Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co to takiego

krew w moczu i ból przy oddawaniu moczu----co jest tego przyczyną????

Polecane posty

Gość j-bravo
dzis w nocy nie moglem spac bylem wyczerpany i bardzo zle sie czulem rano gdy poszedlem do pracy bardzo czesto chcialo mi sie sikac moczu bylo bardzo malo ale straszne bolalo gdy go wydalalem po pewnym czasie tez zauwazylem krew jestem bardzo zaniepokojony .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cast00Away
Hej, miałam ten sam problem... przez 3 dni to mnie męczyło, aż się pewnego dnia pokazała krew ;/ normalnie latałam do łazienki co chwile..powiedzialam mamie miałam isc do lekarza na drugi dzień, ale nie chciałam znów trafic do szpitala... więc zrobiłam sobie nasadówke z rumiankiem < miska+gorąca woda+rumianek w torebkach najlepiej 3 i siadamy pupą... ja siadłam za 4 razem bo ukrop wodaa :-O > i pomogło krew znikła, juz nie chodze co chwile, powoli mija :) przeciez w dawnych czasach nie było antybiotykow wiec sie leczyło ziołami :) powodzenia i nie załamywać się!!! :* jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kertoip
Tez tak raz mialam, nie ma zartow, przestraszylam sie co niemiara, ale sie mocno wygrzalam, zrobilam nasiadowke z kory debu i nagietka (taka w aptece do kupienia), lykalam prouro, pilam hektolitry wody i przeszlo. Mam nadzieje, ze nie wroci ze zdwojona sila :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strach ma wilekie oczy
Witajcie, też miałam objawy takie jak pieczenie przy oddawaniu moczu. Pomyślałam, że przeziębiłam pęcherz więc kupiłam sobie Urosept. Tego samego dnia wieczorem zauważyłam, że oprócz pieczenia na końcu pojawia się krew. Wystraszyłam się, że to coś poważnego ale pomyślałam sobie, że może przejdzie a w jak nie to w poniedziałek/ to była sobota/ zgłoszę się do lekarza. Niestety na drugi dzień/ niedziela nie czułam poprawy a na dodatek zaczęłam odczuwać lekki ból w dolnej części brzucha. Postanowiłam nie czekać i pojechałam na ostry dyżur. Lekarz stwierdził stan zapalny, który jest typowy dla kobiet ze względu na bliskość narządów rodnych z układem moczowym/ efekt uboczny współżycia- zdarza się. Lekarz przepisał mi antybiotyk i polecił zgłosić się na kontrolę za tydzień. Strach ma czasem wielkie oczy, po co się męczyć bólem i niewiedzą. Lepiej od razu iść do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żanetka
ja srednio 2 razy w roku mam przeziebiony pecherz-wystarczy, ze zmarzne i juz ;/ ostatnio ponownie mialam zapalenie, poczatkowo furagin, nospa i vit C pomagaly, lecz po kilku dniach tez mialam krew w moczu. Nigdy az tak zle nie bylo, wiec sie badzo wystraszylam. Poszlam do lekarza, zapisal mi antybiotyki, jakis preparat na bazie zurawiny. Po antybiotykoterapii kazal zrobic mi badanie moczu. Poskutkowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy trzeba iść do urologa, czy można do ginekologa czy do lekarza po prostu ogólnego ?:( zaczęłam pić sok z żurawiny + nasiadówki z rumianku. objawy te same.. pieczenie i troche krwi wrrrrrrrr Kobietom to się zawsze coś przyplącze.. Pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Mi pomógł Shilintong - kupiłam w sklepie zielarskim (18,00zł) ale można też kupić w aptekach internetowych SHI LIN TONG OPAKOWANIE (po 100 tabletek)PREPARAT-ZIOŁOWY (termin ważności do spożycia 04-2010r.) WSKAZANIA: Leczenie kamicy nerkowej, zapalenia nerki, przewodów moczowych oraz pęcherza moczowego. Można też stosować do leczenia woreczka żółciowego i kamicy żółciowej. OPIS: SHI LIN TONG działa odtruwająco, przeciwbakteryjnie oraz rozkurczowo. Miękczy, rozdrabnia oraz usuwa kamienie. Usuwa napady bólowe (kolki), uspokaja ból powstały podczas wypróżniania, niweluje pęcznienie. Jest bardzo skutecznym środkiem w leczeniu zaburzeń i stanów zapalnych układu moczowego. Okres podstawowej kuracji trwa 30 dni, jeśli jednak kamienie nie wychodzą, nie należy się zniechęcać i przyjmować lek cierpliwie do 3 miesięcy. Zdarzają się wyjątkowe przypadki, kiedy kamień wychodząc powoduje ból. Nie należy wówczas przerywać kuracji lecz nieco zmniejszyć dawkę. SHI LIN TONG zatrzymuje procesy powstawania i powrotu choroby. Sprawdzona w warunkach europejskich kamicy jednorodnej skutecznośc prawie 100%. Okres gwarancji może wynosić nawet do 5 lat. UWAGA: Popijać dużą ilością ciepłej wody. SHI LIN TONG jest najpowszechniej znanym i stosowanym lekiem chińskim przez pacjentów w Polsce. DAWKOWANIE: leczniczo: 5 tabletek 3 razy dziennie przez miesiąc czyli 5 opakowań, profilaktycznie: 3 tabletki 1 raz dziennie. dzieci: od 3 do 8 lat 1/3 dawki, od 8 do 14 lat - pół dawki Przy leczeniu kamicy zwiększenie dawki może przyspieszyć efekt. Zaleca się również zwiększanie dawki przez osoby z nadwagą.SHI LIN TONG - Shilintong to chiński lek (ULOTKA ORGINALNA FOTO nr.2 PROSZĘ DOKŁADNIE PRZECZYTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja diagnoza: zapalenie cewki moczowej. leki to furagin i no-spa:P po kłopocie, ulga juz po 1 tabletce ;) bez paniki Babki wszystko bedzie ok ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coolaa1990
2 dni temu poczulam bol w koncowej fazie oddawania moczu,bardzo sie wystraszylam ale po przeczytaniu tematu jestem spokojniejsza. Tylko ze dzisiaj pojawily sie jeszcze bole w dolnej partii brzucha. Widzialam juz podobne posty ale bez konkretnej odpowiedzi na pytanie czy to moze byc oznaka ciazy? Aaaa i czy lek Furagin mozna dostac bez recepty? Wiem ze musze jak najszybciej isc do lekarza ale chcialabym najpierw sprobowac jeszcze tego. Prosze o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia18
u mnie jest tak: krew pojawia się w końcowej fazie oddawania moczu, tak jak okropny ból i pieczenie. Piecze mnie nie tylko podczas oddawania moczu, ale i cały czas. Nie umiem wstrzymać moczu, jeśli łapie potrzeba to muszę być momentalnie w łazience. ale nie sikam zbyt często by było to zapalenie. czasem jak nie mam dostępu do toalety to jeśli nie jestem w miejscu publicznym muszę trzymać się za krocze. Inaczej nie potrafię wstrzymać. To jest coś w rodzaju męskiej prostaty. Ale dodatkowo pojawia się krew i potworny ból :( we wtorek idę z tym do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goosia88
Ja dzi stez zauwazylam przy siusianiu ze polatule mi krew ale to odrobina i nie przy kazdym oddawniu moczu .... . Mam dopiero 15 lat i nie wiem czy isc do lekarza ;/ . help me !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytającaaaa
Mam taki problem.W poniedziałek wróciłam z urlopu i odczuwam ból w dole brzucha. Taki jakby mocny ucisk, który rozchodzi się po całym podbrzuszu. Nie jest jednostajny, tylko przychodzi falami. Bardzo boli pod koniec oddawania moczu, jest to naprawdę bardzo silny ucisk na cewkę moczową. Byłam u lekarza, przepisał tabletki z żurawiną, witaminę C, Furaginum i zalecił pić dużo wody. Piszę, bo zaczęły się objawy po stosunku z moim chłopakiem. Nie jesteśmy ze sobą długi i dopiero zaczęliśmy współżycie. Przy pierwszym wspólnym razie odczuwałam podobny, dziwny ból (ucisk). Następnego dnia pobolewało mnie przy oddawaniu moczu, ale bardzo lekko i przeszło samo. Przy kolejnym współżyciu miałam podobne bóle, ale zmniejszały się. Na następny dzień, czyli wczoraj,znowu czułam ból przy oddawaniu moczu, ale przeszło wieczorem. Dzisiaj męczę się od rana. Mam nadzieję, że to nie jest nic związane z kwestią naszego współżycia.(Chłopak jest szczodrze obdarzony przez naturę, ale to chyba nie ten problem...). Wyraźnie odczuwam ból cewki moczowej podczas siusiania. martwi mnie to, że poza tym ciągle czuję całe podbrzusze. Może to promieniowanie... proszę o jakąś opinię!!!! lekarz u którego byłam (internista) nie umiał mi tego dokładnie wytłumaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serw
moja dziewczyna po ostrym seksia dostała strasznego bólu krew w moczu okazało się że ma bakterie gronkowca złocistego chciałem zapytać czy ktoś z was miał taki problem i czy leczenie w tym wypadku jest uciążliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gos..
witajcie, od jakiegos tygodnia mam bol przy oddawaniu moczu, z poczatku myslalam ze przejdzie ze tylko gdzies mnie troche przewialo, jednaak nie przechodzi, obecnie bol wystepuje przy koncowej fazie siusiania, jakies 3 dni temu strasznie bolalo biegalam co chwile do toalety i myslalam ze sie skrece z bolu i pojawila sie krew, krew ciemna i do tego jakies skrzepy:/ nastepne dwa dni bylo wszystko wporzadku nie odczuwalam nic zero bolu to sobie pomyslalam ze przeszlo ale jednak nie, wczoraj z rana od nowa to samo, do tego dostalam jeszcze lekkiej temperatury i przez caly dzien bylo mi nie dobrze i slabo:/ dzis znowu jest spokoj przy siusianiu nic nie odczuwam lecz pobolewaja mnie troche nerki:( pije bardzo duzo wody zeby filtrowac je troche ale nie wiem czy to cos pomoze, jest kolejny problem poniewaz jestem za granica przy pracach sezonowych i do lekarza w tej chwili pojsc nie moge juz zaczynam sie bac po tych wszystkich wypowiedziach i artykulach co przeczytalam w internecie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S4ndrulk4
Mam dokładnie to samo... Musisz niezwłocznie udać się do lekarza!!! Z nerkami nie ma żartów!!! Jeśli nie masz takiej możliwości, a możesz gdzieś dostać Furaginum (może ktoś ma ze sobą), to skorzystaj z tego. Te tabletki na pewno przyniosą Ci ulgę! Nie chodź z odkrytymi plecami. Na noc okrywaj sobie plecy ręcznikiem, albo najlepiej kocem. Nie siedź na przeciągach. Dużo pij. Nie lekceważ tego. Jak tylko wrócisz do Polski, to idź do lekarza, bo samo nie przejdzie. Potrzebne jest leczenie. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia-23
witam. mam pytanie: czy mozna zrobic badanie moczu gdy znajduje sie w moczu krew? czy najpierw udac cie do lekarza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reddlipss
Może zacznę od tego ,że mam dopiero 14 lat i wiele razy odczuwałam piekący ból w okolicach krocza.Bałam się jednak powiedzieć o tym komukolwiek bo jest to dla mnie wstydliwy temat.Ból jest nie do wytrzymania ,a do tego zauważyłam dziś rano ze w moczu pojawiła się krew postanowiłam że muszę pójść do lekarza.Czy ktoś mógłby mi napisać jakie badania trzeba będzie zrobić i jakie pytania zada mi lekarz? z góry dziękuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shaitana
Jakieś 2 tygodnie temu leczyłam zapalenie pęcherza dzięki żurawinie i furaginum, dwa dni temu nastąpił nawrót ale ze zdwojoną siłą- ciągłe parcie na pęcherz,pieczenie, kłucie na wysokości nerek, ból podbrzusza(lewa strona)choć tłumaczyłam okresem(a mnie nigdy nic nie boli).Dziś zauważyłam w końcowej fazie siusiania krew i skrzepy z domieszką jakby śluzu. Jutro ide do lekarza,jak myślicie?Co to jest? Tak nieprzyjemne uczucie, że spać nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pies pluto
KOchana masz zapalenie pecherza.Bol zmniejsza cieply oklad na podrzusze np.butelka z ciepla woda lub poduszka elektyczna.Świetnie efekty daja nasiadówki z szałwi (siedzisz z pupą w ciepłej wodzie i jak sie chce mocno siusiu nie zatrzymuj -wydalasz bakterie)Jeśli masz jeszcze furagin weż zawsze coś pomoże.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanted
Mam pytanie od kilku dni biorę furaginum i mój mocz zmienił barwę.......na żółto zielony.... nie wiem czy to po tabletkach czy może faktycznie złapałam cos paskudnego. Niepokoję sie, wie ktos cos na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WildWest___
Temat jak znalazl dla mnie bo wlasnie u mnie pojawil sie ten problem tez mnie boli przy koncu siusiania i zauwazylam krew :( Jak na razie kupilam sobie 100% sok z zurawiny ale nie wiem czy to pomoze, lekow ziolowych wymienianych w temacie nie mam jak kupic bo jestem zagranica. Pozostaje mi tylko udac sie do lekarza i zaufac specjalistom co z tym problemem zrobic. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChceSieDobrzeCzuc
tez mam podobną sytuacje, tez gdy siusiam to przy końcowej fazie jest krew ale jako twarde skrzepy, i mam problem z oddawaniem stolca.. tez pojawia się krew.. co mam powiedziec lekarzowi.. pomocy!!:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChceSieDobrzeCzuc
tez mam podobną sytuacje, tez gdy siusiam to przy końcowej fazie jest krew ale jako twarde skrzepy, i mam problem z oddawaniem stolca.. tez pojawia się krew.. co mam powiedziec lekarzowi.. pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tey tak mialam
bol w koncowej fazie, krew i skrzepy (takie strzepki krwi jakby) wieczorem mialam , a rano o 7 juz bylam u lekarza w przychodni, opisalam objawy - zapalenie pecherza. nic strasznego. dala antybiotyk, pomogl juz w 1 dzien. zaplacilam 16 zl za 2 pudelka (antyb i cos jeszcze) + pojemnik na mocz. badanie zrobilam na 2 dzien, wyszlo ze wszystko juz ok. takze do lekarza. nie wiem jak wytrzymujecie bez lekow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marieta.
Hej, dużo może być przyczyn np ; bakterie w moczu , zapalenie pęcherza a najgorsze to kamienie nerkowe . Nikt ci na forum dokładnej diagnozy nie postawi musisz czym prędzej iść do lekarza i oddać mocz do laboratorium i ewentualnie zacząć leczyć , bo jeśli tego nie zrobisz to może być już gorzej a tego byśmy nie chcieli ! . Trzym się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiele a jednak ...
Mówicie że najlepiej do lekarza?? Od jakiś trzech dni mam uczucie że cały czas chce mi się siusiu...Brzuch mnie nie boli, nic nie piecze, ale.... Przy końcu siusiania pojawia się niewielka ilość krwi i to nie za każdym razem..I jest jeszcze takie dziwne uczucie na samym końcu...Takie trudne do opisania, ale na pewno nie jest to ból... to co może być???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati/\/\/\
moze to tylko lekkie zapalenie cewki moczowej? sprobuj przez kilka dni lykac prouro, wacikiem nasaczonym tantm rosa przemywaj okolice cewki, duzo sikaj i nos bawelniana bielizne, staraj sie nie uciskac cewki i pecherza. jak nie bedzie poprawy, to umow sie do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje, ze to zapalnenie pecherza. sama niedawno mialam. Objawy takie: ból, pieczenie, parcie na pecherz, akiedy idziesz do toalety sikasz doslownie kapeczke. Jest to tzw choroba miesiaca miodowego bo najczesciej choruja mlode kobiety...dlaczego? najczesciej przez rozpoczecie wspolzycia, lub poprostu przez zbyt ostry seks. Najczesciej sa temu winne bakterie ktore trzeba potraktowac antybiotykiem. Jak tak zrobilam i juz od dlugiego czasu mam spokoj, a wczesniej czesto to wracalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drapaczka
kurdeeee, musze sie z toba czekolada zgodzic.. mi tez po serii leczen nieantybiotykami i ziolowymi rzeczami, homeopatycznymi dopiero uderzenie polskim cipro pomoglo. silny lek i trzeba o solonie pamietac ale raz a dobrze i bakterii i objawow nie ma. moj maz tez byl leczony tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×