Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość łorda

BOLESNE RANKI MIĘDZY WEJŚCIEM DO POCHWY A ODBYTEM

Polecane posty

Gość gość
Doskonale Was rozumien, bo męczę się z takim problemem już kilka lat i nadal zaden lekarz(a byłam z tym u kilku) nie stwerdził przyczyny. Miałam wiele badań, wymazów, wycinków i nikt nie wie od czego to jest. Ani alergia, ani brak nawilżenia...próbowałam wszystkiego. Jeśli traficie na fajnego lekarza, który dotrze do przyczyny zamiast stwierdzić "taka pani natura" to napiszcie. Może to będzie jakaś wskazówka dla innych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam ten sam problem z którym wstydził am się iść do lekarza i mordowali się 2 lata. W końcu wybrałam się do gin pobrał wymaz okazało się ze to grzybica!!! Zalecił leczenie doustne dopochwowe i masc pimafucort , jestem w trakcie leczenia a już czuję ogromną ulgę mam nadzieje E pozbędziesz się tego cholerstwa raz na zawsze . Dodam że swiad był nie do zniesienia natomiast żadnych innych towarzyszących grzybicy objawów jiw miałam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2016
Witam. Z podobnym problemem borykałam się latami, zbliżenie, pęknięcie, kilka dni przerwy na wygojenie rany, zbliżenie, pęknięcie.... Zawsze słyszałam, że dysproporcje między mną i mężem są duże, za mało gry wstępnej i podobne głupoty. Dwa lata temu źle leczona infekcja dokuczała mi długo, więc zmieniłam ginekologa. Pani doktor złapała się za głowę, jak usłyszała, co inni lekarze zapisywali mi bez wykonania badań (o które zresztą prosiłam odpłatnie na początku choroby). Dość, że ta cudowna osoba wyleczyła mnie z kilkumiesięcznego cierpienia, jeszcze lekami sprawiła, że dziś nie cierpię podczas stosunku, nie pękam, a seks sprawia mi ogromną przyjemność. Żeby odbudować śluzówkę pochwy brałam Oekolp forte globulka dopochwowo raz w tygodniu. Po tym środku miałam świetnie nawilżoną pochwę (wcześniej narzekałam na suchość). Do tego smarowałam się maścią Cicatridina, którą serdecznie polecam. U mnie maść ta zastępuje wszystkie lubrykanty świata. U mnie w suchości pochwy pomógł też jaydess z hormonami. Spróbujcie globulek( na receptę) i maści - bez recepty. Z dnia na dzień, właściwie z nocy na noc zapominam o wcześniejszych przykrych dolegliwościach i ciągłej abstynencji z powodu bólu. Jeśli mi Cicatridina pomaga (smaruję się nią profilaktycznie przed stosunkiem), to może warto zaryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 2016 Czy jest możliwość podania na forum namiarów na Panią Ginekolog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ginekolog Izabela Zielińska, Bydgoszcz, Szpital im. A. Jurasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny ja też zmagam się z tym problemem od 6 lat. Przy stosunku tworzą mi się mikro urazy , ale nawet gdy nie uprawiam seksu tez sie pojawiają, najpierw mnie szczypie piecze a później zaczyna swędzieć i za chwile mam infekcje grzybiczą.... ale chyba juz wiem czym to jest spowodowane.... Mam alergie na proszek do prania, ostatnio zaczęłam prać bieliznę w szarym mydle ręcznie, podmywać się tylko lactadyd + ( ważne żeby był to ten konkretny, żaden inny on jest najdelikatniejszy). Do tego smaruje się kremem bambino. A i jeszcze bardzo ważne, nie wycieram się ręcznikiem ( na którym są resztki proszku do prania) tylko jednorazowym, i ostatnia bardzo ważna rzecz , zmieniłam papier toaletowy na zwykły szary bezzapachowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładna nazwa tego płynu do higieny to Lactadyd plus na podrażnienia i upławy ( opakowanie biało niebieskie) on zawiera bodajże tylko 4 lub 5 składników. Najmniej ze wszystkich z seri Lactacyd, odpowiednikiem jego jest Provag do mycia, ma bardzo podobny skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny mi na te ranki pomogło pranie bielizmy w szarym mydle i podcieranie się recznikiem papierowym, do tego krem bambino po kazym myciu. Może komuś też pomoże pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam podobny problem. Ranka między dwiema dziurkami. Pęka podczas intensywnego stosunku... albo jak mocniej rozłożę nogi, a partner do mnie przylgnie, przyciśnie mnie - po prostu skóra się rozrywa. Trudno to "zregenerować", bo podrażniam to papierem toaletowym po wypróżnianiu, bo ranka jest bliżej o***tu albo partner podrażnia rankę, kiedy znowu się kochamy. Nie ma to związku z grzybicą, czy innymi infekcjami. Nie ma to formy żadnych wyprysków, wrzodów, kurzajek itp. To kwestia budowy tych okolic i choć jest to malutkie, musiałabym sobie chyba dać wyciąć albo wypalić laserowo kawałek skóry... tylko przecież nie mam pewności, czy po tym nie byłoby jeszcze gorzej. W końcu też zostałaby blizna, która mogłaby się rozpadać tak samo, jak to co mam teraz. Może to głupie porównanie, ale to jest jak z mocno obdartym palcem w bucie. Obedrzesz sobie do krwi, przestanie krwawić, znowu założysz te same buty, znowu krew itd. Piszę to w sumie po to, żeby się wyżalić, bo kiedy ranka się pojawia, czuję duży ból podczas seksu i nie ma opcji, żebym miała z tego przyjemność. To taka drobinka, a tak boli. Potem boli przez kilka dni, jak podcieram tyłek, mówiąc wprost. Odechciewa mi się przez to seksu:- (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baba Yaga
Dnia 15.06.2006 o 23:18, Gość Kanalek napisał:

Lorda.. sprobuj tego co napisalam.. Bielizne pierz wylacznie w mydle przeznaczonym dla dzieci i niemowlat, dobrze plukaj.. I sprobuj z ta jodyna.. tak jak pisalam.. Ja mialam to samo - nie bylo zadnej grzybicy.. bylam fizycznie zdrowa, zero chorob typu rzesistek.. Oczywscie namawiam do pojscia do ginka, diagnoza lekarza jest niezbedna, ale jesli to swedzi i piecze a nie ma zadnych uplawow to jest to raczej mechaniczne i tu lekarz zrobi to samo co ja napisałam.. Pozdrawiam i życzę zdrówka 🙂

Postanowiłam napisac kilka słów. Otóż od 4 lat mam ten problem, lekarze nie jeden, ale 4 różnych i zero diagnozy. Oprócz peknięć, świadu pojawiły się  białawe plamki. Leki różne - po pierwszych dramat, kolejny lekarz i coraz gorzej, lekarz nr 3 dał mi maść robioną za 8 zł i złagodziło, ale było. Trafiłam do szpitala z dolegliwością typu przepuklina pecherza - ponieważ zauwazono u mnie w macicy jakieś zmiany to pobrano moc wycinków ze wszystkiego i z warg sromowych również. Okazało się, że powodem tych dolegliwości, czyli swiadu, peknięc i tej całej męki jest marskośc sromu inaczej zwana liszajem twardzinowym - choroba z autoagresji. Niestety nawet lekarz kierujacy do szpitala nie widział tego i lekarze w szpitalu również nie - więc  gdy słysze idz do lekarza to mam wściekłość. Niestey dolegliwości sa okropne - łagodzi je maść z witaminą A, ale niestety to już jest życie z cierpieniem. Muszę dopisać, że dopiero badanie wycinków pokazało co to jest - niestety lekarze nie poznali się na chorobie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdalena

Mam tak samo tylko ja po porodzie pierwszy poród byłam cięta tam a drugi bez i teraz po stosunku a najczęściej od tyłu bardzo boli i właśnie pęka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×