Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Majka567

ILE USG MIALYSCIE W CIAZY?

Polecane posty

Gość Majka567

Jestem ciekawa, ile usg mialyscie w ciazy? moje to: w 6 tyg.( dopochwowe), w 10 tyg. i w 22tyg. teraz jestem w 32 tyg. - i wiem, ze wlasnie powinnam mies kolejne badanie. czy pozniej, czyli tak ok. 36-37 tyg.- niedlugo przed porodem robilyscie jeszcze usg ( w celu chociazby sprawdzenia ulozenia dziecka?) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robione tuż przed porodem w szpitalu, ale tylko dlatego, że w karcie ciąży nie było żadnego opisu z usg, wszystkie zostały u gina w gabinecie, a ja rodziłam z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam robione usg co 3 tygodnie a jestem w 38 tygoniu wczoraj tez mialam robione ale to juz było chyba ostatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam robione na każdej wizycie co 3 tyg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati*
Jesli ktos chodzi prywatnie to ma co wizyte,niestety NFZ refunduje tylko 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elinova
8 razy USG :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w 11 tyg - zwykłe w 21 tyg - prenatalne w 34 tyg - zwykłe w 36 tyg - prenatalne i to jak narazie wszystko, a w sumie na pewno, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do 12 tygodnia miałam 5 razy ze względu na to że miałam zagrożoną ciąże- wszystkie usg odbyły się dopochwowo. Później maiłam 16 - już normalnie czy wsyztsko jest ok Później ciąza przebiegała dobrze więc miałam robione w 24 by poznac płeć dziecka, 34 i 37 by sprawdzić ułorzenie. Ja miałam tyle robione ze względu że ciąza była zagrożona tak jak wcześniej pisałam aczkolwiek u mojego gin jak wszystko przebiega bez zakłuceń to robi się 3-4 razy w najważniejszych etapach rozwoju płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak próbowałam policzyć ile tego było i chyba będzie ok. 10. Ciąża była zagrożona i stąd konieczne było robienie częściej niż zalecane 3 razy. Ostatnie było w 37/38 tygodniu żeby sprawdzić czy Mała się obróciła, bo w 34 tc siedziała na dupce, niestety do końca jej tak zostało i było cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _laiczka_
jeszcze w ciazy nie jestem ale czesto czytam wypowiedzi przyszlych lub juz mam. na czym polega usg dopochwowe i cz to boli??? odpiszcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam w ciągu ciaży 3, i przed samym porodem 1.To w sumie 4. Pozdrawiam:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małego misia
Ja miałam co 3 tygodnie, w prywatnym gabinecie. USG dopochwowe nie boli, ginekolog wprowadza do pochwy taką małą głowice i oglada dzidzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka567
Czesc dziewczyny! dzieki za wszystkie odpowiedzi:) do laiczka - usg jest calkowicie bezbolesne, zarowno to przez powloki brzuszne jak i dopochwowe. Usg dopochwowe polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej sondy ( nie wiem, czy ma to jakas swoja fachowa nazwe) w ksztalcie przypominajacej wielkiego penisa ( to tak dla zobrazowania:) ). Lekarz powleka sonde specjalna oslonka (jak prezerwatywą) . Badanie nic nie boli, bo przed wsunieciem sondy do pochwy lekarz pokrywa ja specjalnym zelem, ktory ulatwia jej wsuniecie. Poza tym lekarze wykonuja to naprawde bardzo delikatnie, takze zero obaw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Usg miałam przy każdej wizycie, a ponieważ ciąża była zagrożona, to wizyty były co 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2000
ja juz rodzilam dosc dawno i chcialam sie zapytac czemu tak duzo tego robicie 6 czy nawet 8 razy moim zdaniem to stanowczo za duzo zwlaszcza ze nie kazda ciaza jest przeciez zagrozona moja szwagierka za dwa miesiace rodzi i miala tylko raz robione usg nie wiem od czego to zalezy ?mnie sie wydaje ze wiecej niz2 razy to juz lekka przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam usg robione 6 razy( w tym 1 przed samym porodem w szpitalu), zapewne gdyby córeczka się nie pośpieszyła to bym miała jeszcze jedno zrobione. Na samym początku ciąży miałam 3 razy zrobione , a później od 25 tygodnia ciąży przy każdej wizycie u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×