Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

...nooo i czekam na Wasze szczegółowe raporty o milusińskich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ja tu zasiadam z obiadem z myślą, że sobie poczytam....a tu figa z makiem :(....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A\'propos obiadu, Pyniu zgadnij, co moja mama dzisiaj serwuje???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agol - ja też mam pierogi :):):)...tyle że z kapustą i grzybami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja zapraszam na ruskie, tylko koniecznie weź boczuś :D Ale będę miała wyżerkę, uwielbiam....... mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe przebilam was ..... mam krokiety z kapusta i grzybami:) sama zrobilam pyniu- chcialabys tego slimaka??a nie boisz sie ze moze byc nafaszerowany olowiem?ja jednak wymienie znalazlam rachunek:) dzis alka przetrzymuje i nie bedzie spal ... no coz .... jest 16.00 a on ani mysli spac.... wczoraj tak zasnal a potem buszowal do 23.00:( juz wogole nie mamy z mezem dla siebie czasu:( dzis dalej gipsuje... a ja siedze sama z bakiem....pocieszam sie ze jak go wykapie na dobranocke to potem mam czas tylko dla siebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agol- ruskie robila tesciowa przedwczoraj:) jak dla mnie to za duzo tych pysznosci.... potem mam co zrzucac ..... bleee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc tak: Kacperek jest bardzo pogodny, po mamusi oczywiście :D :D :D :D ciągle się śmieje, gada, rechocze, kwiczy :D pięknie chwyta zabawkę obiema rączkami, i bawi się nią, przytula do niej, pięknie też trzyma gryzaczek, a że trafiłam fajny kształt (trójkąt z wypustkami) to wreszcie go gryzie i przynosi mu to choć trochę ulgi :D zaczął się śmiać na głos, zachęcony czyimś śmiechem śmieje się pełną piersią :D bardzo długo leży na brzusiu i trzyma wysoko uniesioną głowę, przewraca sie na boczki i na plecki i jest bardzo zdziwiony tym odkryciem, wysoko podnosi nóżki i próbuje łapać się za nie :D spacerów nadal nie lubi, troszkę popłakuje na nich i zasypia kołysany jazdą. Dziś pierwsza jazda w kombinezonku była, było mu cieplutko, i leżał sobie okutany tylko nosek był czerwony od tego zimna. No i dziś kolejna porcja marchewki z ziemniaczkiem na obiadek, i jadł całkiem chętnie, najpierw się krzywił a potem chciał jeszcze, znowu sie krzywił i znowu jadł dalej :) aż w końcu mamusia powiedziała stap bejbe :P i dokończyliśmy mleczkiem. Wrzucę potem foteczki, bo uwieczniłam tą chwilę :) no i to tyle z postępów Kacpusia :) jutro ma przyjechać dziadek i czekamy na niego, ciekawimy się czy zdziwi się na jego widok, przecież to już duży chłopak :D aha!! waży 6 kg i mierzy 70cm :) żartujemy z panem dr że będzie grał w NBA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jadł, to tak trzymał w buzi tą marchewkę i tak delikatnie mlaskał....trzymał w otwartej buzi...pożuł....i ustami robił takiego kaczorka, aż poł march. wyszło sobie na brodę :P no facet delektował sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewo - masz już wielkiego zucha :)....my na tego kaczorka mówimy tweetuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marchewo- slodziutki:) nic tylko go zjesc z ta papka heheh a jaki maczo w kamizelce:)moj tez lubi w takiej chodzic:) wlasnie bierze kapiel...za 50 min planuje go uspic....mam nadzieje ze bedzie spokoj do rana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączek śpi....tak bym chciała porobić NIC ....a tym czasem trzeba ogarnąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecie zasnelo w 5 min na naszym duzym lozku.. jak tylko go przenioslam do lozeczka rozdarl sie.... takim sposobem spedzilam 30 min siedzac na podlodze i trzymajac go za raczke... mam nadzieje ze nie przejdzie......od dluzeszgo czasu nie mialam wolnego wieczoru.. bo bak chodzil spac z nami...o 22.00 a nawet pozniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my po godzinnej kolce - zobaczymy co bedzie dalej.. jesli chodzi o glowkę Natalki..no wiec ona spi praktycznie tylko na brzuchu. Sama sobie glowe obraca - ale w wiekszosci ma na prawej stronie. I nie rusza ją z której strony łozeczka spi..Wiec w zasadzie moje obracanie jej glowy na lewo ogranicza sie na robieniu tego na przewijaku. Widzę poprawę - latwiej obraca na lewo - zostawia glowke po lewej stronie (na poczatku od razu wracala na prawo) - ale jednak widze, ze chetniej po prawej stronie ma glowe gdy np poloze ja na plecach. czy moge cos jeszcze zrobic? ze wzgledu na jej kolki - ona nie lezy sobie tak ot w lozeczku. Wiec nie moge jej tam nawet niczym zainteresowac.. wiecie do jakiego czasu takie obracanie chetniej w jedna strone jest dozwolone? zaczyna swiadomie sie usmiechac - przynajmniej mam takie wrazenie ;) i zaczyna sie przygladac swiatu z wieksza iskrą w oku ;) fajne są lampy na przyklad. i pozytywki grajace tez sa fajne. Ale np. karuzelka nad lozeczkiem jeszcze nie jest atrakcja. Kiedy dziecko zaczyna sie interesowac np. matą edukacyjną? mała waży 4500 - przybiera ladnie na wadze :) tak mi jej zal jak placze tak jak teraz plakala przez godzine...tak zaciska mocno piastki i bije nimi po mnie z bolu...i jak czlowiek ma pamietac o tym zeby jej dac witaminy, zeby glowe miala w dobra strone itd itp. oczywiscie spi teraz znowu z glowa na zla strone - ale po takich meczarniach ja nie mam sily ryzykowac, ze sie obudzi jak jej glowe obroce...Martwie sie tym troche - bo nie wiem do ktorego momentu mam czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny - z tego co nam mówiła rehabilitantka ważne jest aby nosząc dziecko na rękach układać je raz na lewej a raz na prawej ręce, to samo z ramionkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny, myślę, że nie ma sensu się zamartwiać. Dziecko to nie szwajcarski zegarek, żeby musiało być idealne. Najlepiej skonsultuj się z lekarzem, wypytaj, on z pewnością ci wszystko wyjaśni i uspokoi. Kamik też chętniej odwracał się na lewo, ale potem okazało się, że świat wokół niego jest taki ciekawy z każdej strony i przestało mu to robić różnicę. Pamiętam, jak się zaczął uśmiechać - też myślałam, że to za wcześnie na świadomy uśmiech, ale to było to. Uśmiech, tylko jeszcze do siebie, a nie do świata. UWAGA!!!!! KAMIŚ DZISIAJ ZACZĄŁ MÓWIĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Juhaaaaa!!!!!!! :-D :-D :-D :-D :-D :-D Chodzi mi oczywiście nie o jego babababamamadabałabama, tylko prawdziwe słowo: Światło!!!!! :-D :-D :-D :-D :-D :-D Zamigał do mamusi!!!!!! :-D :-D :-D :-D :-D :-D Od paru tygodni do niego migamy, na razie tylko kilka słów: mama, tata, kocham cię i światło (lub lampa). I dziś zapalam lampę w sypialni, a mamy tam ogromny kulisty klosz (jak wspominałam kiedyś kochamy Ikeę ;-)) i jednocześnie tak jak zawsze pokazuję migiem Kamciowi: teraz zapalamy lampę i jest światło. A on podniósł lekko swoją rączusię i poruszył paluszkami w tym samym geście!!!!!!!!!! :-D:-D :-D :-D :-D :-D :-D Kamcio oczywiście kocha tę lampę, codziennie wieczorem spędzamy dużo czasu na łóżku bawiąc się pod ta lampą, a on do niej woła, śpiewa i piszczy. Dzisiaj zamigał!!!!!!:-D :-D :-D :-D :-D :-D Na początku pomyślałam, że to przypadek, ale sprawdziłam kilka razy, zawołałam Tomka i nie ma wątpliwości - dzisiaj nasze dziecię przemówiło!!!!!:-D :-D :-D :-D :-D :-D Ale sie cieszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk miał już skończone dwa miesiące, jak zaczął leżeć na macie, ale dopiero jakiś czas później chętniej się bawił i mógł spędzać tam więcej czasu. Wcześniej więcej czasu leżał w leżaczku. A my dziś pozbyliśmy się rowerka, który sprzedaliśmy na allegro. Cholera, sprzedawanie uzależnia ;-) A jak pięknie opróżnia się pokój dla Kamyka z niepotrzebnych gratów. A ja tez miałam dziś pierogi na obiad, z pysznym sosem i surówką z kapusty pekińskiej. Mniam! A krokiety też były, bo mi zostały z poprzedniego obiadku :-) Chyba dziś was przebiłam hurtem ;-) Kamiś dziś piękni spałaszował sporą porcyjkę marchewki z ziemniaczkiem, a głośnym mruczeniem popędzał mnie, żeby łyżką szybciej machać ;-) Prawie wcale nie brudzi, nie wylatuje mu nic z buźki, bo wszystko wcina i mlaszcze. A za parę dni awansuje przy obiadkach, bo dorobi się swojego własnego pięknego krzesełka: http://www.allegro.pl/item265877831_krzeselko_do_karmienia_active_baby.html Mam nadzieję, że nam się uda nie przepłacić, ale ono jest śliczne i chcę tylko to. Ale podwieczorek był beeee, mimo iż do jabłuszka dodałam marchwi. Krzywił się i robił kwaśne minki, chyba przerzucę sie na banany, bo rodzimy owoc nie podchodzi. To po tacie, bo on też prawie ucieka na widok jabłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nula - gratuluję!!! a miałam cię ostatnio pytać o to miganie, ja do mojego migam: am am :) nie wiem czy sie tego nauczy bo nie zawsze zamigam, - jak mi się przypomni :P nie wiem jak jest kocham cie...znaczy w takim jez. mig. prawdziwym wiem, ale nie wiem jak dla dziecka?? a swiatło? bo Kacper również kocha lampę :D jak wszystkie dzieci chyba :P Destiny - gratuluję pierwszego uśmiechu!!!! :D oj pamiętam jeszcze to uczucie jak nasz się uśmiechnał, taka radość!! Kochana z tym obracaniem to nie jest tak że masz dokądś czas, wiesz, nie martw się tym!! Nie wiem czy pamiętasz, ale ja też to dosyć mocno przeżywałam, bo on tylko w prawo skubany!! ALe od 3 mies. zaczął już być naprawdę aktywny, i tyle rzeczy go intersuje, że sam obraca teraz tą główkę na wszystkie strony,lewo czy prawo teraz mu obojętne, a nawet teraz śpi z gł. na lewo. Też spi na brzusiu, i ja też mu tą główkę przekrecalam, tylko ze nie wiem czy mu nie wygodnie bylo czy co i tak sie obrocil na ta strone na ktora chcial, tak czy siak. Jak Natalka sie \"rozrusza\" że tak powiem to bedzie krecić główką na wszystkie strony, a będzie widziała i ciekawił ja bedzie przemiot/zabawka, TY :) i wtedy bedzie główka w tą str. w którą \"pomanipulujesz\" zabawką, sobą :), nam babka rehabil. mówiła że ważne żeby ta główka się nie \"zastała\" w jednym kierunku, to wystarczy jak np. będziesz ją kładła na łóżku swoim np. i siadała z tej str. w którą niechętnie się obraca, pokazywała zabawki etc.!! Nie martw się, to się wyrówna nawet nie zauważysz kiedy!! 🌻 🌻 🌻 Karuzelka tak rzeczywisćie, że aż zauważył te zabawki to zainteresowała mojego dopiero po 3 mies. więc myśle ze taka mata też jakoś w tym okresie, mój teraz kocha karuzelke!! ale mamusia popsuła :( i spręzyna pękła, i juz nie gra, i misie nie tańczą buuuuu 😭 tak haotycznie ci to napisałam, ale całą moją wiedze ktora wtedy nabylam chcialam ci napisac. A najlepiej, to jak masz fajnego ped. to go zagadaj, i bedziesz najspokojnijesza :) nikt tak nie uspokoi jak dobry lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie jest tak że masz dokądś czas\" - ucięło mi myśl - nie jest tak poniewaz jak teraz choć trochę jej rozruszasz tą drugą stronę to ona sama zacznie ja ćwiczyć jak się dziewczyna rozkręci :) uff tyle to . na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nula - gratuluje :) ...weszłam właśnie na stronkę bobomigów...ale już tam nie ma słownika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór:) Nulla gratulacje :) Destyni teoretycznie pisze się o macie że jest dobra od 6 miesiąca ale myslę, że spokojnie, możesz Natalke wcześniej na niej kłaść:) Pyniu Aluszka fajnie się rozwija, a pogodna to pewnie po mamuni jak i Kacperk Marchewki:) Mamuniu ale fajnie mieć dwulatka ja dziś własnie spedziłam z takim maluchem troche dnia - ekstra:) Dziś wogóle był fajny dzień przed południem pojechaliśmy na kregle (5+2 dzieci) i nawet jedną grę udało mi się wygrać, a Patryk głaskał nam kule na szczęście:) Natomiast popołudniu bylismy u Filipa - 2,5 roku i Oliwii (3 tyg.) było bardzo fajnie - najpierw wymiana prezentów a póxniej zabawa na dywanie:) Powrotna droga u mamy na rękach bo na drodze szklanka a tato miał bardzo sliskie buty a ponieważ mieszkamy blisko siebie to wybraliśmy się na nogach:) Patryk ukontentowany niecodziennym spacerem po kąpieli spokojnie zasnął:) Jutro wybieramy się na urodzinki mojego chrzesniaka (4 lata) i też pewnie bedzie impreza dywanowa:) Miłej nocy i kolorowych snów dla mamus i maluszków. Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Judytko za info! Idę spać - mała padła po 2 godzinach walki kolkowej... Nula gratulacje! :) Marchewko - odpisalam na mailika! a tak w ogole - Kacperek sliczny! KOLOROWYCH SNUFF 🌼 dla wszystkich mam i dzieciaczków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście, juz od dłuższego czasu przerabiają stronę bobomigów, ale widzę postępy, bo wczesniej nie otwierało się nic. :-( Marchewko, lampa/światło jest tak, że zaciśniętą pięść otwierasz i palce rozkładają się promieniście. Mam nadzieję, że zorientujesz się o co mi chodzi. Mama jest tak, jakby sie dwoma palcami salutowało, ale do policzka - podwójny salut ;-) Tata: tak samo dwa palce, ale raz do czoła nad nosem poziomo trzymając palce, a druga sylaba do brody, też poziomo. Kocham cię :-) - krzyżujesz ręce na sercu lub klatce piersiowej (czytałam o obu wersjach) Dom: otwarte dłonie stykaja się czubkami palców (daszek) Babcia: zacisniętą pięść unosi się do czubka brody dwa razy (dotyka się tą stroną od kciuka) Dziadek: gest, jakby podkręcało sie długiego wąsa Wujek: palcem wskazującym jednej ręki uderza się o wskazujacy drugiej (tak jak sie pokazuje skrobanie marchewki) Kupa: otwartą dłoń opuszczasz w dół, jakbyś trzymała na niej ciężkiego arbuza i robisz obrzydzona minę :-D Więcej grzechów nie pamiętam... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzuciłam parę fotek nowych - pozazdrościłam Marchewce i możecie pooglądać mojego syneczka przy pierwszej marchewce i ... w pełnej krasie :-D Dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×