Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dorota_r

Problemy z ZUS-em.

Polecane posty

Gość dorota_r

ZUS odmówił mi wypłaty świadczenia chorobowego i wszczął postępowanie wyjaśniające. Nie wiem co powinnam zrobić bo pierwszy raz jestem w tej sytuacji. Zostałam zatrudniona w biurze rachunkowym na umowe o prace na początku lutego tego roku (wcześniej pracowałam w tej samej firmie na umowę zlecenie i szef mnie zatrudnił bo był ze mnie zadowolony). Po wizycie kontrolnej lekarz stwierdził ze powinnam być na zwolnieniu bo ciąża nie dokońca przebiega prawidłowo. Zwolnienie mam od połowy marca do chwili obecnej. Czy któraś z Was była w takiej sytuacji, prosze o jakieś rady co powinnam zrobić? Również na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc.Ja byLam na zwolnieniu od 14 tygodnia ciąży do porodu.Składałam tylko w ZUS-ie zwolnienia.Moja umowa o prace kończyła się 30 wrzesnia 2005 roku, a zwolnienie przyniosłam 28 wrzesnia.A ile tygodni jesteś w ciąży? Zycze ci zdrówka dla ciebie i dla malenstwa.Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To chyba nie zalezy od tego od ktorego tyg ciazy pojdzie sie na zwolnienie ale jaki okres czasu przepracowalas na tej umowie...skoro zostalas zatrudniona na umowe o prace na poczatku lutego a na zwolnienie poszlas w polowie marca to ozn ze pracowalas 1,5 mies....moze ZUS twierdzi ze przepracowalas za krotki okres czasu i dlatego wszczal postepowanie wyjasniajace...Slyszalam ze aby dostac chorobwe wystarczy przepracowac 30 dni ale dla swietego spokoju powinno sie pracowac okolo 3 miesiecy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety zus często sprawdza zwolnienia, jesli ktoś był krótko zatrudniony. \"węszą\" wtedy fikcyjne zatrudnienie. Sprawdzą w zakładzie czy faktycznie tam byłas zatrudniona i wypłacą Ci chorobowe. Musisz cierpliwie czzekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Doroty
Ja bylam w bardzo podobnej sytuacji jak Ty. Najpierw od października bylam na umowie zlecenie potem od listopada na umowie o prace, ale juz od 14 grudnia ( 8 tydz. ciąży) poszlam na zwolnienie ze wzgledu na szkodliwe warunki pracy(fizykoterapia) . I to samo, ZUS doszukiwal sie problemu, ze niby bylam zatrudniona ze wzgledu na ciaze zeby musieli mi placic itd. Bylam ja na przesluchaniu, moj szef na przesluchaniu, ogolnie duzo szumu ale zasilek mi przyznali. Jak trezba im placic to nie maja problemu brac, ale jak oni maja placic to jest ogroooomny problem. Zreszta teraz sie staram o swiadczenia rehabilitacyjne bo zasilku chorobowego jest tylko 182 dni, i juz mam alergie na ZUS!! Czasem siedza tam takie betony ze nie mozna sie dowiedziec od nich podstawowych wiadomosci, wiecej sie z internetu dowiedzialam, szkoda gadac.Ale badź dobrej mysli, troche Cie powkurzaja ale w koncu przyznaja ten zasilek:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Doroty
A jeszcze z ciekawosci - z jakiego miasta jestes bo moja historia z ZUSem toczy sie w Krakowie, ale slyszala ze tu lubia robic rozne jaja z zasilkami dla ciężarnych, a niby prawo stoi po naszej stronie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota_r
W tej chwili jestem w 6 miesiącu. Termin porodu mam na koniec września. A jeśli chodzi o prace to na umowe zlecenie pracowałam od marca 2005. Dziękuje za wszystkie informacje Trochę mi się wyjaśniło w głowie, bo kompletnie nie wiedziałam co z tym ZUS-em zrobić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×