Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anka_kp13

***przesądy weselne!!

Polecane posty

Witam, znacie jakieś ciekawe przesądy weselne? Bo ja wiem napewno ze trzeba trzymać tydzień czasu przed weselem buty na oknie żeby była ładna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zakładać pereł bo oznaczają łzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Buty masz trzymać na parapecie, aby szczęście do nich weszło. Twój narzeczony trzyma buty na parapecie, aby była ładna pogoda :) Te o kolorach, pożyczonych rzeczach pewnie znasz ;) Nie zakładaj obraczki w dniu ślubu (przed uroczystością), pecha przynosi :O Welon ma Ci zakładać panna, nie wiem czemu. W dniu ślubu zobaczenie gołębia lub sroki przynosi szczęście natomiast wrony pecha :P Musisz sobie zaszyć w halce sukni okruszek chleba i kostkę cukru, i musi Ci do bucika włożyć przyszły mąż grosik na szczęście. Deszcz w dniu ślubu zwiastuje brak problemów finansowych w przyszłym pożyciu. Jak już płaczesz przy przysiędze to nie powstrzymuj łez. Ale jak napisałaś to są TYLKO przesądy, które ludzie wymyślili dla urozmaicenia tego ważnego dnia w naszym życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki, a ja dowiedziałam się jeszcze że nie można oglądać się w kościele za siebie, bo to przynosi pecha i jak coś się popruje np. w suknience nie można tego szyć tylko przypiąć agrafką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
Buty powinny być z zakrytą piętą bo jak są z odkrytą na paseczki to szczęście ucieka.Ważne jest aby to właśnie przyszły mąż a nie ty sama zakładał ci podwiązkę.Pierwszy kawałek tortu powinien dać pan młody pani młodej,musicie go kroić razem.Podczas rzucania kieliszków pamiętajcie aby nie oglądać się za siebie podobno przynosi to pecha.Słyszałam tez że nie powinno się zdejmować w czasie wesela butów-ale nie wiem czemu.Podobno świadkowa nie może mieć czerwonej sukienki bo grozi to zdradą w małżeństwie-znam osobę u której się to sprawdziło.Na reku powinnyśc ie mieć tylko pierścionek zaręczynowy.Pan młody powinien wam włożyć grosik do bucika a wy mu do marynarki.Najlepiej jak życzenia po ślubie złoży wam mąż.Podczas wręczania kwiatów najpierw powinni wreczac je rodzice do młodej powinien podejść mężczyzna.Gdy pani młoda podczas ślubu weźmie na ręce dziecko sama wkrótce powije maleństwo.Niefartowne kwiaty do ślubu to róże i kalie.Szczęście przynoszą goździki.Nigdy przenigdy nie dekorujcie samochodu lalką,mówi się że kobieta może mieć problemy z dzieckiem. Panna młoda nie powinna iść do ślubu w różowej sukience-grozi to nietyrwałością związku.Nigdy nie rozdawajcie znajomym waszych ślubnych kwiatów,ani nie zawożcie ich na cmentarz.Można jedynie zostawić kwiaty w kościele.Jesli rozdacie to rozdacie własne szczęście.Wiązankę ślubną należy spalić w rocznice ślubu otej samej godzinie. upss rozpisałam się jak mi sie cos jeszcze przypomni to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jedno - jak się jedzie do ślubu to nie można robić postojów, podobno pecha przynosi. I jak obrączka spadnie na ziemię to może ją podnieść ksiądz, ministrant lub świadkowie - nigdy nie mogą młodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
Przewaga Przewagę w małżeństwie można sobie zapewnić w następujący sposób: kiedy ksiądz przykryje ręce stułą, ta dłoń która znajdzie się na górze, zapewni jej właścicielowi przewagę, symboliczne okręcenie partnera wokół siebie, może zapewnić moment, gdy nowożeńcy po skończonej ceremonii odwracają się od ołtarza i zmierzają ku wyjściu,gdy przed kościołem posypią się na parę młodą drobne, ten kto szybciej i więcej ich zbierze, będzie w rodzinie "trzymał kasę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesądna
przy przymiarce sukni ślubnej nie zakładajcie butów w których pójdziecie do ślubu.Możecie założyć 1 ale nie dwa.I ważna rzecz nie oglądajcie się w lustrze w pełnym ubraniu,zdejmijcie chociażby but,odepnijcie pasek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To po ptokach ja przymieżyłam dwa buty bo chciałam zobaczyć czy długość sukni będzie dobra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
Kasia nie martw się,to tylko przesądy,co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby to przesądy, ale coś w nich jest takiego, że często się sprawdzają- więc co to szkodi ich przestrzegać0oczywiści w ramach rozsądku i dobrej zabawy!! -pozdrawiam-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
Zgadzam się z Toba Kasiu te co znam napewno zastosuję .Jak masz jakies jeszcze to daj na topik. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurna tu
NIE WOLNO STAWIAĆ BUTÓW ŚLUBNYCH NA PARAPECIE!!! Bo podobno szczęście ucieka a i słyszałam że grozi ucieczką z przed ołtaża. Im welo dluższy tym dlużej po ślubie niedostatek (fatalny przesąd bo ja mam spory welon) :-/ Jak młodej parze życzenia złoży przypadkowa (obca) osoba to wróży szczęście. Deszczyk w dniu ślubu jest traktowany jako błogosławieństwo. Jak świece przy ołtażu podczas ceremoni zaczną mrygać (a nie będzie jednostajny płomyk), wróży niedostatek, czy też łzy. A NAJLEPSZE Z TEGO WZYSTKIEGO JEST TO ŻE JAK JAKIEGOŚ PRZESĄDU NIE ZNASZ TO SIĘ NIE WYWRÓŻY. Jednym zdaniem po co chciałaś to wszystko wiedzieć!!! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurna tu
Ale nie wiem czy wiesz, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
le[piej wcześniej wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
Jeszcze pann młody nie powinien kupować przyszłej zonie butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada pamietajcie
Jeszcze pann młody nie powinien kupować przyszłej zonie butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika z warszawy
moja mam miała rózową sukienke długi welon , mąz jej kupił buty i welon i nadal są ze soba i dobrze im sie zyje...przesądy...........ja tam to i podwiązki nie założe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabriella
Obrączki ślubne powinny być nowe,te noszone już przez kogoś są niefartowne.Wiec jeśli dostaniecie po kims obraczki wymieńcie u jubilera lub przetopcie na inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
jak podczas składania życzeń weźmiecie dziecko na ręce wkrótce zostaniecie mama.Zobaczenie innego ślubu,samochodu ślubnegon w drodze do kościoła lub z kościoła wróży szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olciapolcia
no to chyba niedlugo zostane szczesliwa mama ;), wprawdzie to moj maz wzial dziecko na rece, a ja je tylko mocno przytulilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kumpela na swoim weselu trzymała malutkie dziecko no i wkrótce została mamą, może coś w tym jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dianusia
olcia polcia jak bedziesz pewna daj znać,wystarczy ,że przytuliłaś,może wkrótce bedziesz mamusią.Wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam ASP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×