Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KylaBurns

ciaza a dentysta

Polecane posty

Gość KylaBurns

chodzi mi o fachowe wytlumaczenie, dlaczego kiedy dowadujemy sie od lekarza, ze jestemy w cizay, wysylane jestemy do dentysty, naprawic zabki? jaki wplyw ma prochnica na plod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KylaBurns
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że dlatego że w ciąży po prostu zęby się szybciej psują pod wpływem wzrostu hormonów. Jak pójdziesz do dentysty to powiedz że jesteś w ciąży bo nie mozesz dostać każdego znieczulenia - w ogóle można dostać ale dentysta musi być poinformowany o twoim stanie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sie bardzo na tym nie znam
ale wydaje mi sie, ze chodzi po prostu o to, ze w ciazy zeby sie bardziej psuja - dziecko ci "zabiera" wapn miedzy innymi. wiec raczej nie wplyw prochnicy na plod, a plodu na stan uzebienia... a co do znieczulenia, to sie w pelni zgadzam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KylaBurns
dzieki. czyli w taki razie jednak porochnica ma zly wplyw na malucha? skoro zmiany hormonalne moga ja przyspieszac, tak? w ciazy jeszcze nie jestem, choc planujemy malenstwo z mezem na przyszly rok. pytalam z czystej ciekawosci. tak juz mam, zawsze chcialam widziec, w jaki sposob dzialaja rozne rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KylaBurns
ok, to wyjasnia wiecej. dzikei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KylaBurns
moze beda jeszcze jakies opinie i wyjasnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój stomatolog powiedział mi, że próchnica u kobiet w ciąży jest głównie wynikiem podjadania - cały czas coś się je (nawet w nocy) zwłaszcza w II i III trymestrze. Dlatego dobrze jest żuć gumy. A sama próchnica może doprowadzić do stanów zapalnych w organiźmie, które często nie są bez wpływu dla płodu. Poza tym pomyśl, co będzie, kiedy mocno zaboli ząb - większości środków przeciwbólowych nie wolno zażywać, a to co czuje kobieta odbija się też na dziecku. Jeśli trzeba będzie usunąć ząb, pomyśl jaki stres albo ból możesz \"zafundować\" dzieciaczkowi. Co do znieczulenia, to są takie środki, które można dawać kobietom w ciąży, ale trzeba powierdzieć dentyście, w którym jest się miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaewa31
zęby najlepiej wyleczyc przed ciążą gdyz prochnica m.in. sprzyja poronieniu, nie wspominajac, ze zawsze powinno sie dbac o zęby i regularnie bywac u stomatologa. w ciąży psują sie tez szybciej jak juz jedna kolezanka wspomniala i dlatego trzeba dbac o nie bardziej niz zwykle: higiena, wizyty u dentysty i ograniczyc slodycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w drugim trymestrze ciazy i to jest odpowiedni czas na leczenie zebow, przede wszystkim tak jak wczesniej ktos napisal, dziecko \"zabiera\" wapń, zeby sie krusza, lamia (mialam zawsze zdrowe niebolace zeby, a teraz w ciagu 2 tyg trzy mi sie zlamaly na miekkim chlebie), jezeli boli Cie zab, to mozesz to zniesc nawet bez lekow,ale bardzo niebezpieczne dla dziecka są wszelkie infekcje, do ktorych moze dojsc. Mozesz dostac znieczulenie, jest specjalne dla kobiet w ciazy i karmiacych, ma zmniejszona dawke czegos,ale super dziala - sprawdzilam :) nie wolno robic zadnych rentgenow i dentysci raczej nie lecza kanalowo, a tylko \"zalepiaja\" ząb i zapraszaja po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Podzielam poprzednie opinie, że w ciąży szybciej psują się zęby. Słyszałam, że PH Sliny jest kwaśniesze przez hormony a to sprzyja powstawaniu próchnicy. Oczywiście ciągłę podjadanie robi swoje.Polecam płyny z fluorem do płukania jamy ustnej poza szczotkowaniem. Dobrze jest też zrobić fluoryzację zębów u stoamtologa. Trudniej będą powstawać nowe dziurki a te które już są będą się wolniej rozwijać. Są jeszcze specjalne pasy do stosowania raz w tygodniu np. elmex które zawierają dośc dużą dawke fluoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×