Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewapit

SPORT w ciąży

Polecane posty

Kochane mam dylemat - jestem w 5 tyg. ciąży i nie wiem czy moge jeżdzić na rowerze, chodzic na aero czy nawet basen jest wskazany. Wiem ze te pierwsze mieśiace są pod szczególna ochrona ale chyba nie dajmy sie zwariować. Dajcie znac co Wam mowił Wasz gin, lub jak uważacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na rowerze można, aerobik -nie mam pojęcia, ale chyba jak ciąża nie jest zagrożona i nie ma jakiegos wysiłku do upadłego to też. Z basenem różnie mówią, głównie chodzi o możliwość zakażenia, podobno nie są dobre te z chlorowaną wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewapit ---> ja też jestem w 5 tygodniu ciąży :) i dziś wybieram się do gina więc wypytam go szczegółowo o sport i wieczorkiem zdam relację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz jezdzic na rowerze, plywac i uprawiac aerobik, jesli wszystko z ciaza jest ok. Mieszkam w Holandii i tu kobiety duzo w ciazy plywaja i jezdza na rowerach, bo tu to glowny srodek lokomocji. Zaznaczam, ze robia to od pierwszych do ostatnich dni ciazy. Ja sama jestem w 9 tyg a jezdze rowerem, chodze do silowni, czase na basen, ale nie za dobrze plywam, wiec nie jest to zbyt czesto.Plywanie w ciazy jest rewelacyjne, relaksuje i super odciaza kregoslup. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na rowerze do ostatnich
tygodni ciąży. Czy Ty poważna jesteś ? czy ty wiesz, jak czuje się kobieta w ostatnich tygodniach ciąży ? ma kłopoty ze wstawaniem, chodzeniem, itd - i bryka rowerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przeciez nie wyssalam sobie tego z palca. Moja znajoma dwa tygodnie przed porodem ledwo chodzila, i jedyny sposob jakim sie poruszala po miescie byl rower. No, ale jak sie cale zycie nie jezdzilo zbyt czesto na rowerze, to trudno wymagac zeby sie na niego wsiadalo w ciazy :O Pisalam zreszta o Holandii, a tu dzieci wsadza sie na rowerki jak tylko naucza sie chodzic. Wiec jak cale zycie przypieta jestes do roweru to i w ciazy na nim sie poruszaszi to bez problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wgfiueg
moja mama była przyzwyczajona do aktywności i w związku z tym, przy niezagrożonej ciąży, robiła coś do ostatnich dni przed porodem, poza tym zawsze była lekkiej budowy i zdrowa, więc nie znała czegoś takiego jak trudności z poruszaniem czy co tam... innymi słowy kłopoty ze wstawanie, chodzeniem, wskazania medyczne ograniczenia ruchu nie dotyczą każdej kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na rowerze do ostatnich
w ostatnim miesiącu ciąży brzuch się obniża, co ułatwia oddychanie, ale utrudnia poruszanie. Każdej kobiecie. Więc to bzdura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ciazy w ogole nie wolno jezdzic konno, bo tu upadek moze skonczyc sie tragicznie.Co do roweru, to ja mam naten temat inne zdanie, ale kazdy robi jak chce. Jak juz ktos poprzednio wspomnial, aktywne kobiety maja mniej problemow z poruszaniem sie i w ostatnich tygodniach ciazy. Ale jak ktos ma ochote przelezec cala ciaze na kanapie to jego sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalezy unikac sportów ktore mogą spowodowac jakiś uraz ciala, tak wiec nawet jazda na rowerze nie wskazana (mozna np skrecic noge lub nawet zlamac przy upadku). jezeli ciaza przebiega prawidlowo, to mozna plywac (nie za dlugo i w niezby zimnej wodzie bo taka moze wywolac skurcze), poza tym bardzo wskazane są spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz ja z oswiadczenia napisze bo juz w dziewiatym m-cu jestem Rowerem mozna jezdzic ale najlepiej stacjonarnym ze wzgl. na mozliwosc upadku i utraty dziecka. Na basen chodze od poczatku ciazy, a jesli chodzi o infekcje to po prostu zakladam tampona i do tej pory problemow nie mialam. Aerobik mozna cwiczyc pod nadzorem i nie dopuszczajac do zadyszki. Bardziej wskazana jest joga i taniec brzucha. Do tego oczywiscie spacery. Daffodile skurcze moze wywolac goraca woda ale to w ostatnim m-cu nie wczesniej, ja na basenie jestem trzy razy w tyg. po godzinie i nie mialam do tej pory skurczy mimo ze woda nie jest ciepla i w ksiazkach pisze ze woda letnia czy tez chlodna pomaga nie szkodzi. Tylko goraca woda i bardzo zimna zle wplywa na mame i dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmn czytalam ze zimna woda..moze chodzilo o to, ze przebywajac na sloncu i wchodzac do zimnej wody mozna nabawic sie skurczów pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marita napisala o Holandii i wszystko jest prawda..nie mozna od razu negowac czyjejs innej postawy i od razu mowic bzdura..polecam yoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i w holandii
kobiety mają brzuch na plecach więc śmigają w dziewiątym rowerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedzi - Kira czekam na Ciebie - napisz co Twoj gin Ci powiedział Pozdrawiam jeszcze raz i czekam na newsy - mysle ze nie można dać sie zwariowac i spotr to zdrowie w umierze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brtwasa
Niznosze jak używcie tego słowa gin, kurwa co to za określenie, wkurwiające jesteście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brtwasa ale sięubawiłam fajnie ze ktoś tez się wkurza tymi pojechanymi haslami tych debilek typu przytulanki, dzidziei ...gin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opal0909
Idżcie wszystkie do tych waszych ginów z tymi waszymi kruszynkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odróżniacie
zdrobnienia od skrótów ? matołki ? :) Gin to skrót, a zdrobnienia faktycznie są obrzydliwe i az od nich mdli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama tego chciałas
dzidzia, bejbik, kruszynka, przytulanki z męzulkiem, dzieciątko, porodek, ciązulka, kreseczki na teściku, błahahahhahaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna55
zgadzam sie z Ma-Rita jak kobieta przez cale zycie jest sprawna fizycznie tzn. uprawia jakies sporty to i w czasie ciazy dobrze to robi, a jak ktos cale zycie siedzi na kanapie to mysli ze jak mu brzuch urosnie to tez trzeba lezec (bo sie nie moze poradzic) a to jest gorsze, trzeba od poczatku ciazy sie ruszac tak zalecaja lekarze, jak ktos nie ma kasy zeby isc do klubu fitnes lub nie ma rowera:) to niech duzo spaceruje. Przeciez jest aerobik dla kobiet w ciazy to chyba mowi samo za siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×