Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

witch 3

nazwisko dziecka-czy ktoś mi pomoże

Polecane posty

WITAM Jeśli ktoś jest w stanie udzielić mi informacji byłabym bardzo wdzięczna.Mianowicie będąc w ciąży podpisałam w urzędzie stanu cywilnego wraz z ojcem dziecka uznanie dziecka poczętego oraz zgodę aby dziecko nosiło nazwisko ojca.Na dzień dzisiejszy z powodów osobistych gdy dziecko ma 3 m-ce chciałabym aby nosiło moje nazwisko.Co w takiej sytuacji powinnam zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pjciec
zrobić sobie 2 dziecko i będzie mialo twoje nazwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpewniejszą informację uzyskasz w Urzędzie Stany Cywilnego - wybierz się tam lub zadzwoń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLKA M
Wydaje mi sie ze można zmienić nazwisko dziecka tak jak i swoje własne ale to jest troche problemu, moze z dzieciem mniej bo nie ma dowodu , prawa jazdy , funduszu emerytalnego itd. Trzeba się dowiedzieć w urzędzie stanu cywilnego w miejscowości w której mieszkacie (jesteś zameldowana z dzieckiem) tam cię poinformują i odeślą do Starostwa Powiatowego tez odpowiednio do twojego miejsca zamieszkania i tam sie to załatwia. Tylko niewiem jak to jest z dzieckiem czy nie potrzeba zgody obojga rodziców (jeśli mieszkacie razem) tego niewiem czy jak mieszkacie osobno ( w sensie ze nie jesteście ze sobą a opieka nad dzieckiem jest przyznana tobie) to czy zgoda ojca dziecka jest wymagana , pozdrawiam, wiem ze trzeba też będzie podać powody dla których sie nazwisko zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×