie jest zle :) dodam ze po tym raku mozna rodzic naturalnie i karmic piersia - bo jak pisalam te hormony co bierzemy nie sa chemiczke i organizm nie wie ze sa sztuczne :) to chyba tyle hihi :) ale sie rozpisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wkoncu odebralam wyniki - pierwszy raz sie tak stresowalam nie wiem czemu moze to przez ciaze jestem bardziej nerwowa - wszystko jest ok jestem zdrowa jak ryba !!!!!!! :D teraz spokojnie moge czekac na przyjscie na swiat mojego Dominiczka :D anulacz glowa do gory na 100 % wszystko bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia To super wiadomosc!!!, chociaz bylam pewna ze jest dobrze u Ciebie :D Tak jak piszesz, teraz juz tylko przygotowania na przyjecie Dominiczka:D no i jak najmniej nerwow,bo to jest mu niepotrzebne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygnebiona Pytaj ile chcesz. Ja bylam w szpitalu dwie doby tylko i jak wyszlam to czulam sie rewelacyjnie. Napisz wczesniej kiedy bedziesz miala isc to bedziemy trzymac kciuki!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
Sylwia25 Dziękuję:) przedtem bardzo się bałam tej operacji, ale jak czytam te wszystkie wypowiedzi, to wiem że będzie dobrze:) To super że wyniki masz w porządku:) pozytywne nastawienie to połowa sukcesu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
kurczak2 Napewno się jeszcze odezwę:) dobrze że tu trafiłam bo samej byłoby ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
mam jeszcze jedno pytanko:) czy zaczynałyście od euthyroxy czy letroxu? i który wg Was się lepiej sprawdza? wiem,że to zależy od organizmu,ale lekarz chyba euthyrox na poczatku zapisuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
i kolejne pytanie:) czytałam gdzieś na innym forum, iż jedna kobietka brała euthyrox i tsh miala dobre a ft4 za wysokie. Ja mam teraz te wszytskie badania w porządku...tylko jak to bedzie po operacji...bo nie tylko tsh sie liczy ale takze ft3,4,anty tpo i tg..prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę jeszcze co innego bo eltroxin i czuje sie po nim swietnie. Te leki główny składnik to maja ten sam, różnią sie tylko substancjami pomocniczymi. Z tego co wiem to jeden z nich ma chyba białko wiec jak jestes uczulona to zmień,ale nie dam głowy poczytaj sobie ulotki poszczególnych leków. Wiem ze moja koleżanka brała euthyrox i bolała ja strasznie głowa po tym lekarz zmienił na letrox i jak reka odjął. Na pewno na początku będziesz eksperymentować ale potem to juz z górki. Zależy jak będziesz sie czuła beda ci dobierać odpowiednie dawki. Pozdo Sylwia jak ten czas leci juz 6 miesiąc! Fajnie ze u ciebie w porządku tak trzymaj! Kurczak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygnebiona Z tego co sie orientuje teraz raczej lekarze wszystkim zapisuja Euthyrox. Letrox jest jakby starszym lekiem tego rodzaju. Te leki roznia sie jedynie jednym skladnikiem tzw. pomocniczym. Tak jak bulka pisze to chyba rodzaj bialka. Jak juz pisalam miewam migreny od wielu lat i w zwiazku z tym interesowalam sie juz wczesniej roznicami lekow i tez czytalam gdzies o bolach glowy u niektorych po Euthyroxie. Wiekszosc jednak bierze wlasnie Euthyrox i nic sie nie dzieje. Ja na wszelki wypadek wolalam Letrox i prosilam o niego. Lekarze pewnie wola zapisywac Euthyrox bo on ma wiele roznych dawek i latwiej wtedy dobrac wlasciwa. Poniewaz Letrox jest tylko w dawkach 50, 100, 150 to czasem trzeba dzielic tabletki. Euthyrox ma nawet nietypowa dawke 137, wiec gdyby chciec podzielic tak Letrox, byloby ciezko. Ja kupilam sobie na poczatku gilotynke do ciecia tabletek i jakos sobie z tym radzilam. Teraz docelowo mam dawke 150, wiec wogole nie mam z tym problemu. Wydaje mi sie , ze jesli nie masz problemu z bolami glowy, to nie zawracaj sobie glowy tylko bierz Euthyrox. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygnebiona Wszystko sie okaze w trakcie leczenia.Nie martw sie na zapas :D Rodzaj leku naprawde nie ma wogole znaczenia co do ft3 czy ft4. Tutaj liczy sie ustawienie wlasciwej dawki hormonu. Lekarze nie zmieniaja lekow raczej, bo po ustaleniu dawki, naprawde nikt nie ma z tym hormonem problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
Sylwia gratuluję ciąży i cieszę się również z waszego zdrowia ;) pozdrawiam adam kultys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
Czasem mnie boli glowa, i dusi mnie w klatce piersiowej ale to moze przez te guzki, boli mnie tez od jakiegos czasu gardlo caly czas. Ale to lekarz zadecyduje:-) a byla ktoras z Was operowana przez dr Płanika z tarnowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygnebiona Wiekszosc na tym forum leczy sie w osrodkach W-wa, Gliwice z tego co wiem. Na "znany lekarz" dr Jozef Płanik ma bardzo dobre opinie jako chirurg. Wyczytalam tez, ze jest ordynatorem odziału Chirurgi w Tarnowie i konsultantem chirurgii onkologicznej. Na tym oddziale wykonują pelen zakres operacji endokrynologicznych, wiec mysle, ze doswiadczenie maja spore :D Moze sie ktos odezwie kto zna doktora osobiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygnebiona wszystkie hormony w zaleznosci od nazwy maja ten sam sklad - wiec to jedno i to samo :) co do objawow ktore opisujesz - ja mam je wszystkie jak sie czyms denerwuje :/ mysle ze jak teraz wiesz o tych guzkach to masz takie objawy od myslenia o tym wszystkim - jak jak dowiedzialam sie o guzach - to mialam dusznosci, czulam ''gule'' w gardle. bole glowy- szyji no ale po leczeniu tez to mialam i okazalo sie ze to stres kurczak, adam dzieki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
Kurczak2 Tez patrzylam na znany lekarz:-) nawet bylam u pana dr ale to byla prywatna wizyta wiec mowil ze opowie mi o operacji przed nia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
Sylwia25 Tak pewnie masz racje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Anulacz trzymam kciuki i czekam na wieści :) Sylwia słońce wyślij mi jakieś zdjecie na priv na fc - przecież Ty musisz teraz wyglądać cudnie kwitnąco :) Przygnębiona może w skrócie - z tej trony Monka rocznik 88 :) (aktualnie 26lat) LISTOPAD 2012 - diagnoza (po biopsji - rak brodawkowaty) GRUDZIEŃ 2012 - operacja (niestety powikłania - tężyczka. Lekarze chcieli wyciać całą tarczycę z rakiem i usnęli też przytarczyczki - w szpitalu przez powikłania byłam 8dni, bo dostawałam wapno w kroplówce, unormowało się i wyszłam, choć już do końca życia będę miała tężyczkę, ale nie jest to uciążliwe, bo biorę tabletki (łącznie 7 sztuk:)) Operację miałam 06.12., a już 31.12. szalałam na balu sylwestrowym. A L4 dostałam do 28.02.2013 - pierwsze ze szpitala, kolejne już od lekarza rodzinnego. LUTY 2013 - zaszłam w ciąże PAŹDZIERNIK 2013 - urodziłam przeuroczą ZDROWĄ Córeczkę (cc z zalecenia w związku z tężyczką) STYCZEŃ 2014 - byłam na jodowaniu w Gliwicach (ze względu na raka), Ciebie to najprawdopodobniej nie będzie dotyczyć, bo guzki raczej łagodne masz - choć to potwierdzi w 100% wynik. histo. W razie wątpliwości - pytaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monka_monka Dziekuje za opisanie mi Twojej historii:-) sporo przeszlas ale najwazniejsze ze sie dobrze skonczylo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka_monka
Przygnębiona to prawda - sporo jak na jeden rok życia, ale to nam pokazuje, ze los rzuca nam kłody pod nogi, abyśmy je przeskoczyli i z podniesioną głową kroczyli dalej :) Tak więc wszystko jest do przeżycia, uwierz najgorsza dla mnie z tego wszystkiego była rozłąka z Córką (2tyg.) jak byłam na jodzie. Po operacji wszystko się unormuje, tarczyca jest zbędna :p Połykasz mała tableteczkę i cieszysz się życiem :) W niecałe 2miesiące po operacji zaszłam w ciażę - dopiero miałam rozlegulowane hormony przez operację ale i to dało się opanować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygnebiona
monka_monka jak myslisz pozytywnie to nie moze byc zle:) Dzieki takim dobrym ludziom jak Ty (i inne kobietki tutaj)...pokazujecie, że brak tarczycy lub rak to nie wyrok i nie nalezy sie tego bac:) ja juz mialam negatywne mysli..jak to bedzie w przyszlosci a tu prosze,Ty jestes kolejnym przykladem na to ze wszystko moze sie skonczyc dobrze. Gratuluje oczywiscie coreczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monka oj kochana mam jakies zdjecia ale szczerze rzadne mi sie nie podoba hehe ale na weekend planuje zrobic wiecej to obiecuje ze Ci wysle :) brzuszek mam juz duzy babcia mowi ze bardzo :D ale lekarz mowi ze idealny i synus tez jest idealnych rozmiarow :) przygnebiona nawet nie wiesz ilu lekarzy mi mowilo ze jakby mialo sobie wybrac raka to wybrali by tylko i wylacznie raka tarczycy - jest to najlepszy rak jaki tylko jest - i jak to nie jeden lekarz mi powiedzial - na to sie nie umiera !!! oczywiscie jak sie leczy :) szczerze to wydaje mi sie ze u Ciebie beda to guzy lagodne ale dobrze ze tak o to zadbalas i ze chcesz miec 100 % pewnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×