Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Mamuniu, dobrze, że już jesteście w domu :) To przykre, patrzeć, jak dziecko cierpi, ale ja zawsze pocieszałam się, że to nic poważnego. Dużo zdrowia dla Alka, a dla ciebie dużo sił i cierpliwości, bo chore dziecko jest starsznie męczące, a chory mały mężczyzna podwójnie ;) I oczywiście dla Kasi tez dużo zdrowia. Może pogoda się poprawi, to i choróbska się skończą? A ja mam jutro urodziny :) Ale gości zapraszam dopiero na przyszłą sobotę, bo jutro jedziemy do Zakopanego :) Mam już ustalone menu, bo moja siostrzenica bardzo chciała lasanie. Przynajmniej nie muszę nic wymyslać i mało roboty. :) Spetro, rozumiem, że to danie zalicza sie do tych prostych? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, czy można nieśmiało dołączyć? :) Co parwd a wciązy jestem dopieor od 5 tygodni, ale mam dosć skomlikowaną ciążę i zaraz wybieram się na L4, więc pewnie będe się nudzić :) poza tym, niedługo przeprowadzam się do Katowic, więc chętnie poznałabym mamuśki jakieś :) A kiedyś pewnie (mam nadzieję) spacerki z wózeczkami.. :) nie znam nikogo z Katowic, więc topik bardzo mi się spodobał :) pozdrawiam! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Mamuni w domku szybko dojdziecie do siebie, szpital to chyba największy stres dla takich maluszków. Odpoczywajcie sobie, całusy dla Aleczka:) Olkaa życzę wszystkiego najlepszego, zdrówka i dużo dużo radości. Nie umiem robić kwiatuszków, ale cały bukiet dla Ciebie:) A Tomek po nowym mleku prawie nie ulewa, sporadycznie jak leżał na brzuszku albo po odbiciu, ale za to odkad podaje enfamil, tj. od dwóch dni nie zrobił kupki:( Co prawda jest pogodny, spi, bawi sie , brzuszek ma miękki. Dałam już mu rumianku, herbatki z koperkim, soczku jabłkowego i nic. Jak myślicie zrobi wreszcie??? Nie wiem co robic, lepsze ulewania czy problemy z brzuszkiem:( a juz miałam taka nadzieje ze trafiłam z mlekiem. Ametyst:) Śmiało dołączaj do nas. To najlepszy Klub Mam na całym forum;)Lepiej nie mogłas trafić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fakt ze szpital byl wstrzasem dla Alka:( momentami chodzi taki zamyslony... Ametyst- witamy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda mamuniu - Teraz będzie tylko lepiej!!! Trzymamy z Alą za alka kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotko - mam nadzieje że kupka bedzie niebawem , rozumiem Cię doskonale :) Obliczyłam wagę Ali z dwóch ostatnich tygodni i mało przybrała :( :( :( Pewnie to przez te zmiany mleka ..... Bardzo mnie to martwi :( We wtorek mamy kontrolną wizyte u neanatologa...ryczeć mi sie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda mamuniu - za Alka przez wielkie A - oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkaa - sto lat, sto lat :) :) :) dużo zdrówka i wszystkiego najlepszego w dniu urodzin 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 Pyniu - na pewno będzie dobrze 🌻 🌻 🌻 Paprotko - na pewno Tomuś dziś wyprodukuje małe co nieco i pewnie będziesz miała niespodzinakę jak zajrzysz do pieluszki :) Mamuniu - fajnie że już jesteście w domku :) dla Alusia 🌻 🌻 🌻 Spectro - :) czy te plastry bakłażana mogą mieć grubość ok.0,5cm? czy jeszcze ciut ciensze? Ametyst - witaj Miego dnia dla wszystkich :) a Olcee udanej wycieczki i pięknej pogody tam wysoko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaa sto lat🌼 dziekuje za pozdrowionka:) alek dzis juz czuje sie zdecydowanie lepiej i nawet w ciagu nocy zeszla opuchlizna z dziasel huraaaa mleczko pil ze smakiem mysle ze obiadek dzis zje :)nadal chodzi za mna jak cien i non stop karze sobie czytac ksiazeczki teraz jestesmy na etapie Martynka i wrobelek:)heh ksiazke dla dziewczynek ktora odziedziczyl po siostrzenicy:) dobra spadam bo jade na uczelnie:( spectro- duzo zdrowka dla Kasi wiem co przechodzicie az serce peka gdy czlowiek nie moze pomoc tak malej istotce:( caluski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa, za wsparcie i życzonka zdrówka dla Kasi:) Młoda dalej chora, dalej gorączka i ciągle jedziemy na paskudnych czopkach, paskudnych bo Kasia strasznie się stresuje jak jej je aplikujemy:( A syropków czy przeciwgorączkowych w soczku nie chce, bu:( Olkaa:) zdrówka i spełnienia marzeń na urodziny🌻🌻🌻🌻 Udanego week-endu:) Paprotka, brak kupy to niekoniecznie problem mleka, u mojej małej czasem bez zmian żywienia, w tym mleka były przerwy w dostawie:) do kilku dni. Poczekaj jeszcze cierpliwie:) Marchewka, mogą być takie ok. 0,5 cm. Napisz jak Ci smakowało jak zrobisz:) Mloda Mamunia:) jak dobrze, że już w domku jesteście i Alus ma się lepiej. Współczuję, że coś takiego Wam się przydarzyło. Pyniu:) nie martw się, czasem dzieci przybieraja wolniej, Alunia napewno nadrobi \"straty\". Rozumiem, że się martwisz, bo sama tez przeszłam przez częste myślenie o Kasi nieprzybieraniu na wadze. Od 4 mies. rośnie delikatniutko:) a w wieku 2 lat waży ok. 10,5 kg ok. 3 centyl. Jednak jest wszystko Ok. Trzymam kciuki za wizytę we wtorek:) Andziu, Judytko, Fraszko:) marsjanko:) brakuje nam Was:) A Chimera:) całkiem nas porzuciła:( Daff:) wracaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametyst:) witamy w naszym gronie:) Cieszymy się, że nas znalazłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff wrocilam z uczelni o 15.00 przy okazji pochodzilam po sklepach:) dawno sie nie wloczylam sama potrzebuje troche wolnosci praktycznie 2 tygodnie siedze w domu:( w tym pobyt w szpitalu... ametyst napisz nam cos wiecej o sobie:) czym sie zajmujesz? jak sie czujesz w ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ametyst- tu pisza mamuski nie tylko z Katowic ja jestem z Dąbrowy :) nasze dzieciaczki sa w roznym wieku brzuszki tez:)mpj syn 14 czerwca konczy 2latka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po krótkiej przerwie spowodowanej awarią netu :) Spectro - zdrówka do Kasi, oby szybko jej przeszło. Jak w pracy? MłodaMamuniu - dla Alka dużo zdrówka, dobrze że już lepiej z nim. Szpital to nic miłego, teraz jesteście już w domu i nie myśl o szpitalu. Pyniu - 🌻 nie martw się wagą Ali, kazde dziecko przybiera w innym tępie, raz więcej a raz mniej, napewno wszystko jest dobrze. Mnie też straszyli że Aga mało przybierała, nawet byłyśmy z tego powodu w szpitalu na obserwacji i badaniach. Teraz to nadrabia i zrobił się z niej klocek ;) Jak z Ali kupkami? Może dawaj jej jak najwięcej płynów. Herbatki np. ułatwiająca trawienie, z kopru włoskiego (od 1 miesiąca) albo sama wodę. Olkaa - 🌻 wszystkiego najlepszego dla Ciebie 🌻 Ametyst - Witaj 🌻 Napisz coś więcej o sobie, gdzie teraz mieszkasz? Marchewko - też się bałam cc, i tez miałam sny-horrory ;) Rodziłam bez znieczulenia ale jak byłam w ciąży to też mówiłam że chce z zzo ale nie zdążyli mi podać i było ok. Myślę że do pokoju lepiej wykładzinę, my mamy panele na przedpokoju (niby super drewniane dechy ale niestety strasznie miękkie i ryski na nich się robią, jak Aga na nie wyjedzie na samochodziku lub rowerku to nietety będą tragicznie wyglądać) Mysico - smoczek trójprzepływowy z aventu jest ok do mleka, pije teraz przez II, chciałam przez niego Adze podać kaszkę ale nie chciała (nie wiem czy za wolno leciało czy wcale) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeeeestem!!! Cześć dziewczyny!!! Olka - najlepszego!!! Aluś cudnie, że już w domu (dzięku za smska, martwiłam się o Was) Tak ja się wybyczyłam, obracałam się z boku na bok, poleżałam na leżaczku, odwiedziłam psiapsiółki, zaliczyłam grilla i fryzjera. Wróciliśmy z Jasiem, który straaaasznie się już stęsknił za nami. Marchewo a w którym ty jesteś tc? Mnie się brzych stawia non stop, szyjka się skóciła ale po 15 maja zacznie się 9 miesiąc no to już luzik... Ale nosiło mnie już i stwierdziłam, że czas wracać do domu. Marchewo ja miałam cesarkę bo musiałam buuu i teraz też będę miała i czym bliżej tym gorzej z moimi nerwami. Pozdrawiam Was wszystkie cieplutko. Aha witam nową przyszłą mamusię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka - dołaczam się oczywiście do życzeń urodzinowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej Alutce śpiewam przy karmieniu : a ja rosne i rosne, zimą, latem na wiosne i nie długo przerosne mame , tatę i sosne ....chyba mi bije na tym punkcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) My jesteśmy na etapie ogórka:) Pamietacie to : ogórek , ogórek. ogórek zielony ma garniturek itd. Swoją droga chyba pościągam takesty całych piosenek bo spiewam w kółko refreny. My nie włączamy ostatnio telewizora, ze wzgledu na nasze malutkie mieszkanie Tomek przybywa większosc dnia w pokoju gdzie jest tv no i czasem ogladalismy cos tam przy nim a Tomek patrzy teraz jak zaczarowany. My wróclismy do nutramigenu, kupka po enfamilu sie pojawiła ale bardzo zielona z brazowa galaretka no i z trudem zrobiona, bardzo twarda. Potem było ok ale od wczoraj znowu nic nie ma w pieluszce:( No i zaczal znowu ulewac. Szkoda mi bo tym mleku było super, brak ulewań. Dzis mamy nauki, ale mamy tylko jedne spotkanie jako doświadczone małżenstwo;) a i ksiadz pobrał od nas opłate 550 z zapowiedziami. Tak jak myslałam. Życze miłego dnia Dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech mój Jasiek czasem i 4 dni nie robił kupki i tak bywa do dziś i ponoć to taka jego uroda bo nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia - tak cię długo nie było, że ja myślałam że już wylądowałaś gdzieś po drodze na porodówce. Od jutra zaczynam 34tc :D :D :D u mnie na szczęscie wszystko pozamykane, ale to stawianie się jest okropne, nie tyle boli ile czuję takie koszmarne napięcie na całym brzuchu i bardzo długo trwało, ok 3-5minut, zaczełam brać relanium żeby puściło. Na szczęście jest już poprawa :) Marsjanko - ;) dzięki :) dobrze wiedzieć że nie tylko ja sie tego tak boję :) najgorsze że w zasadzie do końca nie wiadomo jak się przez to przejdzie, bo przecież ono się może w ost. chwili nawet obrócić, lek. powiedziała że oni zawsze robią usg, w jakim stanie by się do nich nie przyjechało :P no chyba że już widać główkę :P A my śpiewamy Zuzia lalka nieduża :P wczoraj cały dzień to za nami chodziło :D a jak dzidizuś się mało rusza, albo śpi to go budzę: \"słoneczko nasze własnie wstało i już nie chciało dłużej spać\" itd. :) niestety też nie pamiętam co dalej wiec od razu następuje druga zwrotka, albo w kółko refren :D zdradziłam mój obiekt pożądania- baby smile ;) zakochałam się w x-landerze, tym nowszym i tej starszej wersji :) używane nawet nie są takie drogie na allegro, więc za mies. chyba w końcu nabędziemy pojazd (a myślałam że będzie to pierwsza rzecz jaką kupimy :) ) a we wtorek idziemy wreszcie po panele :D :D :D jupiiii, koniec z ciasnotą :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico - w którym tc urodziłaś? Byliśmy wczoraj w tym Prywatnym szpitalu położniczym. Jest piękny, na serio. Babki miłe, sale ładne, nowoczesne itd. Ale okazało się że nie przyjmują przedwczesnych porodów, i ciąże tylko powyżej 37tc. Także muszę się trzymać jeśli chcę tam rodzić :) powiedziały żeby dużo leżeć i się nie przmęczać, to na pewno dotrzymam, zwłaszcza jak wszystko pozamykane, ale i tak się martwię :( To jeszcze 4 tyg. :O Rozmawialiśmy z jedną panią, która urodziła tam tydzień temu (naturalnie), i mówi że super było, w 1 fazie rodziła z przyjaciółką, a w 2 już dojechał maż, potem wrócił do pracy, a ona została tam sama, i mówi że się tak bała na początku (bo chciała być z meżem jeszcze dłużej), ale te położne cały czas z nią siedziały, gadały sobie, spr. jej stan itd. że w końcu po chwili się uspokoiła i zapomniała o mężu :P Fajnie, nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewo - też byłam zwiedzac ten szpital...ale za taka kase jaka biora to musza byc mili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziękuję za miłe przyjecie! 😘 Muszę dużo się naczytać, żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Was, ale łatwiej będzie mi coś o sobie :) A zatem, mam termin na 6 stycznia i po wakacjach będę mieszkać w Katowicach-Podlesiu. Sliczna okolica, ale nie mam pojęcia gdzie poznam jakieś \"mamuśki do towarzystwa\" a przeprowadzam się z Gliwic, więc pewnie za często moje \"stare\" koleżanki nie będą mnie odwiedziać.. :( No, ale znalazłam ten topik, więc pewnie nudzić się nie będę :) pozdrawiam Was ciepło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametyst - ja jestem z Ligoty :) ale to i tak chyba kawałek od ciebie. Na pewno poznasz dużo mamuś jak będziesz chodziła z wózkiem :) wiesz, od słowa do słowa, i zacznie sie rozmowa, a potem to już się będziecie spotykać na spacerkach :) będziesz mieszkała w domku? Ja mieszkam w okolicy domków jedorodzinn., trochę dalej jest też kilka bloków, ale jestem chyba jedyną dziewczyną w zaawansowanej ciaży z tego co zauważyłam, więc na razie o współspacerowiczkach z maluchami mogę pomarzyć :( zresztą wiele dziewczyn z wózkami tez nie widziałam, ukrywaja sie czy co :P :P :P ee tam na peweno w końcu się ktoś znajdzie, będe czatować przy piaskownicy hehehehhehehehe :D :D :D :D :D :D żartowałam :D Pyniu - robi wrażenie nie :) niestety obawiam się własnie że u nas też się tylko na oglądaniu skończy :( jak rozm.z tymi położnymi to tak się nawet tego nie czuło, ale ci lekarze, ze traktują tak rewelacyjnie wszytskie pacjentki to się nie dziwię, u nich konsultacje przedporodowe przecież 100 kosztują, a ile z tych pań nie kwalifikuje się do porodu u nich to lepiej nie myśleć, a kaska zostaje w portfelu szpitala :) no i prezecież mają teraz kontrakt z NFZ na darmowe/ refundowane porody (oprócz znieczulenia, bo na życzenie koszt.500zl, a tylko ze wskazań lek. darmowe, tylko kiedy nastąpi wskazanie lek., jak już tam padnę pewnie :P ), więc też muszą być zajeb.iście mili, bo jak nikt nie będzie chciał u nich rodzić za darmo, to się ludzie zaczną zastaanwiac czemu ni i nie wykoprzystanie tych poródwó chyba powoduje zerwanie z NFZ, czy jakoś tak to było (?) :) ogólnie to nas tam najbardziej interesowały koszty, a nie te sale, bo przecież urodzi sie wszędzie ;) położne powiedziały: koszty zerowe, nawet jeśli trzeba zostać dłużej ze wzgl. na maluszka. A jak jest naprawdę to myślę, ze wyjdzie dopiero w praniu :P ale się rozpisałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój malec gdzieś mi się dziś chyba łokciem wbijał/ albo coś uciskał , bo normalnie z bólu myślałam że padnę :( no i humor od razu do chrzanu :/ ale pod wieczór się skusiłam i poszłam z meżem na spacer, i wiecie co..... od razu lepiej się czuję, humor wrócił i energia :) :) ale malec nadal dziabie, na spacerze jak kopnął parę razy to aż musieliśmy stawać, bidny mężulko w pierwszej chwili myślał że ja zaczynam rodzić ;) potem to juz tylko mówił, spoko, nie rodzisz, on cię TYLKO kopie :D a ja nie wierzyłam koleżance jak mówila zobaczysz ze jak cię potem zdzieli to będziesz wyła z bólu :P ogólnie fajny wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze moje maleństwo też jak się zacznie przeciagać i wpychać nóżki bod żebra obłęd, dziś pojechalismy do sklepu kupić Jaśkowi letnią kołdrę i poduszkę bo pod ta grubą to mu gorąco i wiecznie się wykopywał acha w Auchanie do jutra jest promocja body dla niemowląt po 3,99 za sztukę - fajne są a potem pojechaliśmy do Sphinksa (czy jak to się pisze) do Bytomia i razem ze znajomymi zjedliśmy obiad, mniam mniam pyyycha ale sie objadłam ale cyrk był niezły bo my byliśmy z Jaśkiem oni z dwójką swoich więc wesolutko było a teraz kąpiel Jasia i do łóżka z nim, jutro do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech.. zazdroszc zę Ci marchewa tych kopniaczków :) Ale wszystko mam nadzieję pzrede mną! ;-) A co do mojego miejsca zamieszkania, to będe mieszkać w Podlesiu w okolicach domków. Musisz poinstruować mnie, gdzie są jakieś miejsca, gdzie można spotkac na spacerku mamusie, żebym miała kogo zapraszać na kawkę w niedalekiej przyszości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ametyst - niestety ja tamtych okolic nie znam, bo jest to jednak kawałek ode mnie (czyt. dosyć duży ;) ). A do ruchów dziecka zleci ci jak z bicza strzelił i niedługo będziesz je czuła (17tc już niedługo, a najpierw usg połówkowe i inne przyjemności ;) ), a potem to już na serio tak szybko ten czas biegnie....(choć wtedy akurat sie tego nie czuje, mnie się okropnie dłużyło :) mnie się też marzy kąpiel, choćby letnia, muszę ładnie zagadać do mężusia :) dziś wyrabiam tu normę jak nigdy :P heheh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie się podziewają nasze bliźniaczki :) i Olkaa, czyżby została w Zakopanem dłuzej :) ale fajnie wybrać sie na taką wyprawę :) taka piękna pogoda dziś była, to co się dziwić że wszystkie mamusie gdzieś wybyły :) to ja Wam jeszcze poopowiadam :P będziecie miały jutro co czytać :P wczoraj jechałam autobusem i siedziała taka smarkula, może z 11-12 lat, ale bardzo ważna ;) i patrzy się na mnie i nic, popatrzyła, i siedzi dalej :O a ja myślałam że mi wszystko ze środka zaraz wyleci no i wyobraźcie sobie, że taka starsza pani wstała i podeszła do mnie, i mówi żebym usiadła na jej miejscu :) i co najdziwniejsze, już się kilka razy z tym spotkałam, że nie ustępują młodzi tego miejsca tylko starsi ludzie!! Co oni powinni też siedzieć, bo przecież schorowani itd. :O co za młodzież :( (ha, a jeszcze parę dni temu wracałam z badań autobusem, no i stoję sobie, i siedzi para chłopak z dziewczyną, na oko z 20 lat mieli, i ten chłopak mówi czekaj zejdę tej pani, a ta dziewczyna do niego , daj spokój siadaj, będziesz jej schodził ....(?)....co za bezczelność :O na szczęscie ktoś wysiadał i go podsiadłam :) Wiem, że dużo dziewczyn w ciaży ma tego typu przeboje, dlatego uważam że poruszanie się komunikacją miejską w ciąży to jest KANAŁ wielkimi literami :P zwłaszcza w tych ost. tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×