Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

i na dodatek ja jestem niska i wiem, że to nie wesołe zwłaszcza w podstawówce....i tak sobie wymarzyłam ,że moja Aluszka będzie miała 170 buuuu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tatuś wysoki to może Aluszka po tacie będzie wysoka:) A my zgubiliśmy z Patrykiem kolejną skarpetkę.... Pyniu a kawa musiała być niezła.... no nic jeszcze poranny dialog Patryka z moim mężem przygotowującym sie na poranne wyjście do pracy - Patryk: tata, tata Mąż : będę miał brata za dwa lata Ja : (sugestywne spojrzenie) taaa a może siostrę Mąż : eee napweno brata no to ja już nic nie mówię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judytko czyli jednak będzie rodzeństwo dla Patryka ?? Próbuje zrobić reklasyfikacje, nigdy nie robiłam i nie mam pojęci od czego zacząć :(:(:( Pyniu nie martw się na zapas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - faktycznie roztargniona jesteś :D Dziewczyny strasznie wam współczuję tej walki o każdy kilogram. pyniu - a jak ma się centyl wagowy do wzrostowego? Może Ala jest malutka i drobniutka, a ty się zamartwiasz? A co do wzrostu, to nigdy nie wiadomo, kiedy się zacznie rosnąć. Ja przez większość podstawówki byłam najmniejsza w klasie, a teraz mam 177 cm. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reklasyfikację - a jakiego działu bo ja przerabiałam tylko literaturę - znów coś zmienili w UKD? to był tylko niezobowiazujący dialog taty i syna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisze wkrotce o Łubinowej! obiecuje! jak tylko znajde czas :) Mysico..nie wiem co z tym slownikiem wiec..troche stary..nie wiem ile sie zmienilo w jez polskim od lat 70tych Do malej jutro przychodzi dr Trzaska :) poddalam sie - wczoraj znowu MEGA kolka...ja nic nie jem..nutramigen pije i moja piers..ale jak ja boli brzuch to ma gdzies moja piers..nie umie ssac jak ja boli i pije butle..obawiam sie, ze to prowadzi tylko do zaprzestania laktacji :( :( pomocy :( mam oczywiscie wyrzuty sumienia...ostatnia deska ratunku: laktator od Pyni :) Pyniu - mam nadzieje, ze zgadamy sie na gg kiedys w tym samym czasie.. Dostawiam ja za kazdym razem do piersi ale ssie 5-10min i potem sie wkurza..tylko w nocy odkrylam zasade, ze ssie przez godzinę! HEEEEElPPPPPP jestem nieprzytomna..mała marudna..dziś próby pobrania moczu do tego :( raz sie udalo na posiew..teraz jeszcze na bad ogólne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny :) chyba jednak przystrawy jest ten słownik. A ta twoja szwagierka lekarka nie pomaga ze musisz wzywać Trzaskę?? Mam nadziej że będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judytko wszystko się pozmieniało, wprowadzono nowe działy, zlikwidowano niektóre poprzednie, a ja jak dziecko we mgle. Przyjdzie nowy instruktor (koleżanka zmarła) i dostane burę :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciliśmy ze spacerku, zimno i mokro ale co tam , kupiłam Jaskowi kurtkę i czapkę dziś Lenka jadła ziemniaki z czerwonym barszczem, słoiczki są beee i kupiliśmy polędwiczkę, warzywka i będziemy gotować (albo z ryżem albo z makaronikiem) poonury dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratowa mega meza to jest :) wg mnie niespecjalnym jednak jest lekarzem i sama 2 dzieci wychowuje i nie jst w stanie np poznym wieczorem jakby cos przyjechac...musze kogos takiego mic jakby cos i kogos z wiekszym doswiadczenuiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniedziałek Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do kraju. Wtorek Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe. Środa Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą 1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by podjąć pracę w polskich szpitalach. Czwartek W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie --- UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie transportowane mięso z Polski do Rosji. Piątek W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i 320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury - przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin Sobota Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet tysięcy. Niedziela Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął. PS Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by jabłka już nigdy nie drożały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz w Polsce:) okropna pogoda... malo tego Alek przywiozl katar i kaszel....😭 bylismy u lekarza lekkie szmery w oskrzelach buuuuu cala sterta prania :( cisnienie znowu mi skacze 😭 czyzby powracal watek staran o druga dzidzie?? powiem wam ze ja moglabym miec takiego robercika bo taki spokojny.... za to Tania kokietka :) majkoo- z kg tez mam starcia... waga kupiona wiesz o czym mowie:) a tu kapa tydzien pokus i co brzuszek odstaje buuu pyszne obiadki i niezle przegrychy....mnia mniam ... nawet alus sie zaokraglil:) lot powrotny byl super nic mi nie bylo i podziwialam widoki:) cudo..... pilot bezpiecznie sprowadzil nas na ziemie obylo sie bez wstrzasow heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuniu :) witak na polskiej ziemi :) Destiny napisz co powiedział trzaska. ja cały czas się waham czy się do niego przepisać ale nie chce mi się dybać taki kawał Judytko ja nie cierpie ukd, a dokładnie poprostu tego nie umiem :( Łał jeszcze 15 min i do domciu :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam podróżniczki! monia-jest taki topik\"gdzie rodzić w katowicach\"?i tam jest duzo o łubinowej,sama rodziłam-polecam naprawdę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu - nieee :) czytam Was, ale mąż mi za każdym razem jak do Was pisze tak akurat ciśnienie podnosi, i choerla by to wziela, juz 3 wiadomosci skasowalam bo sie wkurzylam i poszlam w sina dal :P Abii - super, bo już myślałam że sobie poszłaś i nie przeczytasz tej wiadomości. No i gratuluje zafasolkowania :D 🌻 Monia12 - możesz spokojnie rodzić na Łubinowej :) lekarze gin. SUPER (własnie spotkaliśmy pana dr Ślęczkę, poznał nas :D ii tak pięknie mnie pozszywał (choć nadal mi wieje Agol :P ) że mąż kazał mi z kwiatami lecieć :P wariat :P wszyscy oni tworzą naprawdę świetny zespół. Poza tym bardzo miłe położne noworodkowe :D kochana pani Kasia :D no i najważniejsze, kurde no muszę się pochwalić, ale najfajniejszy, najsympatyczniejszy i najbardziej fachowy pediatra jakiego widziałam i z jakim miałam do czynienia. Śmiało mogę powiedzieć ze go uwielbiam, mimo że mamy tam kawałek, musielismy pojechac taxowka bo moj maz panikarz bal sie autobusem, to i tak warto bo takiego podejscia do dziecka to chyba nikt nie ma. Poza tym jeśli chodzi o sprzęt, to jest wszystko typu usg, aparat do bad. słuchu u niemowląt, usg serduszka, główki, i bioderek, no co tylko chcesz. Serio polecam, nie wiem czy dobrze mi się wydaje chyba najbardziej ci chodzi o bezp. dziecka, zreszta jak kazdej mamie, ja, jako że rodziłam tam jako 1 z naszej trójki póki co :P to się bardzo bałam czy beda umieli sie zajac dzieckiem \"w razie czego\", ze nie bedzie profesjonalnego sprzetu itd. ale to wszytko jest, jest też nonatolog-pediatra-kardiolog w 1 ;) i dzielnie czuwa nad swoimi pacjentami. Ale co najważniejsze, musisz isc tam na wizytę konsultacyjna, koszt 100zł, akurat dziś babka się dowiadywała to jestem na bieżąco :) możesz juz teraz, jeśli np. chcesz żeby cię prowadził któryś z tamtych lek. :) ale najpóźniej 3 tygodnie przed rozwiązaniem. Wtedy zrobia ci tam badanka, oraz odbędziesz wizytke zapoznawczą po szpit., oddział, pokoje (bo nawet salami bym tego nie nazwała). No i tyle. Zgłaszasz się do porodu dopiero jak rozpocznie się akcja porodowa, chyba że coś się zacznie dziać to oczywiscie jesli jestes ich pacjentka to od razu tam lecisz, a jak nie to (mnie tak poinformowano w lipcu) wtedy do jakiegokolwiek szpit. Ciąża donoszona to wg nich ciąża od 36-37 tc tak również mnie poinformowano w lipcu. No i to tyle :) dużo babek w ciąży dziś właśnie było :) a ja jestem dzis happppy :D bo wlasnie wróciliśmy od naszego pediatry, zaszczepiliśmy sie, Kacpuś zasnął na ramieniu :D i wszystko juz wiem na temat tego mleka i nie tylko, a chłopa mam wielkiego że hoho, długaśny a drobniutki, 69cm i 5750g :D :D :D :D ooo i chyba humor mi wrócił bo elaborat jak zwykle wyszedł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po wizycie, zapłaciłam 60 dyszek. Bardzo lubię i szanuje tą lekarkę, naprawdę myśląca i godna zaufania kobieta. Dostaliśmy skierowanie na szczegółowe badania, choć oglądowo oceniła ją na zdrową. Ala waży 6300 i ma 72 cm . Mamy jeść dwa obiadki dziennie a deser mieszać z sinlaciem + jakieś tabletki na lepsze przyswajanie tłuszczy. Badania zrobię na początku listopada...mam nadzieję , że będzie ok i , jak to stwierdziła lek niski przyrost wagi to jeszcze pozostałości wcześniactwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mamuniu , fraszko - fajnie ,że już jesteście z nami :) marchewko - Ciebie tez miło słyszeć :) i oczywiście witam serdecznie nowe forumowiczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu głowa do góry :)) przyjdzie czas że Ala dogoni rówieśników, no co pewnie dba o linie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupiłam kombinzeonik, oczywiśćie na allegro i teraz mam stresa czy nie bedzie za wielki :( wzielam rozm. 74....ale wydaje sie byc duzy.... oczywiscie dopiero dzis pomyslalam że lepszy bylby 6-9 miesiecymoj maz jest ciezko ;) chory, wymaga opieki i wspolczucia, aha nie wiem czy mowilam ze to angina? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez poluje na allegro na kombinezon tez rozm.74 upatrzyłam sobie kilka z coccodrillo (mają b. dobre ciuchy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko - dobrze, że znów jesteś w dobrym nastroju. Myślę, że to trochę pocieszenie dla Destiny, że złe czasy też kiedys mijają. :) Mamuniu, Fraszko - witamy na powrót w ojczyźnie :) Mam nadzieję, że macie zdjęcia i napiszecie coś więcej. Spectro - to moje wspaniałe zdjęcie bez głowy. Tylko tyle mam. Aha, podłoga była prosta. :D http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d399183047266366.html Dziś Krzysiu mówił mi o misjonarzach. Stwierdził jednak, ze nie chciałby byc misjonarzem, bo nie mógłby sobie kupić mercedesa. Mały materialista ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka był czas, ze mój ojciec namiętnie takie zdjęcia robił :)) fajna sukienka po śłubie siostry też wrzucę zdjęcia jeszcze tylko dwa dni ......i ciach moje dzieciory śpią, mąż wróci po 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam kolejną prawie mamunię! Monia, czuj sie jak u siebie w domu ;-) Olkaa, owszem sukienka super, ale ta figura! Mhmmmm. Jest czego pozazdrościć :-) Mamuniu, witaj! Z Alusiem będzie wszystko dobrze, trzymamy kciuki :-) Destiny, nie martw się o laktację. Można ją przywrócić nawet po 2 - 3 miesiącach niekarmienia. Dbaj jedynie, aby co jakiś czas odciągać pokarm, regularnie, żeby nie doszło do zastojów albo tym bardziej zapalenia piersi. A propos tego mleka krowiego. Kamyk ma co jakiś czas krostki na buźce albo wysypkę w brwiach. Kombinowałam już ze wszystkim, na koniec postanowiłam sprawdzić, czy to może moja namiętność do nabiału nie wychodzi mu bokiem. Odstawiłam i obserwowałam. W międzyczasie byliśmy u lekarza, który powiedział, że takie alergie na jakiś składnik pokarmu sprawdza się następująco: przez dwa tygodnie nie jeść podejrzanych produktów i obserwować bobo. potem włączyć wszystko naraz i przez dwa tygodnie dogadzać sobie i obserwować dzidzię. Potem znów odstawić i obserwować. Potem znów dwa tygodnie jeść i obserwować. I w końcu trzecia seria_ nie jeść tego dwa tygodnie, potem wszystko podejrzane jeść bez oporów dwa tygodnie i obserwować. Dopiero po tych trzech cyklach można zaryzykować stwierdzenie, że bąbel ma alergię na jakiś składnik pokarmu. Nieźle... Trzy miesiące... A ja żyć nie mogłam bez ukochanej herbaty z mlekiem. Ale dumnie stwierdzam - pierwszą turę przetrwałam. Spectra, podziwiam, że ty zdołałaś tyle miesięcy. Ja nie przepadam za mięsem i wędlinami (zwłoki mogę jeść tylko rybie), uwielbiam nabiał i to jest podstawa mojego menu. A tu taka tortura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dziś pediatra powiedział że etykietkę alergika jest bardzo łatwo doczepić dziecku, tylko pozniej już gorzej z odklejeniem, a co za tym idzie, może ona spowodować kolejne ograniczenia. Więc lepiej to porządnie spr. 3 tury...hmmm....na pewno wyjdzie to co ma wyjść :) dobranoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widziałyście to: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=257047906#photo Ale bajer! Tylko czemu taki drogi? Destiny, kochana, wytrzymaj! To juz niedługo. Zrób coś miłego dla siebie, może kąpiel z bąbelkami, może duża porcja lodów z bitą śmietaną bez czekolady? ;-) Czasem przecież wystarczy mały drobiazg, żeby poczuć przypływ sił. Usiądź sobie wygodnie i przejrzyj wszystkie zdjęcia, jakie zrobiliście Natalce. Zobaczysz, że już po paru minutach poczujesz się wspaniale! A na pewno po kilku sekundach zaczniesz się uśmiechać :-D Wszystkim nam mamusiom kolkowych dzieci było ciężko. I do tej pory zdumiewa mnie to, ile człowiek jest w stanie zrobić i przetrwać dla tej kruszyny, która nawet jeszcze nie potrafi powiedzieć, że kocha cię tak mocno jak ty ją :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×