Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

własnie podkleiłam Alusi woreczek na mocz....ciekawe co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu my tez korzystamy z woreczków ale chłopcom chyba łatwiej założyć:) Dla mnie super to super rozwiązanie. Selline basenik bardzo fajny, podoba mi sie. A co do programów ta można np.w adobe photo shop albo correl photo paint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprotko dzięki za info w sprawie programów adobe mam ale coś mi niezbyt wychodzi to tło spróbuje sciągnąć z neta ten drugi program

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Selline no ja właśnei nei umiem tego robić buuu, basenik spoko o jakich woreczkach na mocz wy mówicie??? Ja kaszkę robiłam na mleku lub na wodzie do tego można dać biszkopcika. Wysłałam babcie z dziećmi na spacer a sama się chyba zdrzemnę. Dziś Lenka budziła mnie znacznie częściej w nocy ....mały głodomor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selline- hmmm chyba nie doczytalas ze moje syn tez jest z 14 czerwca:) zdjecia Alusia sa w linku pod tekstem. www.mlodamamunia ..itp rozpisalyscie sie a tu u moni internet kiepsko chodzi wiec foteczki slodziutkiej Lenki czy ze spotkania obejrze dopiero w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodaMamunia faktycznie wczoraj nie zauważyłam właśnie przeglądałam fotki mały jest śliczny to jutro nasze bobaski mają imprezke ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamMamunia
hmm mialam nie robis urodzinek tylko tort dla babci dziadka i chrzestnej :) w koncu zaprosilismy jedyna kolezanke Alusia:) i trzeba cos wiecej niz tylko tort...,imprezka bedzie u dziadkow tzn w naszym przyszlym domku...na dworze:)atrakcje basenik, hustawka, piaskownica...:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozwiało ...chyba bedzie burza.... woreczki o których pisałam służa do pobrania próbki moczu do badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo znowu pobrykałyśmy z Alutką :) Własnie śpiewałam jej nową mruczankę i tak sie rechotała , że bałam sie ,że jej brzuszek pęknie :D :D :D ....a do tego jakbyscie widziały moje piruety :) ......może lepiej , że nikt tego nie oglądał :) A oto mruczanka : dzyń, dzyń tramwaj dzwoni wrrr, wrrr warczy motor frrr, frrr wróble gonią skrzydłami furrrrkoczą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu ja zaczęłam od kleiku ryżowego z boboovity. Potem dawałam miśkowi kaszke ryżową z jabłkami z nestle (bezmleczną - robi sią na mleku mod. - u nas na Nutramigenie) i na tym jedziemy. teraz powoli wprowadzam kaszke ryżowo-kukurydzianą z nestle. Kupuje rzeczy z Nestle bo w odróżnieniu od Bobovity kaszki bezmlecznez nestle zawierają żelazo. Myśle że najlepiej zacząć od kleiku ryżowego. Ja zaczęłam od kilku łyżeczek aby tylko lekko zagęścić mleko. Teraz robie na noc gęściejszą i daje butlą.Ja zagęszczam na razie raz, góra 2 razy na wieczór. Andzia a czy biszkopty nie zawierają glutenu, który należy podawać od 10 mc, chyba że dajesz te bezglutenowe. Paprotko ja wyczytałam że to żółtko to dopiero w 7 mc. Marsjanko te pieluszki z Lidla są naprawde fajne. I czy one tylko wpromocjach wychodzą po 41 gr czy normalnie też. Miały być burze i nie ma :)A my zaliczyliśmy długi spacerek do mojej koleżanki, która pracuje w bibliotece a potem zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesx co Mysico ja sie za bardzo nie wczytywałam co od kiedy dzieci mają jeść po prostu dawałam to co uważałam i jak Jasiek miał 6 m-cy to jadł to co 7 miesięczne i zawsze było ok i nigdy nie narzekałam a i pediatra nie zwracal mi uwagi tylko powiedziała że skoro dziecko lubi to OK on jak skończył rok to pił krowie mleko a jak jest w Chorzowie to zwykłe UHT 3,2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo to zaliczyliśmy jeszcze wieczorny spacerek :) mysico - dzieki ...własnie zajżałam jeszcze raz do wytycznych od lekarza i pisze tam Sinlac - kaszka , ale dopiero ostatnia w kolejce po wprowadzeniu zupki i deserków po 4 m. Podawałaś taką kaszkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro wprowadzam pierwszy raz marchewke.....ile tego mozna podac na pierwszy raz ?? na czubku łyżeczki, łyzeczke czy kilka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja papki , zupki , deserki wprowadzalam zgodnie z napisanym wiekiem na opakowaniu:)bo doszlam do wniosku ze nie ma sensu wczesniej teraz je to co lubi:) w menu Alka nie ma absolutnie czipsow, smakowych chrupek, tlustych dan typu frytki, smazone kotlety itp , zelek, landrynek i wod smakowych :) uwielbia za to ryz, kasze kus kus, kasze gryczana mnostwo salatek nawet z serem feta:) musli na sniadanie:) brokul i kalafior uwielbia:) jak byl malutki to jadl zarowno gotowane przeze mnie zupki jak i kupne papki:) nie bylo z tym problemu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu ja zaczełam od soczków, marchewkowego i jabłkowego, rozcieńczam wodą zeby nie były takie słodkie, ale krótko po soczkach dałam marchewke z gerbera. Na poczatek dałam 3 małe łyżeczki i czekałam na kupkę, jabłka dałam chyba troche wiecej. A potem to juz sugerowałam sie napisami na słoiczkach. Ale Tomek jeszcze wcale tak wiele rzeczy nie je. Jutro chce podac na noc kaszke ryżową na nutramigenie. Ale co firma to inny opis. Np banany z hippa sa od 4 miesiaca a z gerbera dopiero od 6. I mam zamiar za pare dni dac brokuły i szpinak. Ale Tomek jak ma dobry dzien to wcina wszystko ale czasami nie chce i je samo mleko. Sinlac z tego co wiem jest dla dzieci z allergią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki banany z hippa sa po 4 miesiacu, w kazdym razie sa róznice w miasiącach pomiedzy róznymi producentami. Ale dlaczego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprotko ja się też kiedyś zastanawiałam dlaczego kaszka bananowa z bobovity jest już od 4 m-ca a ta sama kaszka z nestle dopiero od 10m-ca i sie okazało że w kaszce z nestle jest większy procent owoców w tym przypadku babana może z tymi deserkami jest podobnie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu ja swojemu dziecku na pierwszy raz marchewki to podałam tylko 2 łyżeczki nie bardzo mu spoczątku podchodziła marchewka ale z czasem ją bardzo polubił ;-) tak samo robiłam z jabłuszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdym razie od wczoraj Tomek je banany i jest ok. Czekoladkę juz tez pare razy polizał i pomarańczę. Te ostatnie zaserowała mu moja mama. Potem sie juz wiecej nie wygadała co mu dawali, ale tacie od czasu do czasu cos wyrwie. Zaczyna od zdania a Tomek to smakował u nas to i to, a zaraz dodaje, ale nic mu było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprotko - a w jakich proporcjach rozwadniałas soki ?? i podawałas je zamiast herbatki ?? ile w ciagu dnia?? ile na pierwszy raz?? i skąd wiadomo , że mozna juz dawac wiecej zupki czy deserka ?? ale jestem jeszcze zielona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jak czytam o waszych postepach w poszerzaniu maluchom menu to czuje sie jak stara mamuska pelnoletniego syna:( moim aktualnym problemem jest pozegnanie z pampersem😭ja sie do tego nie nadaje:( jak pomysle o posikanych podlogach , ubraniach itp to mnie dreszcze przechodza brrrrrrrrrrrrrrr spectro- a ty gdzie sie podziewasz?? w koncu my tu mamy dwulatki:) andziu- jasiek to juz starszyzna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu ja to robie troche na wyczucie. Soki rozwadniam tak np. 20-30 ml soku i dobijam do 50 wodą. Wiecej do picia nie daje niż 50 ml ale za to czesto. W taki upał to proponuje Tomkowi np. co godzine. Przemycam tez sama wode ale wiecej niz 20 ml to Tomek nie wypije. Daje 1 , 2 razy dziennie soczek, reszte wode i herbatki. Teraz mamy dwie ziołowa i jabłko z melisą. U nas wygląda to tak 5-6 - mleko 130-150 ml w miedzyczasie herbatka ziołowa ok 30 -50 ml Po 9 mleko - 130 ml Spanko:) soczek po 12 - zupka pół słoiczka lub jakies danie herbatka albo woda ok 13.30 - mleko 130 ml spanko:) ok 16 deserek ok 17 mleko 130 ml spacer, na spacerze cos do picia , soczek, herbatka przychodzimy ok 19.30 dojada czasem deserek, zabawa, przed 21 kąpiel , mleko 130 i najgorsze - usypianie, w nocy woda do picia jak sie obudzi np. 0 24 a jak juz o 3 to mleko. Jak na desrerk ma jabłka to daje soczek marchewkowy, jak banany to jabłkowy itd. staram sie tak to urozmaicac. Jak rano nie zrobi kupki to daje soczek jabłkowy , gruszkowy a jak zrobi to marchewkowy. Desrki te małe, chyba 80 g z gerbera je na raz, wieksze słoiczki na 2 razy. Nie wiem czy karmie dobrze ale jakos taki sobie schemat wymysliłam i mniej wiecej sie go trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie u nas czasem burzy sie dzien przez wizyty u lekarzy, czy pogode. i sa to orientacyjne godiny, jak odmawia picia to nie wmuszam. Ja staram sie tak codziennie dawac troszke wiecej zupki zeby zjadł za jakis czas czas cały słoik. I wtedy juz nie bede go dokarmiac mlekiem. ale na razie zje zupke a za godzine chce mleko. a co do ilosci to powoli zwiekszaj co jakis czas porcję i sama wyczujesz. Najwyzej dojesz Ty desrek. Polecam banany. Dla mnie pychotka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu za niedługo bedziesz doradzac Fraszce i poczujesz sie jak dwa lata temu:) Pyniu znasz wydawnictwo Harmonia? Jest tam dużo pozycji dla logopedów. Podoba mi sie tam książeczki np. Przytulanki czyli wierszyki na dziecięce masażyki , i płyty \"Pląsy z długa brodą. \" . Znasz te pozycje? Wiem ze sa w empiku ale nie chce mi sie jechac i zamówiłabym sobie przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprotka - no to fakt juz rady mamuni mi sie bardzo przydaja :) . Podoba mi sie u mamuni konsekwencja w stosunku co do Alka i on naprawde jej slucha jak na 2 latka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam obawy jak to bedzie u mnie. Ja teraz jak tylko zapłacze to buch Tomka na rece i tulę. A jak wroce do pracy i nie bede go widziała pól dnia to po powrocie nie bede nic pewnie robic i tylko go rozpieszczac:) Ale obiecalismy sobie z mężem ze chocby nie wiem co sie działo to zawsze bedziemy miec jedno zdanie i nie bedziemy dopuszczac do sytuacji ze kazde go ciagnie w inna stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×