Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

Gość Madziora
Pocieszyłaś mnie jednak , że te testy mogą fałszować wyniki czyli jest jeszcze nadzieja, ze była owulka, albo będzie, tylko czemu nie ma innych objawów, na drugi cykl na bank lecę na monitoring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
Marzaa-37dień????? Jakoś nie kumam.Cykl ma co najwyżej 30 dni-tak jest u mnie.Jeśli coś nie rozumiem to prosze wytłumacz. Wiecie? Mi też gin nie robi uzg przy Clo, i się troche martwie.Bardzo mnie bolały jajniki ale mówicie że to dobry znak to się ciesze ale zarazem sie boję bo teraz mam brać podwójną dawke Clo bo nie zadziałało.Jakoś to przepękam. Marzaa czekam na odp.Pozrdawiam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzaa
agus.zajac- chodzi o to, że ja mam bardzo nieregularne cykle i stąd mój problem, raz mam super pęcherzyk ale nie pęka, raz peka za szybko a raz go wcale nie mam - dlatego mam takie długie , nieregularne cykle i stąd mam za niby duphaston jakoś to reguluje... zobaczymy..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzaa
agus.zajac- chodzi o to, że ja mam bardzo nieregularne cykle i stąd mój problem, raz mam super pęcherzyk ale nie pęka, raz peka za szybko a raz go wcale nie mam - dlatego mam takie długie , nieregularne cykle i stąd mam za niski poziom estradiolu i niby duphaston jakoś to reguluje... zobaczymy..................-- wcześniej zjadłam coś hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziora
Dziewczyny a zdarzyło wam się np. zapomnieć łyknąć jednej tabletki CLO czy to może spowodować opóźnienie dnia owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
Marzaa więc chodzi o to że bierzesz te tabletki przed samym okresem -potem dostajesz okres i wtedy Clo?? Jeśli tak to rozumiem i dzieki za informacje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus.zajac troszkę się przeraziłam czytając Twojego posta. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam?? - Twój gin nie zrobił Ci usg przy braniu clo, więc tak na prawdę to nie wie czy miałaś pęcherzyki i ile ich było. Piszesz, że miałaś bóle - więc można podejrzewać, że były. Jak mam rozumieć to , że clo nie zadziałało?? I na jakiej podstawie każe Ci brać podwójną dawkę?? Nie pamiętam ile brałaś teraz clo?? Jakaś dziwna wydaje mi się ta sytuacja u Ciebie. Jeżeli coś źle zozumialam to mnie popraw. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziora
No właśnie jak to jest ja też nie byłam na monitoringu lekarz mi nie kazał, stąd właśnie błądzę po forach bo nie wiem co jest ze mną? niby lekarz jeden z lepszych i polecanych w mojej miejscowości;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
więc ja się lecze na Polnej w Poznaniu-na fundusz. Dał mi te Clo,i kazał brać przez 2 miesiące przez 5 dni i nic nie wspomniał o monitoringu-o tym dowiedziałam się od was że to wogóle się robi.Clo,nie zadziałał tzn-nie zaszłam w ciąże no i teraz będe brać po 2 tabl przez 5 dni. Stwierdził że jak się nie uda,to wtedy inseminacja.Tak mi powiedziano więc w ten sposób działam ale również mnie to martwi co może dziać się w środku:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzaa
agus.zajac to rzeczywiscie dziwne że tak to było u ciebie-- bez monitoringu.. . i tak wcześnie wspomniano ci o inseminacji ...i na Polnej hmmm. koniecznie podpytaj się jak bedziesz teraz u lekarza. a masz tam swojego lekarza czy do różnych chodzisz?? ja tam byłam tylko na badaniu hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
Mam stałego lekarza i miałam już szereg badań i mąz też i wszystko jest ok.Więc lekarz stwierdził że jak to nie pomoże to już tylko inseminacja ale wiem że to też nie udaje się od razu.Mojej kuzynce udało się za 1 razem ale też rozmawiałam z kobietą co miała 16razy i nic i wkońcu zrezygnowana po jakimś czasie zaszła naturalnie w ciąże-natura robi swoje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny-to przerażające, ze ginnie robi USG przy CLO. PO to sie bierze ten lek, by mechanicznie wywolac owulke, i moc zobaczyc/spr/ to na USG ktore sie robi wewnatrzpochwowo. Lekarz wtedy widzi w ktorym jajniku jest komorka sprawdza rubosc endometrium i wskazuje pacjentce mozliwie najbardziej prawdopodobne 2 dni kiedy ma nastapic owulka i kiedy ma byc zblizenie z partnerem. Nie chce sie wymadrzc, ale dziele sie dobra praktyka z jaka mialam do czynienia w Novum. To klinika nastawiona na trudne przypadki i tam nie do pomyslenie by nie robic przy CLO monitoring. A tak naprawde to jak bralam CLO to cykl wygladal tak: 3 dc (trwala jeszcze miesiaczka) wizyta, badanie USG, gin spr czy wsio OK, dostawlam CLO, bralam CLO, ok. 12- dc ponownie wizyta, USG i spra czy sa pecherzyki, potem w zaleznosci od wielkosci pecherzyka ok. 13-14 dc (wszytsko zalezy od wielkosci pecherzyka i dc) dostawalam zastrzyk z PREGNYLU na pekniecie pecherzyka, potem sex, i za 2 doby po zastrzyku kolejne USG na spr. czy pecherzyk pekl (czy nie ma ryzyka torbieli). I tak wygladal kazdy cykl z CLO a mialam 3 cykle z CLO. Wiec dziewie sie, ze gin cos przepisuje i nie monitoruje. Fak, moze sie komus udac i zdarza sie tak, ze bez USG, ale z CLO trafi i bedzie ciaza. Ale tak nie postepuja fachowcy! Moze wasi ginowie nie maja aparatury do USG i stad nie maja mozliwosci zrobic takiego badania przy CLO. Bo nawet gdyby tak bylo, to powinni kazac wam w okreslonym dniu-blisko spodziewanej owulki zrobic USG w innym gabinecie, gdzie jest USG, no ale pewnie sie boja, ze jak pojdziecie na takie USG, to juz tam zostaniecie-u inego lekarza a oni straca źródło dochodu :) dziewczyny bol w jajnikach nie koniecznie moze oznaczac owulke. Po to sie cykl monitoruje by spra czy pecherzyki pekaja i nie robia sie z niepeknietych torbiele. radze zmienic gina na takiego ktory sie zjamie wami porzadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
NADWISLANKA-maz absolutną racje.Mi tylko gin,wypisał na kartce w jakie dni mam brać leki i w jakie dni wspołżyć-to wszystko.Mam też swojego gin,prywatnego który jest bardzo dobry i zarazem bardzo drogi-niestety.Mówiono mi że klinika w Poznaniu jest BARDZO dobra więc się na nią zdecydowaliśmy tym bardziej że za darmoche ale teraz jak to wszystko wiem to raczej wrócę do mojego gin,prywatnego.Jakoś damy radę a bicie serduszka w brzuszku jest najważniejsze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus-czasem drogo nie znaczy najlepiej i fachowo. Ale ostrzegam was bo wiem ile dziewczyn na tym forum mialo problemy z torbielami. Torbiel=klopoty, starcony cykle a niewchlaniajec sie torbiele=czasem laparoskopia. Nie chce byscie mialy klopoty, ot tyle :) Ja niestety, nie jestem z poznania i okol. wiec nie polece nikogo, dobrego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus.zajac więc się jednak nie pomyliłam, tak jak pisze nadwislanka - każdy pożądny gin każe monitorować cykl przy braniu clo. Radzę z całego serca idź do innego lekarza. Pisałam już o tym kilka razy, ale napiszę jeszcze raz. Ja raz nie zrobiłam usg bo bylam chora i wtedy okazało się , że mam torbiel. Na szczęście coś czułam i poszłam sprawdzić przed następną @, no i gin zakazał mi brać clo w następnym cyklu. Automatycznie torbiel jest przeciwskazaniem do brania clo. Dziewczyny może niektórym wydaje się , że się wymądrzamy, ale tak nie jest, po prostu mamy już jakiś bagaż swoich doświadczeń którymi się dzielimy. Mnie w czerwcu minie rok kiedy monitoruję USG każdy cykl, 8 miesięcy biorę clo, 3,5 miesiąca bromergon. Dziewczyny dbajmy o siebie jak tylko możemy najlepiej, a lekarze...no cóż to jest temat rzeka;), nie wszyscy są kiepscy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
PANI-INKA.ja absolutnie nie uważam że się wymądrzacie-wręcz przeciwnie.Na to jest to forum by dzielić się z innymi o swoich doświadczeniach.Ja staram się już 3lata a stwierdzam że nie wiem tyle co wy.Postanowiliśmy z mężem że damy sobie spokój z Polną i będę jezdzić prywatnie do gina.Od razu po okresie wybieram się do niego i zobaczymy co on na to wszystko-czy będzie mi kazał brać Clo,czy też podejmie jakąś inną taktyke? Dziękuje wam za wszystkie rady.Troche wystraszyłam się bo miałam już problemy z torbielami i chce uniknąć kłopotów z nimi.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzaa
agus.zajac a do kogo na Polną chodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzaa
nadwislanka - poczytałam sobie wcześniejsze posty i musze przyznać... że wiele juz przeżyłaś wielu rzeczy doświadczyłaś!!! jestem pełna podziwu i nie wiem czy mam siłe to wszystko czytać.... ale przecież to samo życie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
MARZAA ja chodziłam do gin,Marek Pelesz.Nie wiem jaką on ma opinie ale akurat na niego trafiłam i tak zostało.Teraz będe chodziła tu na miejscu i on też jest z Poznania i tu ma swój gabinet gin.Blumski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziora
Dziewczyny teraz to już się mocno przestraszyłam tych torbieli....mam 16dc co teraz już chyba późno na jakieś działania czy pójść czy nie zrobił się torbiel? wprawdzie już na pewno po owulacji jeśli wystąpiła, ale chyba z tego co piszecie warto sprawdzić mój gin ma całą apatature, byłam też pewna , że wie co robi;(((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziora tylko bez paniki:), 16 dc jeszcze niczego nie przesądza, mnie pęcherzyki pękają między 17-19 dc. Ale sprawdzić nie zaszkodzi tyle , że trochę później po 20 dc chyba będzie najlepiej. Głowa do góry, będzie dobrze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziora
Dziękuję ci pani-inko kochana ;), ale jak test wieczorek 16dc nie wychodzi po CLOstilbegycie, ale może może, jeszcze jest taki motyw u mnie, że ja jednej tabletki zapomniałam i lekarz mi ją kazał dobrać czyli 10dc jeszcze wzięłam tą zapomnianą z drugiego dnia czy to mogło wpłynąć na opóźnienie owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziora-kazdy org jest inny i moze inaczej reagowac na zapomniane tabse. Czekaj spokojnie do @ i tyle. czas pokaze. Na razie bez paniki. Agus-, Madziora-ja tak naprawde tak wiele nie przeszlam. Mialm tylko 1 inseminacje i dalej nie eksperymentowalam. Zdecydowalismy sie z M. na adopcje. Wiec nie mam takiej wiedzy jak wiele innych dziewczyn. Ale jak sie zorientowalam ze cos nie tak to od razu zapisalam sie do jednej z najlepszych klinik w kraju, no , ale ja mieszkam blisko w-wy i bylo mi latwiej. zdaje sobie sprawe, ze nie wszytskie tak maja. Puszcze wam link z mojego drugiego forum. Chyba sa tam dziewczyny z okol. poznania. Mzoe poleca wam dbrego fachofca. Ja bym byla czujna na jedna rzecz. Jesli kaze brac CLO a nie robi USG to na dzien dobry bym zrezygnowala. Chyba ze nie bedzie leczyl CLO a obierze inna sciezke leczenia niewymagajaco monitoringu. mzoe sie oakzc ze polecie na dzien dobry powtorzyc wszytskie wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziora
Dzięki nadwiślanka, ten mój lekarz mnie badał wcześniej usg i miałam robione badania cytologia, tsh, fsh, prl, usg miałam dopochwowe wszystko było okej z jajnikami, były pęcherzyki Graffa, poczekam na @ tak jak mówisz, wezmę od 5dc znowu CLO i zapiszę się na monitoring kolo 10dc. zobaczę co on mi powie jak się nie spisze, to zmieniam lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
Powiem wam jedno- nie mam pojęcia wogóle o tych pęcherzykach bo nic mi nie wspomniano o tym i dlatego nie mam żadnych wątpliwości aby zmienić gina. W klinice mają bardzo dużo pacjętek i dlatego nie mają czasu na każdą z osobna by jej poświęcać czas i dlatego jest jak jest:-( Wole wydać troche kasy ale być pod dobrą ręką.Tak za 2 tyg pojde do niego no i zobaczymy.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a już myśłalam, że może jestem:( W poniedziałek dostałam @, a w środę już nie miałam - szok ja mam zawsze 5-7 dni. Miałam zrobić test dzisiaj rano, ale w nocy nie mogłam spać i zrobiłam go. Niestety - znowu się nie udało. Musiałam zatestować bo od dzisiaj biorę clo. No cóż widocznie jeszcze nie czas na nas, chociaż minęło już ponad dwa lata starań. Walczę dalej:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus.zajac
pani-inka nie poddawaj się .Ja też byłam zrezygnowana ale to forum dodało mi siły;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciiekawaa
Hej dziewczyny, Mam do was pytanie.Czy to normalne, że na dzień przed miesiączką nie bolą piersi ? Słuchajcie, śmiac mi się chce :) Biorę CLO i w tym cyklu, nie mam żadnych objawów PSM, tak jak zawsze miałam bóle podbrzusza, piersi nabrzmiałe, praktycznie cały cykl, to teraz nic. A jutro powinnam dostać @, pojawił się lekko różowy śluz, więc ona na bank przyjdzie. Mi to pasi nauralnie bo się nie męczę. Ale czy to normalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×