Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość reeesekcja

resekcja zęba

Polecane posty

Gość reeesekcja

chciałam zapytać osoby które miały ten zabieg jak sobie z tym poradziły i jak samopuczucie po tym a takze jaka jest jego cena :P Z góry dziekuje za odpisanie, we wtorek też ide na to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość resekcjaaaaa
i nic zadnej odpowiedzi fatalnie piszcie plis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekran komputera w kratke
miala to. czy twoja resekcja dotyczy zeba na gorze czy dole? mialam resekcje 4 zebow u gory- dwoch jedynek i 2 dwojek.zabieg w znieczuleniu miejscowym, bardzo sie balam. nic nie bolalo, tylko uczucie nieprzyjemne, slychac chrzest odcinania kosci.po zabiegu wyglada sie kiepsko przez 2 dni- tyle u mnie schodzila opuchlizna, ale naprawde, nie boj sie, nie bolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniedbania higieny jamy ustnej często są przyczyną najpierw dziur w zębach, później martwicy i w rezultacie zmian ropnych w szczycie zęba. Jeśli dotyczy to jedynek i dwójek, to, żeby nie dopuścić do usunięcia takiego zęba, jedynym rozwiązaniem jest leczenie kanałowe, wypełnienie kanału chyba cementem dentystycznym i wreszcie odcięcie szczytu zęba z chorobowymi zmianami, zwane resekcją.. Do owego szczytu zęba chirurg dentysta dostaje się poprzez nacięcie dziąsła. Po zabiegu dziąsło zaszywa się i po wszystkim. Zabieg jest w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezbolesny. Żeby było jak najmniej resekcji, zapraszam do tematu \"Higiena jamy ustnej\" , \"Hipokinezja\", \"Zasady dietetyczne\" etc. na poniższej www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to jest
usuwanie torbiela??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyjaśnienie
cyt.:czy to jest usuwanie torbiela?? odp.: Jeśli zmiany chorobowe w obrębie szczytu zęba mają postać torbiela, to niech Ci będzie. Najczęściej są to zmiany ropne, siejące do krwioobiegu paciorkowca, który uszkadza zastawki serca, kłębuszki nerkowe, stawy. Nie czytasz uważnie! Wyżej napisane jest: resekcja jest to usunięcie szczytu korzenia zęba ze zmianami chorobowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne jest to, ze mnie zrobiły sie 2 torbiele- jedna na szczycie dolnej jedynki- ale ona byla kiedyś robiona- więc to rozumiem natomiast druga- nad gorną lewą jedynką- a ząb jest całkowicie zdrowy- tzn nie bylo ubytków- jedynie od torbieli nerw zęba obumarł. Nie uważam, abym nie dbała o żeby i miała je w \"ciężkim stanie\" Cystę z górnej jedynki wyleczono mi zachowawczo- poprzez kanałówke- ale tutaj działała siła grawitacji i płyn ściekał, natomiast gorzej jest z dolną jedynką:/ I chyba pozostaje mi resekcja:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt.Cystę z górnej jedynki wyleczono mi zachowawczo- poprzez kanałówke- ale tutaj działała siła grawitacji i płyn ściekał, natomiast gorzej jest z dolną jedynką:/ I chyba pozostaje mi resekcja:/ Oprócz resekcji powinno być leczenie anybiotykowe.Być może wystarczy sam antybiotyk. Dobrze byłoby zrobić wymaz na posiew i antybiogram, żeby trafić na adekwatny antybiotyk. No i późnej wyjątkowa higiena jamy ustnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeesekcja
Mam jeszcze pytanie czysciąganie szwów z dziąsła jest bolesne bo sie boje a jutro to mam miec robione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Technika jest stosunkowo prosta. Cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz nacina śluzówkę w okolicy wierzchołka korzenia, wycina okienko kostne i wiertłem resekuje zmieniony chorobowo wierzchołek korzenia. Następnie wykonuje szczelne wypełnienie kanału korzeniowego materiałami biokompatybilnymi. Ranę zaszywa się i pozostawia do zagojenia. Otwór po wyciętym okienku kostnym i usuniętym wierzchołku korzenia można uzupełnić preparatami kościozastępczymi, które w znacznej mierze przyśpieszają gojenie się kości. Wadą tych materiałów jest ich zbyt wysoki koszt. Ze względu na chirugiczną ingerencję, po zabiegu mogą pojawić się typowe objawy, tj: obrzęk okolicy operowanej, ból, czy zaczerwienienie. Poprzez okłady z lodu, płynu Burowa, czy zażycie tabletki przeciwbólowej możemy wyeliminować te nieprzyjemne dolegliwości. Rana pozabiegowa goi się szybko i w ciągu kilku dni jesteśmy zupełnie zdrowi. Pamiętajmy jednak, że gdy ból utrzymuje się kilka następnych dni lub pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, należy niezwłocznie udać się do lekarza stomatologa. Pozwoli nam to uniknąć poważnych powikłań. Więcej w Googlach, wpisując termin resekcja zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeesekcja
jeszcze jedno ma pytanie czy ten zabieg jest refundowany przez kase chorych czy trzeba samemu płacic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okseeeeeerrrrr
miałam resekcje górnej jedynki 3 dni temu. po zabiegu jest dość duża opuchlizan, która miała trwac 3 dni a jednak u mnie nie znika. koszt zabiegu wyniósł mnie 200 zł ale bez plomby ( czyli z plomba jakies 260 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość auta
Witam wszystkich,chcialabym dowiedziec sie czy po resekcji---chodzi mi tu o dluzszy czas np. pol roku lub wiecej odczuwacie jakies dolegliwosci czy tez dyskomfort w tym miejscu np.przy zmianach pogody??dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obolała
Przedwczoraj miałam resekcję dolnych jedynek. wczesniej buły lecoone kanałowo bez skutku bardzo mnie bolały. Po resekcji też mnie bolą, czy to jest normalne? Proszęo pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poziomka669
witam ja mialam resekcje robiona jakies poltora roku temu na gornej jedynce i okazalo sie ze znowu musze miec gdyz ropa przesunela sie teraz miedzy 1 a 2-ke. zabieg nie byl bardzo bolesny ale najgorsze kilka dni po jak szwy sciskaja dziaslo:(u mnie jest problem ze zeby nie mieszcza sie i osemka nie moze wyrosnac. wlasnie odczuwam ogromny bol bo pol szczeki mnie sciska:(ta jedynka tez boli i to czasem razem z nosem i glowa:(aj nic przyjemnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hobit
Hej miałem wczoraj ten zabieg. Górna jedynka i dwójka.Nie jest najprzyjemniejszy ale da się wytrzymać. Choć było pare razy ostro pomimo znieczulenia. Całość trwała jakieś 20 minut. dziś wygladam jak chomik gigant. jak ktoś chce mogę polecić chirurga w Krakowie, który mi go robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia kiciunia
br......ja ostatnio miałam wysywane dwa ostatnie zeby u dołu...było strasznie, znieczulenie najbardziej bolało ;( jak wkuwała w dziąsło, samo usuniecie nie boli o jestes pod znieczuleniem, ale jak zeszło to płakałam ;(;(;(cały dzien zaden proszek nie pomagał, musiałam jesc jakies papki zeby nie podraznic go, miałam 4 szwy...no i oczywiscie z dnia na dzien puchł mi policzek, nie wychodziłam z domu tydz czasu bo strasznie wygladałam a opuchlizna była ok tydzien czasu, ale sposób to przykładc cos zimnego- ja wlewałam wode w butelker mała i przykładałam....ale przezyłam czyli nie jest zle... ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam wczoraj wykonywany zabieg resekcji wierzchołków korzeni dwóch górnych jedynek. Szczerze mówiąc nie bałam się, aż do momentu, gdy chirurg wyjaśnił mi jak dokładnie zabieg przebiega i jakie komplikacje są z nim związane. A mianowicie istnieje ryzyko utraty zęba, którego korzeń jest operowany. Nie jest to zachęcająca wiadomość, ale niestety mus jest mus i czasem ryzyko trzeba podjąć. Moje zęby jakoś pozostały na miejscu, choć szczerze mówiąc - biorąc pod uwagę, że obie jedynki mam martwe i totalnie połatane, gdzyż miałam je połamane jako dziecko - obawiałam się najgorszego. Sam zabieg nie boli, bo jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, jest za to nieprzyjemny, szczególnie moment rozcinania kości i majstrowania później przy korzeniu. Trwa rzeczywiście nie dłużej niż 20 min. Ja czuję się dziś dobrze, ale rzeczywiście zaczynam mieć uczucie, że szwy zaczynaja trochę ciągnąć. Nie boli, ale od wczoraj przyjmuję tabletki przeciwbólowe. Ogólne zalecenia (mojego) lekarza po zabiegach chirurgicznych szczęki: - wacik gazowy przyłożony do rany powinno się usunąc dopiero po ok. godzinie. - zaraz po zabiegu nie można kłaść się do łożka, trzeba pozostać w pozycji siedzącej i schładzać operowane miejsce. - nie można płukać ust przez pierwsze 12 godz.(szczególnie po usunięciu zęba!), ważna jest jednak higiena jamy ustnej i samej rany. Do czyszczenia zębów powinno się używać miękkiej szczoteczki do zębów, zaś samą ranę można delikatnie przetrzeć pałeczką kosmetyczna nasączoną płynem do płukania jamy ustnej. - na operowane miejsce przykładać wilgotno-zimne okłady, nie zależy jednak robić okładów nieprzerwanie, gdyż wtedy istnieje ryzyko przechłodzenia. - przez 1-2 dni powinno się unikać cieżkich wysiłków fizycznych. - w razie potrzeby przyjmować środki przeciwbólowe. - przy krwawieniu w nocy należy wypłukać usta lodowatą wodą i przyłożyć do rany na ok. 1 godz. wacik gazowy lub swieżo wypraną chusteczkę bawełnianą oraz robić zimne okłady. Głowę nalezy trzymać podniesioną do góry. - obrzęk operowanego miejsca i ból mogą się utrzymywać przez 3-5 dni. - przy utrzymujących się nocnych krwawieniach i rozpalonej opuchliźnie operowanego miejsca należy udać się do lekarza. - przy dużych ingerencjach chirurgicznych należy przyjmować najpierw napoje (jak herbata, soki owocowe, buliony), a nastepnie pakowate pokarmy. Ważne jest regularne przyjmowanie pokarmu, szczególnie jeśli przyjmuje się lekartswa. - palenie i alkohol powinno się odstawić na minimum 2-3 dni! - szwy ściąga po 7-10 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elif90
wczoraj miałam usuwaną prawą dolną 6 i torbiel. Jestem lekko opuchnięta i odczuwam taki dyskomfort, ale nie boli jakoś bardzo... Jest to naprawde do przeżycia :D Jako że torbiel była bardzo duża, więc i rana jest spora, podczas zabiegu bardzo krwawiłam. Lekarz zabronił mi cokolwiek jeść aż do poniedziałkowej wizyty kontrolnej no i cały czas siedzę, leżę (w pozycji półsiedzącej). W zasadzie nie wiem czy mogę tą ranę płukać... Raczej tego unikam. Ciągle mam tez posmak krwi i chyba ropy w ustach... Ale ogólnie nie jest źle, czytając niektóre komentarze w necie myślałam że będzie dużo gorzej ;) Tylko straszą, histeryzują i koloryzują!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millesy00
NIE PŁUCZ LEPIEJ BO WYPŁUCZE CI SIĘ SKRZEP I DOPIERO BĘDZIE CIĘ BOLAŁO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mjoja
Witam.dzisiaj o 13:30 miałam resekcje lewej górnej piątki.Przyznam szczerze że barzdzo się bałam i teraz wiem że niepotrzebnie bo sam zabieg nic nie bolał tylko znieczulenie boli.Sam zabieg trwał 30 minyt bo było przy mnie troche roboty.Teraz gdy znieczulenie już nie działa czuję się dobrze tylko z godziny na godzine coraz bardziej puchne ale jest to naturalna reakcja.Mam robic zimne okłady na policzko i na rane kłaśc rywanol.Mam 8 szwów które ściągną mi za tydzień.Mam rade dla innych żeby się nie bali i jak tylko dowiedzą się że mają torbiela jak najszybciej się go "pozbyli'.Buziaki dla wszystkich i dużo dużo dużo zdrowia życze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sfaszka
Witam, mialam resekcje dolnej jedynki i dwojki tydzien temu i byla to tragedia. Resekcje mialam poniewaz poprzedni dentysta lekcewarzyl bol ktory powracaj co jakis czas przez jakies dwa lata i mowil mi ze to od ucisku zebow podczas snu, wiec radze aby kazzdy wykonywal zdjecie panoramiczne zebow. Resekcja trwala u mnie jakies 40 minut i pomimo znieczulenia bol byl okropny. po resekcji mialam zalozone szwy ktore opadly po dwoch dniach i musislam miec zakladane jeszcze raz. wsumie to mam 10 szwow i ogromna dziure w dolnej szczece. Nie moge nic mowic bo dziura sie nie zrosnie wiec nie wspomne o jakim kolwiek jedzeniu - same plyny i papki. za tydzien ide na sciagniecie (mam nadzieje szwow) sa one bardzo niekomfortowe i wdodatku zaczela mnie bolec druga jedynka wiec obawiam sie ze ropa przesunela sie na pozostale zeby pomimo brania antybityku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałem resekcje górnej 5+czyszczenie zatoki, był to tak zwany PAN PIKUS z reklamy jak dla mnie:) , moim zdaniem jeśli kogoś sam zabieg bolał to trafił do nieudolnych lekarzy.... nie mam pytań, idzie się do osoby która jest chirurgiem , lekarzem a nie rzeźnikiem, Ogólnie ja się super czuje, sam zabieg też niczego sobie, niema co się bać, po zabiegu też nic nie boli, a ci co piszą że boli to tylko nakręcają innych którzy są przed takim zabiegiem. Sama resekcja to jest NIC. Moim zdaniem dużo zależy od lekarza który taki zabieg przeprowadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sfaszka
To ze ty miales bezbolesna resekcje nie znaczy ze kazdy inny tez bedzie mial poniewaz kazdy organizm inaczej reaguje a poza tym , u mnie stwierdzono resekcje trzech korzeni a nie jednego i to tez jest roznica, sam zabieg jest okropny, niedosc ze boli to sie slyszy trzask kosci, po zabiegu nie wszyscy beda super weseli z powodow wyzej wymienionych. Ja mialam szwy wymieniane dwa razy poniewaz spadaly bo jest to b wrazliwe miejsce a to ze dziura po resekcji jest wielka bede miala nastepny zabieg ktory zalata mi ta dziure cos jak przeszczep a co najwazniejsze nie mam odwagi zeby isc do denstysty chirurga bez zadnego sprawdzenia referencji / opini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak napisałam wcześniej... sama resekcja to PIKUŚ, resekcje jedynek może zrobić chirurg stomatolog- 5 już powinien robić chirurg szczękowo-twarzowy, choć mi przy tym piłowali kości piłą i skrobali łyżeczką po kościach w zatoce szczękowej ... i owszem może odgłosy nie są przyjemne, ale lekarz powinien miejsce dokładnie znieczulić a wtedy zapewniam nic a nic nie czuć ... nie boli :) chyba że wyobraźnia płata figle. nawet jak zdejmowali mi szwy to mi miejsce znieczulili, o czymś to świadczy do jakich lekarzy trafiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponownie mnie to czeka;/
z 4 lata temu miałam torbiel na zębie(ropa nacinanie ogólnie było ciężko) później po pozbyciu się ropy był zabieg resekcji. nie wspominam go miło bo mimo, ze nic nie bolało widok mojej krwi na dentyście nie był zbyt miły plus odczucie jak by mi ktoś dłutował ząb i widok wyciągniętej kości;/ po zabiegu o mało nie zemdlałam później szwy. do dzisiaj ten ząb czasem tak jak by sztywnieje, a ja czuje tam narośl;/ a teraz czeka mnie kolejna resekcja;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 5 kwietnia mam resekcje 4 zebow na dole...! strasznie sie boje i zabieg bede miala w znieczuleniu ogolnym... czy ktos mial tez znieczulenie ogolne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aluutka
pytanie do Anita an , gdzie tak fachowo i z pełną wrażliwością dla pacjenta zrobiono Ci zabieg 5 i czyszczenie zatoki. prawdopodobnie też mnie to czeka. Będę wdzięczna za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam stan zapalny zęba, pierw pojawiła sie opuchlizna od górnej wargi aż do oka a następnie ropa na około 5cm. Dentystka pierw zajęła się zębem po czym pod znieczuleniem miejscowym przecięła ropę a w dziurę po niej wsadziła biały "opatrunek", na drugi dzień opatrunek wymieniła i zaś coś przy zębie na 3 dzień ja miałam sobie sama wyciągnąć opatrunek a potem było jeszcze kilka wizyt i faszerowanie się lekami - nic nie bolało a tak się bałam że przy przecinaniu dziąsła dentystka starała sie robić jak najszybciej bo byłam na skraju zemdlenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sfaszka
moja odpowiedz do Anita, pani jest moze z metalu albo lubi bol :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×