Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Dora*

KOLONOSKOPIA

Polecane posty

Witam wszystkich! Czy ktoś miał kiedyś robioną kolonoskopię? Czy to bardzo bolesne? Słyszałam, że to prawie jak poród (pod względem bólu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno ty
sie dzisiaj nudzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 82
To wszystko zależy od pacjenta. Od tego, czy jesteś spięta, od tego, czy lekarz jest delikatny, też trochę od tego, jakie masz warunki anatomiczne. Ale kiedy boli, to lekarz może dać znieczulenie, więc nie wahaj się o to prosić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponoć strasznie bolesne
ale mozna oplacic znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 82
Oględnie mówiąc, to jest coś jak gastroskopia, tylko z drugiego końca przewodu pokarmowego ;) To badanie jelita grubego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak właśnie myślałam bo skojarzyło mi się z angielskim \"colon\". dziękuje za odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anula s
miałam robioną kolonoskopię prywatnie,ból był straszny.Jednak lekarz mówił mi że u kazdego badanie przebiega inaczej,memu tacie nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolonoskopia
bez znieczulenia to bolesne, zadaj koniecznie znieczulenie !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolonoskop
bzudry gadacie. przyjemne nie jest, ale nie boli jakos szczegolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przenoszę
Temat: czy kolonoskopia boli ? 19:37 adwokat z urzędu Czeka mnie to badanie , ale coś mam wrażeni , ze boli. Nie znam nikogo kto takie badanie miał. Prosze o wasze wrażenia. 19:38 boli 19:40 adwokat z urzędu ale napisz coś więcej , plisss? 19:42 jest nieprzyjemne ale jak bedziesz wspolpracowac z lekarzem to mniej odczujesz dyskomfort, dostaniesz dozylnie troche lekow. zeby sie rozluznic. 19:45 adwokat z urzędu gastroskopię przezyłam bez problemu . Wiem że strony badania są całkowicie odmienne ale czy kolonoskopia jest gorsza od gastroskopii.... Tak zebym miała skalę tego dyskomfortu ... 14:07 kolonoskop moja siostra miala i stwierdzila ze do przyjemnosci nie nalezy, ale tez nie boli jakos szczegolnie. grunt to sie rozluznic i sluchac lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałam się zapytać ilę czasu się czeka na wynik badań żółtaczki zakaźnej typu B (HBs Ag) oraz typu C (anty-HCV) potrzebnych przy kolonoskopi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwichrowanaaa
kamila, mnie też czeka to badanie, ale nic nie wiedziałam, ze potrzebne są takie badania. lekarz nic mi nie mówił. A co badania, boję się jak chuj. bez znieczulenia nie dam sobie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To sa badania na zółtaczkę mi zlecił je chirurg i kazał przyjść do szpitala na wyznaczony termin z wynikami nawynik czeka się tydzień. Też się cholernie boje tego badania ale skoro gastroskopie przezyłam mam nadzieje że to badanie tez mi sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lone Wolf
boli ale idzie wytrzymać jest sie bardzo osłabionym po takim badaniu najlepiej jak ktoś będzie ci towarzyszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rerey
Mam takie pytanie zy jezeli byłby jakiś polip to na kale ciągle byłaby krew? Ja krew widziałam u siebie tylko raz podczas silnego zaparcia i na drugi dzień taka plamke mam problemy bo czuje ze nie wyprózniam się do końca za jakis czas znów mam uczucie że chce do toalety ale mino parcia juz nie oddaje kału. Badanie per rectrum wyszło ok, i jeszcze mam na zmiane bardzo twardę i luźne stolce. Bardzo chudnę nie mam apetytu czy moge miec jakiegos polipa? Kolonoskpie mam miec 17 wrzesnia ale się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy po kolonoskopii boli odbyt? słyszalam ze samo badanie nie jest bolesne wiec nie ma obaw do niepokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jakie dają znieczulenie podczas kolonoskopii ale ja na twoim miejscu wzielabym ze soba swoje, prywatne znieczulenie. Dla mnie najlepsze podczas tatuazu jest znieczulenie lidokainą w kremie. Swoj krem kupuje na stronie: www.naporost.pl Na moje tatuaże dziala wiec na taki ostry zabieg tez pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam robiona kolonoskopie bez znieczulenia nikomu nie polecam, jeśli macie możliwość wzięcia znieczulenia to bierzcie. Nie chcę nikogo straszyć ale badanie okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadne badania nie należą do przyjemnych, ale niestety jak są konieczne to trzeba je wykonać. Ja byłam na kolonoskopii w Klinice Galena i mogę ich polecić. Starali się abym odczuwała maksymalny możliwy komfort podczas tego zabiegu i byli bardzo cierpliwi. Spodobało mi się ich podejście do pacjenta, więc na pewno jeśli będę mieć kiedyś potrzebę to właśnie tam się zwrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katrin_90

Hej. Miałam dziś robioną kolonoskopię bez znieczulenia. Zabolało tylko przez chwilkę gdy endoskop doszedł do zgięcia wątrobowego.  Lekarka była delikatna a samo badanie trwało 15 minut. Byłam zaskoczona bo słyszałam straszne opinie na jego temat. Ogólnie polecam Klinikę Luxmed w Lublinie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×