Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Mamuniu, ja aż tak nie wysiadłam, ale było ciężko. Zresztą w wodzie i tak nie widać, co kto robi. :) Przeglądam noclegi w Szklarskiej Porębie i wiele pensjonatów jest już porezerwowanych :( Buuu, co za szaleństwo. Jeszcze się zastanawiałam nad tym wyjazdem, ale muszę się już decydować. :( Jak ja nie lubię wyszukiwać noclegów... Zwłaszcza, że nie chcę płacić po 70 zł za nocleg, bo to się robi ponad tysiąc złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - mój Seba bierze pampers z kupa w dwa palce i z obolała mina pakuje do worka i do smieci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Andzia fajnie ze wszystko ok i że dzidzia rośnie:) Ja jak tylko uporam sie z nerką to zaczynam chodzić na basen. Na mnie nic nie działa tak jak pływanie i mam nadzieje ze wzmocnie troche kręgosłup, bo pobolewa ostatnio coraz bardziej. Mam pytanie do Mam, czy pierwsze deserki takie jak, np. tarte jabłko, albo soczki, mam podgrzewać i dawać lekko ciepłe?? Mam zamiar podać Tomkowi za kilka dni pierwszą łyżeczkę marchewki i tak sie zastanawiam. Poleciła mi pediatra spróbować z tą marchewką, na poczatek miedzy posiłkami , poczekać na reakcję a jak będzie dobrze to spróbowac podac po mleku, może troszke zagęści mu sie w brzuszku. Zobaczymy czy mu posmakuje, po kleiku nic mu nie jest. Zaczęłam sobie oglądać sypialnie i łazienki w internecie, co prawda do zakupów daleka droga ale nacieszyć oko można;) Mysicia mam juz nosidełko, jest takie jak na zdjeciu, wykonanie ok, bardzo porzadne. Jednak mamy problem. Tomek nie akceptuje noszenia w nim, próbowaliśmy kilkakrotnie przymierzyc je a ten wręcz histerycznie płacze. I wymieniamy je na chustę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - ja nigdy nie byłam na \"normalnym\" aerobiku, więc może jest lżej. Problem polega na tym, że ja zawszę ćwiczę \"statycznie\", bo nie chcę sąsiadce skakać po głowie, a wtedy mięśnie pracują inaczej. Gdzie jedziecie na długi weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze planujecie wyjazdy. ja mysle ze moze dopiero w sierpniu udało by mi sie z Alutka pojechac w góry bo niestety nad morze za długa droga. (pierwsze lato bez morza :() Macie moze namiar na fajny kamping , taki z pełnym wezłem sanitarnym i kuchnia w jakims uzdrowisku - zeby były trasy spacerowe :) ale wymagania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanko - takie nosidełko to od jakiego wieku dziecka sie uzywa? Seba jest napalony , a mnie sie wydaje ze to chyba musi byc takie siedzace dziecko, i chyba ciepło musi byc na dworze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu, z tego co czytałam, to dziecko musi mieć miniumum 3 miesiące, żeby umiało trzymać głowę. Ale wasza Ala jest wcześniakiem, więc pewnie musi być nieco starsza. Siedzieć dziecko nie musi, bo w nosidełku raczej wisi niż siedzi. Co do pogody to wydaje mi się, ze nie musi być tak ciepło, bo dziecko można grubo ubrać, ale najważniejsze żeby nie wiało. Kampingu nie potrafię ci polecić, bo dawno nie byam w tego typu miejscach, ale mam niezły pensjonat w Węgierskiej Górce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko, ja nie podgrzewałam deserków, chyba że były z lodówki. Temperatura pokojowa zupełnie wystarczy. Moja siostra nawet obiadki serwowała dziecku zimne. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprotko- ja deserkow nie podgrzewalam wystarczyla temp. pokojowa heheh obiadki tak ale tylko chwilke :) czasem podawlam nie podgrzane np gdy bylam na uczelni z dzidzia itp:) pyniu- wlasnie ostatnio pisalam z marchewa na gg na temat wakacij z takim malenstwem nad morzem ja tez myslalam ze alek jest za maly( jak mial juz rok) jakie bylo moje zdziwienie gdy naplazy zobaczylam takie maciupkie dzidzie heheheh mnostwo mam z bablami trzeba sie tylko zaopatrzyc w taki namiot na plaze i odpowiedni koc,parasol ... jesli chodyi o podroz to z takim malenstwem najlepiej jechac w nocy kiedy smacznie spi zreszta ktore dziecko nie zasypia po wlaczeniu silnika?? nasza podroz przebiegla bez problemu:) nawet alek rzadziej jadl heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i dodam ze z takim malenkim dzidziusiem mozna sie nieco dluzej wylegiwac na sloneczku gdyz smacznie sobie spi w wozeczku czy na kocyku :) moj Alek raczkowal i stawial pierwsz kroki takze musielismy z mezem pelnic hehhe warty na zmiane zeby skorzystac z urokow plazy:) maz plywal ja musialam latac za malym ja sie opalalam czy plumkalam Pawel chodzil za malym jadac nad morzem mielismy inne wyobrazenie dlatego szokiem bylo dla nas to ze musielismy zajmowac sie dzieckiem a nie odpoczywac ( i pisze to calkiem powaznie niewiem czemu myslelismy inaczej??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie podgrzewałam deserków poprostu rano wyciągałam z lodówki to co planowałam dać Jaśkowi i ok. Po raz pierwszy byliśmy z Jaskiem nad morzem gdy miał 1,5 i było super ale my ..... zabraliśmy moją mamę żebyśmy mogli chociaż wieczorkiem gdzieś sobie bryknąć :)) a babcia też była szczęśliwa, że pojechała nad morze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie się macie, planujecie wyjazdy - super. Byłam u gina ale wiecie co jednak lekarz który prowadzi ciąże i zna swoją pacjentkę to zupełnie inne podejscie, bo ten zastępczy to miał chyba ograniczany zasób słownictwa. To ja się musiałam o wszystko wypytać, czy te bakterie coli groża coś dzidziusiowi, co to za lekarstwo itd. Okazuje się że moge przez to wczesniej urodzić, lek jest do zrobienia i przyjmowac 2 razy co 12 godzin potem co 24 i nic wiecej nie powiedzial czy wymaz czy kontrola nic.No ale jak się dowiedzialam ze jak się mu posmaruje to umie cos wiecej powiedziec, a on nawet sie nie pytal ktory tydzien, i nie badal. Dno totalne, ale wazne ze mam leczenie rozpoczęte, może któraś z Was coś wie więcej na temat leczenie tego paskudztwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkaa, obejrzałam sobie dokładnie tę princeskę Kasi z Wójcika i jednak jest 80. To było wtedy na roczek sporo za duże. Małe sprostowanie: myslę, że będzie dobre tak pomiędzy 80 a 86 normalnie a z Wójcika 74-80. Sorry, że Ci namieszalam. Do poklikania później, biegnę sprzątnąć troche po świętach, bo szkoda mówić co się dzieje w domu:) Dzis spotykam się ze znajomą, która miałaby od czasu do czasu zostawac z Kasią i nie wiem za bardzo jaką stawkę jej zaproponować. Macie pomysły? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala w sierpniu bedzie miała 6 miesiaczków - 2 miesiaczki... Uwarzacie , że mogłabym szarpnąc sie na to morze?? Ja jestem pełna obaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia tak chodzę do siemianowic, moja gin dr Niedbała-Gwóźdź a dziś byłam u zastępcy ordynatora ze szpitala w siemcach dr Kącki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka - w razie jakbysmy nigdzie nie pojechali to Seba bedzie mógł poszalec w wakacje w parku - z nosidełkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - ja bym sie nie podjęła jechać tak daleko, ale jestem w trochę innej sytuacji. Natomiast wakacje - jak najbardziej. W zeszłym roku moja siostrzenica miała 2 miesiące i nie było wielkich problemów. Nawet warunki nie były takie super komfortowe. Polecam Kobylą Górę, jeździmy tam co roku i teraz już też się nie mogę doczekać. :) I codzinnie słyszę \"Ile jesce dni do wyjazdu?\" Planowałam pobyć tam tydzień, ale chyba przedłużę do dwóch. Spectro, mimo wszystko chyba kupię 86. Lepsze za duże niż za małe. A czasu już niewiele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytam się Diddlaniu bo ja 40 dni spędziłam w Siemianowicach na podtrzymniu z Jasiem. Akurat znam zastępcę ordynatora .... no i raczej bym Ci go nie poleciła. Miałam straszne starcie z tym Panem i on mnie dosłownie \"wywalił\" do domu na 5 dobę po cesarce gdzie za dwa dni szwy miałąm mieć wyciągane e szkoda gadać ale szpital ogolnie jest fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć u nas remont pełną parą, nienawidzę remontów :O czuję się jakby trwał już rok, i miał potrwać następne 3 :( jedyna myśl która mnie pociesza to, że później będzie wreszcie ładnie, czyściutko i milutko :D mam nadzieję że kurczaczki wam wczoraj smakowały :) nasz był pyszny :) dziś wątróbka z cebulką i ziemniaczki z sałatką mniammmm Diddlania - dlaczego akurat w wodzie? ciekawe czy to jest faktycznie mniej bolesne i czy to moze być poród rodzinny ? Czy trzeba mieć jakieś przygotow. w postaci szk. rodzenia, a jak nie to czy trzeba za to zapłacić (no i ile).....? Będę ci wdzięczna za odpowiedzi, bo ja sie jeszcze nie zdecydowałam :O mnie też sie stawia brzuch, kurde coraz mniej to przyjemne :( dziecko już waży pewnie swoje i to dlatego...ja wizyte mam we wtorek, powiem wam że juz sie nie moge doczekac, chciałabym wiedzieć co i jak.... a za tydzień mamy usg :D chciałam sie z moją ginką zacząć na te wizyty umawaiac częściej, a nie co miesiac, a ona mówi że nie ma potrzeby :( kurcze może ona nie ma potrzeby ale ja mam :D w ogóle pytałam ja poród a ona mi na to że jeszcze czas :( lubię mieć plan i się nastawić na to, a nie tak z marszu ,wygląda na to że mnie olśni dopiero w okolicach 38tc, bo wcześniej nie uznaje rozwiązań :( (tak wynikneło z rozmowy) .....no to sobie podumałam ;) wracam do mojej wątróbki :) papapa :) P>S: żyrafki rulez :D :D :D mnie też sie one bardzo podobają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny warto kupić mate edukacyjną?? Mam na oku takie dwie, co myślicie?? http://www.allegro.pl/item180877187_kotek_psotek_cudna_mata_edukacyjna_mega_promocja_.html http://www.allegro.pl/item180963658_bajeczna_kolorowa_i_wesola_mata_edukacyjna_hit_.html Didlani dr Kacki nie jest zbyt sympatyczny :( Gdyby co polecam ci dr Moja też pracuje w szpitalu. Do dziś żałuje że do niego nie chodziłm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Olka - to dobrze że Krzysiowi się klocki podobają. Ale zazdroszcze z tym aguaerobikiem - sama bym chętnie się wybrała na taki, nawet moja koleżanka chodzi do Chorzowa i mnie namawia ale ja mam troche za daleko i nie mam co z Agą zrobić. Myśle że rozmiar 86 będzie ok. Paprotko, Pyniu - mój Adam jeszcze ani razu nie zmianił Adze pieluchy, twierdzi że ma odruch wymiotny, Aga już wie i jak zrobi kupe to prosto do mnie a jak ktoś inny ją na ręce weźnie to od razu płacze. Deserki daje w temperaturze pokojowej. Robie jej też kaszke i dokładam pół deserka i wtedy jest cieplejsze. Soczek jej obojętne może być cieplejszy lub w temp. pokojowej ale herbatki tylko ciepłe chce. Nosidełko kupiłam ale Aga nie chce, myślę że chusta będzie lepsza bo wtedy można i w poziomie i w pionie. Spectro - w Mikołowie opiekunki biorą z tego co wiem 4-5zł/h jeśli przychodzą codziennie, 6-7zł/h jeśli sporadycznie, ale myśle że w każdym mieście inaczej, może w Tychach więcej bo większe miasto. Marchewko - ja też nienawidze remontów, ale później jest ładnie ;) Mysico - ciężko powiedzieć czy mata się sprawdzi to zależy od dziecka u nas średnio się sprwdziła ale jestem zadowolona. Aga dostała mate więc nie ja wybierałam ale bardzo fajną: http://www.allegro.pl/item183583615_mata_edukacyjna_tiny_love_plac_zabaw_zoo_bonusy_.html jest fajna bo ma lusterko (Age kładlam na brzuszku i dźwigała glówkę - a wtedy to nienawidziła na brzuchu leżeć i tylko na macie chwile poleżała) i ma fajne melodyjki (nauczyła sama włanczać muzyczkę i to jej sie podobalo) znalazłam na allegro podobną (też tiny love) też super: http://www.allegro.pl/item182189828_tiny_love_mata_duet_promocja_50_ceny.html Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka lekarstwo zamówione, ale ciekaw jestem czy ze wszystkim zdąże bo: lek będe brac przez 10 dni otem przynajmniej 3 dni przerwy i ponowny wymaz więc wychodzi mi to badanie na 28, 29 kwiecien a wg okresu termin mam na 4 maj, wg usg 15. Ciekawe jak to bedzie. Mrachewko ja chodzilam do szkoly rodzenia ale nie jest obowiązkowa do porodu w wodzie, a wybralam taki rodzaj porodu bo zmniejsza bóli to zdecydowanie. kolezanka chodzila pod prysznic i już czuła ogromną ulgę a biedactwo rodzila 24h. Do porodu wazna jest bakteriologia, nic nie może być nie tak. Mysico już po jednej takiej pilnej wizycie mam dość tego lekarza, no ale sprawa była naprawdę pilna więc to było w ramach przymusu, ale nigdy więcej. Andzia bardzo mi przykro że tak zostałaś potraktowana, ale wiem że ten lekarz pieniądzem nie gardzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diddlnia - do każdego porodu jest potrzebna ta bakteriologia czy tylko do tego w wodzie? Gdzie ja robiłaś, u swojej ginki? Czy podczas tego por. w wodzie też można dostać znieczulenie czy nie? Aha, i czy będziesz wtedy z mężem, czy wtedy się rodzi samemu? Marsjanko - fajnie że sie pojawiłaś, bo chciałam ci podziękować na kobietkę od spodni :) spodnie przyszły już przed świetami, są fajne, eleganckie, będą na egzamy itp. ważniejsze wyjścia, wygrałam też aukcję na dzinsy ciąż. 9fasion więc one będą na takie \"cioranie\" że sie tak wyraże, bo chwilowo to ciągle chodzę w tych czarnych, ale szkoda mi ich zniszczyć bo trochę są za długie i się trochę włóczą, nie wiem jak ja to mierzyłam :Pale ulga niesamowita dla brzusia :D nic nie uciska itd. :D spadam laseczki bo brzusio chce bardzo leżeć :) ale dziś odwaliłam znowu dobrą robotę i jestem z siebie bardzo dumna :D wątróbeczka wyszła pysznie i mężulo powiedział: smak ma taki sam jak ta od mamy :D a wczoraj to ciasto też machnęłam :D i już zjedzone :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie a ode mnei nie dostał ani grosza!!! O Moju słyszałam dużo dobrego. Moja kumpela rodziła córe w wodzie w Siemianowicach (moja chrzesnica!!!) to jej uwagi: \"trzeba być zdyscyplinowanym bo - bo w wodzie jak rodzisz to bez nacięcia, jak już to sama popękasz a to boli, troszke bardziej, masz wrażenie jakby trochę cewka moczowa piekła i ja wtedy dzwigałam pupe do góry zeby sobie w bolu ulzyc a nie wolno podnosic miednicy bo mozesz zrobic krzywde dziecku\" - to jej opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisalyscie :) ja bylam w katowicach i promotorki oczywiscie znowu rozdzialy do poprawki psychicznie szykuje sie na obrone we wrzesniu bo nie jestem w stanie oddac calej pracy 21 kwietnia:( bylam z Fraszka na usg:) o szczegolach sama wam napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) Uwielbiam te wieczorki jak Tomek śpi:) Niby powinnam gotować zupkę ale mi sie nie chce. Mam dylemat, wyliczyła mi dzis dentystka za leczenie kanałowe zęba ok 500 zł i daje 70 % ze nie będzie bolał poźniej i zastanawiam sie nad usunięciem. Na szczescie nie będzie widać ale z drugiej strony szkoda mi zeba, młoda jeszcze jestem. A najbardziej wkurza mnie ze był leczony rok temu i ponoc juz wtedy mogł być leczony kanałowo. Wkurzona jestem na tamtą dentystkę. Mysico ja tez zastanawialam sie nad mata i w koncu kupiłam karuzele a teraz żałuję bo karuzela się kurzy i niezbyt Tomek się nią interesuje. Obydwie maty sa fajne a do pałaka mozna przywiesic dodatkowe grzechotki i np. balony. U nas robią furrorę i wisza na karuzeli a najlepiej jak mu macham nad głowa, tylko ilez mozna;) Dzis omówiliśmy z teściem szczegoły dotyczace meszkania i juz postanowione że przeprowadzimy sie najpożniej we wrześniu. Cieszę sie niesamowicie i mysle co i jak urządze. Dzis ostatni raz spróbowaliśmy włożyc Tomka do nosiedłka i zakończyło sie znowu strasznym płaczem. Mój kolejny zakupowy niewypał, dobrze ze moge zwrócić. Dzieki za rady w sprawie podawania jedzonka, może jutro spróbuje podac pierwsza łyżeczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fraszko gdzie jesteś :) jestem bardzo ciekawa czy znasz już płeć :) i w ogóle jak dzidzia (to było to połówkowe, czy już je miałaś? ) Paprotko - cieszę się razem z Tobą z mieszkanka :D fajnie ze będziecie już na swoim :) a wrzesień nie daleko :) a mnie mój skarbuś chce przekazać że chyba przegiełam z wysiłkiem :O i straszy mamę :( brzuch mnie kłuł nad pipką jak diabli, na szczęscie po odpoczynku mineło a teraz sie bawimy w kopanie mamy i wypychanie główki/pupki (nie wiadomo co to własciwie :P ) wracamy do łózeczka :) papa :) do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marsjanko dzięki za opinie :) Ta za 120 zł jest fajna, ale muszę się jeszcze zastanowić czy stać mnie na to. Buziaki dla Agi, to już pewnie duża dziewczynka. Te dzieci tak rosną, że ja jestem w szoku jak patrze na swoje słoneczko. Diddlani a więc ten wielki dzień się już zbliża. Będe trzymać kciuki aby szybko poszło. Czekam na relacje jak jest w odzie. Ja wiem tylko że próbowałam skakać na piłce i myślałam że zemdleje ze zmęczenia. Na tej piłce to praktycznie odpływałam. Zresztą to głównie Radek mnie podrzucał bo ja nie miałam siły skakać :P Napisz bo ja się chyba nie doczytałam czy znasz już płeć maleństw. Marchewko, Andziu, Fraszko a wy już wiecie jaka płeć ?? Paprotko ja też uwielbiam wieczory. Praktycznie tak od 20:15 Michaś śpi. Ja ostatnio nie gotuje, bo mój mężuś wraca dopiero ok 20:30 i serwuje mu poprostu jakieś kiełbaski itp. No ale jak ma wolne to niestey stiję przy garach :P U nas karuzela się sprawdziła i Micgaś lubi patrzeć się na kręcoce siępiesie. Dlatego pomyślałam że mata też by mu się podobała. Na razie wieszam my różne rzeczy na pałąku od leżaczka. A i muszę wypróbować te balony. Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×