Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Vedderka

IBS -ZESPÓŁ NADWRAŻLIWEGO JELITA-POMOCY !!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość Vedderka

czy ktoś z Was też ma to swinstwo ? czy mozecie polecic jakiegos dobrego lekarza w Warszawie ? prosze pomozcie bo ja jestem juz bliska zalamania ta choroba niszczy ma codziennosc ......wpedza w depresje,pozbawia przyjaciol......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vedderka
ponawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ===ona===
ja chyba tez cos takiego podejrzewam u siebie, a raczej podejrzewałam, chociaż juz sama nie wiem, bo większość dni czuję sie b.dobrze Powiedz czy Ty masz te objawy codziennie?? i jakie to są objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.londynka
Ja mam. Zdiagnozowano to 2 lata temu i od tej pory jakos sie nauczylam z tym zyc. Poza tym IBS sie nie leczy:( Dostalam co prawda jakis lek na jelita, ale kiedy dowiedzialam sie, ze w czasie jego brania nie powinno sie pic mleka i jesc owocow, zapomnialam o tabletkach. Jesli objawy sa naprawde uporczywe, sprobuj zapisywac codziennie co jesz i jak sie czujesz. W ten sposob mozesz zauwazyc, co Ci szkodzi. W Twoim przypadku (piszesz o depresji) przyczyna moze byc zdenerwowanie, stres itp. Pijesz herbate z melisy? (uspokaja). Moze pomoze Ci wizyta u psychologa? Pamietaj, ze nie jestes sama. Wyczytalam, ze ok 30% doroslych ma to schorzenie. Zycze powodzenia!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość b.londynka
Do ===ona=== Objawy to glownie biegunki na przemian z zaparciami, wiec sa dosc uporczywe w codziennym zyciu. Najczesciej nie pojawiaja sie codziennie, a tylko w sytuacjach stresowych. Czasami czlowiek stresuje sie podswiadomie i sam o tym nie wie, dopoki nie pojawi sie IBS. Tyle wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vedderka
dzieki za odzew bo juz myslalam ze jestem sama moje objawy ? w momencie kiedy cos mam gdzies jechac zaczynam sie nakrecac a jak tam nie bedzie toalety ???? upokorzenie przed innymi itp i z marszu dostaje biegunki i przed wyjsciem biegam i biegam az sie zmusze do wyjscia,wezne cos na uspokojenie i wtedy mija czesto wpadam w taka panike ze nie jestem w stanie wyjsc a jak nie biegunka to nie chodze do toalety 100 lat ;) zdarzaja mi sie napady paniki jak stoje w korku albo jade jakims busem i wiem ze musze wytrwac bo zadnego przystanku po drodze nie bedzie miewam leki bez powodu rozniez czesto rano mam skurcze zoladka,nudnosci wiele rzeczy mi szkodzi ktore zjadam i w sumie nigdy nie wiem co bo czasem moge zjesc konia z kopytami a czasem umieram po bananie ogolnie nerwus sie ze mnie zrobil a swiadomosc ze nigdy nie wiem kiedy mnie to dopadnie sprawia ze rzadko wychodze z domu a jesli juz to najlepiej w swym towarzystwie bo wtedy mam ten komfort ze w razie co nie bede sie musiala nikomu tlumaczyc czemu jestem 3 raz w lazience w przeciagu 5 minut zaprzestaje odwiedzac znajomych do ktorych musialabym jechac autobusem jezdze tylko pociagami no mniej wiecej tyle ostatnio jestem na etapie poszukiwan dobrego lekarza - psychologa bo wiem ze glownie moja psycha jest odpowiedzialna za te anomalia buzka dziewczyny mam nadzieje ze sie jeszcze odezwiecie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vedderka
dzieki ja tez to mam 😘 poczytam chetnie a od jak dawna chorujesz ?napiszesz cos wiecej ? jak sobie radzisz ? ja czasem mam ochote zakonczyc zywot :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez to mam
mnie głównie męczą zaparcia i napięty, wydęty brzuch, jestem szczupła i ten wydętych brzuch wygląda okropnie jak mnie tak dopadnie kryzys. Wszystko sie pogarsza jak jestem w stresie (czyli prawie zawsze :-) )Boli mnie często w lewym boku, czasem w podbrzuszu, często mam kolki. Nie wiem, co z tym robić, bo stresu nie wyeliminuję..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tak miałam ale na szczęście
raczej mi przeszło. Ale do tej pory się stresuję sraczką i NIGDY nie wychodze z domu, dopóki sie nie wysram porządnie:p A zazwyczaj robie to rano, wkrótce po przebudzeniu i jest spoko:) Oprócz tegoczęsto boli mnie brzuch, też często się stresuję, że co będzie jak mnie nagle zacznie boleć gdzieś tam, albo jak mnie złapie sranko:O Ale w zasadzie teraz już nie mam takich fizycznych problemów, od jakichś dwóch lat nie mam biegunek ani nic. ALE... z koleji podłapałam inna fazę- otóż jako że uważałam tę moją przypadłość za coś szalenie kompromitującego, uwałczającego ludzkiej godności itd. teraz przeniosło sie to na normalne sranie:o Nie potrafię się wysrać jak ktoś jest w pobliżu i moze słuszeć, że robię kupę, albo nawet jak ktoś wie o tym:o No po prostu cyrk..:o Nie mogę np. nocowac u kogoś, bo rano nie potrafiłabym się normalnie wysrać i chyba bym wtedy dopiero dostała sraczki:o Porażka....:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tribux
Sprzedam tabletki tribux! 20 zł za opakowanie. Kontakt na emiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Już mi lepiej
Siema ludziska. Jeszcze nie tak calkiem dawno mialem takie same objawy jak Vedderka. Tzn. przed stresujacym wyjsciem z domu dostawalem "czyszczenie dyszy głównej". To było chore. Dodam jeszcze, że kiedys byłem okaz zdrowia, ale zaczęly się różne zjawiska wieku młodzieńczego jak dragi, faje alko i tym podobne. Nie będę się o tym rozpisywał zbytnio, powiem tylko, że w ubiegłym roku postanowiłem doprowadzić się do porządku. Najpierw rzuciłem amfetaminę i papierosy - zacząłem normalnie żyć jak człowiek: regularnie się odżywiać i normalnie spać. Niby jakaś tam poprawa była, ale naprawdę minimalna. Wnerwiłem się, bo myślałem, że ibs mi przejdzie, ale nic z tego. No to postanowiłem zadbać o zdrowie psychiczne - poprawa chwilowa: przychodził w końcu dzień, w którym wymiękałem. Ok czekałem, czekałem - minęło pół roku dalej żadnej poprawy. W tym czasie dużo ćwiczyłem na siłowni oraz próbowałem różnych diet: głodówki, jedzenie dużych ilości, zmiany produktów żywieniowych, jedzenie warzyw, dieta lekko i ciężkostrawna i ... dalej nic. Olałem to bo już nic mi nie przychodziło więcej do głowy i pogodziłem się z faktem, że jestem "lewy". Skupiłem się na innych rzeczach i przypadkiem odkryłem przyczynę swojej choroby. Otóż po zdiagnozowaniu u mnie pasożyta, a na imię mu było świerzb, zacząłem się na niego leczyć. Dla niewtajemniczonych powiem, że jak się te pasożyty zabije, to one później gniją sobie pod skórą i wydzielają do organizmu trujące substancje. Dostaje się od tego uczulenia potocznie zwanego alergią. Po wyleczeniu świerzbu i zakupie CetAlergin w celu złagodzenia reakcji alergicznej za całe 8.99 zł uczulenie zniknęło, a wraz z nimi także IBS. Tak więc przyczyną nieregularnego wypróżniania jest jakaś przewlekła, zbagatelizowana choroba, o której sądzimy, że nie ma wpływu na nasze zdrowie. A jednak diabeł tkwi w szczegółach. Przyczyn biegunek lub zaparć mogą być setki, pomyślcie sami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina44ks
IBS jest chorobą przewlekłą, długotrwałe utrzymywanie się objawów jest kryterium rozpoznania. Zachorować może każdy, ale przeważają ludzie w wieku od 20-50 lat; kobiety cierpią dwukrotnie częściej. Jest zaburzeniem złożonym , wymaga cierpliwego podejścia. Po okresie remisji ataki pojawiają się na nowo; często prowokować je może stres, nieodpowiedni pokarm lub osłabienie organizmu z powodu infekcji. IBS rzuca wyzwanie medycynie, ponieważ objawy są różne u każdego pacjenta. Jest to schorzenie czynnościowe, co oznacza, że nawet jeśli czujesz się bardzo źle, badania niczego nie wykazują. Stawiając rozpoznanie, lekarze opierają się na informacjach pochodzących od pacjenta, a testami jedynie wykluczają inne schorzenia jelit. Pamiętaj jednak, że nic Ci się nie wydaje, nawet jeśli lekarz to sugeruje, a jeśli dotkliwie cierpisz, szukaj pomocy. Najczęsciej spotykane objawy: Nudności, zgaga, gazy, biegunka lub zaparcia lub naprzemienne ich występowanie, ból, który obejmować może także część pleców, a czasem nawet i klatkę piersiową, uczucie wzdęcia, zalegania czegoś w jelitach, niecałkowitego wypróżnienia, śluz w stolcu, nadmierne zmęczenie, czasem nasilenie bólów głowy i objawów alergicznych. 99% pacjentów skarzy się każdorazowo na co najmniej 2 objawy. IBS jest chroniczną, przewlekłą chorobą. Za konieczny do rozpoznania uznaje się długi okres czasu trwania objawów. Można czuć się dobrze tygodniami lub miesiącami, a potem nagle choroba wraca. Spośród wielu czynników wywolujących IBS najczęstszym jest stres. więcej na: http://www.facebook.com/TransferFactorInfoPl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz wszystkie objawy pasożytów,,,musisz mieć mnóstwo robali w jelitach...co sugeruje fakt ze po antybiotyku jest lepiej... nie rob badan kału bo i tak nie wykażą nic...robale skladaja jaja okresowo przed pełnią najwiecej....jak najszybciej xifaksan w duzych dawkach, olej z pestek dyni,,olejek oregano,,codziennie rozmiażdżony żabek czosnku i zero cukru.po miesiacu powinno sie polepszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pomozecie? Od stycznia zylam w ciaglym stresie zaczelo sie od zoladka choruje na refluks, przepukline rozworu i mialam nadzerki. Od stycznia zoladek bolal mnie jak diabli. Leki nie pomagaly wiec lekarz zaczal podejrzewac raka. Od momentu kiedy mi o tym powiedzial moje zycie sie zalamalo, ryczalamco noc, mialam nalady lęku, depresji, strach przed smiercia.. Miesiac temu mialam gastroskopie wyszlo czysciutko no procz refluksu. Na drugi dzien po gastroskopii jak uslyszalam ze jest super bol zoladka magicznie minal. Dwa dni pozniej zaczelo sie.. Bole jelit skurczowe, gazy non stop to burczenie, wzdecia, czasem zaparcie czasem cos jakby rozwolnieie ale nigdy powazniejsza biegunka. Mialam czasem skurczjelit ktory budzil mnie ze snu raz po jabłku na noc i czasem po alkoholu jak za duzo wypilam. W tym momencie te skurczowe bole jelit pojawiaja sie tylko w ciagu dnia a w nocy dzieki Bogu spie spokojnie, ale gdy tylko otwieram rano oczy znow jest to samo i tak dzien w dzien.. Wizyte mam dopiero za 2 tyg.. Bardzo sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam ze najwieksze natezenie bolu pojawia sie w lewym podbrzuszu i w ostrzejszej fazie przypomina lekka menstruacje a burczenie i bulgotanie jest nawet gdy nic nie zjem lub zjem i nie jestem glodna.. Nie wiem co z tym robic zeby sobie ulzyc do czasu wizyty lekarskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cos mi sie wydaje ze to cos co Cie dotyka moze miec duzy zwiazek z tym stresem ktory byl w Twoim zyciu i z tego co sie domyslam trwa nadal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy stres powoduje takie objawy? Jakos nie potrafie w to uwierzyc. Odstresowac sie tez mi ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro już Cię dopadł ten zespół jelita drażliwego, to tylko mogę Ci współczuć bo to faktycznie nie jest nic przyjemnego. No i to się ma do końca życia już, masakra. Ale teraz dbasz już o swoją dietę? Słyszałam że bardzo dobra w łagodzeniu obajwów tej przypadłości jest Intesta http://www.intesta.pl/ która sprzyja prawidłowej perystaltyce jelit oraz wspomaga produkcję śluzu chroniącego ściany jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dawna zmagam się z ibs i jedyne, co u mnie skutecznie uśmierza objawy, to debutir z maślanem sodu. Biorę go od paru tygodni i mam spokój. Żadnych biegunek, bólów brzucha i wzdęć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, debutir jest bardzo skuteczny i naprawdę wycisza podrażnione jelita. Człowiek przestaje mieć kłopoty związane z biegunką i wzdęciami jelit. Ja mam ponad pół roku spokoju po zakończonym leczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rita

Gościu  z sierpnia, też go biorę, ze względu na swoje kłopoty związane z jelitami. Antybiotyk owszem pomógł, ale mocno osłabił układ pokarmowy. Bolał mnie brzuch, potem jelita. Bez leku osłonowego nie doszłabym do siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasonik

Nic innego, jak maslan sodu 🙂 Ja przyjmuje w postaci kapsulek intesta - u mnie sprawdzaja sie lepiej, widac, ze dzieki tej matrycy trojglicerydowej docieraja dokladnie tam, gdzie powinny. No i u mnie sa tansze 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hela

Powiem wam, że moje dziecko też miało kłopot z jelitami i bólem brzucha. Nauczyliśmy go jak radzić sobie ze stresem i nie martwić się zdaniem innych. Trwało to trochę czasu ale teraz jest bardziej pewny siebie. Co do leków, to jedyne co brało, to probiotykie, takie jak acidolac, żeby wzmocnić jelita. Resztę zrobiły treningi i długie dyskusje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ryba

Myślę, że masz sporo racji. Wcześniej nie myślałam o probiotykach. To prosta metoda i zawsze się ją stosuje, kiedy mowa o biegunkach. Myślę, że przy nadwrażliwości może być równie skuteczna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolata30

na IBS polecam odpowiednie leki i dietę - jeżeli chodzi o dietę to ja zasięgnęłam pomocy specjalisty czyli dietetyk klinicznej Pani Beaty Ślebzak-Cebuli, a nie ufałam temu co pisze w internecie.. polecam takie rozwiązanie, szkoda jeszcze bardziej narażać swoje zdrowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prazykwantel sprzedam

Xifaksan Ryfaksymina 600mg choroby przewodu pokarmowego: zakażenia jelitowe, biegunka podróżnych; encefalopatia wątrobowa.

Lek pod nazwą handlową Rifam, producent Siam Pharmaceutical, Bangkok, Tajlandia.

Jest to dawka 600mg, w Polsce jest dostępna tylko 200mg. Wybrałem najmocniejszą dawkę, bo wychodzi w ten sposób najtaniej za mg. Kapsułkę można otworzyć i proszek poporcjować. Można też zrobić dłuższą przerwę między podaniami.

Listki po 10 kapsułek, po 3zł kapsułka.
Ważny 01.2021.

Koszt pobraniowej 20zł lub osobiście koło Warszawy.

Całe opakowanie 100 kapsulek 250zł, włącza koszt pobraniowej.

Wysyłka bezpośrednio z Tajlandii po 2zł kapsułka, lotnicza rejestrowana 20zł.

Mam inne leki, o podobnym dzialaniu - metronidazol 400mg od 80gr za kapsułkę, tinidazol 500mg od 80gr za tabletkę.

Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.
Zazwyczaj dorośli i dzieci po 12. roku życia:
Zakażenia jelitowe i biegunka podróżnych: od 200 mg co 8 godzin do 400 mg co 8–12 godzin.
Encefalopatia wątrobowa: 400 mg co 8 godzin.
Nie stosować dłużej niż 7 dni.

Polecam moje inne leki sprowadzane z Tajlandii  przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki, sproszkowana świńska tarczyca.

Dziękuję za zainteresowanie moimi lekami.
 
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
0066994403698

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lumia

Właśnie zdiagnozowałam  nadwrażliwość jelit i zaczynam leczenie Debutirem. Skurcze, które miałam przy atakach były jak te przy bólach porodowych. Istny koszmar, aż mi łzy ciekły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika

Lumia, doskonale cię rozumiem. Niespodziewanie robi się człowiekowi gorąco i naprawdę zaczyna boleć. Kilka razy lądujesz w toalecie, a później oblewa cię zimny pot. Dla mnie to też było okropne. Leczenie to podstawa i zarazem wielka ulga od takich dolegliwości. Znam ten lek, będzie naprawdę dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. IBS i jego objawy są okrutnie uciążliwe. Wyleczenie lub redukcja objawów kest możliwa natomiast podstawą jest holistyczne podejście do Pacjenta. Objawy to nie przyczyna choroby. Owszem łagodzenie ich jest bardzo ważne ale nie znając przyczyny to walka z wiatrakami. Alergia, depresja, nerwica, zakwaszenie żołądka, zaburzenie funkcji MMC, zaburzenie funkcji nerwu błędnego, leki, zakażenia i inne! To trzeba zdefiniować, zbadać i leczyć! 😌 konsultacja i znalezienie przyczyny, potem leczenie, suplementacja, zioła i kodyfikacja diety i mamy po IBs. 
 

pozdrawiam ciepło

psycho-farmaceuta mgr farm. Karolina Wójciak

psychofarmaceuta@gmail.com 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×