Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alalalala12

tampony

Polecane posty

Gość alalalala12

jakie tampony z aplikatorami mozna dostać na polskim rynku? wiem tylko a tampaxach, ale może są jeszcze jakieś, z którymi dotąd nie miałam do czynienia. jeśli Wy miałyście - napiszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tableta
są jeszcze jedne ale nie pamiętam nazwy :(:(:( nie są takie drogie jak tampaxy po prostu przejdź się do apteki i zapytaj to ci panie powiedzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anita 27
wystukaj w wyszukiwarce tampony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaledonia
Tampony belli mają aplikatory(chyba Tampo sie nazywaja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalala12
dzięki za odpowiedzi:) rozglądam się w sklepach, ale poza tampaxami żadnych tamponów z aplikatorami nie zauważyłam. zupełnie nie wiem, czemu sa takie niepopularne na naszym rynku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze są
-ob -medica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ob z aplikatorem? nie widzialam jeszcze takich. ale jesli znajde to kupie. tampaxy sa doslownie do du** :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn.że tampon jest złej
jakości skoro nie jest do końca zuzyty a już przecieka:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampa
Nie wiem czy jakosc ma tu znaczenie - wynika to raczej z pozycji ciala i sily grawitacji. Nie bede sie wdawac w krwawe szczgoly, ale jesli ampon jest w pionie to chlonie rownomiernie od gory, jesli nie - krew wchlania sie jedna strona tamponu i nie rozporowadza sie po nim rownomiernie. W takich wypadkach nawet o.b czasem zawodza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no.....
a jak inaczej jak w pionie tampon ma sie znajdowć w pipce? jak go wkładasz poprawnie to nie przecieka i basta!!!!!!!!!!! używam tamponów od wielu lat i okej. okej obej:)) niech żyją tampony w te cholerne upały!!!!!!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tampony to wspaniały
wynalazek,szcegolnie w takie upaly.Ten kto wymyslil tampony powinien dostać Nobla;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaakkk
tampony wynalazla kobieta-ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie dziwię się że kobieta
facet by nigdy na to nie wpadl:-PKobieta wie jak to jest i fajnie,że wymyśliła tampony:-)Nobel się Jej należy za ten genialny wynalazek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość letni poranek
mnie też się czasem zdarza że tampon przecieka. rzadko bo rzadko ale zdarza się. czasami wkładam tampon i czuję, że nie idzie prosto do góry tylko jakoś tak lekko bokiem... nie wiem jak to wytłumaczyć, ale wiem że wtedy na pewno po jakimś czasie zacznie przeciekać... a co do tamponów z aplikatorem to tampaxy są straszne... a czemu nie używasz zwykłych? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 567
a jakie tampony równie skuteczne jak o.b tylko że tańsze polecacie? czy wogóle są jakieś tańsze równie dobre??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalala12
nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby tampon nie do końca nasiąknięty przeciekł, choć używałam różnych, i droższych, i tańszych. wydaje mi się, że to może być wina włożenia zbyt płytkiego, albo takiego, gdy tampon nie ukałda się się ładnie pionowo, tylko gdzieś tam stawia opór i układa się poprzecznie (zdarza się gdy jest w pochwie sucho i aplikacja nie jest łatwa - dlatego wolę aplikatory). i zgadzam się, że tampon to genialna sprawa, szczególnie w taka pogodę, jak dziś (30 stopni!). nie wyobrażam sobie, że mogłabym nosić teraz taką obrzydliwą, cienką, ale plastikową i odparzajacą podpaskę, albo, jak to drzewiej bywało, podpaskę z waty bawełnianej, wielką jak książka telefoniczna. chyba w czasie okresu trzeba by było ubierać wyłącznie luźne dżinsy lub dresy, względnie workowatą spódnicę w ciemnym kolorze:( a tymczasem: możemy nawet iść na plażę! (tu też sprawdzają się tampony z aplikatorem, bo nie zawsze jest gdzie ręce umyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginekolog78
tampony sa wygodne ale niestety robia bardzo duze spustoszenie w pochwie kobiety.chodzi mi o naturalna flore bakteryjna.nie sa zalecane do comiesiecznego uzycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalala12
jakie spustoszenie? co może być negatywnym skutkiem comiesięcznego uzywania tamponów? bo akurat używam - ze względów wygody, nie sądziłam, że mogą w jakiś sposób szkodzić (poza tym słynnym syndromem wstrząsu toksycznego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotkie info
Uzywam tamponow od prawie 15 lat i od tylu tez lat nie zuzylam ani jednej podpaski. Pragne poinformowac, ze moja pochwa nie jest spustoszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terrrrre
chodzi o to, ze blokuja przeplyw powietrza, ze tak powiem. poza tym, doslownie zatykaja pochwe, a jesli trzymamy je w sobie zbyt dlugo, sprzyjaja rozwojowi bakterii/grzybow. Najlepeij zmienaic je czesto - czystymi dlonmi! i najlepiej, jesli to konieczne, nosic je tylkow dni silnego krwaienia. potem przerzucic sie na wkaldni w dni 'plamienia'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terrrrre
nie wspominajac juz o tym, ze sa wybielane chemicznie (chlorem).. nie rozumiem, dlaczego nie moga miec natuyralnego koloru, ja stary szary papier toaletowy. byloby to dla nas zdrowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gooooooory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do krotke info
a ty masz jakis rentgen zy mikroskop i wiesz dokladnie w jakim stanie jest twoja pochwa??buehehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wytumaczcie mi kochane
jak używa sie tego aplikatora bo ja nigdy nie stosowałam tamponów z aplikatorem,zawsze bez.zastanawiam sie jakie on dokładnie ma zastosowanie??dzieki za odp!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa 24
Ja uzywałam tamponów non stop przez 3 lata aż nabawilam sie przykrych dolegliwości. Najpierw tylko swędzialo i piekło ale po kilku tygodniach lekarz stwierdzil u mie zapalenie pochwy. Męczylam się z tym paskuctwem 3 miesiące i udalo sie. Ginekolog odradzil mi uzywanie tamponów i odkąd nosze podpaski nie mam zadnych problemów. Chcialam jeszcze dodać ze dwóch ginekologów stwierdzilo iż moje problemy mogą wynikać z ciągłego stosowania tamponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaledonia
Tampony mają wpływ na pojawienie się nadżerki(stanu przedrakowego).Oczywiście można je stosować,ale nie co miesiac tylko na jakieś tam "okazje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ginekolozka
np na basen lub w wakacje gdy sie chce pojchac nad wode i poopalac sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalala12
ja miałam nadżerkę i jakieś nieciekawe zapalenia zanim zaczęłam stosować tampony:( aktualnie cytologia bez zarzutu. apropos aplikatorów: ich zastosowanie jest takie, że nie musisz pomagać sobie przy wkładaniu tamponu palcami (na których mogą siedzieć jakieś zarazki albo niespłukane do końca mydło), tylko wkładasz aplikator z tamponem w środku. aplikator składa się z dwóch części: wewnątrz jednej umieszczony jest tampon, druga (taki jakby tłoczek, coś na kształt tego w strzykawce) ma za zadanie wypchnąć tampon z tej pierwszej i umieścić w pochwie. aplkator oczywiści usuwasz z pochwy. jak już pisałam, wolę te z aplikatorem, są wygodniejsze i bardziej higieniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×