Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Patticia R

magnes na liczniku od energii?

Polecane posty

Gość Patticia R

Wg energetyki moje rachunki za prąd wzrosły 2,5 krotnie bo wczesniej kradliśmy prąd za pomocą silnego magnesu,który zepsułlicznik. Nic takiego nie miało miejsca - jednak dostałam b.wysoka karę - koszty ekspertyzy, -wymiana licznika, -zapłacenie trzech zawyżonych rachunków, -kara razem prawie 4.000,- zł Nie mam tyle kasy, żeby to zapłacić, tym bardziej, ze nie czuję się winna.Licznik mam w mieszkaniu - i nigdy nie widziałąm na nim żadnego magnesu. Z początku myslałam, że energetyka chce nas po prostu naciągnąć jak jakiś frajerów. Gdy poszłam się tam "wykłocać", pan z energetyki zagroził, że oddzadzą sprawę na policję , bo ewidentnieekspertyza wykazała,ze dokonywano manipulacji przy liczniku. Nigdy nie byłam karana, i troche się wystraszyła- bo jak mi powiedizano w energetyce - nawet jeżeli ktoś przyłożył taki magnes np. na 10s. - to juz i tak jestem winna. Czy jest jakasszansa że by coś z tym zrobić. Ja naprawde nie jestem niczemu winna!!!! Poradźcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy dano ci tę ekspertyzę do przeczytania? Najpierw sie z nia zapoznaj, może tam znajdziesz jakis punkt zaczepienia. Przy urzędach miejskich są rzecznicy konsumenta, spróbuj tam sie udać i porozmawiać, może coś ci doradzą. Niestety, nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patticia R
byłam dzisiaj u Kierownika energetyki -mało mnie nie wypędził i postraszył sądem -może ktoś mial taką sytuację i podopowie mi jak to rozegrać?? poodnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli
jestes niewinna, to im to udowodnij i pozwol sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mogę odpowiedzieć
moja teściowa pracuje w zakładzie energetycznym. problem z tymi magnesami to u nich plaga, szczególnie w domkach gdzie jest ogrzewanie i kuchenka na prąd.... magnes powoduje, że wskazówka licznika wolniej się obraca.... musi on stale leżeć na liczniku nie jakieś 10 s.... co więcej jak raz się zacznie, to nie można przestać, bo po zdjęciu tego magnesu licznik strasznie przyspiesza.... i właśnie po tym oni to poznają między innymi.... no i jeszcze mają taki przyrząd co określa stopień namagnedowanie tej sprężynki co kręcie wskazówką w liczniku.... moim zdniem, jeżeli jesteś niewinna, powinnaś zwrócić się o niezależną ekspertyzę tego licznika.... w końcu mógł być uszkodzony z innych powodów.... np teściowa, mówi że jakieś liczniki produkcji Rumuńskiej mają stale problem ze zwalnianiem.... taka ich wada. natomiast, jeżeli żeczywiście coś kombinowaliście z tym licznikiem.... pogadaj z resztę rodziny- może ktoś to robił bez twojej wiedzy.... to radzę siedzieć cicho i zapłać karę.... bo na prawdę oni są zdeterminowani, żeby karać takich ludzi i nie popuszczą, bo mają z powodu tych magnesów kolasalne straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patticia R
czyli - jeżeli robili ekspertyzę to powinnam dostać ją do wglądu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×