Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lolonek

ile ważą wasze 3 miesieczne dzieci

Polecane posty

Moja starsza ważyła 5240g (ur 3100g). Młodsza 5000g (ur 3160 g). Obie to niejadki karmione "piersią".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
córa ważyla przy urodzeniu 3530 i miała 55cm,teraz ma 3miesiące i tydzień. waży 7110 g,z przykurczonymi nóżkami ma ok 64 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synek gdy się urodził ważył 3460, na 3 miesięce 5550, wczoraj skończył 4 i ważył (rano) 6310. Dietę ma już rozszerzaną .Na noc dostaje kleik ryżowy do mleka od ponad 2 tygodni, z owocow jadł już: jabłuszko, banan, gruszka, jabłko z dynią, z obiadkow: kalafior, brokuł, marchewkowa z ryżem, ziemniaki z marchewką, ziemniaki ze szpinakiem, zupka jarzynowa. wiadomo, że u takiego dziecka każda kupa czy wypite mleko wpływa na wagę.. więc waga tak na prawdę jest ruchoma i w ciągu dnia (rano-wieczór) różnica w wadze może wynosić -ponad 100 gramów (na plus i minus). kto ma w domu wagę dla niemowląt może to stwierdzić. Młodszy syn ur. 2800g, na 3m ważył 5090g, na 5m-6800, na roczek 9,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa 2015.09.02 -mój syn kończy 3 miesiące i waży tyle, co Twój, również urodził się duży (4100) i karmię go piersią, przebadany na wszelkie możliwe sposoby i zupełnie zdrowy, a na moje pytanie o zbyt szybkie przybieranie na wadze, pediatrzy odpowiadają, że mu przejdzie jak zacznie się więcej ruszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę mnie pocieszyły ostatnie wpisy, bo moja córka też z tych mniejszych. Waga urodzeniowa 2880, teraz ma 3 m- ce i cos okolo 5 kg. Rozwija się normalnie, ale lekarze cudują, ze slabo przybiera, a ja się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to Ty chcesz pocieszenia? Po co? Na prawdę masz problem z tym, że ktoś uważa iż 5 kg dla 3 miesięcznego dziecka to mało? Wolisz pulpeta ważącego w tym wieku ponad 7kg? Nie żartuj.. mnie też lekarka marudziła, że on za mało waży, że za słabo przybiera, a jakoś w 7-8 miesiącu to się taki pulpet zrobil z niego, że masakra.. na szczęście potem jakoś unormowały się posiłki, doszedł basen, mały zaczął się więcej ruszać rosnąć...i na rok, jak pisałam ważył 9,5kg. tyle, że to wcale mało nie było, bo on był i jest niski. Ja kontroluję wagę moich synów, nie chcę grubasów. te pulchne dzieci to najczęściej te karmione piersią.. one jedzą prawie ciągle, mamy nie wiedzą czy dziecko chce jeść czy pić, czy smoczka czy innych rzeczy i jak dziecko płacze, stęka to każda od razu pierś podaje. mój starszy też przez pierwsze 2 tygodnie po urodzeniu przybrał bardzo dużo... potem już na szczęście się ogarnęliśmy z karmieniem i tak dużo nie przybierał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek za tydzień skończy 4 miesięce i waga jego to 8.300 też wydaje mi się że to dużo ale jest długi ubranka nosi już na rozmiar 80 cm tylko ze ani razu pediatra nie zwrócił uwagi że za dużo waży hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj 6tego skończy trzy msc i waży 7200 i nie jest tlusciutki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościuwa  z Olsztyna
Franek 3 mies 5800 63 cm obecnie 4 lata 13 kg 102 cm Zosia 3 mies 4900 60 cm obecnie 2 lata 10kg 93 cm Kuba obecnie 2,5 mies 4800 61 cm Dodam że wszystkie dzieci to wcześniaki . Franek 33 tc 1970 g 47cm Zosia 31 tc 1690 g 45 cm Kubuś 36 tc 2050 49 cm Wszystkich karmiłam / będę karmić do 8 mies życia Wygląda na to że moje dzieci przy waszych to patyczaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Marcysi
Moja córka ma 3 miesiące i dziś właśnie byłam wazona na szczepieniu i mamy 5750. A wygląda na conajmniaj 7:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Zozolka
moja Zuzia, ma 3 miesiące bez 4 dni waży 5,100 kg i 63 cm długości (pediatra uważa że niedowaga ) jednak inni lekarze mówią że idealnie 50 centyli . Bardzo malutko je, niestety wychodzą jej już zęby i to następna przyczyna tak samo jak upały. Bardzo duzo pije herbatki i wody. Mając 2 tygodnie trzymała sztywno główkę, łapała wszystko bardzo mocno. Lekarze twierdzili że jest bardzo silna takie rzeczy powinna robić w -2-3 msc a nie drugim tygodniu :) O przytuleniu nie było mowy , wszystko chciała widzieć. a dzisiaj smieje się cały czas, nie wiemy co to płacz i wstawanie w nocy !!! Życzę każdemu takiego dziecka! Nawet jak jest głodna to nie płacze tylko piszczy i się smieje ;) Nawet teraz siedzi i patrzy co robię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"te pulchne dzieci to najczęściej te karmione piersią.." Wbijcie sobie do głów, że mlekiem matki nie da się: a) przekarmić - niemowle jak za dużo się nawpycha to uleje b) spaść - mleko matki w odróżnieniu od MM jest super lekkostrawne c) pierś zarówno daje pokarm jak i nawadnia, do 6 msc zycia nie trzeba niczym przepajac dziecka, wiec jesli dziecko placze bo chce pic i podajemu mu piers - jak najbardziej prawidlowo.Piers sluzy tez za smoczek i dziecko lubi sobie "ciumkac" ale wiadomo, ze zadna kobieta nie ma czasu i ochoty byc takim smoczkiem Niepokoj u dzieci kp budzi zawsze niedowaga! Jak wasze dzieci wydaja wam sie pulchne, to znaczy ze na 99% maja apetyt, sa zdrowe, a Wasz pokarm jest dobry i tresciwy. Pozdrawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×