Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 811

ciąża a zespół jelita nadwrazliwego..??

Polecane posty

Gość 811

czy któraś cierpi na tę przypadłość? bo ja tak już od jakiś 9 lat, leki nie pomagają, czasem biorę no spa i coś przeciwbiegunkowego, ale boję sie że jak zajdę w ciąże i bede brała leki to sie coś stanie dziecku. no i moje biegunki bywają nieraz straszne, czasem jest ok ale chadzam na ubikacje średnio 3-4 xdziennie. boję sie strasznie...mój gin bagatelizuje to:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj, ja mam przyjemnosc byc posiadaczka tego cudownego schorzenia a obecnie jestem w prawie 6 - tym miesiacu ciazy. Mialam podobne obawy jak Ty, ale wszystko sie zmienilo. Na miejsce biegunek pojawily sie zaparcia i generalnie poza no-spa nie biore zadnych lekow przeciwbolowych (ona w zupelnosci wystarcza). Poza tym jak zapewne Wiesz schorzenie to powiazane jest rowniez z ukladem nerwowym (czesciej dotyka nerwusy, niz osoby zdystansowane do zycia) a w okresie ciazy uaktywniaja sie zupelnie inne hormony, ktore dzialaja wyciszajaco. Tak wiec nic sie nie martw i zycze powodzenia w staraniach sie o dzidziusia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 811
dziekuje za ospowiedz, jendak dreczy mnie pytanie czy no spa albo np. laremid nie działaja na dziecko negatywnie? boje sie ze bede to brala a bede juz w ciaży, o której dowiem sie np. po miesiacu..tak pragne dzidziusia ale mam wiele obaw w zwiazku z tym moim ZJN:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde No-spa jest jedynym lekiem rekomendowanym w ciazy (ja bralam ja nawet 3 razy dziennie). Nie zakladaj z gory, ze wogole bedziesz akurat musiala cos brac (tym bardziej inne leki). Poza tym tak jak napisalam Ci poprzednio - w ciazy organizm \'\'pracuje\'\' zupelnie inaczej, stad niewykluczone, ze ustapia Ci wszystkie dolegliwosci. Zespol jelita drazliwego poza nieprzyjemnymi objawami nie stanowi zagrozenia dla zycia, stad prawodopdobnie ginekolog dlatego to zbagatelizowal. P.S. A zbyt duze obawy za wczesnie na pewno nie sprzyjaja zajsciu w ciaze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×