Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość proszę bardzo o radę

Karmienie w sposób mieszany

Polecane posty

Gość proszę bardzo o radę

Jak często karmić z butelki i w jakiej ilości? Jak często podawać pierś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krazownik
Ja mialam za malo pokarmu,w zwiazku z czym czesto podawalam butelke-srednio co 3 godziny.Ma to tez duze plusy-mleko sztuczne dluzej sie trawi i bedziesz mogla lepiej pospac w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo_
pierś podawaj przed każdym karmieniem butelką, ale licz się z tym, że po pewnym czasie maluch może odmówić ssania piersi ostro domagając się butli. Jak często karmić - to zależy od indywidualnego przypadku, nie ma ogólnej recepty dla wszystkich. Ilość zjadanego mleka również jest sprawą indywidualną zależną od tego jak to się rozkłada dziennie pierś/butla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cleo_ - nie zgodze sie... To zalezy w jakim wieku dziecko posmakuje butli. Jesli bedzie jeszcze noworodkiem to owszem - jedt duze ryzyko, ze odrzuci piers. Ale juz kilkumiesieczny bobas tak latwo z piersi nie zrezygnuje :) Ja swojego synka zaczelam dokarmiac, gdy skonczyl 5 miesiecy. Powod - malo zaczal przybierac na wadze. Czestosc dokarmiania powinien zalecic pediatra - my zaczelismy od 1 butli dziennie, przed snem. Potem za 2 tygodnie kontrola wagi i juz bylo lepiej. Teraz czasem butla jest 2 razy dziennie - nasze dziecko jest dosc drobne (wciaz miedzy 10 a 25 centylem), wiec lekarka twierdzi, ze mozna dawac sztuczne mleko nawet czesciej, choc to nie jest konieczne. Na noc kazala zageszczac sztuczne mleko kaszka - odkad wprowadzilismy ten patent, spimy cala noc :) A synus piers i tak lubi - ma juz 7 miesiecy, a ja z takiego karmienia nie chce rezygnowac przynajmniej az skonczy roczek. Mleko mamy jest najzdrowsze, zwlaszcza to z nocy. Dlatego u nas poranne karmienie jest najwazniejsze i tego nigdy nie zastepuje butla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps. Odbieglam od pytania autroki: jesli juz masz wybrane mleko, na opakowaniu jest napisane jaka porcje w jakim wieku powinno zjadac dziecko. Wiadomo, to porcje orintacyjne - moj 7-miesieczny szkrab potrzebuje 150-180 ml na raz (tyle wody do rozrobienai mleka uzywam). A jak czesto piers - na zadanie dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleo_
asienko - oczywiście masz rację, moja wypowiedź dotyczy dokarmiania noworodka, miesięczniaka itd :) oczywiście może być i tak, że noworodkowi butla nie przysłoni piersi itd ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×