Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co to takiego

krew w moczu i ból przy oddawaniu moczu----co jest tego przyczyną????

Polecane posty

Gość malenkaczternastka
Ja dopiero dziś miałam krew w moczu, piekło mnie jakieś kilka dni... Mam pytanie -czy jeśli pójdę do lekarza z akimi objawami to zaglądnie mi TAM? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja mam podobny powód do zmartwien.Dostałam skierowanie na badania.Zrobiłam je.Okazało się,że wykryto u mnie erytrocyty we krwi czyli krew.Dostałam skierowanie na usg nerek ide jutro.Modle się,żeby to nie były nerki tylko zapalenie pecherza bo ta chorobe szybciej wylecze zalerzy mi na czasie.Mam tylko pieczenie pochwy poza tym nic mnie nie boli.Miał ktos takie sprawdzone objawy przy pęcherzu czy jednak nie i niestety sa to nerki???? prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamana09
Witam. Jestem zalamana:/ Mam nadzieje, ze ktos jest w stanie mi pomoc...otoz mam problem z oddawaniem moczu. Dokladniej zaczelo sie jakis tydzien temu. Poczatkowo czulam tylko pieczenie i czestsza potrzebe siusiania. Nieco pozniej poszlam do ubikacji i myslalam, ze umre...malo tego, ze czulam ogromny bol w koncowej fazie, to leciala mi krew. Chodzilam do toalety co 5 min:/:/ Bardzo sie przestraszylam,ale po kilku godzinach samo mi przeszlo.Ulzylo mi, bo pomyslalam, ze to juz za mna! Pomylilam sie..:( Dzis, po dwoch dniach powtorzyla sie ta sama sytuacja.. z tym, ze teraz boli mnie brzuch na dole i od czasu do czasu czuje lekkie uklucia z tylu. Nie wiem co mam robic i nie mam pojecia co to jest. Pragne tez zaznaczyc, ze dwa tygodnie temu kochalam sie z chlopakiem po dwuletniej przerwie od wspolzycia. Czy to moze miec jakis zwiazek? Albo czy to jakas oznaka ciazy? Pomocy!!!!! Blagam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b66
jest bakteria Escherichia coli - chyba to macie, faceci to przenoszą i kobiety cierpią. Wystarczy antybiotyk od lekarza, nic strasznego żadne kamienie czy inne takie. A po stosunku umycie się i smarujcie się clotrimazolum przez kilka dni - to taki rodzaj profilaktyki. Pomaga też żurawina. Można łykać śmiało po wyleczeniu zapalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamana09
Dzieki za szybka odpowiedz! Ale to jest chyba malo prawdopodobne, jezeli zabezpieczylismy sie prezerwatywa! ?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b66
myślę, że nie ma co doszukiwać się przyczyny, kiedy i jak, tylko wyleczyć to zapalenie dróg moczowych. Po co się męczyć. A to jest ewidentnie zapalenie. Kobiety są delikatne i łapią wszytko co facet przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zalamana09
Dziekuje Ci za pomoc!Jutro pojde do lekarza. Mam jeszcze jedno pytanko... czy takie zapalenie moze miec wplyw na opoznienie sie miesiaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b66
to zależy od wrażliwości kobiety, jednym nic nie przeszkadza w normalnym miesiączkowaniu, a inne kichną już im się opóżnia. Nie panikuj. Na razie sobie mów że z tego powodu Ci się miesiączka opóźnia. Do jutrzejszej wizyty to dobra metoda. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiak84
witam ja też mam ten sam problem już prawie od dwoch tygodni..... poczatkowo bylo to tylko pieczenie przy oddawaniu moczu przez pare dni. zaczęłam zażywac leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz furaginum.pomoglo na kilka dni. ale w tym tygodniu znow wróciło.oprócz częstego i bolesnego oddawania moczu w końcowej fazie pojawiły sie też plamki krwi. nie wiem co robic?? czy to tylko zwykłe zapalnenie pęcherza czy może coś poważniejszego????? pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość y87y78yy
Ja mam tak samo. Od kilku dni zaczęłam czuć parcie na pęcherz, dziwne uczucie które niby boli, niby piecze... Nie da się tego określić. Teraz też zauważyłam krew na końcu oddawania moczu. Co więcej kilka tygodni temu miałam bardzo silne bóle burza. Byłam na pogotowiu i dali mi kroplówkę z pyralginą i no-spą. To może mieć coś z tym wspólnego? Co to może być? Pomóżcie :( Mam tylko 16 lat więc raczej to nie kamienie, nie?... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marazzz
ja mam podobne objawy do waszych...prz oddawaniu moczu(czasem jest go mniej czasem wiecej) odczowam bol i w koncowej fazie pojawia sie krew...:( ale tez niezawsze... napiszcie co mam z tym zrobic? do jakiego lekarza sie zglosic i czy mozna leczyc to w domu? Zaznacze tylko ze od roku biore tab anty ale nie wiem czy to moze miec na to jakis wplyw? aha i te bole mam od kilku dni a krew pojawila sie dopiero dzisiaj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, tu na Zdrowiu jest temat "Zapalenie pęcherza i cewki moczowej", 200 stron, tam sobie poczytajcie :). Margaritta, nie strasz od razu nerkami :). To raczej klasyczne zapalenie cewki, do nerek trzeba mieć parę innych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koberrka
kiedyś miałam podobne dolegliwości i także przepisał mi lekarz maść na oczy. myślałam, że to pomyłka, ale maść okazała się najskuteczniejszą ze wszystkich jakie wówczas próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuulek
witajcie:) mam takie same objawy jak wyzej wymienione wiec nie bede kolejny raz ich opisywala. ale...mam takie pytanie...z moim chlopakiem staramy sie o dziecko:) i czy to moze jakos zaszkodzic czy cos w tym rodzaju?? nie sprawdzalam jeszcze czy jestem w ciazy ale ostatni okres byl o 3dni krotszy niz zwykle. czekam na wasza odpowiedz bo widze ze mam doczynienia z naprawde madrymi ludzmi:) pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zacznij brac furaginum
czasami mozna dostac bez recepty, pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna 23
Witam mam problem przy oddawaniu moczy w koncowej fazie strasznie mnie boli! W nocy czesto wstaje i oddaje mocz a nigdy tak nie miałam.Biore Urinal od niedzieli i nic nie pomaga niewiem co sie dzieje i co to moze byc jak to zwalczyc prosze o rade.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarna 1989
Cześć mam wielki problem ostatnio około 3 dni zabawiałam się razem z moim mężem wiecie igraszki i tak dalej gdy rano wstałam poszłam do łazienki się wysiusiać i przy załatwianiu się zauważyłam zabarwiony mocz od razu w kolorze krwistym oraz straszne pieczenie czy nawet szczypanie pod koniec załatwiania się dziwne uczucie.Pomóżcie mam nadzieję że to nic strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do lekarza
do lekarza da wam recepte i po bolu ja wzielam jeden antybiotyk i czulam roznice. a pozatym to pic sok ze swiezo wycisnietej cytryny to zakfasza mocz i zabija zarazki oraz nasiadowki i nie panikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pietnastolatka.
Mam takie bole jak wy. Kiedy zazywalam tableki przestalo. Po 1 dniu znowu wrocilo. Raz nawet przy oddawaniu moczu pojawila sie kropelka krwi jasnej. Nie wiem co robic! Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból przy oddawaniu moczu i krople krwi to objawy zapalenia cewki moczowej. Musisz koniecznie wybrac się do lekarza, bo leczenie na wlaśną rękę, w domu nie pomoże. Opowiesz lekarzowi co Ci jest ,a on przepisze odpowiednie leki. Wiem o sobie, byłam niedawno u lekarza i powiedział,ze to mam. Przepisał leki, powiedzial, ze mam się cieplej ubierac, pic dużo gorących płynów, i przede wszystkim dbać o siebie. Nie skierowal na badanie moczu bo narazie jest to zbędne, gdyby po jakims czasie znowu zapalenie się nawróciło, wtedy pobiorą Ci mocz, i powiedzą co jest przyczyną. Proszę nie wpadać w panikę, sama to mam i wierze,ze jesli dostaosuje się do zaleceń lekarza wrócę do formy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobne objawy...:((( tzn tydzien temu kochalam sie ze swoim chlopakiem wszystko bylo ok dostalam okres tak wiec nastepny tydzien byl\\\"spokojny;)\\\" ale zaraz w drugim dniu miesiaczki zaczelam odczuwac bol podczas oddawania moczu nie bardzo sie tym zmartwilam bo wczesniej tez to mialam i objawy ustepowalay po czasie. teraz juz jestem 7 dni po okresie a objawy nadal nie ustapily wrecz moge powiedziec ze sie nie nasilaja a sa takie jak bylu bol,pieczenie i ta czesta koniecznosc siusiania...to starszne:((( nie chce isc do lekarza bo wynajda mi 100 chorob a to pewnie ustapi. kwestia jest tylko tego kiedy.moja sytuacja rozni sie tym ze ja nie mam plan krwi ani podczas oddawania moczu ani wogole. blagam pomozcie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie bo nie jestem pewna czy to co widze w swoim moczu to krew... jakiego koloru powinnien byc mocz z krwia? ja mam taki czerwonawo bordowy ale dosyc przezroczysty... prosze o szybka odp pozatym odczuwam bol brzucha promieniujacy do jajnikow ale jestem pewna ze nie jest to nic w zwiazku z okresem... kiedy robie siusiu to mnie bardzo boli... do tego chce mi sie co 5 minut.... CZY TO MOGA BYC KAMIENIE????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agathen
To mogą być kamienie, ale na Twoim miejscu nie panikowałabym. Mam podobny problem, wraca mniej więcej co pół roku. Nauczyłam się pamiętać o zaopatrzeniu w furagin, bo nie ma na co czekać kiedy pojawia się pierwszy ból - wiadomo, że ostatecznie pojawi się krew. Kiedy to wydarzyło się pierwszy raz - w 2000 roku - strasznie się przestraszyłam i myślałam nawet, że mam raka, ale bardzo szybko uspokoił mnie lekarz, do którego udałam się niemalże z krzykiem. Najprawdopodobniej to rzeczywiście ostre zapalenie pęcherza wywołane przez bakterie, które się tam namnożyły. Objawy są straszne, ból nie do zniesienia, krwi coraz więcej, na początku mocz coraz bardziej marchewkowego koloru, ostatecznie krwistoczerwony. Nie ma co czekać, proponuję wycieczkę do lekarza po furagin, który szybciutko rozwiąże Twój problem. Dodatkowo przeszłabym się do urologa lub nefrologa aby skierował Cię na badania wykluczające problemy z nerkami. Ale spoko, to baaaaardzo rzadkie przypadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie czy przyczyną tych dolegliwości może być odbywany pare dni temu stosunek? Dodam ze biore tabletki w zaden inny sposob nie zabezpieczam sie. Będe bardzo wdzieczna za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie. pod koniec oddawanie moczu odczuwam ból. raczej nie ma tam śladów krwi, lecz na bieliźnie widać lekkie plamienie , nie czerwone tylko marchewkowe. mocz jest przeźroczysty, biały. co to może być? proszę o szybką odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisienka151
hej ja rowno 2 lata temu i jeden miesiac mialam zapalenie drog moczowych, zaczelo sie to w środe rano przy pierwszym oddawaniu moczu po nocy, jak konczylam oddawac mocz to cholernie mnie pieklo, myslalam ze pewnie za mocno sie podtarlam i dlatego, minely dwa dni i nadal to samo tyle ze gorzej. Wieczorem w tym samym tygodniu w piatek zauwazylam krew w moczu, i tak do soboty do rana mialam krew w moczu. Spanikowalam!! W poniedzialek poszlam do lekarza powiedziec co mi dolega. Lekarka powiedziala zebym we wtorek z samego rana przyniosla mocz do analizy. Opierdzielila mnie ze w piatek nie przyszlam! Jak odebralam we wtorek wyniki to poszlam do lekarza, ktory akurat wieczorem przyjmowal taki starszy facet ok 50-tki. Wzial do reki moj wynik badania moczu spojrzal i zlapal sie za glowe!! ale sie przestraszylam!! powiedzial ze to zaawansowane zapalenie drog moczowych, i co ja robilam ze do tego stanu doprowadzilam a to bylo zaldwi kilka dni bolu przy oddawaniu moczu. Dal mi jakis lek i to był chyba Furagin a do tego brałam Trilac. Musialam siedziec ok miesiac w chacie. Po kilku dniah brania tego leku lepiej sie poczulam. Zajebisty byl ten lekarz, szkoda ze juz tam nie pracuje tam gdzie chodze do lekarza :( Przez czas choroby u Niego sie konsultowalam. Inny lekarz to kurde dalby mi jakies gowno i byloby jeszcze gorzej. Byla taka stara wariatka lekarka, przez nia moja kumpela nabawila sie zapalenia pluc. Ignorowala jej kaszel dawala jakies syropiki i tyle. Po 3 tygodniach ignorowania wyladowala w szpitalu. Wiec trzeba trafic na lekarza. Dzisiaj rano przy 3 oddawaniu moczu moczulam bol przy oddawaniu moczu, a godzine temu zauwazylam krew! Jutro ide na 10 do lekarza a do 10.15 trzeba mocz zaniesc! P********Y NFZ!!!... zanim wejde do gabinetu to bedzie 10.15 a wyjde 10.25 i kiedy ten mocz oddam? Mam nadzieje ze jak zadzwonie jutro do przychodni 7.30 rano to bede miala pierwszy numerek! musze sie jak najszybciej tam dostac bo po 10.15 zaworza mocz na ul.malczewskiego do badania. Jak naszybciej musze wziac Furagin! A jak sie raz mialo to, to powraca potem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka123
Z uwagą przeczytałam, wszystkie wypowiedzi, może oprócz tej wyżej. Naprawdę takie bzdury wypisywać - same dno. Ale jeśli znajdzie się wsród Was ktoś powaźny proszę o radę. Ja krew w moczu mam ......5 miesięcy, codziennie dzień w dzień i to intensywniw biorę żelaza ile to możliwe ale anemia i tak jest. W szpitalu byłam 4 razy, przeszłam dziesiątki badań i .....nic. Odsyłają mnie z miejsca na miejsce, robią badania, posiewy itp.. Nie mam żadnych bóli, ogólnie czuje się dobrze, już mam dosyć tej bezsilności i bezradności. Proszę rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprokecik
od dlugiego czasu czuje powtarzajacy sue bol podczas oddawania moczu bylem z tym u lekarza zrobiono mi badanie moczu podstawowe bylo w normie dostalem antybiotyk pomoglo na nie dlugi czas potem powtorzylem kuracje juz nie bylo efektu teraz coraz zadziej ale wciaz czuje lekkie pieczenie podczas oddawania moczu zastanawia mnie co to jest problem z nerka mozliwosc czegos gorszego? trwa to z byt dlugo zeby bylo banalnym problemem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekoniecznie kamienie nerkowe
ja mialam to kilka razy i nazywa sie to zapalenie przewodow moczowych. problemem jest niewlasciwa higiena lub np. spontaniczny seks bez prysznica :-( dostawalam zwykle antybiotyki i razy kroplowke. w ciagu 3 lat bylam z tego powodu w szpitalu 5 razy az mi lekarka powiedziala powod moze byc powyzszy. no i teraz zero spontanicznosci ale od 3 lat (odpukac) mam spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×