Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nununka

mammografia

Polecane posty

Gość nununka

Witam Was dziewczynki. Mam do Was prośbę, jeśli możecie to pomóżcie:). Ostatnio zauważyłam... że tak "powiem" pewną nieprawidłowość w mojej prawej piersi. Powinnam pójść się przebadać, dlatego pytam Was ile kosztuje badanie piersi, i czy znacie jakiegoś dobrego lekarza od tych spraw w Krakowie? Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie klocic
do gina szybko i badanie darmowe ze skierowaniem,wszelkie podejrzenia sa kierowane bezplatnie w ramach funduszu ,ile masz lat>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ginekologa
i dostaniesz skierowanie,zrobisz mammografie bezplatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununka
21 lat, ale ja nie chcę iść do gina, chcę tylko zbadać piersi i jestem skłonna zapłacić za badanie tylko zastanawiam się właśnie ile to kosztuje... Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununka
ale czy ginekolog też będzie mnie badać??? każe mi rozkładać nogi??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobna uwaga ,piersi badamy w pierwszej polowie cyklu,zaraz po miesiaczce,w drugiej zawsze wyczuwa sie guzki,zgrubienia ,na ktore nie nalezy zwracac uwagi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununka
to jest takie coś, hmm... jakby to opisać... takie jakby włókna po prawej stronie piersi, które są takie bardzo wyczuwalne, natomiast w lewej piersi jest wszystko ok, gładka skóra żadnych zgrubień. Jestem w drugiej połowie cyklu. Przed okresem oczywiście mam wrażliwe piersi i troszkę większe, to normalne, ale czegoś takiego nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja się orientuję, to w Twoim wieku wykonuje się USG piersi a nie mammografię. Choć może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununka
więc radzisz mi żebym poszła zbadać piersi po miesiączce tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununka
jejku ja dopiero teraz widzę jak mało wiem o tych sprawach, boshe...! wstyd mi. Pójdę do pani ginekolog i ona napewno będzie wiedziała czy to będzie USG czy mammografia. Bardzo Wam dziękuję. Jesteście wspaniałe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malo wiesz? e tam,mloda jestes:) zadnymi zmianami w 2 giej polowie sie nie przejmuj,zbadaj po miesiaczce,idz najlepiej do kobiety gina,trzymaj sie cieplutko,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam zamiar wybrać się na USG piersi, choć odwlekam to jak tylko mogę. Też wyczuwam różne zgrubienia, też w prawej piersi, z tym że w różnych okresach czasu, raz w pierwszej, raz w drugiej połowie i to mnie trochę martwi. To dego od czasu do czasu ta pierś pobolewa mnie, nie chodzi mi tu o czas przed okresem, bo to u mnie normalka, ale po. Mam 22 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununka
ja dopiero zorientowałam się o tym jak miałam na prawym ramieniu zawieszona torebkę i trzymałam ją za ucho na wysokości piersi i wtedy poczułam, że kiedy moja dłoń styka się z prawą piersią po prawej stronie to cosik mnie boli, a wcześniej tak nie miałam. No to poczekam sobie jeszcze trochę, pójdę po okresie do gina i po sprawie. Zrób tak samo Marcheweczko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak się zastanawiam i myślę, że chyba wybiorę się prywatnie na te USG, u mojej lekarki daaawno nie byłam i czuję, że nie będzie dla mnie zbyt miła, bo co nieco zaniedbałam. Ale to właśnie dopiero po okresie, który nadejdzie za około 2 tygodnie. Jak mnie wyprzedzisz :), to daj znać jak było i czy wszystko jest OK, a tego oczywiście Tobie, jak i sobie życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nununka
możesz na mnie liczyć:), ja okresik powinnam dostać za tydzień w sobotę albo piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no na pewno iść do dobrego lekarza, tak jak ja w Poznaniu - wybrałam konkretnie http://poliklinikasloneczna.pl/ i jestem zadowolona, a chodzi o zachowanie ludzi jak i szybkość usług. Ty lepiej też wybierz kogoś odpowiedzialnego bo nie ma żartów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale nalezy pamietac ze mammografia jest silnie rakotwórcza to jak 100 przeswietlen płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barbara Szwarc
Zgłoś się jak najszybciej. Jeśli szpital czy przychodnia mają dobry i nowoczesny sprzęt jak np. Philipsa to w miarę szybko wykryte nieprawidłowości uratować mogą życie. To niezmiernie istotna sprawa. Mammografia to obowiązek, wydaje mi się każdej kobiety, która chce być zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoria741
W takim przypadku najlepiej udać się do lekarza i to jak najszybciej. Pomyśl też o badaniu genetycznym BRCA. Dowiesz się czy grozi ci rak piersi oraz jajnika. Z tego co wiem Angelina Jolie wykonywała ten test. Można go zamówić na zdrowegeny.pl Cena nie jest wysoka a test przysyłają do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no najlepiej udać sie szybko do lekarza. generalnie od pewnego wieku (ok. 40 roku zycia) mammografie powinno sie wykonywac regularnie , bo wzrasta ryzyko raka piersi. profesjonalne badanie mammograficzne zrobią wam w http://gabinetginekologicznybialystok.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina8866
Do badania piersi mozna śmiało korzystać z Brastera, jeżeli masz wątpliwości co do swoich piersi a chcesz miec stała kontrole nad nimi to warto zainwestować w urządzenie. Ja osobiście kupiłam swojej mamusce pod choinkę, bo wiadomo stała kontrola to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loko koko
Zdecydowanie lepiej zacząć od USG. Mniej boli i łatwiej dostępne. Samobadanie w domu jest raczej trudne i jeśli ktoś ma nieregularne cykle to w ogóle nie wie jak się za to zabrać i kiedy. By móc wykonać miarodajne samobadanie trzeba poćwiczyć. Potrzeba kilku cykli by to zrobić a to trwa. Nawet do pół roku. Brastera reklamuje Różdżka i Beata Sadowska chyba też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie USG. Co prawda jestem ze śląska tu kosztuje około 80zł. Myślę, że nie powinnaś się martwić w Twoim wieku to pewnie nic złego, ale oczywiście lepiej sprawdzić. www.naturalnieandzia.blog.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ambrozja20
Usg oczywiście zawsze warto robić, ja robię co roku, Od jakiegoś czasu badam się jeszcze w domu brasterem. Samobadania nigdy nie byłam pewna, miałam wątpliwości czy wykonałam je dobrze, teraz jestem spokojniejsza. Nie da się nic zrobić źle, a wykryje już 3 milimetrową zmianę, więc jest to bardzo wcześnie i szybko można wykonać dodatkową diagnostykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

Uważam, że powinnas również wykonywać badania mammograficzne, zawsze są dokladniejsze. Ja robiłam w Geneva Trust, ceny korzystne a i opieka profejonalna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×