Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koronaziemi

wysyłka papierosów za granicę

Polecane posty

Gość Koronaziemi

Czy ktoś próbował wysyłać papierosy paczka za granicę ( konkretnie do Anglii) . czy to jest dozwolone. jaki jest koszt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie pisz
mi rodzinka non stop wysyla,do zwyklej koperty babelkowej wkladasz paczki z fajkami i wysylasz,koszt wg cennika poczty polskiej, nie wiem dokladnie ile 20-zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie pisz
tylko ciekawe jak to chcesz sprawdzic??? mi przysylali tyle fajek ile chialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hmmm
Mozna? To czemu mnie sie babki na poczcie czepialy? Mialam zapakowane, podejrzewaly ze to papierosy, ale nie mogly nic zrobic :P Wiec wyslalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna
wiem bo wysylalam rodzine w pewnym miesiacu wyslalam wiecej i przyszla jakas karta ze zostaly zabrane i jaki jest limit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hmmm
aha, pewnie straz graniczna sie czepila :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdy jedziesz samochodem do
Anglii to na granicy przekopują wszystko. Możesz przewiezieść 1 wagon papierosów na osobę, za to co jest dziwne dużo alkoholu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweqwe
W Londynie nie ma LMów, Marlboro ok. 5£ w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki :) to wezmę ze sobą chyba te dwa wagoniki :) zawsze troszkę zarobię a i uszczęśliwię kogoś niższą ceną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostanio wysyłałam siostrze paiprosy do Anglii. Kobiety nap oczcie nie chciały tego w ogóle przyjąc bo podejrzewały że to fajki. wysłałam więć z innej poczty. Na miejscu siostra dostała zawiadomienie, że papierosy są do odboru za uiszczeniem opłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sephi
ja wysylam facetowi w koperte bombelkowa, zawsze w cos owijam i jakos sklejam zeby nie bylo poznnac ze to fajki, zawsze dochodzi bez zadnych problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qweqwe
to zalezy od szczescia. jednym dochodzi innym przychodzi placic ale coraz czesciej nie dochodza bo sprawdzaja dokladniej :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca..
tez mysle ze to kwestia szczescia. ja slyszalam cos takiego ze jak raz zabrali przesylane do kogos papierosy to potem najlepiej probowac wyslac na nazwisko np znajomego bo tego pierwszego paczki sa juz podejzane i jak sie okazuje ze to znow fajki to zabierane. mojemu tesciowi tego sezonu zabrali kilka przesylek a do niego docieraly np same skarpetki;) zona przesylala mu tyton a pomimo to musialby zaplacic dodatkowo 15f zeby go dostac. slyszalam tez ze do kobiet zawsze dochodza.ale wkoncu przeciez oni nieznaja polskich imion tak dolkadnie. wiec niewiem. mysle ze to kwestia szczescia. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Od mojej koleżanki
chłopak pracuje na poczcie w UK przy zbieraniu śmieci. Mówi, że bardzo często leżą tam np otwarte kartki świateczne, otwarte listy, małe paczki, które nigdy nie docierają do adresatów. On to wszystko ma zebrać i poprostu wyrzucić do smieci. Były tam pieniądze wysłane, małe prezenty itd. Pracownicy poczty poprostu sobie otwierają przesyłki i zabierają rzecz, która im się podoba. Najbezpieczniej wszystkie przesyłki wysyłać tylko za potwierdzeniem odbioru, wtedy jest prawdopodobieństwo, że przesyłka dojdzie, albo przynajmniej jej część. I zawsze można dochodzić swoich roszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ja wyjaśniłam tą sprawę z zapłatą. Chodzi o to, że podobno jest jakiś sklep internetowy, w którym Polacy kupują papierosy bez akcyzy i VAT-u. Przysłali do nas to pisma, ze jeżeli chcemy odebrać te fajki to mamy zapłacić 39 funtów, ale jeżeli się z tym nie zgadzamy to napisać do nich pismo wyjaśniające. Mój mąz napisał im, ze to przesyłka od żony z polski, która juz zapłaciła akcyzę za te fajki i podatek w kraju, jak chcą to niech otworzą i sprawdzą, że jest akcyza teraz czekamy co nam odpiszą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiezniczka lea
mozna wyslac fajki do niemic?czy jest jakis limit?ktos ostatnio mowil ze mozna od czasu gdy otwirzyli granice ale czy to prawda?piszcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsara_40
No dobra otwierają każdą paczkę ? Przecież jest limit i np wysyłam 200 papierosów tj 10 paczek które przysłóguje to co ja muszę na poczcie w UK zapłacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilenka011
od jakiegos czasu poczta w UK zatrzymuje przesyłki z papierosami...pilnuja tego bardzo i większośc paczek poprostu nie dochodzi. Paczki z polski sa skanowane 9prześwietlane) listy podobnie a szczególnie te które sa "dobrze opakowane" . rok temu jeszcze mozna było wysłac. jednak przesyłka towarów "cłowych" jest zakazana. można przewieźć przez granice zgodnie z prawem - 2 kartony bez cła (tutaj akurat nie sprawdzają i mozna kazda ilośc wepchac do walizki):) ale wysyłka towarów jest niedozwolona:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Uk
legalnie mozna zabrac z Polski tylko 200 sztuk czyli jeden karton a nie dwa tak jak napisala moja przedmowczyni. Prosze nie wprowadzac ludzi w blad. Najlepiej to pojechac gdzies skad mozna przywiezc kazda ilosc fajek - np na Malte. Tylko ze juz tak bardzo sie nie oplaca bo papierosy sa tam drozsze niz w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OSKA-oska
Witam ja wyslalam mężowi papierosy tez 10 paczek po 20 szt szkoda ze nie trafilam wczesniej ale chyba wypuli to cło a jest jakis sposob zeby przechodzily fajki normalnie bez tych wariacji i podwojnego zdzierstwa tu vat i akcyza i jeszcze tam powinna byc mozliwosc wyslania fajek chociaz sztangi raz na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j454
a ja wysłałam we wrzesniu synowi tytoń 240 gram w kopercie "z bąbelkami" poleconym z priorytetem i mało ze zabrali to jeszcze groża karą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukajcie na car booty sale
tam czesto stoja z fajkami - z francji i skads tam jeszcze maja marlboro i inne 18-20 funtow za karton (cena w midlands ,nie wiem jak gdzie indziej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelll555
witam ;)ostatnio siorka wyslala mi fajiki priorytetem do szwajcarji po 10 dniach do tarly ;)musialam zaplacic 65fr to za taka kwote mozna tutaj kupic!co zrobic zeby bylo dobrze ;);)i zeby paczuszka doszla szczesliwie;????)ps.paczka byla wyslana na adres znajomego szwajcara.POZDRAWIAM;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Glamour69
Mam problem. Moja przyjaciolka jest na wakacjach w Niemczech. I chce, żeby jej wysłać papierosy. Ale ja niestety nie wiem jak to zrobic. Boje sie ze bede miec przez to klopoty. Pomocy. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyanglia
ile mozna teraz przeiwiez papierosów do anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość londyn
od wrzesnia 2011 roku 4 wagony jeszcze w wakacje mozna bylo 16 teraz juz niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość budyś
a nie wiecie jak wyglada sprawa z tytoniem ??? chcialabym wyslac kilogram... da sie czy moga sie przyczepic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mam takie pytanie chłopak mi wysłał dwa kartony i na promie zwineli ile mam czekac az mandat przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×