Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

witajcie, jesli chodzi o moje bole w drugiej nodze to przeszly, widocznie nadwyrezylam ja, za to mam inny problem, bo od jakiegos czasu codziennie dretwieja mi rece, zastanawiam sie czy to przypadkiem nie jest powiazane z odcinkiem piersiowym bo z ledzwiowym raczej nikt nie mial takich 'ubytkow'? jestem tez ciekawa czy po operacji w szpitalu daja wam od razu jakis spis cwiczen do wykonywania w domu czy cos w tym stylu, moja operacja juz za miesiac, troche sie boje ale tez nie moge sie jej doczekac bo wierze ze sie uda :) oby, i tak samo nie moge sie doczekac cwiczen i rehabilitacji, bo tesknie za ruchem :D milej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze chyba sie pomylilam ;P dretwienie rak chyba jest oznaka odc szyjnego, zna sie ktos na tym? wole o tym nie myslec, ze moga kolejne krazki chorowac, lub wmawiac sobie ze choruja ... na razie nalykam sie magnezu, moze cos pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link nie chodzi, ale wpisze w wyszukiwarke :) dziekuje beatko :) a co z tymi cwiczeniami? kazdy je dostaje w szpitalu? i cwczycie po jakim czasie od zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatk2307
lady ja dostalam kilka cwiczen juz w szpitalu w ulotce jak wychodzilam, pisalo ze jesli nie jestem w stanie to mam sie nie przejmowac. Pewnie cie umowia na fizjo czy cos takiego - ja sobei sama przelozylam bo chodizlam przed operacja, ale tak mnei polamalo ze nei poszlam, a poza tym pisala ze jak boli to nie cwiczymy. Moje cwiczenia pierwsze byly bardzo proste i robilam je dopiero po miesiaca bo nei doczytalam ze mozna szybciej. Zreszta mialam kontrole 2 miechy po operacji i lekarz dopiero wtedy zapytal czy mam fizjo i czy chodze. Linka nie dziala bo sprawdzalam ale fajnei to obrazkowo jest w google pokazane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Iness do mnie przyszedl rehabilitant juz 4 dnia po operacji i zaczelismy cwiczenia, potem cwiczylam juz sama, to ok 15 roznych cwiczen wykonywanych na brzuchu ,plecach i kleczkach. Robione to jest po to, żeby korzen był w ciąglym ruchu i nie robiły się zrosty. Ja też miałam dretwienia rak, w sumie to mam nadal zwlaszcza jak leze. Mialam miesiac temu robiona tomografie szyjnego bo mój neurolog właśnie podejrzewał tam tez przepukline przez to, ze te rece dretwieja i mialam takie postrzalowe krotkotrwale bóle glowy promieniujace wlasnie do szyi.ale na tomografii nie wyszla przepuklina szyjnego na cale szczescie bo bylam przerazona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z obrazkow wynika ze to odc szyjny, na razie nie bede szla do lekarza, moze przejdzie, a jak sie pojawia takie bole jak mowisz domi83 to wtedy pojde, dobrze ze nic ci nie jest, ale podejrzane i tak to jest. a chcialam wiedziec jeszcze czy duze blizny macie po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
zlozylam skarge na szpital - napisalam ze jako rekompensate chcialabym dokumentacje i ponowne przejrzenie mojego przypadku przez innego lekarza. Zobaczymy jak to sie potoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie!!!!! Długo nie pisalam,jakoś nie umiałam się zabrać za pisanie.Dzisiaj mija drugi miesiąc od reimplantacji stabilizatora,poprzedni się wysunął i nie spelnial swojego zadania, tak jak pisałam kiedyś bolało w kręgoslupie,dręwiala noga,dlugo nie mogłam chodzić,musialam odpoczywać w pozycji leżącej.Przepuklina nawrotowa jest większa niż przed operacją,ale jak byłam w szpitalu to potraktowali mnie bardzo brzydko,ordynator najechał na mnie,że nie wyobrażam sobie chyba co to jest trzecia operacja,że może spowodować więcej zla,zrezygnowałam z niej,ale chyba i z uslug tego szpitala,bo takie traktowanie pacjenta jest poniżej krytyki,a sama przepracowalam polowę życia slużbie zdrowia.Stabilizator wszczepili mi w innym szpitalu,teraz jest dużo lepiej,mogę dłużej chodzić,noga drętwieje,ale mniej,w kręgoslupie sztywno nadal,ale to ta przepulkina chyba chyba daje te objawy.Cieszę się,że jest chociaż trochę lepiej.Pozdrawiam Wszystkich i życzę sił i wytrwalości .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domi!!! Już martwiłam się o Ciebie,napisalam chyba ze sto SMS-ów ,bez odzewu.a to Cie spotkało,a ten drugi nr telefonu masz aktualny?bo mam go zapisany.Pozdrawiam Cię gorąco!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnolio, co to jest ten stabilizator i z której strony był wkładany?? Sztywnością nie przejmuj się, mi dopiero mija, utrzymuje się już tylko w małym fragmenciku, a była baaardzo spora, odczuwałam gdy leżałam czy siedziałam, a 22 maja minie 7 m-cy. Cierpliwości :-))). Spadłam, jestem ciekawa, co wiesz o Paluchu? I powiedz mi Serucho, jak wygrzebałaś się z szyjnego odcinka i dalej pracujesz????? pozdrawiam Was gorąco :-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
Witam wszystkich. Przeczytałam kilkadziesąt stron i dalej nie wiem co dolega mojej córce. Bardzo prosilabym o pomoc w interpretacji MR. Zacznę od poczatku. Moja corka w ieku 10 lat upadla na mokre kafelki, tylem glowy (Smagniecie biczem) miala wstrasnienie mozgu i w zasadzie myslalam, ze to koniec. Po jakims pol roku zaczela bolec ja glowa bolala non stop przez 3 miesiace, czasem jakis lek pomogl i chwile bolalo mniej, ale nie bylo przerwy bez bolu. Zrobililsmy MR glowy i wyszedl plyn w zatoce klinowej. Caly czas trzymano sie tej opcji. Po 2.5 roku zaczela miewac zaslabniecia to tez normalne w tym wieku, dojrzewa i raczej szybko rosnie. Ma prawie 13 lat i 165 cm. Zaslabla dwa dni pod rzad tak bardzo, ze cisnienie spadlo do 80/30 i przez kilka godzin miala drzenia miesni. Co rusz boli ja glowa, teraz tez od 3 miesiecy. W MR kregoslupa szyjnego czytamy tak :CZESCIOWE WYROWNANIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY SZYJNEJ W POZYCJI BADANIA. W ZAKRESIE C3-C7 OBSERWUJE SIE ROZLUZNIENIE PIERSCIENI WLOKNISTYCH Z LEKKIM MODELOWANIEM WORKA OPONOWEGO ALE BEZ UCISKU WEWNATRZKANALOWYCH SYRUKTUR NERWOWYCH. KANALY KORZENIOWE NIE SA ZWEZONE. SYGNAL W SZYJNYM ODCINKU RDZENIA ZMIAN NIE WYKAZUJE. POGRANICZE SZYJNO-CZASZKOWE W NORMIE. STRUKTURY KREGOSLUPA C PRAWIDLOWE. Caly czas skupiano sie na plynie w zatoce klinowej, co wcale nie jest plynem, choc nie da sie z tym nic zrobic, bo za mala na operacje. Mam pytanie co to znaczy to rozluznienie, modelowanie, wyrownanie... Wiem, ze jeden kreg jej wyskakuje, tzw, wdowi garb,bo to widac. Ale czy to co jest w rezonansie moze byc pourazowe czy jest wynikiem szybkiego wzrostu?? Nie bylam u lekarza, bo czekam na termin. Co oznaczaja te wyniki dla 13 letniego dziecka?? Do jakiego lekarza z tymi wynikami neurologa, neurochirurga?? Miewa ciagle bole glowy z roznym nasilenie, najmocniej pod wieczor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie myślę
Córka szybko rośnie, nie sądzę, żeby opisane objawy miały związek z urazem. To wina osłabionych mięsni i szybkiego wzrostu. W tym wieku to prawdopodobne - spadki ciśnienia i rozluźnienie krążków i więzadeł. Co zatem? Basen, ćwiczenia, trzymanie prawidłowej postawy. Bo na wiek dojrzały modelowanie zmieni się w kręgozmyk i wtedy praca na dwa gwizdki będzie mało. Teraz zadbaj o dobrą gimnastykę wzmacniającą mięśnie pasa lędźwiowego, mięśnie brzucha i mięśnie przykręgosłupowe. Może nawet zapisz ją na tanieć albo balet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
@Tak sobie mysle, to bardzo dobra wiadomosc, ale napisz prosze dlaczego tak uwazasz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie myślę
Tylko nie daj jej grać w siatkówke albo koszykówkę :/ bo ten sport zabójczy dla kręgosłupa, wbrew pozorom biegania też trzeba się nauczyc by nie rozwalić kolan i kręgosłupa. Skąd wiem? mój syn miał podobnie, jednego roku urósł od końca roku szkolnego przez wakacje o 24 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
Moja corka nie moze grać w gry zespolowe, bo ma pourazowa dziure w siatkowce,w oku, musi uwazac, aby ta dziura sie nie rozeszla jak oczko w ponczosze. Plywac też nie może, bo ma zajeta zatoke klinowa. Ta zatoka znajduje sie w glowie i nie mozna jej ani endoskopowac ani operowac, bo dziecko rosnie i moga byc powiklania. Podobno byl tam krwiak po urazie i cos zostalo. Jeden laryngolog chcial ja zatoke otwierac, ale zapoznalam sie z opinia innych i okazalo sie iz to bylby wielki blad. Teraz chodzimy na plukanie tej zatoki moze cos to da. Po urazie mam z nia problem i zatoka i oko, wiec pomyslalam, ze te rozuznione pierscienie z modelowaniem worka to tez wina urazu, zwlaszcza, ze tutaj niektorzy tez cos takiego maja. problem jest w tym, ze na okraglo boli ja glowa i nie wiem czy to zatoka czy kregoslup. Jest nawet czasem tak, ze jak przekreci glowe w jakis specyficzny sposbo to na chwile bol mija. Czy jak syn tak rosl szybko to mial robione MR co sie dzialo, ze wiesz ze tez mial rozluznienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalina ten stabilizator jest silikonową wkładką międzykręgową,rozszerza kręgi,dzięki temu nie ma ucisków,wkładany był od tyłu,mam już cięty tyl trzy razy,pierwszy raz standartowy zabieg usunięcia j.m.i przepukliny prawo i lewostronnej,potem stabilizator zakladany,który się wysunął i tzeci raz stabilizator.Pierwszy zabieg miałam robiony w kwietniu ubiegłego roku,ale przepuklina nawrotowa jest i może zostać na tym etapie na jakim jest,albo może się dalej rozrastać,mam nadzieję,że już sobie zostanie taka jaka jest,bo czwarty zabieg by mnie chyba wykończył. Niestety zaczyna mi dokuczać bardzo kręg.szyjny,mam silne zawroty głowy,bóle rąk,dretwienia rąk,bóle głowy.W piątek idę do neurologa,zobaczymy co mi powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
dzis sie umawialam na konsultacje z neurochirurgiem bo przyszedl list z kodami - babka powiedziala ze w 13 tygodni przyjdzie termin... myslalam ze tym razem pojdzie szybciej bo juz tam bylam a okazuje sie ze znowu cala procedura od poczatku. Dzis tez przyszly papiery do podpisania w sprawie dokumentacji ze szpitala wiec moze popoludniu uda sie wyslac i 21 dni maja na przeslanie jakas jestem tym zestresowana - boje sie ze cos pojdzie nie tak i wszystkiego sie wypra co nie bedzie na pismie a boje sie ze nie napisali ze nie mialam czucia i ze byly problemy z pecherzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie myślę
Cytujesz: "ze te rozuznione pierscienie z modelowaniem worka to tez wina urazu, zwlaszcza, ze tutaj niektorzy tez cos takiego maja. " Oryginał: "W ZAKRESIE C3-C7 OBSERWUJE SIE ROZLUZNIENIE PIERSCIENI WLOKNISTYCH Z LEKKIM MODELOWANIEM WORKA OPONOWEGO ALE BEZ UCISKU WEWNATRZKANALOWYCH SYRUKTUR NERWOWYCH. KANALY KORZENIOWE NIE SA ZWEZONE. SYGNAL W SZYJNYM ODCINKU RDZENIA ZMIAN NIE WYKAZUJE. POGRANICZE SZYJNO-CZASZKOWE W NORMIE. STRUKTURY KREGOSLUPA C PRAWIDLOWE." Pierścienie trzymają jądro miażdżyste, ono ma tendencje do wypadania. Pierścień z jądrem tworzą dysk. Skoro pierścienie są luźne bez zmian w strukturze kręgosłupa (kościec?) to znaczy, że przejęły rolę innego podtrzymywacza - czyli mięśni. Uraz na tak dużej długości kręgosłupa? Raczej niewytrzymałość materiału (nienadążanie budulca za wzrostem) spowodowały te rozluźnienia więzadeł a uraz być może tylko przyspieszył ich zauważenie (konieczność badań po urazie). Do tego dodaj dojrzewanie płciowe i wynik daje przyczyny osłabnięcia, bólów głowy (burza hormonalana) i spadki ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
Dzieki wielkie za pomoc w interpretacji. Szukalam jakis czas o tych pierscieniach i tym co pisze w MR, ale kazdy przypadek byl inny i zadnych wnioskow nie umialam wyciagnac. A co znaczy "modelowanie worka oponowego'? Jakbys mogla tak napisac abym zrozumiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie myślę
Modelowanie tak obrazowo to coś naciska na worek ale nie powoduje to ucisku na włókna nerwowe ani rdzeń. Jednakże jeśli ucisk jest stały to spowoduje stan zapalny a to daje w następstwie przekrwienie opony i obrzęk a to ucisk na coś nerwowego co akurat przebiega w pobliżu. Worek oponowy okala rdzeń kręgowy, dając zabezpieczenie i odpowiedni dystans chroniący przed uciskiem. Bo to tak jak z prądem - dotkniesz goły przewód czymkolwiek to iskry się posypią i korki wywali albo kabel się przepali właśnie w tym miejscu dotknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
Czyli, ze jesli to bedzie staly nacisk przez dluzszy czas to doprowadzi do przepukliny?? Czy w jej przypadku potrzebne sa jakies cwiczenia albo odciazenia kregslupa?? "zadbaj o dobrą gimnastykę wzmacniającą mięśnie pasa lędźwiowego, mięśnie brzucha i mięśnie przykręgosłupowe" czy to trzeba isc do jakiegos fizjoterapeuty? sama raczej nie znam sie na tych sprawach. A u Twojego syna wszystko wrocilo do normy czy jest jeszce na etapie dojrzewania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
A powiedz mi jeszcze dlaczego uraz nie mogl spowodowac tego rozluznienia, na takim odcinku? Czy to byla za maly uraz, czy np. w wiekszych wypadkach sa mniejsze konsekwencje?? lekarz rejonowy powiedzial, ze to mozliwe...czy moglabys napisac dlaczego tak sadzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie myślę
Mój syn jest już dorosły, nadal ma problemy z kręgosłupem ale to problem podobny jak większości. Praca siedząca - informatyk. Przepuklina to sprawa nacisku na krążek międzykręgowy i siedzące w nim jądro miażdzyste - to ono ma tendencje do przpukliny itp Dlaczego nie sądzę, że to uraz jest bezpośrednio za to odpowiedzialny? Bo ucierpiałaby jedynie konstrukcja więzadeł? A co z całym dyskiem, a co z kręgami, nie ma żadnych przesunięć, ucisków ze strony kręgów, oddziaływania na krótkim odcinku. Odcinek przez Ciebie wskazany to dość długi odcinek szyjny. Dziwne wydaje się uszkodzenie (rozluźnienie) TYLKO więzadeł a nienaruszenie pozostałej budowli kręgosłupa. Bo to tak jakby w wyniku upadku nie uszkodzić buta a tylko sznurówki. "Wszystkie słowa określające kręgosłup szyjny mają przedrostek "naj": najważniejszy, najdelikatniejszy, najbardziej ruchomy, najbardziej narażony na mikrourazy i najbardziej wdzięczny, jeżeli chodzi o rehabilitację. To na nim spoczywa głowa ważąca 1/7 wagi ciała. Przez otwory w wyrostkach bocznych kręgów szyjnych przebiegają tętnice kręgowe unaczyniając tylną część mózgu. Z tego odcinka pochodzi najwięcej różnorakich objawów, takich jak: bóle i zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia w widzeniu, mdłości, nudności, bóle i drętwota pasa barkowego oraz kończyn górnych, uczucie zimna, pieczenia w okolicach pasa barkowego, niedowłady kończyn górnych, zaniki mięśni, zespól bolesnego barku (PHS), kręcz szyi i wiele innych rzadziej się pojawiających. Powyższe objawy nie zawsze mają swe źródło w kręgosłupie, dlatego też należy je wykluczyć. Do tego celu służy odpowiednia aparatura diagnostyczna jak: EEG, Doppler, Tomograf, Rezonans itp. Najczęściej spotykane przyczyny ww. objawów to: niestabilność, przemieszczenie kręgów. dyskopatia, urazy kręgosłupa (złamania, pęknięcia, podwichnięcia)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
A co z tym "CZESCIOWE WYROWNANIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY SZYJNEJ W POZYCJI BADANIA" ?? A ten jeden kreg ktory wyskakuje? ja go widze gdy czasem wyskoczy, w miejscu gdzie jest tzw. wdowi garb, corka tez to czuje, ale nie ma z tego dolegliwosci. dziekuje Ci serdecznie za wyjasnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie myślę
Nie wiem co oznacza wyrównanie lordozy. Ani jak wytłumaczyć wyskakiwanie kręgu (jeśli to wyskakuje krąg, bo może to być coś innego. Ale wdowi garb ma coś wspólnego z zaburzeniem statyki kręgosłupa, dlatego powstaje - może to początek tego procesu? I znów odwołam się do mięśni - jeśli nie ma mięśni trzymający i podtrzymujący kręgosłup to te funkcje przejmuje kościec, a jeśli kościec jest osłabiony (szybki wzrost, okres dojrzewania) to ulega zwichrowaniom. Ot i tyle. Dobry ortopeda a potem fizjoterapeuta. I to taki od dzieci. Skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
Jestem z okolic Katowic z czeladzi. To z tymi miesniami to moze byc prawda. Corka przez dwa lata nie cwiczy na w-f bo okulista zabronil ze wzgledu na dziure w siatkowce, wiec nie cwiczyla, ale tak naprawde w szkole nie ma cwiczen graja tylko na zmiane a to w kosza a to w siatkowke. Ale faktem jest, ze corka nie cwiczy, wiec miesnie slabiutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikena
Ten opis pasuje do mojego dziecka, tylko wiek sie nie zgadza "Zespół szyjny górny (zespół Barrgo-Liou) Jest to ból górnej części karku i potylicy, promieniujący do czoła, tylnej części oczodołów i skroni. Dolegliwości bólowe nasilają się przy ruchach głową. Ból może mieć charakter stały lub napadowy, przy czym napady bólu trwają od kilkunastu godzin do kilku dni, a następnie natężenie bólu stopniowo się zmniejsza. Występują również inne objawy, takie jak zawroty głowy, szum w uszach, czasami oczopląs i zaburzenia snu. Zespół szyjny górny występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, a początek obserwuje się między 40 a 50 rokiem życia. Jego przyczyną jest najczęściej choroba zwyrodnieniowa górnego odcinka kręgosłupa, ucisk tętnic kręgowych i prawdopodobnie struktur unerwienia autonomicznego, stąd zwany jest również zespołem "szyjno-głowowym naczyniowym". Uraz komunikacyjny zgięciowo-wyprostny górnego odcinka kręgosłupa (uraz "trzaskającego bicza"), którego następstwem jest uszkodzenie tylnego aparatu więzadłowo-torebkowego, może spowodować drażnienie i ucisk drugiego i trzeciego korzenia szyjnego. Występuje wtedy jednostronny lub obustronny ból o umiejscowieniu podobnym jak przy zespole szyjnym górnym, ale określany jako "ból szyjno-potyliczny". Bólowi towarzyszy przeczulica skóry na potylicy w obszarze unerwianym przez nerw potyliczny większy, a dolegliwości nasilają się przy ruchach głowy. Rozpoznanie ułatwia dodatni wynik blokady nerwu potylicznego większego. Podrażnienie trzech górnych nerwów rdzeniowych (C1, C2, C3) i przeniesienie impulsacji na nerwy czaszkowe V i VII daje obraz "zespołu bólowego szyjno-twarzowego". Ból taki jest odczuwany w szyi i na twarzy. Często towarzyszy mu uczucie pieczenia i mrowienia okolicy żuchwy i części języka (1,7,8)." Zapomnialam napisac, ze ma tkliwe okolice kregu 2 i 3 szyjnego. Boli ja przy dotyku i z tego wzgledu lekarz kazal zrobic przeswietlenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×