Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Pierwsze co zrobiłam po powrocie do domu wymieniłam materac w łużku na twardszy taki w którym każda sprężyna jest w osobnej keszeni i poduszkę ortopedyczną .Zupełnie nie mogę siedzieć ani leżeć na miękkiej kanapie zaraz mnie boli cały kręgosłup , do siedzenia przy komputerze kupiłam sobie klękosiad jest bardzo fajny i mogę popracować,a na krześle po 20 minutach muszę wstawać bo nie daję .rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Nowa Ola;! Cieszę się.że już lepiej;! Ja dzisiaj 3 doba się zaczęła i mam dola stopa lekko drętwa.boli rana,.mam cięcie 10 cm i 6 szwów. To co wypadło oplątało się wokół nerwu stąd 3 godzinna operacja .miał być godzinny zabieg. Ech...Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Elu, rozumiem, że masz złe samopoczucie. To dopiero 3 doba. Rozumiem, że jesteś w szpitalu jeszcze? Uwierz mi za kilka dni poczujesz ulgę. Minie sztywność ciała i ogólne zmęczenie po operacji. Ja w miarę dobrze poczułam się wczoraj czyli w 11 dobie po operacji. Do całkowitego wyleczenia jeszcze daleko ale już mam mniejszy ból niż przed operacją. Trzymaj się i pisz. Razem damy radę! Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Dziękuję Nowa Ola! Masz rację,trzeba czasu;!skoro Ty czujesz się lepiej to ja też wierzę;tak,jestem w szpitalu;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VOLVOVA
gość ela trzecia doba jest chyba najgorsza dla wszystkich ja w trzeciej dobie czułam się bardzo żle aż płakałam ,pielęgniarki mówiły że to jeszcze po narkozie .Panie które ze mną leżały też żle się czuły w trzeciej dobie,leki przeciwbólowe odstawiłam czwartego dnia po operacji a niedowład cofnął się zupełnie 6 tygodni po operacji .Ja wyszłam do domu w 7 dobie po operacji a 9 od przyjęcia do szpitala,mam 7 szwów i rana ma 10 cm,dla mnie utrudnieniem były upały jakie mieliśmy tego lata.Jak za dużo się przemęczę to mam dziwne bóle w nodze ale odpoczynek i masaż i znika.Z dnia na dzień będzie lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam wszystkich, Volvova, a kiedy po operacji usiadłaś za kierownicą samochodu? Mój operator mi powiedział, że jak mnie nie boli to mogę już ale ja się boję. Wprawdzie chodzi tylko o krótkie jazdy do szkoły po córkę ale mam stracha jeszcze. Elu, ja mam mniejsze cięcie niż Ty, tylko 4cm i dzisiaj plecy już mnie nie bolą tylko ciągle boli lewe udo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola pierwszy raz jechałam 200 km do Białegostoku dwa przystanki jednogodzinne 29 sierpnia zaraz po wyjściu ze szpitala po trzytygodniowej rehabilitacji,ale byłam mocno umęczona . Teraz też muszę jeździć i męczy mnie to najbardziej ,chodzić mogę cały dzień i jest ok a siadanie to masakra przy kąpie na klękosiadzie wytrzymam do godziny . Wczoraj cały dzień w domku i dziś i jest super żadnych dolegliwości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu co do uda na rehabilitacji ci rozmasują i rozciągną ( to są mocne uciskania nerwu bardzo boli ale jak odpuszcza jest odrazu ulga )ja miałam takie bóle w pośladku i fizjoterapeuta łokciem mi przyciskał w momencie bolało bardzo ale po ulga niesamowita . Kiedy zaczynasz się rehabilitować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Volvo, ja idę na wizytę do lekarza rehabilitacji 17 listopada i ona mnie skieruje na konkretną rehabilitację. Mam nadzieję, że długo nie będę musiała czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VOLVOVA
Olu w Grodzisku zapisy na NFZ w grudniu na nowy rok 2016 teraz nie ma nic wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Volvova, ja jestem ze Śląska z Mikołowa i mam nadzieję, że jakoś uda mi się zapisać na styczeń? W grudniu ewentualnie będę chodziła prywatnie. Zobaczymy. Pozdrawiam i dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witam, Uff... Wczoraj zrobiłam sobie godzinny spacer w okolicy mojego domu a dzisiaj pojechałam autobusem po córkę do szkoły. Po drodze zrobiłam małe zakupy. Moje spostrzeżenia: Jak rano wstaję to bardzo mnie boli noga, ogólne zdrętwienie ciała minęło w czwartek, muszę sobie kupić wózek na kółkach na zakupy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VOLVOVA
Ja po dzisiejszej wizycie u lekarza i rehabilitacji obolała jestem. Pocieszono mnie że moje dwie pjm na odcinku s1 i l3/4 są wcale nie małe i muszę bardzo uważać by się nie powiększyły ostatnio odczówam momentami bolący prąd w prawej nodze a operacja była na lewą stronę:-(czyli zaczyna się coś dziać ,dostałam dodatkowo pole magnetyczne 10 zabiegów no i oczywiście kinetyzoterapia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Oj Volvova, póki co nie wiem co oznaczają te zabiegi ale mam nadzieję, że Ci pomogą! To niedobrze, że zaczyna dziać się coś złego. Chyba musisz trochę przystopować bo z tego co pisałaś wcześniej to pracujesz na pełnych obrotach. Uważaj na siebie! Pozdrawiam Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinezyterapia to są ćwiczenia z fizioterapeutą , manualne rozmasowywanie bolących mięśni. Pole magnetyczne działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie , przyśpiesza gojenie tkanek miękkich . Jadę dziś do Mikołajek na baseny do spa troszkę odpocznę popływam :-) Olu spacery są jak najbardziej wskazane ale nie noś zakópów to zostaw mężowi , jak kupisz wózek to nie będziesz się oszczędzała tylko będziesz go ciągała a to jest gorsze niż niesienie w obu rękach rosłożonego ciężaru . Do ośmiu tygodni miałam całkowity zakaz co kolejek podnosić nawet czajnik z wodą na kawę był zaciężki teraz też tylko do 2 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Cześć Volvova, no to przegięłam z tymi zakupami. Mam nadzieję, że nic mi nie będzie i nie poniosę żadnych konsekwencji z tego powodu. Wydaje mi się, że jestem już na chodzie a to jednak dopiero 2 tygodnie po operacji. No to odpoczywaj w tym spa i baw się dobrze! Ja też wyjeżdżam na weekend z rodziną ale póki co nie do spa bo nie mogę korzystać z basenów. Ale też powinno być fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu my zawsze myślimy że jak nie boli to już wszystko ok i możemy sobie pozwalać a tak naprawdę nie wolno nam już do końca życia bo poleci reszta i zostaną nam już tylko śrubki :-) Ale inaczej się mówi a co innego robi , jak się przez 40 lat nabrało nawyku bycia nieleniem to teraz trudno być leniem i nic nie robić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Volvova, dokładnie! Masz rację! Poza tym rodzina też musi się nauczyć, że niestety, mama musi odpoczywać. Dobrze, kolejne pytanie do Ciebie. Co z butami na obcasie? Bo szczerze mówiąc ja innych nie posiadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
To pisałam ja, nowa Ola. I znowu zjadło mi fragment posta. Ela, co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olu mi doktorek kazał wszystkie sprzedać oddać itp. maks obcasik do 3 cm stabilny i nie zupełnie płaskie obuwie ,nawet buty sportowe na grubszej podeszwie pod piętą .Troszkę tego mam do oddania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
wwać Witaj Nowa Ola!Jestem od wczoraj w domu!Dziękuję Tobie.Volvovej za słowa otuchy.!Ciężko wstać z łóżka,prąd i kłucie przechodzi przez nogę.Ale to dziś 6 doba,rozumiem ,że może tak być?Jeszcze mam zdretwiałą połowę stopy ,nad kosetką i łydkę.denerwuje mnie to ale staram się uzbroić w cierpliwość.Z ćwiczeń na ten miiesiąc:chodzić,leżeć,stawać na palcach i piętach.Co mi jeszcze możecie poradzić?Całuję! Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćela
Jak myłyście głowę jeszcze ze szwami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Witaj Elu! Wszystko będzie dobrze! Ja nadal nie mam czucia w lewej pięcie i lewym udzie. Ale ból się zmniejszył i niw biorę żadnych leków. Głowę myłam na stojąco przechyloną do tyłu. Trochę zmoczyłam opatrunek ale zmieniłam na nowy i wszystko ok. Dzielna jesteś trzymaj się! Damy radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Ola
Elu, pomyliłam się. Głowę myłam po zdjęciu szwów w 7 dobie po operacji. Całkiem dobrze zaczęłam się czuć w 11 dobie po operacji. Teraz już nawet gotuję obiady. Nie sprzątam bo się boję. 17 idę na wizytę do poradni rehabilitacyjnej. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu ja głowę myłam w 2 dobie jak tylko wstałam z łóżka przy pomocy męża pod prysznicem jeszcze w szpitalu , były takie upały że pociłam się jak kot . Nie było przeciwskazań opatrunek dobrze się trzymał a zmieniano go co 3 dni ,w domu też miałam pomoc sama zaczęłam się myć dopiero po 2 tygodniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do ćwiczeń to tak jak u ciebie ale dodatkowo na leżąco przyciąganie kolana do klatki oczywiście delikatnie na tyle ile mogłam i tak by nie bolało , oraz napinanie mięśni głębokich ale to musi ci terapeuta pokazać bo nie jest to łatwe ja z początku miałam z tym problem a teraz napinam nawet jak oglądam film lub jadę samochodem zalecone mam około 300 razy dziennie napinać mięśnie wtedy tworzy się gorset mięśniowy który trzyma kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagsam
hej, ja szwy miałam do 21 dnia po operacji, blizne mam na 25 cm szwów miałam chyba 27, plus szew po sączku. to ja jestem hardcore jednak, ale syna 13 kg nosiłam po wyciągnięciu szwów, i noszę do teraz, a to po schodach a to na spacerze :P sorry że nie napisałam meila itd ale lekkie zawirowania w domu itd dziś postaram sę coś wyskrobać :) do 2 tyg mogą się utrzymywać bóle i objawy które miałyście przed operacją, po 2 tyg powinno wszystko zacząć się cofać :) co do mycia się mi zaklejali folią opatrunek normalnie się myłam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagsam ty miałaś stabilizację na jakich poziomach ? Czy usunięte kilka pjm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagsam doczytałam :-) nadal masz rehabilitację ? U mnie skończy się skierowanie które ważne jest trzy miesiące i byłam po następne ale lekarz przepisał mi tylko 10 kinetyzoterapia i 10 pole magnetyczne a zapisana jestem do 15 grudnia co dzień prywatnie w Damianie i nie wiem czy po tych 10 będę musiała znów iść po skierowanie . Każą się rehabilitować a skierowania takie kurtkie dają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka, ja w ramach jendego skierowania 2 razy korzystam z rehabilitacji. Po pierwszej serii idę do tego samego lekarza który ją zlecił i mówię, że nie do końca mi przeszły dolegliwości bólowe. Lekarz przepisuje następne zabiegi na to samo skierowanie (w ramach NFZ oczywiście). To jest zgodne z przepisami, tylko nie wszyscy o tym wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×