Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mloda mamusia

kuchnia niemowlaka

Polecane posty

Gość mloda mamusia

mam pytanie do wszystkich mam. moj maluszek ma 7 misiecy i nie wiem co mu gotowac. podaje mu zupke warzywna z mieskiem z kurczka ale ile mozna jesc w kolko to samo.poradzcie co podajecie swoim maluszkom jakies przepisy i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość georgia
zupka warzywna:2 ziemniaczki,2 marchewki,1 malutki kabaczek,groszek zielony,troszke selera.Ugotowac i zmiksowac .Mojej malej bardzo smakuje. Jesli masz mozliwosc to bardzo lagodne i lepsze nawet niz kurczak jest mieso z krolika.Ja gotuje rowniez cielecinke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do zupki też jest idelany schabik. Ulubiona zupka mojego malucha to: 1 marchew,1 średni ziemniaczek, mała pietruszka,kawałeczek selera i pora,2 łyżeczki kaszki kukurydzianej pokrój wszytsko w kosteczke to szybciej sie ugotuje-gotujesz ok 20 minut wszystko razem od czasu do czasu mieszając żeby kaszka sie nie przypaliła.Na koniec dodajesz ugotowane mięsko i wszystko razem misujesz ,po zmiksowaniu dodajesz 1 łyżeczke masełka prawdziwego i ponownie zagotowujesz-i gotowe!!! kolejna to:3 brukselki,1 średni ziemniak,troszke cielecinki gotujesz wszytsko,potem miksujesz,dodajesz łyżeczke masęłka i ponownie zagotowujesz zupka dyniowa:marchew,ziemniak,dynia (ja daje ze słoiczka z gerbera),pietruszka i mięsko i znów miksowanie,potem masełko i zagpotować ponownie zupka:marchewm,ziemniak,pietruszka,2 łyżeczki ryżu (ale taki rozgotowany) seler,por,mięsko i znów to samo co w poprzednich zupkach zupka kalafiorowa z porem i kaszką:3 różyczki kalafiora,mała marchew,kawałeczek pora,1/4 l bulionu warzywnego,masełko i łyżeczka kaszki kukurydzianej -warzywa pokrój w kosteczke,masło rozpuśc w garnuszku,wrzuć warzywa i lekko podduś.Zalej bulionem i gotuj 15-20 minut aż warzywa będa miękkke.Kaszke umyj pod zimną wodą,wrzuć do gotującej się zupki i gotój jeszcze przez 5-10 min.Potem zmiksować ja takie robiłam jak miał 7 miechy(i nadal je robie bo tylko takie chce) co do składników typu brukselka,kalafior to w 7 miechu napewno nie za wcześnie gdyż wszytskie przepisy wziełam z książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kimi80
kangurku bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maśle
Unikajmy zagotowywania masła w zupce. Lepiej jest dodać masełko tuż przed podaniem zupki, natomiast odwrotnie postępujemy z oliwą z oliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do masła to ja tak robiłam bo tak pisało w kazecie MAMO TO JA.Pisze też że w zupce musi być jakiś tłuszczyk tzn maesło,oliwa lub dobry roślinny olej Skoro tak to daje : kaszka owocowa od 7 m - 10 dag kaszki kukurydzianej,2 razy tyle wody ile wynosi obiętość kaszki,2 łyżki cukru,żółtko, pół szklanki mrożonych jagód.Kaszke kukurydzianą opłucz,zalej wodą i gotuj [przez kilka minut aż będize miękka.Dodaj cukier a na koniec żółtko.Całośc znów zagotuj ciągle mieszając.Rozmrożone jagody umyj i przetrzyj przez sito(możesz też urzyć gotowego przecieru z tych owoców)Lekko ostudź kaszke.Następnie dodaj do niej jagodyCałośc zmiksuj.Ewentualnie dosłudx do smaku.Unikaj tego dania jeśli twój maluch miewa zaparcia delikatne lane kluseczki od 7 m - 50 ml wody,2 łyżeczki NESTLE SINLACK(jest to produkt zbożowy bezglutenowy do kupienia tam gdzie są rózne kaszki dla maluszków),2 lyżki mąki bezglutenowej.Nestle sinlack dobrze rozmieszaj z wodą,dodaj mąke,Starannie wymieszaj mase.W małym garnuszku zagotuj wode.Wlewaj masę cieniutkim strumieniem na wrząca wodę co jakiś czas mieszając.Gotuj 1-2 minuty.Wylej na sitko.Przed podaniem ostudź troszke.Zaproponuj je smykowi posypane cukrem lub przecierem owocowym bedą wtedy jeszcze smaczniejsze budyń bez mleka od 7 m-150 ml soku owocowego dla niemowląt,1-2 łyżki mąki ziemniaczanej,1-2 łyżki nestle sinlack,łyżka wody-soczek zagotij,dodaj mąke ziemniaczaną i wymieszaj z wodą.Gotuj aż zgęstnieje.Odstaw na 15 minut.Wymieszaj dokładnie z nestle sinlack.Podawaj na zimno.Ilośc mąki może być rózna w zależności od tego jak gęsty ma być budyń Deser morelowo - jabłkowy od 7 . m * 1 średnie jabłko * 1 morela * 1 łyżeczka płaska mąki ziemniaczanej * woda 50g Przygotowanie: Jabłko myjemy obieramy i kroimy w ćwiartki usuwając gniazda nasienne. Morele obieramy i usuwamy pestkę. Po zagotowaniu wody wrzucamy owoce i gotujemy do miękkości. Ugotowane owoce miksujemy dodając maki ziemniaczanej (uprzednio rozprowadzonej w zimnej wodzie - 1 łyżka). Po rozmieszaniu ponownie gotujemy. Po ostudzeniu podajemy w salaterc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o maśle
Nie wiem, czy podręcznik akademicki może konkurować z gazetą "Mamo to ja" ;) ale dla wiadomości kangurka i innych zainteresowanych Wysoka temp. w której topi się masło i pali ( a łatwo je przypalić!) powoduje to ( tak że w wyniku utleniania) powstawanie subst. rakotwórczych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym calym maśle przeczytalam z wachowej gazety przeznaczona dla rodizców o żywieniu niemowląt i dzieci.Masło ma być lekko sklarowane i tak będziesz mieszac więc nie ma mowy o przypaleniu.Zresztą to są same sekundy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety niewiedzaca
ja dopiero mam zamiar starac sie o dzidzie ale czytajac forum o ciazy widze ze ja jeszcze nic nie wiem mam wiec kilka pytan jak dlugo powinno sie karmic dziecko piersia od ilu miesiecy mozna mu podawac zupki, i inne produkty czy karmiac piersia tez mozna te produkty podawac? czy dziecko moze jesc nie gotowane owoce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niestety niewiedzaca
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej karmić jak najdłużej a już napewno przez puerwsze 3 miesiące chociaż.Dziecią karmionym piersia podaje się zupki troszke później niż tym butelkowym(zresztą takie maleństwo ma jeszcze słabo rozwinięty układ pokarmowy więc nie nalerzy się aż tak szybko spieszyć) butelką można zacząc od 5 miesiąca a piersią 6-7.A co do owoców mhmmmm nie potrafie na to odp gdyż kupuje gotowe deserki ze względu na to że nie mam własnej działki a jabłuszka pod postacią chemii nie chce dizecku fundować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka_de
AKROLEINA PRZY SMAZENIU MASLA SIE WYDZIELA!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co wy sie tego masła
uczepili??? przeceż do zupki trzeba dać troskze masęłka lub oliwy z oliwek,ewentualnie olej.Macie dzieci że wiecie co jest najlepsze??? i kto mówi o smażeniu-chore jesteście jak sie rozpuści to wyłańczac z gazu tak jak kangurek pisał już kilka razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebas
akroleina to związek rakotwórczy uwalniający się w wyniku rozpadu tłuszczy złożonych na tzw. izotopy węgla dzieje się to wtedy kiedy doprowadzimy tłuszcz ( olej masło oliwę czy smalec ) do temperatury w której złożone glicerydy rozpadają się na mniejsze pierwiastki nie które w wyniku karbonizacji ( spalania ) wytwarzają właśnie akroleinę . aby zapobiec temu należy masło podgrzać do temp. ok. 36 st. cel. to wystarczy żeby uniknąć tego zjawiska . warto wiedzieć że masło zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz szereg witamin ciężko dostępnych w innych pokarmach a jednocześnie łatwo przyswajalnych przez organizm dziecka pewnie dla tego że pochodzi ono z mleka krowy które jest najbardziej zbliżone do mleka matki . pozd. Sebaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×