Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karmiąca mama

Podwójne pieluszkowanie dziewczynek

Polecane posty

Gość karmiąca mama

Od którego miesiąca zacząć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy różne zasady tyczą się dziewczynek i chłopców, ale ja napiszę jak robiłam z moim synem za radą położnej, a potem chirurga. Pieluchowałam podwójnie synka od urodzenia tzn. stosowałam pampersa, a oprócz tego dwie tetrowe do około 3 m-cy. Wtedy to na 3 kontroli bioderek lekarz nam powiedział, że już nie musimy. Cały czas wszystko było w porządku, a robiliśmy to profilaktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmiąca mama
ponoć dotyczy to tylko dziewczynek,ale jak widać mu nie zaszkodziło. moja mała ma 5 tygodni i lekarz nic jeszcze nie wspomniał o podwójnym pieluszkowaniu a pytał czego używam. Odpowiedziałam, że pampersów i odpowiedział, że dobrze. W rozmowie ze znajomą właśnie mi powiedziała, że ona podwójnie pieluszkowała od urodzenia i teraz martwię się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ja Wiki pieluszkowalam od dnia narodzin bo tak pediatra zarzadzil, poniewaz mala ulozona byla miednicowo. Jednak kiedy poszlam na pierwsza wizyte na usg bioderek w 4 tygodniu zycia to lekarz powiedzial ze nie ma potrzeby pieluchowania. A po kolejnej wizycie kontrolnej (6 tyg pozniej) powiedzial ze juz nie musimy sie u niego pojawiac bo wszystko jest ok. Z tego co sie orientuje to jak cos jest nie tak to kaza pieluszkowac do okolo 3-4- miesiaca zycia, ale o tym decyduje lekarz. Nie ma zasady ze kazde dziecko musi byc pieluszkowane. Musza byc do tego wskazania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak______na 1 wizycie usg- powiedzial-wszystko dobrze- ale pieluszkowac- profilaktycznie , ja nie pieluszkowalam, teraz byla kontrola po 2 mcach on zrobil usg i mowi - wszystko w porzadku_pieluszkowala pani , tak? a ja _taaaa:P -to juz nie trzeba wszystko ok, za 3 mce jeszcze prosze przyjsc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Mała była ułożona miednicowo i podwójnie pieluszkować kazano mi profilaktycznie. Po usg w po 2 miesiącu, ortopeda powiedział, że wszystko ok i już nie ma potrzeby pieluszkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak widać wiele zależy od lekarza i \"szkoły\". Ja pieluszkowałam za radą położnej ze szkoły rodzenia od urodzenia, ale nie przywiązywałam do tego aż tak dużej wagi, czyli nie robiłam tego co dzień. Potem rozmawiałam z koleżanką, która rodziła o 2 m-ce wcześniej i jak mi opowiedziała o tym jak lekarz (chirurg ortopeda dziecięcy) ochrzanił ją na pierwszej kontroli, że nie pieluszkuje podwójnie od urodzenia, to zaczęłam to robić sumiennie. Dodam, że ona też miała chłopca i nikt wcześniej nie mówił o jakiejś różnicy co do płci. Mówiono nam też, że dobrze jest profilaktycznie tak robić, ponieważ czasem pierwsza wizyta jest dopiero po paru tygodniach od urodzenia i w tym czasie już się utrwala wada - jeśli taka jest. Poza tym jeśli nawet nie ma wady to wstawianie się kości w stawy biodrowe i kostnienie lepiej przebiega przy szeroko ustawianych nóżkach. Z tego powodu polecano nam też częste układanie w ciągu dnia dziecka na brzuszku (pozycja żabki). Jak zaznaczam wiele zależy od lekarzy - nie od dziś wiadomo, że mają różne poglądy na te same sprawy ;) a ja tylko opisuję przypadki w \"naszej okolicy\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×