Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Daff, czy twój Olaf nie jest jeszcze za mały na parasolkę? Wydaje mi się, że tak. Na mojej było wyraźnie napisane, że powyżej jednego roku. Marchewko, jeżeli boli cie dolny odcinek kręgosłupa, to dobrym rozwiązaniem jest położyć się na plecach, zgiąć nogi w kolanach, oprzeć stopy o podłogę i starać się, aby właśnie ta część kręgosłupa \"przylepiła się \" do podłogi. Nie wiem jednak czy to bezpieczna pozycja dla zagrożonej ciąży. Mysico - ja nawet nie mam pojęcia o takim materacyku, więc raczej nie potrafię ci pomóc. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem spacerówki teraz są bardzo funkcjonalne mój Jasiek leżał w spacerówcce od 5 miesiąca (oczywiście neisiedział) Moje nocki Fraszka? A wstawanie co chwilę siku, pić, przykryć Jaśka, połazić bo mi duszno - czyli okropne ale po odstawieniu tabletek czuję się jak nowo narodzona nareszcie mogę jeść itd Dzisiaj muszę trochę pobrykać w intereskach Bytom, Katowice. Marchewo mi plecy wysiadają totalnie a jeszcze trzeba pisać pracę, wczoraj to już mi się płakać chciało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia - w sumie u mnie skonczylo sie wieczne dreptanie do kibelka owszem skorzystam na noc z Wc ale nie tak jak kiedys .Odstawilam cytryne bo pilam bardzo duzo w herbatce i przez to tez zgaga znikla . Teraz jednynie co to ta bezsennosc uff jak nie urok to s.... :) Juz noie wspomne o kosci ogonowej tak mnie nieraz boli ze jak leze w lozeczku to dzwignc sie nie moge .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mojej pisze ze dla dzieci od 6 mca zycia. Pewnie to od czegos zalezy. Poza tym w gondoli juz sie nie miescil, jest bardzo duzy.Spacerowka normalnie rozklada sie do pozycji lezącej wiec nie ma problemu:)do tego ma pasy bezpieczenstwa wiec maluch nie wypadnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepsze jest to, że na mojej po polsku było napisane, że od roku, a w innych językach, że od urodzenia :D :D Oglądałam na allegro buty, bo zastanawiam się czy sprzedać Krzysia sandałki. Doszłam do wniosku, ze chyba nie, bo są w takim stanie, że dostanę za nie góra 20 zł. Dlaczego inni mają jak nowe? :( A jeszcze inni sprzedają buty, które nadają się tylko na śmietnik i piszą \"normalne ślady użytkowania\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja na jesien tez chyba zmienie wózek, bo akurat bedziemy mieszkac w bloku bez windy i nie dam rady tachac mojej landary. Jestem juz po zabiegu i na szczescie nie doszło do otwarcia zatoki. ale jak tak dalej pójdzie to za 10 lat zostane bez zebów. może implanty do tego czasu stanieją;) Pyniu jak będziesz mieć chwilę to zajrzyj do swojej skrzynki. Wysłałam Ci maila z mała prośbą:) Zabieram sie za wybieranie glazury do łazienki. Chciałabym miec ciemne fugi na ścianach ale nie wiem jaki kolor by pasował płytek i czy nie bedzie to zbytnio razić. Może mi podpowiecie jakie wybrać? Zastanwiam sie też nad brązem, beżem albo jasną zielenią , taką groszkową w połączaniu z takim odcieniem ciemnej, biskupiej czerwieni) No ale tu pasuje jasne fugi. . Widziłam kiedys takie zestawienie w jakiejś gazecie ale nie moge sobie przypomniec co to za płytki były:( A znacie może kogoś kto zrobiłby mi sypialnie? Wg. wzoru? Dziś ładniejsza pogoda, w sam raz na spacerek, chociaż troszke wieje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej Alutce do spacerówki to jeszcze nie prętko.....choc czeka juz w szafie ....bo mam wózek wielofunkcyjny :) Dziś trzeci dzień z Debidatem i bez poprawy.... Ala niespokojna i kotłuje sie bardzo, znów nie wytrzymałam i pomogłam termometrem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - ja mam ciemną fuge (czarna) w kuchni do żółtych kafelek i fajnie sie kąponuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu nam pomógł od razu, z tym ze Tomek miał to przepisane na kolki i ulewanie, ale tez zaraz po podaniu syropku od razu sie wypróznia. Wiem, ze trzeba troszkę dłuzej go stosować zeby przyszły efekty. Ja na poczatku miałam opory wobec tego leku, bo wyczytałam ze niby sie mocno sie wchłania ale znajomej w szpitalu powiedzieli ze mozna stosowac go przez dłuższy okres czasu i ja podaje juz 2 miesiąc. Szkoda tylko ze ma tak krótki okres wazności i co miesiac kupuje nowy a starego wylewam prawie całą butelke.zastanawiałam sie czy nie odsypywac tego proszku i jakoś proporcjonalnie dodawac wody ale nie wiem jakie by to osiagneło stęzenie a nie chce zaszkodzić małemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lala zasnęła, metodą brzuszek w brzuszek :) A...ja nie wiem za co sie zabrac...mogłabym zjesc wkoncu sniadanie...albo wykapac sie....albo przespac choc pół godzinki bo ranek wczesnie sie zaczął....albo ogarnąć troche w domu ... chyba sie połoze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myscia chyba kiedys pisała ze można spróbować zaparzyć słaby napar rumianku i na Michasia chyba podziałalo. Może spróbuj, bo ja bym jednak tego termometru nie nadużywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - mnie lekarz doradził, aby dawać dziecku na czczo łyżeczkę soku z jabłka własnoręcznie wyciśnietego. Paprotko - poszukaj w sklepie - niektóre firmy maja takie pręty z kolorami fug. Przykładasz do kafelek i widzisz, jak się komponuje. Ja mam w kuchni miodowe kafelki a do tego ciemnoceglastą fugę i też ładnie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za rady Dziewczyny, na razie szukam sobie w internecie bo do sklepu to ciezko mi sie wybrać, troche czasu jeszcze mam ale chciałabym dokładnie przemyslec zeby być zadowoloną przez dłuuugie lata:) A jak na razie to rzeczy które mi sie podobają są równoczesnie drogie, niestety. Ale zawsze tak jest:) Mieszkanie juz czesciowo jest wyremontowane i musze sie dopasowac do tego co jest, bo żal zrywac np. panele. Mysle tez nad kolorami ścian, z jednej strony chciałabym zaszalec i pomalowac na jakies odwazniejsze wyraziste kolory, ale boje sie ze nie usne np. w sypialni z ceglasta czy pomarańczowa ścianą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo i zdązyłam tylko przygotowac butle i smoki do sterylizatora a tu już powitały mnie otwarte guziczki :) Teraz Alutka chyba zasneła...na troche...wiec co? przyjdzie mi zabrac sie za gotowanie obiadku - pulpety w sosie z ziemniakami i duszona marchewka :) Zaparzyłam rumianek w kolorze ledwo słomka - spróbuje... Paprotko - ja mam w sypialni jedna sciane w kolorze dosc ciemnego korala i ...jest sexi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu a pozostałe ściany jakie mają kolor?? Chciałabym w sypialnie meble w ciemnym brązie, chyba wenge to sie teraz nazywa. Mnie sie nie chce gotowac, Tata mi przywiózł wczoraj obiadek wiec go dzis wykorzystam a jutro pomysle nad pierogami z serem. Ze sklepu rzecz jasna;) Dobrze ze mam niewybrednego męża, który toleruje moje lenistwo w kwestii gotowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - zaplanować kafelki możesz już teraz, ale realizacja to druga sprawa. Zawsze chciałam mieć łazienkę ciemnozieloną. Miałam juz wybrane kafelki, poszłam kupic i kupiłam beżowe i brązowe :) Mam ten sam problem co ty z kolorami ścian. Do tej pory miałam białe, teraz chcę zrobić kolorowe, ale właśnie też nie wiem czy pastelowe czy zdecydowane kolory. Malowanie będę robic w czerwcu, więc jeszcze mam troche czasu. Teraz myślę o roletach, ale nie chce mi się chodzic i pytać. Taki leniwiec ze mnie :( Ale to ma swój plus, bo przynajmniej zaoszczędzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niby mam jakąś wizje ale jak przychodzi co do czego to albo nie istnieją takie sprzety które sobie wymyslilam albo sa bardzo, bardzo drogie , albo niepraktyczne i tak w kółko. a jak pomyśle o szukaniu ekipy do łazienki to mi słabo, szczegolnie jak widziałam co wyprawiały u moich rodziców po kolei trzy firmy. Tata namietnie wywałał robotników co trzeci dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko a Ty chcesz meble złózkiem czy jak co do tej sypilani? Chyba bym kogoś miała ale jak co to skontaktuj się ze mną na gg 2653390 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andziu chciałabym łóżko plus dwie komody. Łózko miałby byc połaczone z szafeczkami, a raczej stoliczkami na bokach, wyglaa to jakby było z jednej bryły . Z materacem lekko wpuszczonym do rodka. Kiedys była taka sypialnia w Agacie ale kosztowała majatek a ja miałabym zdjecia od kolezanki która tez ja skopiowala, z tym ze miala stolarzy z Kielc a to daleko. A komody proste, z szufldami. Jakby co to dogadamy sie na gg, przypuszczalnie zamawiałabym ja w okolicach sierpnia, wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko znowu. Jak to jest z czyszczeniem uszu? Oczywiscie czyszcze wacikiem ( patyczkiem broń boze nie dotykam) to co na zewnatrz i to co ewentualnie wychodzi z uszka , ale tej woskowiny to sie u Tomka juz duzo nazbierało. Czy za jakis czas nie bedzie to miało ujemnego wpływu na jego słuch? Kiedy sie zaczyna juz oczyszczac uszy porzadniej? Siedze sobie bo Tomek śpi i wymyslam problemy;) Jak sie obudzi to zmykamy na spacerek a potem to juz do komputera nie siąde, wiec Was troche jeszcze pomęcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pprotko - fajnie mieć takiego tatę :D przynajmniej nie zostanie wyrolowany przez nieuczciwe ekipy ani mu nie spaprzą dokumentnie łazienki ;) bardzo mnie rozśmieszyło \"namietnie wywalał\" :D :D :D ja chyba wiem o jaki kolor ci chodzi z tymi kafelkami w kolorze groszku i fugami w biskupiej czerwieni, mnie się też to połączenie bardzo podoba :) Melodia ładna, te listwy w kol. groszku super mają wzorek :D Meldoia Zefir Inserto też mi sie podoba :D Fraszko - ja kiepsko sypiam, zawsze miałam czujny sen, ale ostatnio....obudziła mnie suchość w ustach :O budzę sie też przez duszność, ból kręgosłupa, zwłaszcza na wysokości łopatek i po bokach, tam chyba są nerki (?) może mnie po prostu nerki bolą :P siku obowiązkowo :D no i oczywiscie mój mały Zidane zamienił się w nocnego marka, wiec ostatnio ciężko mi się zasypiało bo czułam jak się bawi albo jakby mi ktoś stadko myszek wrzucił pod bluzkę, co oczywiście doprowadzało mnie - zmęczoną - do histerii i już było po spaniu :P ostatnio trochę się uspokoiło, wczoraj masaż plecków....mmmm...zasnęłam jak dziecko :D pojechałam dziś po bieliznę i szlafrok, ale szlafroki były po 90zł :O (skąd oni biorą te ceny? ) więc nie kupiłam, nawet tyle przy sobie nie miałam :P ale po drodze mijałam sklep z ciuszkami dla dzieci, i wstąpiłam :D :D :D dobrze że nie przyjmowali kart k. bo chyba bym kupiła już całą wyprawkę :D kupiłam na początek body, z krótkim i z długim rękawkiem :D jakie słodkie one są :D tylko nie wiem czy nie przepłaciłam - 12zł za szt. ? to dużo, mało, czy w sam raz? Pani uczulała ze te za 6 zł po 1 praniu robią sie 3 rozm. większe.....ale nie wiem, czy to prawda? jeśli też są z bawełny to dlaczego miałyby się takie robić...? oj duzo się jeszcze muszę nauczyć.... ;) widziałam też fajny zestawik wyjśc. ze szpitala - 40 zł...też nie wiem czy to nie za dużo, czy w sam raz? jak na nie patrze to mi się taki humor robi jakbym coś wypiła :D nie wiedziałam ile, kurcze, radości mogą sprawić dwie takie malutkie rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie czyżbyście wybyły na spacerki :) chciałam się Was doradzić w takiej sprawie .... w tym moczu wyszły mi leukocyty, okazuje się potrzebny antybiotyk, ale jestem uczulona na ten główny stosowany w ciąży - penicylinę, moja ginka stwierdziła że skoro będę w szpitalu pod fach. opieką to możemy sobie \"potestować\" i zobaczyć jak zareaguję na ten antybiotyk, ja jestem do takich prób nastawiona nieprzychylnie, zwłaszcza w tym stanie, czy mogę odmówić \"testowania\" tego na sobie? czy muszę przyjąć kazdy lek który mi dadzą? jak to jest? dodam że dziś byłam u mojego rodzinnego lek. i pokazałam mu te wyniki, więc w końcu po długich poszukiw. znalzł lek który nie jest na tej całej penicylinie i mogłabym go stosować, tylko czy ja mam powiadomić o tym ginkę jeszcze zanim mi wciśnie penicylinę, czy to nie bedzie takie trochę kwestionowanie jej autorytetu (poważam kobietę, ale nie zamierzam się tylko dlatego truć czymś co jestem pewna że wywoła reakcję alergiczną albo jakiś wstrząs :( ) ? czy np. mogę powiedzieć w razie czego że leczenie tych bakterii mam już ustalone przez mojego rodzinnego? jak to ugryźć? sorki że tak truję, ale nie wiem jak się do tego zabrać, a nie mam sie kogo poradzić w tej kwestii.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łoooo raju, spadam już na małe leżanko a potem jakiś malutki obaidek, bo jak siądę do kompa, to siedzę potem i problemy sobie wymyślam, w końcu \"będzie to co musi być\"....nanana :) spadam na razie papapa do wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - pozostałe ściany w kolorze - spokojny róż Dulux do tego komoda z drewna świerkowego i czarne łoże i żyrandol z ikea :) Ja ogólnie preferuje kolory wiec kupujac kafelki zestawiła bym pastel z czyms intensywniejszym bo same pastele sa fajne ale na mój gust troche mdłe i nudne...takie jest moje zdanie :) Ja Alutce myje uszka też tylko z zew , używam gazików i rumianku - przy okazji b buzie przemywam rumiankiem. I musze powiedziec że zdarza mi sie użyc patyczków tyle że tych grubych dla dzieci. W srodku tez jeszcze nie myłam , spytam lekarki przy nastepnym razie co z tym fantem zrobic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko - ja bym nie eksperymentowała! Jak wiesz ja urodziłam wczesniej i okazało sie ze miałam > leuko i crp , zrobili mi próbe na penicyline ale okazała sie wątpliwa wiec podawali mi cos zamiennie - i to już gdy Ala była poza brzuszkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też bym nie eksperymentowała z antybiotykami! Ja np. łazienkę mam bordowo-różową :)) ale se wymyśliłam, dobrze, że mąż umie kafelkować itd bo firma zdziera z ludzi okropnie. Hmmm dziś zadzwoniły dziadki (moi rodzice) i chcą wziąć małego na wieś na ok 1,5 tyg. dać go czy nie? Z jednej strony mogę wtedy odpoczywać i pisać pracę ale z drugiej tak tęskno choć włąśnei teraz wywaliłam na dwór moich chłopaków bo chyba mam zły dzień i zaczęłam paszczurę drzeć na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kochaniutkie!!! Nie wiem czy to to ale podałam Alutce rumianek przed spacerkiem , wypiła tylko 10 ml , a po spacerku KUPA!! Dzięki moje piękne!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×