Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gamna

Clostilbegyt i bromergon - moze sie uda

Polecane posty

Gość magdzia 28
odpowie mi ktoras?? bardzo prosze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia norma jest do 25 (z taka sie spotkalam), wiec 28 to i tak duzo. ja mialam ok. 30-35 i bralam bromek. ale nie martw sie, sa takie co maja i 40... wiec nie jest zle. Bromek najlepiej brac nie od razu cala tabse bo wykorkujesz. Z praktyki wiem: zaczynaj na noc od 1/2 lub 1/4 tabsy. Powoli zwiekszajac. A potem juz cala. ja sie ze 2 tyg przestawiama z 1/2 na cala. I jeden warunek u mnie byl: musialam brac na noc, bo inzcej miaal przed oczami jakies latawce i dziwnie sie czulam. pzoa tym OK. nic mi nie bylo, nie mdlilo itd. nie przytylam. A! jak kilka dni nie bralam to nie zaczynam po pzrerwie od calej tylko znou od pol, albo i 1/4 . Tabsy kosztuja na recepte ok. 10 zl. Nie majatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 28
nadwislanka dzięki za odpowiedz lekarz tez mowil ze nie jest az tak duzo przekroczone ale to jedna z przyczyn ze nie moge zajsc w ciążę w 14dc mialam USG i nie było owulacji i mialam tez cienkie endometrium bo 5mm z tym ze moje cykle sa nawet 40 dniowe i moze jeszcze za wczas było na owulacje dostałam bromegron 1/2 tabletki na noc i luteine dopochwowe 2 razy dziennie przez 10 dni mam jeszce zrobic badanie testosteronu dziewczyny czy po tych tabletkach sie tyje? i jeszce jedno-zapomnialam zapytac gina jak jest z seksem przy tej luteinie dopochwowej-wiecie cos moze ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia 28
a teraz widze ze pisalas ze Ty nic nie przytyłaś- mam nadizeje ze ja tez nei przytyje po pierwszej tabletce ktora wzielam zaraz przed smen czułam lekkie mdłości i wlasnie takie jakby zawroty głowy ale to mzoe z przewrazliwenia bo wczesneij czytalam o tych skutkach ubocznych ale zasnełam bez problemu a rano czułam sie dobrze teraz tylko lekko mnei boli głowa ale to osatnio mi sie czesto zdarzało weic moze to nie od tych tabletek oby mi sie nie pogorszyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunka dzięki za slowawsparcia. Ja myślalam że coś ze mna nie tak, że mam takie dziwne odczucia zazrdrości. Ciężko jest. mam jeszcze pytanie, czy po clo można się inaczej czuć? tzn czy możliwe są hustawki nastrojow? Bo ostatnio zauważyłam że jestem jak bomba, wystarczy iskra w postaci słowa ktore mnie tak ruszy że wybucham. Potem tak samo nagle gniew opada i wyję..... Czy to że biorę te tabletki może być przyczyną, czy po prostu psycha mi pada od tego czekania i liczenia dni i branie to tych tabletek to tych. Ach, a moja nadzieja że clo zadziala jest wielka bo moja znajoma po tej kuracji w październiku zostaje mamą!!! W moim otoczeniu jest tyle pań z brzuszkiem i tyle mladych mam że czuję się momentami osaczona. Jeśli chodzi o tę panią doktor z Wa-wy to myślę że poprubujemy jeszcze troche tak a potem na Wa-wę. Czuję że pani doktor będzie miala nawał pacjenek. Aha i mam jeszcze jedno pytanie, czy ta kurację clo można zapisać bez żadnych badań? Bo piszecie laseczki o tych wynikach, a mnie nic takiego moj gin narazie nie zalecił. Może czeka na wyniki po tym 4 cyklu. Jak nic Nie Będzie (puk, puk, żeby nie zapeszyć) to może wtedy mnie skieruje na wyniki. Dziękuję wszystkim za to forum. Trzyma na duchu. Pozdrowionka i dzieki jakby któraś mi odpisala na moje pyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunka28
Wczoraj miałam usg, trochę sytuacja się zmieniła bo do tej pory pracował jeden jajnik a teraz mam pęcherzyki w dwóch: w jednym jeden, w drugim dwa ale gin stwierdził że te dwa będą na kolejny cykl. No a ten jeden ma 16mm, dziś idę na zastrzyk z pregnylu. I znowu te czekanie...Staram się wyluzować ale słabo mi to idzie :( Ciągle sobie wyobrażam moją reakcję na dwie kreseczki :) :) Też macie takie mysli? :) agniecha ja po clo nie odczuwałam zmian nastroju ale wszystko zależy od organizmu. Być może te zmienne nastroje spowodowane są tym oczekiwaniem. Może warto napić się czerwonego wina :) Ja mam pytanie apropo badań prolaktyny: którego dnia cyklu się badanie wykonuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIUNUS REAKCJA NA 2 KRESECZKI JEST NIE DO OPISANIA. jA OBUDZILAM SIE O 4 RANO ŻEBY ZROBIC TEST. wlaściwie to nie musiałam sie budzić bo nie spalam prawie cala noc a chcialam go zrpbic koniecznie rano, żeby bylo jak najbardziej wierygodne. Więc jak o tej 4 zrobiłam test, jak wpadlam do pokoju i wskozylam na mijego męża to biedak prawie dostal zawału!!!! nie bylo juz spania.... :-) Radość jest nieziemska!!!! Co bylo dalej nie będe dzis psac....... :-( Bo po tym poranku nie bylo happy endu......... Ale moj lekarz mówi że ma wielkie szanse tylko trzeba mi pomoc. I tego sie trzymam. Przy pierwszej wizycie obiecal mi góra 4 miesiące. Więc jadę 4 cykl i jak sie nie sprawdzi to.... pogadam sobie z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti-75
cześc dziewczyny .tak jak wczesniej pisałam miałam mdłosci, a dzis rano pobudka o 4 (mdłosci i ..) o 5:30 powtórka z rozrywki troche dziwnie się czuje. zastrzyk dostałam w 11dc. dzis mam 24dc ,nie wiem czy to siła sugestii w środe 13,08 mam wizyte u gin. a jeszcze jedno mój mąż zgodził się na insemin. :) o tu moze będzie niespodzianka ? Agnieszka ja podobnie jak ty po clo jestem jak bomba zegarowa ,to jest straszne ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gomeska
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek28*
dziewczyny biore bromergon i luteine dopochwowo mozna w tym czsie uprawiac seks??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bralam luteinę kiedyś dopochwowo. Nie wiem czy można ale ..... mi się zdarżało..... :-)) teraz lekarz zapisuje mi podjęzykową, jest nawet tańsza niż ta dopochwowa. a działanie to samo. Tak przynajmiej twierdzi mój gin. Miłej niedzieli. Mam nadzieję że troche odpoczne i wy też po tym całym tygodniu pełnym pracy. :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwituszku spokojnie możesz tyle ze jak ci się lek nie wchłonie całkowicie to czasem zostaje to na facecie:) jak wam to nie przeszkadza to masz zielone światło. dziewczyny a w którym dniu najlepiej robić prolaktyynę i fsh bo chciłabym je zrobić bo do gina nie chodzę ale chcę kontrolować sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek28*
dzięki dziewczyny za odpowiedz a co do ceny to ja za bromegron i luteine zapłaciam w sumie 9zł wiec ta dopochwowa tez jest tania :-) ciekawe czy mi pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatuszek28*
katarina0 ja robiłam prolaktyne w 16dc a lekarz nie mowil ze to ma byc jakis konkretny dzien cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti-75
cześc dziewczyny zaczynałam sie powoli cieszyć że sie udało (temp.37,2-przez 5dni ,mdłości,ogólnie inne samopoczucie) a tu dziś wielkie rozczrowanie znów @@.Płakać :( mi sie chce ,nie mam siły już ,zastanawiam sie czy jest sens inseminizacji. znów rozczarowanie :( , mąż dziś rano powiedział mi (i chyba ma rację) że zaczynam popadac w obsesję. tesciowa wczoraj stwierdziła ze przeciez mamy na co wydawać pieniadze ,i co mi po tej kasie ........... . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti, skarbie nie załamuj się. To strasznie boli każda @, szcegolnie że my tu wszystkie trzymałyśmy kciuki. Uważam że powinnaś sprobowac. Na męża nie gniewaj sie że tak powiedział, ale on jest najbliższą ci osobą, widzi co się z tobą dzieje, może dlatego tak powiedział żeby coś ci uświadomić? Ja mam też wiele takich momentów jakbym wpadała w paranoję ale wtegy mój mąż zabiera mnie na długi spacer po lesie, lub siadamy z lampą wina i możemy o tym spoko pogadać. Ja sie wypłaczę, wyżalę i jest mi dużo lepiej. Przede wszystkim każdy powtarza, każdy lekarz ci to powie droga Beti że nic na siłe bo jak sie za bardzo chce to psycha się blokuje i koniec..... Tak sie tu mądrzę ale przechodzę przez takie same huśtawki co miesiąc jak nadejdzie @. Teraz mam lepsze samopoczucie bo wzięłam juz całe clo i cieszę się z bliskości z moim mężem a na efekty będę czekać za 3 tygodnie. Być może będę płakać jak ty dziś ale..... :jak powiedziała któraś z dziewczyn nadzieja umiera ostatnia\". Głowa do góry, zbierz siły!!!! Wszystkie jesteśmy bardzo silne, bo niejeden facet by się załamał po tylu niepowodzeniach ktore my musimy przechodzić. Więc Beti probujmemy dalej. Moze za m-c obie napiszemy tu obie, że sie mam udało. Trzeba mieć nadzieję.!!! Całuję cię gorąco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunka28
cześć dziewczynki!!! My już po staraniach, teraz czekanie. Nie wiem jak jest u Was ale ja jak sięgnę pamięcią to chyba nie odczuwałam bólu owulacyjnego a w tym cyklu myślałam że flaki wypruję, taki ból - mam przynajmniej taką nadzieję że właśnie wtedy ten pęcherzyk mi pękł. Pregnyl dostałam w piątek o 11.30 a ból pojawił się w sobotę wieczorkiem i trwał dobre 3 godziny, no i jeszcze trochę odczuwałam go w niedzielę. Temperatura przez te dwa dni - 36,9, dziś już temperatura skoczyła do 37,1 a więc owulacja się odbyła. Wcześniej temperatura wahała się pomiędzy 36,7 a 36,8. Czytałam w książce o naturalnym planowaniu rodziny że najlepszy moment na zapłodnienie to pierwszy dzień podwyższonej temperatury. No i tego się trzymalismy :) Mam tylko jeden problem, czy Wy u siebie widzicie śluz dobrej jakości (płodny), bo ja mam z tym problem, w ogóle takiego śluzu nie obserwuje u siebie i zaczynam sobie mysleć że może tutaj tkwi problem zapłodnienia. 14dc pojawił się, ale było go bardzo mało (tylko wieczorem) i potem już go nie było. Pozdrawiam cieplutko i trzymajcie za mnie kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti-75
dzięki Aga, masz rację, w środe ide do lekarza znów dostane napewno clo, zobaczymy moze tym razem sie uda, Chyba musze wrzucic sobie na luz ....trzymam za ciebie kciuki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra rada dla was
dziwczyny wyluzujcie trochę!!! ja sama z mężem staram się o dziecko, byc może znowu będę brała bromka i clo, ale jak was czytam to aż mi się włos na głowie jeży, ciagle tylko mierzenie temp, doszukiwanie się objawów ciazy (mdłości, zwroty głowy itp), z takim podejściem wam sie nigdy nie uda. Był seks teraz trzeba cierpliwie czekać na brak @ bez zchizów jak niektóre tu. Takie jestescie wymądrzone na te tematy, a nie wieci że objawy ciąży tzn mdłości pojaiwająą się dopiero ok. 9 - 10 tyg. ciązy a nie w dniu spodziwanego @ albo dwa dni póxniej. Pranoja co wy wyprawiacie, Żal mi Was kobitki, bo sama przez to przechodziłam i wiem co to znaczy starania o dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co taka cisza? Czyżby dobre rady dla Nas tak Was wystraszyły? Trochę racji w tym jest może więcej niz trochę, może faktycznie trochę sie nakręcamy jak jedna czyta że druga brala to czy tamto a ta pierwsza tego nie bierze. Nie można łykać wszytskiego na raz bo nie tędy droga. A każda z nas ma inny organizm i potrzebuje czegoś innego. Wie co u Was dziewczyny? Czy może wszystkie wydłużyły sobie jeszcze bardziej długi weekend? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beti-75
Cześć dziewczyny Właśnie wróciłam od gin. Lekarz stwierdził u mnie torbiel krwotoczny, dostałam ORGAMETRIL.Jezeli torbiel się nie wchłonie(ma 7cm) to może mnie czekac operacja.:( musimy odpuścic sobie dwa cykle . Mam nadzieję że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×