Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość łorda

BOLESNE RANKI MIĘDZY WEJŚCIEM DO POCHWY A ODBYTEM

Polecane posty

Gość zrospaczoona
grzybica zwykel swedzi...ale nie musi linijne pekniecia skory krocza i warg sromowych moga byc jednym z objawow grzybicy Do ginekologa mam do poczekania miesiac i przez ten miesiac musze cos robic, bo prywatnie nie pojde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiezniczka wyspy
buuuuu ja tez to mam i zauwazyłam, że pojawia mi sie jak zazywam vitaral, moze to mocz podraznia i robią się ranki? moje nawet czasem krwawią:( ale ja nosze stringi i obcisłe spodnie, może to od tego? mam puder alantan, zasypię i dam znac czy pomogło, a to na pewno nie jest grzybica bo sie badałam i nic nie wyszło, po prostu chyba otarcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie dziewczyny i ja to mam czasem po stosunku, czasem samoistnie, zaczęło sie od grzybicy i teraz powraca, swędzi, boli, stosuje clotrimazolum pomaga, przy pierwszym pojawieniu sie nie wiedziałm co to długo zwlekałam z wizyta u ginka, w koncu poszłam zdążyło sie rozwinac grzybicze zapalenie ,dopohowowo clotrimaolum, krem clotrimaolum i jakieś tablatki na F nie pamiętam nazwy, przeszło, ale teraz systematyznie pojawiaja sie te ranki boje sie ze to nawrot grzybicy, ale teraz juz nie bede długo zwleka jeśli krem nie pomoże w ciągu 2-3 dni ide do lekarza, uze sie na błedach i kobiety nie zwlekajcie z wizyta bo szkodzicie tylko sobie a co do rodzinnego to można isc po raz drugi od stwierdzenia grzybicy, objawy są proste do rozpoznania a raz rozpoznana grzybica może powracac rodzinny wiedza o ropoznaniu przepisze rowniez antybiotyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstrzasnieta nie mieszana
Też to kiedyś miałam, ale to był mechaniczny uraz... po prostu delikatna skora... Zrobiło mi się takie malutkie pęknięcie, ale sie zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to ja ci powiem
ze mialam to samo , i teraz lecze sie na opryszczke. zarazil mnie dupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam to samo;/
hej, wlasnie czytal to wszystko i sie przerazialm ,walcze z tym juz od bardzo dlugiegio czasu najpierw grzybica a teraz poprpbily sie ranki tak starsznie boli i do tego nic nie dziala nie mowiac ze do wiuzyty gina mam miesiac bo jade na urlop do pl;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miałam podobny problem...
Miałam podobny problem (pękająca skóra), poprzedzony zaczerwieniem pochwy. Udałam się do dżina, który stwierdził, że te ranki są następstwem wcześniejszej infekcji bakteryjnej lub grzybiczej. Zapisał mi maść Triderm - 2 razy dziennie przez 7 dni, a następnie Cicatridinę krem wspomagający leczenie ran - również 2 razy dziennie przez 7 dni. Efekty były już po dwóch dniach leczenia Tridermem. Dziewczyny nie czekajcie - idźcie do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z pewnością jest błaha sprawa.Ja wyleczyłam to w 2 dni maścią TRIBIOTYK(bez recepty).Sądzę,że dobry byłby też Sudokrem-maść na odparzenia dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik5
kup sobie Dermazin. jest bez recepty. mi pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och jakie to szczęście, że znalazłam to forum. Mi się robią jedynie takie pęknięcie po stosunku i tylko na skórce między odbytem a pochwą. Byłam u lekarza. Ona popatrzyła i powiedziała, że nic nie ma. Ale powiedziała, że wypisze mi takie tabletki na odbudowanie flory bakteryjnej. Ale to nie było to. To jest zwykłe obtarcie. Ja to właśnie raz Tribiotykiem zaleczyłam i nie pojawiało mi się to nawet po intensywnym stosunku. Ale teraz coś znowu się zaczęło. U mnie się to chyba pojawia przez tabletki antykoncepcyjne. Może jak zmienie na inne to się tego pozbędę. Napiszcie jak znacie na to złoty środek. Bardzo źle się z tym czuję. Jak nie kobieta... :( Smutno mi kiedy mój chłopak się stara a ja jedynie czuje ból :( W dodatku mam szczelinę odbytu. Też pęknięcie tyle że przy odbycie. Przesrane :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie się coś takiego zrobiło
przy pierwszym stosunku, który był bardzo intensywny :-) - po prostu facet mi rozerwał kawałek skórki tam przy końcu pochwy. Przemywałam rumiankiem, smarowałam maścią z wit. A i przeszło. Ale miejsce to już zostało wrażliwe, czasem właśnie przy seksie czuję tam lekki ból, więc tak się "układam", żeby już drugi raz nie doszło do rozerwania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spróbuje najpierw ten Tribiotic znowu, jak nie pomoże to dołoże rumianek i jakąś maść ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maglaaaaaaa22
Cześć Dziewczyny:) U mnie zaczęło się od osłabienia organizmu. Trafiłam do szpitala z jakąś opryszczką, grzybicą i rankami między pochwą a odbytem. To było coś strasznego. Dodam jeszcze, że zrobiło mi się to wszytko zaledwie w kilka dni:( Leżałam w szpitalu 2 tygodnie + ból stawów. Lekarze do końca nie wiedzieli co to jest. Miałam silną antybiotykoterapię. Dla świtego spokoju zrobiłam nawet test na hiv, negatywny. Na ranki nie pomagał tribiotic, triderm, clotr., pimafucort itd. przetestowano na mnie chyba wszytkie maści. Pomogło mi jedynie posypanie mąką ziemniaczaną gdy już wyszłam ze szpitala z ranami. :( do dziś walczę z kandydozą pochw. Już 3 miesiąc. Na szczescie ranki zostały wyleczone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pestka28
myślę, że provag żel by pomógł, fajnie łagodzi, natomiast dla świętego spokoju poszłabym do ginekologa, bo może to być coś poważniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też to miałam
Pojawiło się to u mnie jakiś roku temu byłam u ginki dwa razy dostałam maści na grzybice i taką na odbudowę skóry ale nic nie pomagały. Pamiętam że strasznie piekły, pęknięcia robiły się coraz większe między pochwą a odbytem i w rowku za odbytem też. W końcu poszłam do dermatologa-wenerologa i lekarka powiedziała mi szczerze że nie wie co mi jest i że pierwszy raz coś takiego widzi. Obstawiła że to może być albo alergia (na podpaski, papier toaletowy, proszek do prania) albo grzybica która nie jest jedynie grzybicą na powierzchni skóry ale problem leży też w jelitach i innych narządach. Dostałam Fluconazole (na grzybice) brałam przez dwa tygodnie i już pół roku mam spokój ranki od tamtej pory nie wróciły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czytam te wszystkie posty i nie mogę po prostu patrzeć na choróbska, które wymyślacie. Według mnie wizyta u ginekologa w tym przypadku jest bardzo wskazana, przede wszystkim żeby się uspokoić. Mi się pojawia takie malutkie pęknięcie TYLKO po stosunku, zawsze w tym samym miejscu (od jakichś trzech, czterech miesięcy)tak jakby do wewnątrz pochwy. Byłam u lekarza, za pierwszym razem powiedział, że wystarczy się trochę uspokoić i zwolnić. Kiedy pojawiło się to drugi raz, zrobił mi cytologię. Powiedział, że wyniki mam na szóstkę. Na początku pomyślałam, że to wina wielkości członka mojego partnera, ale jestem z tym samym facetem od dwóch lat. Obstawiam więc tabletki. Zmieniłam na inne kilka miesięcy temu. Jeszcze z tą teorią u lekarza nie byłam, on wyklucza wszelkie choroby, poleca nawilżać, masować i co tam jeszcze. Tak jak u większości z Was to miejscie jest wrażliwe i nawet po zagojeniu tworzy problem. Póki co stosuję maść z witaminą a i provag żel, który bardzo ładnie odkaża i łagodzi podrażnienia. Jak kiedyś rozwiążę zagadkę pękającej skóry to dam znać :) Nie martwcie się i bądźcie dzielne, kupcie jakąś maść na gojenie ranek i głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*co do mojej poprzedniej wypowiedzi- oczywiście jeśli tworzą Wam się takie ranki niezależnie od stosunku czy sytuacji, w których mogłyście sobie podrażnić i 'nadwyrężyć' skórę, to sprawa wygląda zupełnie inaczej i biegusiem do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam ten sam problem. Mój ginekolog przepisał mi pimafucort - 3 dni stosowania i problem zniknął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo zaczęły mi sie robić właśnie takie rany na pochwie , i oczywiscie biała wydzielina poszlam do ginekologa i okazalo sie ze to grzybica . Wydzielina zginela ale ranki dalej zostały i boli strasznie czasem .Tak jak poniżej gdy robie siku :/ okropny bol . Takze musze udac sie z tym do lekarza . Smarowałam primafucicort i clatrimazolum . Ale nic nie dało . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jest to grzybica a bakterie stosowac solcoseryl 4 razy dziennie I najlepiej zrobic wymaz zeby sie dowiedziec co to za bakterie I leki/antybiotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pure nature Ja
Hej kobietki. Też miałam ten problem i znalazłam przyczynę. U mnie okazało się to w sumie nie takie proste. To uczulenie na latex. Po każdym stosunku z gumką, chociaż nie od razu po, mi się pogarszało. Taka reakcja alergiczna może wystąpić nawet do 48 godzin po stusunku z prezerwatywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzbolem
Mnie sie pojawiło cos takiego nagle. Tzn. Najpierw miałam swąd odbytu, ale był on znośny. Z czasem sie pogłębiał i najpierw pękła skora przy odbycie. Teraz swoją droga to juz bez przerwy pęka jak tylko dotknę. Pózniej zrobiła sie ranka wlasnie pomiędzy pochwa a odbytem. Troche ja zaleczylam i myslalm ze bedzie ok, ale niestety nagle zrobiło sie kilka ran! Swedzi to, ale co najgorsze piecze, parzy, nie da sie chodzić ani w żadnej pozycji siedziec. Stosunek nie jest tego przyczyna ani latex. Woda z tego leci, a raczej moze robią klejąca, potem to sie zaklęta i rozrywa i znowu boli. Minęło 1,5 tyg odkąd to sie stało, na lekarza jeszcze ze dwa dni muszę poczekać. Mówicie zeby od razu isc do lekarza, niestety próbowałam najpierw sama sie wyleczyć, ale sie nie udało i sie rozwinęło dziesięć razy gorzej. Na odbyt smaruje kremem na hemoroidy zeby zapobiec siedzeniu. Szczypie jak ch... Ale przynajmniej potem nie swedzi. Po prostu tragedia! Bol niesamowity tylko ryczeć sie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzbolem
Ktoś się jeszcze wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alka55
Dodam, ze ta masc ma w skladzie glownie aloes. Wiec mysle, ze jakikolwiek wyciag z niego mialby podobne dzialanie i skutecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesteście świniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosc jak by Cie swedzialo jak by cie ktos pokrzywami wycharcowal to by Ci nie bylo do smiechu !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
holy f4ck! eeeeewww!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×