Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paznokcie

JAK ODUCZYĆ SIĘ OBGRYZAĆ PAZNOKCIE ????????????????

Polecane posty

Gość on---
To jest chyba wyłącznie na tle nerwowym, ja miałem za dużo stresów w życiu i też mam z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia_11
hej on---, to nie jest z nerwów, ja już miałam testy jak matura, poniewarz w anglii są SATs ktore nazywam mini matura są one w 6 klasie, na tej mini maturze nie obgryzałam już ale potem jeszcze raz sobie obgryzłam, ale teraz juz powoli mi sie nudzi ten "naług"... chłopaka nadal nie mam ale mi sie jeden podoba, i jak miałam troche zapuszczone niektóre paznokcie zacząl na mnie sie patrzyć.... JEJ! pomocy...please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alusia_11
moze juz mam powud do przestania tego nałlgu a jak nie chcecie obgryzac to sobie w google poszukajcie zdjecia pod tytulem "obgryzione paznokcie" milego oglądania życze to was napewno oduczy xD mnie oduczylo do momentu w ktorym zapomniałąm wiedz ogladajcie te zdjecia przez 6 miesiecy, lub rok, co 2 tygodnie :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domus12
Ja mam ten sam problem... Mam 12 Lat i od dziecka obgryzam paznokcie nie moge z Tym skończyć ale walcze teraz na przykład mam pomalowanie paznokcie ale to nie pomaga wiec probuje tak sobie ulozyc plan dnia zebym nie maiała na to czasu.. Bo jak chodziłam do szkoly to po skzole siedziałam przed telewizorem i zawsze obgryzałam teraz juz nie... TAK brzydko to wyglada...A tym baedziej ze ja chcem isc na kosmetyczke...Bo kocham malowac paznokcie u nug i troche bedzie to dziwnie wygladało....Poradzcie mi jak mam z tym skonczyć piszcie na gg bo na foru zadko bywam...13553083

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oilek
no oki paznokcie zelowe... ale takie osoby jak ja studiujace na akademii wychowania fizycznego nie moga miec zadnych tipsów wiec co ja mam zrobic??? hehe o tyle mam dobrze ze mi nie zwraca babkeczka od gimnastyki uwagi za mam za dlugie pazurki:) bo mam zawsze krótko wyprofilowane... czasami az za krótko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oilek
Jak przestać obgryzać paznokcie Obgryzanie paznokci jest powszechnym nawykiem i niełatwo się go pozbyć, istnieją na to jednak sposoby. Kroki 1. Zrób swoim paznokciom zdjęcie i często na nie patrz. Kiedy zobaczysz je na fotografii, jeszcze bardziej uderzy Cię to, jak nieestetycznie wyglądają i zwiększy to Twoją motywację. 2. Zwracaj uwagę na to, kiedy obgryzasz paznokcie, jeżeli do tej pory robiłeś/robiłaś to nieświadomie. 3. Zastosuj preparat na obgryzanie paznokci, który znajdziesz w sklepie z kosmetykami obok innych preparatów do paznokci (rozcieńczalników do lakieru, osuszaczy emalii itp.). Używaj go regularnie, by Twoje paznokcie i ich okolice stale miały zniechęcający, gorzki smak. 4. Zawsze miej coś w rękach, np. baw się długopisem. Odwróci to Twoją uwagę od paznokci i zatrzyma je daleko od ust. 5. Stawiaj sobie cele. Jak długo wytrzymasz bez obgryzania paznokci? Licz godziny i nagradzaj się, kiedy pobijesz swój ostatni „rekord”. 6. Opiłuj paznokcie, kiedy zdarzy Ci się, że nie będziesz mógł/mogła wytrzymać. Nawet, jeżeli nic z nich nie zostanie, stanowi to lepsze rozwiązanie niż obgryzienie ich. 7. Zażywaj magnez. Bierz jedną tabletkę dziennie. Sprawi to, że Twoje paznokcie będą mocniejsze. Wskazówki * Żuj gumę lub ssij cukierki, by zająć czymś usta. * Jeżeli jesteś kobietą, możesz zrobić sobie na jakiś czas tipsy. Ich nie będziesz przecież obgryzać, a odzwyczaisz się w ten sposób od dostępności swoich prawdziwych paznokci. * Odżywiaj się zdrowo, by pomóc swoim paznokciom rosnąć. Ostrzeżenia * Unikaj preparatów utwardzających paznokcie. Są one niezdrowe i wysuszają płytkę paznokciową. * Pamiętaj, że pozbywanie się jakiekolwiek nawyku wymaga cierpliwości i czasu. Nie poddawaj się i miej świadomość tego, że będziesz musiał/a trochę poczekać, by osiągnąć cel. To, czy Ci się uda, zależy tylko od Ciebie. * Preparat na obgryzanie paznokci jest skuteczny jednak jedną rzeczą która może zniechęcić jest to że po nim paznokcie się świecą jakby były posmarowane jakimś lakierem Co Ci będzie potrzebne * preparat na obgryzanie paznokci * pilniczek * magnez * guma do żucia lub cukierki * aparat fotograficzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radziu
Paluszki. Ale nie zele ani lakiery. Paluszki ale słone! Zamiast brać do buzi paznokcie to kupujcie sobie paluszki. Czujecie sie psychicznie jak byscie obgryzywali pazurki ale jednak chrupiecie jakeiś pysznosci. Polecam też autohipnoze. Wydaje sie byc straszne ale polecam. Całkiem bezpieczne i jak ktoś probuje kilka razy w tygodniu to po jakims czasie samo przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inirvanka
generalnie wszystkie specyfiki "anty-obgryzaczowe" nie dzialaja. Jesli sie nie ma silnej woli to rowniez nie ma co sie nastawiac na cud jakis albo objawienie. Mozna ewentualnie robic w ten sposob. Jesli sie chodzi do szkoly czy costam,to rece sie ma zajete. Wracasz do domu ogladasz film... i wcinasz. Mozna zastosowac sposob z rekawiczkami. Materialowymi oczywiscie co by powietrze przepuszczaly do paznokci. Jak wezmiesz reke do paszczy to cie zdziwi,ze material masz na zebach. Pilniczek,obcinarka do skorek,nozyczki jak najbardziej. Szczegolnie jak cos stresujacego niezmiernie mamy na paznokciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revital3
kupcie sobie ZEL z miss sporty na obgryzanie paznkoci. mówie wam mnie jako jedyny pomógl. ma ohydny smak. nie mozna go polubić.kosztuje 8zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liluchna5008
A co jeśli masz 12 lat ( tak jak ja ) i nie możesz sobie pozwolić na żelowe tipsy z powodu szkoły lub jeśli mama się nie zgodzi? A szukałam tego lakieru i nigdzie nie mogę znaleźć?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od zerówki, a może i dalej obgryzałam paznokcie. Skubałam je zębami, rękoma, niszczyłam skórki, psułam je (paznokcie i skórki) czym tylko się dało. Uświadomiłam sobie, że obgryzam je od tak dawna, że zapuszczenie ich choć odrobinę jest prawie niemożliwe, bo opuszki, dotąd golusienkie, przy narastających na nie paznokciach zaczynają swędzieć, co w efekcie prowadzi do podważania paznokcia pilnikiem,nożyczkami, zębami itd, a dalej albo paznokiec się łamie, albo łamie się chwilowa silna wola i paznokieć ciach, zębem! Czego próbowałam? Gorzkie lakiery, chodzenie po domu w rękawiczkach, gumy do żucia, podjadanie, plastry na palcach- nic mi nie pomogło! Kilka razy nawet zapuściłam je za tyle, żeby się pojawiła już biała koncowka, ale pozniej znow, albo sie zlamal i go dogryzlam, ale poprostu nie wytrzymalam i zezarlam:);P Niestety, ale jedyny sposob, to bardzo wielka siła woli i dbanie o kazdy kawalek odrastajacego paznokcia! Ja przestalam obgryzac w wieku 19(!)lat, teraz mam 20 i dlugie pazurki, pomalowane bezbarwnym lakierem (nie gorzkim;)) i czesto slyszę, ze mam ladne paznokcie. Więc jesli cos polecac, to zebyscie sie przyjzaly/przyjzeli swoim pazurkom i porzadnie sie zaczeli ich wstydziec, to troche dziala. A druga rada, to dbajcie o nie, ja przestalam obgryzac wtedy gdy zaraz jak tylko pojawila sie mozliwosc spilowalam gladziutko pazurki i choc byly krotkie i nie ladne, to nie haczyly mi sie i nie prowokowaly. I mysle, ze wlasnie to jest klucz do sukcesu, obok wstydui i silnej woli, magiczna moc pilnika, ktorym wyrownacie pazury tak, ze przestana Was draznic, przestaniecie sie na nich skupiac, a pozniej jak ja bedziecie sie wsciekac, ze dopiero obcinaliscie pazury, a juz Wam sie takie szpony odrosly:) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie twoja sprawa D
ej no dobra .. ja obgryzam nadal a jak przypomne sobie ze nie mam tego robic to mysle : " a w dupie " i obgryzam .. cholera ;/;/ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie twoja sprawa D
ja obgryzam nadal a jak pomysle ze nie mam tego robic to se mowi : a w dupie ;/ i to taka robota . zal ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja D
Ja nauczylam sie ogryzac gdy mialam6 lat nauczylam sie tego od mamy tylko że mama sie pozbyła tego nawyku :P a ja nie wkońcu mama zabrała mnie do kosmetyczki bardzo ucieszylam sie gdy powiedziala że da sie moje paznokcie naprawić i pomalowała mi je puźniej było ich żal obgryść były zbyt ładne po paru tygdniach musialam zmyć paznokcie i znow zaczoł się koszmar .Powiedziałam soebie że nie bede obgryzać codzinnie robiłam jakieś różne kremy by były ładne no i są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biznesmennn
Ja wolę zarobić 1% dzięki 100 ludziom, niż 100% sam. Im szybciej zaczniesz z nami współpracować - tym więcej zarobisz ! http://www.otostrona.pl/fm-biznes/ Współpracuj z firmą, która nie boi się kryzysu, oferuje przedmioty, których używa każdy z nas. Możesz kupować je 43% taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipisia
czesc.mam 22 lata i od urodzenia obgryzam paznokcie do krwi.mam pol plytki paznokciowej normalnej osoby.stosowalam te gorzkie lakiery i nic.poza tym co gorsza robilam sobie tipsy wszelkiego rodzaju i utrzymywaly sie tydzien do 2 bo je zjadlam.normalnie zezarlam jakby nigdy nic.w niemczech paznokcie sa tanie to nie mialam wyrzutow sumienia.obklejalam sobie palce tasma klejaca,chodzilam w rekawiczkach i co...i wielkie nic .to jest silniejsze ode mnie.zulam gumy a wraz z nimi paznokcie.wyzeram sobie skorki,sama je zachaczam i wyrywam do krwi.powiem wam cos jeszcze bardzej szokujacego!!!ucze sie w szkole kosmetycznej!!!mam zamiar zostac kosmetyczka z poobzeranymi pazurami!!!dziewczyny w klasie zwracaja na to uwage,tak niby zebym nie slyszala lub tez pytaja bezposrednio ,co z moimi paznokciami?ostatnio zachodowalam no jak na moje mozliwosci to dosc spore(bo nosilam tipsy przez 3 miesiace)ale po ich zdjeciu paznokcie naturalne trzymaly sie ok 2 do 3 dni...i co?i byly smaczne!!!nazyczony mnie upomina o to ,ale ja wiem ze mnie zbyt kocha i mnie nie zostawi dla glupich paznokci...tyle...sa cieniutkie jak u niemowlaczkow.mam 175 cm wzrostu 65 kg wagi dlugie blond wlosy duzy biust i potworne dlonie....stosowalam juz wszytko uwierzcie,generalnie jestem bardzi silna psychicznie i fizycznie osoba ale nie do paznokci.nienawidze siebie za to..ale pomimo wszystko nie potrafie przestec.wiec co mam robic?blagam pomozcie.....bo jeste mi potwornie wstyd ale nie umiem sobie z tym poradzic....pozdramiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszulandia
cześć- ja też obgryzam pazurki,skórki no i ci się da.Nic nie pomaga mój sukces to przez 2mc nie zjadałam a to dla tego bo urodziłam pierwsze dziecko po prostu byłam zbyt przejęta rolą mamusi ,no ale gdy wszystko wróciło do normy mmm jakie były smaczne to chyba genetyczne moje siostry,moja mama obgryzają.To jest gorsze niż papierosy już od ponad roku nie pale a paznokcie jak obgryzałam tak obgryzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obgryzaczek p
Ja sama również obgryzam paznokcie, ale jestem na etapie oduczania się :P. Na czym polega moje oduczanie się? To proste - za każdym razemm, kiedy moje palce wędrują ku ustom, przypomniam sobie fakt, że pod paznokciami jest więcej bakterii niż na... sedesie(!) . Naprawdę działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renius85
Rzeczywiście straszne. Niestety nie jestem posiadaczką ładnych paznokci. Również je obgryzam . Generalnie potrafię się powstrzymać i paznokcie mi rosną. Ale nie potrafię opanować się od obgryzania skórek. Sama ja sobie odrywam, grzebie w nich jak są twarde i wpycham do ust. Przez to zachacza mi się paznokieć i potem tak je zżeram, że czasem nic z nich nie zostaje. MAM 24 LATA!!!! Kobietki postanówmy sobie razem: nie obgryzajmy po prostu slina wola , bo nic innego nie pomoże. Ja wiem, że na mnie koleżanki z pracy patrzą spod oka jak zauważą że chyłkiem pcham palce do buzi, ale nie zazdroszczę im, bo mają tipsy ,mimo ,że tak nimi lawirują przed moimi oczami (chyba specjalnie). A ja nie chcę tipsów, chcę naturalne, zdrowe paznokcie. Od dzis będe tu codziennie wpisywała notkę "Dziś nie obgryzałam paznokci" A jak z raz nie wpiszę to mnie zastrzelcie.... Bądźcie razem ze mną..... Bożesz , ale się rozpisałam. Ale mam nadzieję, że te moje "wylewki" pomogą mi w moim nałogu. Pamiętajcie :"Razem raźniej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O*****
Na temat "Jak oduczyć się obgryzać paznokci" Odpowiem krótko i zwięźle ,ponieważ też obgryzałam paznokcie gdy patrzyłam na różnego rodzaju stronki dowiedziałam się ,że przez obgryzanie można mieć OWSIKI! szybko przestałam obgryzać paznokcie wiem czasami gdy się denerwuję to obgryzam paznokcie lub gdy siedzę bezczynnie .Ale miałam takie postanowienie gdy będę obgryzać to będę musiała samowolnie wykonać jakąś pracę ,karę ! To pomaga :):) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jea;D
ej to jest jakaś masakra;| mam prawie 18 lat i ciągle obgryzam paznokcie;/ jest to okropne ...no ale nie umiem sobie z tym poradzić. Były lakiery gorzkie- zdrapałam go zębami ... były tipsy,żele- wszystkie poszły za jednym zamachem po 3 dniach uwagi chłopaka i innych znajomych czy członków rodziny-nic nie skutkowało mój rekord nie obgryzania paznokci to chyba 5 dni;P no ale jak nie paznokcie to skórki wokół...kolejna masakra... na innej stronie przeczytałam,że warto zrobić zdjęcie paznokci wtedy same dostrzeżemy jakie one są obrzydliwe...może to poskutkuje?! bo naprawdę są obrzydliwe jak na nie patrze xD trzymam kciuki za wszystkich nawykowców obgryzania panokci;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renius85
aja przestałam, jakiś miesiąc temu, właśnie po przeczytaniu tego postu!!!!! Kobietki mam długie ładne paznokcie. Naprawdę, 5 milimetrów poza opuszkami palców. Nie jest to jeszcze szczyt moich marzeń, ale już nie obdryzam!!!!!!!!!!!!!!! Niestety po długoletnim obgryzaniu są łamliwe i kruche, ale codziennie maluję, dziękiczemu wyglądają schludnie i jakoś "się trymają" P.S. Mam 24 lata pozdrawiam i upewniam, że można!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Obryzak
Ja mam 12 lat obgryzam paznokcie od zawsze nie wiem co mam robić mam ochotę przestać obgryzać ale nie mogę robię to nieumyślnie mam je poobgryzane do samej krwiiiiiiii prosze odpowiadajcie to jest mój e-mail ( wika.08@wp.pl ) Pozdrawiam Obgryzaczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata ;)
Przeczytałam wszystkie odpowiedzi i jakoś też mi nie pomagają te rady o gorzkich żelach i jakichś tam maściach ;/ A więc postawiłam sobie warunek że jeżeli obgryzę paznokcie maximum 3 razy w miesiącu to popełnię samobójstwo !! Oczywiście nie chcę żeby ktoś się przeze mnie zabijał tylko dlatego że obgryza paznokcie i nie chcę żeby wgl. ktoś się zabijał ;) Dlatego o to inna metoda ;) Kupcie sobie te nożyki do obcinania skórek od paznokci moje paznokcie byłe nimi zarośnięte więc zaczęłam od tego. Potem popatrzałam na moje ohydne paznokcie i poczułam jakieś takie obrzydzenie i pomyślałam sobie żeby nie obgryzać paznokci należy coś zrobić... A więc jak byłam w jednym ze sklepów kupiłam sobie naklejki na paznokcie i dużo innych dupereli jak lakiery i takie tam... Jak przyszłam do domu to pomalowałam sobie paznokcie i nakleiłam sobie te naklejki ale coś mi nie pasowało (obgryzione paznokcie) więc codziennie malowałam sobie te paznokcie i stwierdziłam że wyglądają okropnie jak są pomalowane i ozdobione a chciałam mieć je pomalowane tak jak inne dziewczyny... Następnego dnia przeczytałam w gazecie że od obgryzania paznokci podobno można dostać raka skóry czy coś takiego ; l A w następnej gazecie wyczytałam że na paznokciach znajduje się tyle zarazków ile na desce klozetowej...! Odłożyłam te wszystkie lakiery i zadałam sobie kilka pytań... ..." Czy chcę mieć raka "... ..." Czy tylko przez głupie paznokcie chcę umrzeć "... Takie pytania pomagają, przestałam obgryzać paznokcie nie tylko dlatego bo zadałam sobie tych kilka pytań ale też dlatego że spodobał mi się pewien chłopak i się w sobie zakochaliśmy i wstydziłam mu dać rękę tylko z powodu paznokci... Jeszcze coś ... Narysowałam sobie taką tabelkę w jaki dzień obgryzałam paznokcie i zaznaczałam sobie w taki sposób też mi pomogło... Albo koleżanka które obgryzała też paznokcie założyła się ze mną komu pierwszej urosną paznokcie i założyliśmy się o ... już nie wiem o co ale coś tam było ;-) Trochę się rozpisałam ale mam nadzieje że coś z tego pomoże właśnie WAM! ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkk8893
ja bym radziła pomalować paznokcie i popatrzeć jakie ładne są itd ;) a potem to już żal obgryzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiCkoOoLA
Ja Też obgryzam, ale w odróżnieniu od innych, zawsze przed wakacjami przestaję, nie wiem dlaczego...ale wydaje mi się, że chodzi o stres w szkole...;/ Może pomożecie mi...>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie-obgryzaj-tych-paznokci
Ja też obgryzam, od 8 lat :-( Ile cm maja Wasze pazurki?? Moje mają po około 8 milimetrów =.= Czy pomogły Wam gorzkie lakiery? Mam zamiar właśnie taki kupić :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łoś __
ja obgryzam od zawsze i nic nie pomaga -akryl i żel nie pomógł - gorzki paluszek nie pomaga :( dopiero pomogło jak zobaczyłam paznokcie moich kolezanek a także jak zobaczyłam paznokcie , które były obgryzane ponad 20 lat to jest takie ochydne i przestałam ;) teraz tylko patrzec jak ładnie rosną :) chociaz zdarzy się , że mi sie złamie są takie słabe , ze sie łamia :( HELP jak znacie jakis sposób na łamliwe paznokcie piszcie na mój email narciarka__3@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mOnOl
Ja też miałam z tym problem obgryzałam 8 lat.teraz nie obgryzam 2 miesiace i nie mam zamiaru zaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola18
a ja nie obgryzam samych paznokci tylko skórki w koło nich...nie wiem co z tym zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×