Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Jak rodziłam w Siemianowicach to wyglądało to tak, że dostałam kwitek do wypełnienia do jakiej przychodni zgłaszam dziecko i do jakiego pediatry, także warto sie wcześneij rozeznać i jak wyszłam ze szpitala to na drugi dzień już była połozna. Nie wiem czy tak jest w każdym szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć w ten piękny słoneczny dzionek :) ja wczoraj cały dzień uczyłam się logiki bo mialam miec dziś poprawkę, a o terminie dowiedziałam się dopiero w ....piątek :( także moja wiedza była przeogromna, juz widzilam jak ide na powt. przedmiotu ;) .........co za beznadziejna rzecz taka logika, ani to przedmiot kierunkowy, ani żaden specjalnościowy, a oni taką uwagę do tego przywiazują, na ost. teście brakło mi 0,5 pkt do zaliczenia, a ta stara jędza mnie nawet nie dopytała na szczęście opatrzność czuwała i wczoraj w nocy dowiedziałam się że termin został przesunięty o 2 tyg. :D :D :D moja radość to było jedno wielkie explosion :D :D :D Andzia , Fraszka - ja własnie też ze wzgl. na moją budowę odczuwałm to baaardzo mocno :D i ost. codziennie, a przedwczoraj moje bejbi aktywność przejawiło w nocy ;) i teraz się rusza :D (jak tylko zaczyna być to tak mało intensywne to od razu sie marwię :( ) chyba mu tam bardzo ciasno bo czuje jak wypycha nozkami brzuch, w ogóle brzuch mi wczoraj jakoś dziwnie urósł :D i teraz czuję dopiero wiem co miała moja koleżanka na mysli mówiąc \"oj zobaczysz niedługo jak się fajnie spi z takim brzuszkiem :P \" Mamuniu - widziałam zdj. Alka na bobasach :D śliczny chłopczyk ci rośnie i zresztą już urósł, nic dziwnego że te małe panienki tak do niego dzwonią :D a fryzurkę ma bombową, bardzo mu w niej do twarzy :) Diddlania - twój wielki dzień się zbliża wielkimi krokami, pomyśleć że już za miesiąc będziesz miała przy sobie swojego bąbelka :) Andzia , Fraszka - ja własnie też ze wzgl. na moją budowę odczuwałm to baaardzo mocno :D i ost. codziennie, a wczoraj moje bejbi aktywność przejawiło w nocy ;) i teraz się rusza :D (jak tylko zaczyna być to tak mało intensywne to od razu sie marwię :( ) chyba mu tam bardzo ciasno bo czuje jak wypycha nozkami brzuch, w ogóle brzuch mi wczoraj jakoś dziwnie urósł :D i teraz czuję dopiero tą cieżkość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia - co do położnej, jeśli miałaby do mnie przychodzić babka z tej przych. do której ja jestem zapisana to bym sobie chyba w łeb dała :( taka miła pani ;)............... i pomyśleć że kiedyś chciałam żeby to własnie ona była moją położną i przyszła do mojego dzidziusia, olśniła nas w sprawach tego co obce ;) (chyba nawet na początku roku wybierałam jakąś pielęgniarkę czy coś takiego, ale położnej na szczescie wtedy nie wybrałam :P ).....Jeśli można wybrać jaką przychodnię się chce......to ja sobie wybiorę inną :) nie dość że bliżej, to panie przemiłe, przez chwilę chciałam napisać że może dlatego ze im się płaci, ale przypomniało mi się ze mimo że prywatni to mają umowę z NFZ, podobnie jak tamta przych. ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko - do mnie nie przyszła żadna położna. Stwierdzilam, że nie potrzebuję jej do szczęścia i tak to załatwiałam, że nic nie załatwiłam. ;) Mama pomogła mi przy pierwszej kąpieli, a potem już sobie sama radziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mowie wam miec meza spiocha to okropnosc ciagle musze mu ustepowac bo on po nocnych szalenstwach na kompie albo ogladaniu filmow rano jest nieprzytomny!!!normalnie mam tego dosc! marchewo- fryzura alka nie jest taka super bardziej podoba mi sie w dluzszych wloskach bo teraz to juz wogole widac jaka z niego pyza! poprostu musielismy go ogolic bo mial strasznie nierowne wlosy:( poniewaz co jakis czas probowlam go obciac nozyczkami z marnym efektem:) Ranek zaczal sie od prosby sciagniecia pampersa i siadaniu na nocniczku:) musze tylko polowac na eeeee Do mnie polozna przyszla szybko ale tak jak wspomnialam wczesniej byla do d...y heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkaa - to jakby co podpowiesz mi jak to załatwic żeby nie załatwic :P nie wiem czemu jestem tak negatywnie do niej nastawiona z góry.....ale sama sobie poradzę ;) chyba że to będzie koniecznie niezbędne, ale to chyba nie ma żadnych konsekwencji że ona nie przyjdzie nie? maz ma 3 młodszego rodzeństwa, przy czym ostatnie sam kąpał , przewijał, opiekował sie, więc nauczyciel jest :D co sądzicie o takiej poduszce dla niemowlęcia : http://www.hindianka.pl/sklep/product_info.php/products_id/308?osCsid=bd7088bafc5e004e6412404b07e0060d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, do mnie bardziej przemawia całkowity brak poduszki niz takie coś. A ja wreszcie wymieniłam opony :) Ale zapomniałam pieniędzy, a sam szef mi odwiózł autko i teraz mi głupio :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Marchewko - szukam wizytówki połoznej z Raciborskiej ale cos narazie bez skutku - nie wiem gdzie to maz posiał, a ponoc miał miec pod reka w razie jak trzebabyłoby dzwonic.... do mnie połozna tez by nie przyszła gdybym telefonicznie nie zgłosiła ze mam noworodka w domu. A to dlatego ze połozna przychodzi z poradni w której masz lekarza rodzinnego, a ja ale zapisałam do pediatry w innej poradni. Ale mysle ze jesli nie bedziesz chciała pomocy połoznej to przy pierwszej wizycie powiedz ze sobie dajesz rade i mysle ze jej to nawet bedzie na reke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Paprotko zdjecie sukni posle wkrotce....jak tylko mąż zapracowany sie do tego wezmie...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu, zastrzeż sobie nicka, bo w nocy ktoś się pod ciebie chamsko podszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klub Pomocnych Matek
Od miesiaca prowadze KLUB KOBIE-KLUB POMOCNYCH MATEK. Dzialam we Swarzedzu kolo Poznania ale powoli staram sie rozszerzac swoja dzialalnosc na cala Wielkopolskie ale czesto jezdze do rodzinnego Szczecina. Zglosilo sie do mnie 20 mam z roznymi sprawami. Pomysl klubu wzial sie z moich zyciowych doswiadczen. Praktycznie nie uczestnicze na forum .Nie mam na to czasu. Z mamami spotykam sie u mnie w domu lub na zewnatrz(wyjazdy,wyjscia z dziecmi lub bez).zglosily sie mamy ktore oferuja jakas pomoc(pani psycholog,prawnik,polozna,przedszkolanka,nauczycielka jezyka niemieckiego) albo i takie ktore tej pomocy potrzebuja. Dzialamy bezplatnie. ogloszenia o klubie powiesilam na tablicach albo na slupach takze w lokalnych gazetach. Dysponuje wieloma adresami stowarzyszen kobiecych.Jesli ktoras z mam jest zainteresowana to moze wpadnie na pomysl utworzenia takiego klubu we wlasnym miescie. Bardzo licze na kontakt w tej sprawie gdyz mozemy sie kontaktowac droga e-mailowa asia.sol@poczta.onet.pl ale najlepiej sms 697758750 i przedstawic sie w paru slowach. odpisze na pewno. wiecej informacji o KLUBIE w topiku SAMOTNA MAMA na samym koncu dzien 03.04.07 pod pseudonimem KLUB POMOCNYCH MATEK. pozdrawiam ASIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewo- poduszka fajna:) niemniej jednak dziecko nie potrzebuje podusi:) ja spacerowalam z alusiem:) najpierw piaskownica, potem przeganianie ptaszkow :)sio sio i kawka u kumpeli potem znowu spacerek z mala olenka i mamusia:) w drodze syn zasnal i teraz chrapie jak tatus hehehe mam nadzieje ze go dobudze ?bo nie mam zamiaru wstawac jutro o 5.00 rano:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) JA dzis bylam u gin w sumie posluchal tetna , zapytal jak sie czuje i ..koniec .Mam strasznie lakonicznego lekarza coraz bardziej mnie irytuje bo co bym chcial wiedziec cos wiecej to owszem ....ale prywatnie musze jechac .Dzis pojechal ze mna maz i stasznie chcial zobaczyc dzidzie zapytalam wiec lekarza czy zrobil by mi USG on na to ze za duzo pacjetem ma na to badanie (4!!) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
a ja szykuje własnie kąpiel Alusi....dzis cały dzien spi....pewnie w nocy da mi popalic :( Olka - nie rozumiem, gdzie sie za mnie podszył...na forum nic nie znalazłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - jestem zdziwiona, admin to chyba usunął (brawo!! :) ), ale faktycznie wpis był.........nawet nie zauważyłam że zniknęło...... Mamuniu - ja mam na nia oko już od dłuższego czasu, i zastan. się nad jej kupnem dlatego że tam pisze ze dziecko nie powinno spać zupełnie na płasko, bo niejest to zbyt bezpieczne (domyslam sie że chodzi o bezdechy i możliwość zakrztuszenia się).... nie wiem tylko czy ta poduszka temu zapobiegnie a nie okaże się zbędnym wydat.pieniędzy, bo ona nie ma żadnych szelek ani nic, więc dziecko może się chyba z niej zsunąć (ale mam wyobraźnię ;) nie wiem czy to możliwe, ale w mojej wyobraźni tak :P ) ==>> ooo a koleżanka podpowiada że w razie czego mogę podłożyć kilka książek pod materac jeśli chcę żeby nie było zupełnie na płasko :) w ogóle jak teraz już przyszło do kupowania tych wszystkich rzeczy to wcale nie jestem pewna swoich wcześniejszych pomysłow :( np. kołderka z wypełnieniem....w zasadzie po co mi ona, skoro dziecko będzie zimą spało w śpiworku okryte dodatk. kocem, a latem w rożku....więc moze wystarczy sam zestaw: poszewki, prześcieradła, ochraniacza i baldachimu oraz osobno rozek.... Diddlania - podziel się swoją wiedzą czy kupiłaś od razu posciel z wypełnieniem czy też może bez.... czytam fajną książkę \"Zahir\" P. Coelho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
książki nie pod materac a pod nogi łóżeczka wtedy główka jest ciut wyżej ja byłam dziś u kumpeli zrobić sobie paznokcie :)) a potem na spotkaniu ze znajomymi z pracy, torszkę ploteczek itd.... ja do gina chodze prywatnie płacę 50-70 zł i co wizytę mam usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Tez mam na oku te poduszkę, mam co prawda kasiazki pod łóżeczkiem, ale Tomek zaczął mi \"latać\" po całym łóżeczku i po godzinie spi już w poprzek. Mój chyba spędzi na poduszkach kolejne miesiace ze wzgledu na to cholerne ulewanie. Chce kupic nosidełko i zastanawia mnie czemu na allegro takie tanie jak na stronie producenta po 199 zł.wklejam linka, co o nim sądzicie?? Pyniu podaj mi wymiary tej sukienki bo moze sie okazac ze bedzie za duza. Mniej wiecej biodra, pas, biust. Kurcze zostały mi 2 miesiace a ja w proszku, mys lałm ze w tych czasach to pojde, wybiore i po sprawie atu czka sie albo na uszycie aa z tych do wypozyczenia rozmiarów brak. Olkaa czy Silesia City sa jakies sklepy gdzie mozna kupic jakas sukienke lub kostium w kolorze ecru?? cos takiego co pasuje na chrzciny i slub? http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=177901139 mam nadzieje ze sie otworzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz uciekam :) papa :) miłej nocy :) Paprotko - nosidełko świetne, widziałam że duzo ludzi je kupiło, moze spytaj o nie któregos z kupujacych własnie ( jak się sprawdza w użyciu itd.) ? któraś z dziewczyn pisała że robi tak jak nie jest pewna zakupu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pynia
Paprotko - nie pamietam dokładnie wymiarów, biust i biodra podobnie, talia koło 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu to czekam na zdjęcia. Życzę dobrej nocy, pewnieTomaszk za niedługo sie bedzie dopominał o mleko, żeby tak chociaz spał od północy do 7 rano. A on najbardziej lubi pore od 04.30 kiedy ja mam najwiekszy kryzys. Jak pomysle o wstawaniu do niego apotem zaraz do pracy to mnie ciarkiprzechodzą.A to juz niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Sebek - mąż znaczy - cos tam porobił i ponoc mam nick zastrzezony :) Oglądnęłam magde m i ide lulu - dobrej nocy , karaluchy pod poduchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - był podszyw, ale poprosiam o usunięcie. Paprotko - co do sukienki to nie mam pojęcia. Nigdy nie szukałam, więc nie zwróciłam uwagi. Polecam zakupy w Hugo Boss, widziałam tam ładne polo za 990 zł :p Oczywiście na wystawie, bo nie wchodzę do tego rodzaju sklepów. Do nosidełka nigdy nie bylam przekonana i nie potrafię sensownie wyjasnić tej różnicy w cenie. Ja dziś mam ambitne plany porządkowe, bo Krzysiu jedzie z babcią do cioci i mam wolny dzien i noc. Muszę jechać do myjni, posprzątać, umyć jedno okno, wyprać firany, zrobić pranie. Uffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam marchewko ja mam dwie kołderki zdobyczne i już dokupiłam podusie taką cienką. Mam 3 komplety pościeli tj. poszewka na kołderke i podusie, baldachim i ochraniacz, ale mam też rożek i śpiworek po prostu będę próbować i zobaczymy co z tego wyjdzie. Tak poza tym to mam doła, spać nie mogę, wszystko mnie dalej swędzi a buzia wygląda tragicznie - łuszcząca sie skóra. mam juz czasem dość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu- to juz twoj mezus wysle foteczki do Paproki sukienki to niech zalaczy twoje aktualne i Alusi:) paprotka przesle dalej np do mnie a ja zalacze na fotosiku:) ufffn ale kombinacje:) a ja dzis pospalam!!! z zasadzie moglabym jeszcze slodko spac ale jakos juz nie umiem chrapac do 11.00 synus z mezem cichutko siedzieli to chyba za to ze moj luby wczoraj mnie wkurzyl!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaa- takie ambitne plany co sprzatania to ja mam wiecznie a potem okazuje sie ze sprzatam wtedy gdy alus z tata sa w domciu:) maly nam \"pomaga\" a my dzielimy sie obowiazkami kiedy jeden sprzata kuchnie to drugi pokoj heheh tylko sypialnie razem bo ja nie podniose ciezkiego loza !! no i łazienka jest na mojej glowie bo moj mężus mowi ze tam nie ma co sprzatac!! heheh tylko jakos podloga czy plytki na scianie same sie myja nie?? marchewo- podobnie jak paprotka przekonasz sie co po porodzie ci sie tak naprawde przydalo a co nie :) paprotko- co do nosidełka do tez jakos mnie nie interesowal:) u nas sprawdzilo sie nosidelko samochodowe:) zamiast wozka hop z nosidelkiem.. zalowalam tylko ze nie milismy pod to nosiedlko ( niewiem jak sie to nazywa) taki "wozek" do ktorego sie je podpina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×