Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nixe

BELGIA

Polecane posty

jak sie zyje w Belgii jak jest z pracą? czy tam zawsze pada? wybieram sie do Brux-moj narzeczony dostanie tam prace, a ja nie znam francuskiego-ucze sie od roku... doradzcie cos, opowiedzcie jak tam jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka BXL
Belgia to taki sam kraj europejski jak każdy inny. Kult euro jest bardzo ropowszechniomy. Na ulicach niesamowita mieszanka wielu narodowości. Niesmaczny chleb. Jedzenie pełne konserwantów i mało samczne. Dużo Polaków, a tym samym polskich sklepów. Kultura osobista mieszkańców pewnie mile cię zaskoczy. W BXL francuski to popularny język, ale poza granicami miastai w ważniejszych urzędach często słyszy się flamandzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciakawska goska
Mam pytanie-czy mozna legalnie pracowac w Belgi??? Ile srednio czasu potrzeba by tak podstawowo przysfoic jezyk francuski??? Piszcie czy łatwo sie go idzie nauczyc tam przebywajac??? Podniescie mnie na duchu!!!Proszę!!! dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lady_in_red21
bzdury. chleb jest tutaj bardzo smaczny, powiem wiecej, smaczniejszy niz w polsce. jedzenie smaczne, frtki, piwo, gofry i czekoladki ... to wszytko wymysly belgow. mozna dobrze zjesc za przystepna cene. ceny wedlin i miesa moga cie zaszokowac ale placisz za jakosc. mieszkancy sa bardzo uprzejmi, szczegolnie flamandczycy. jesli nie znasz fracuskiego lub flamandzkiego to nic nie szkodzi, szybko sie nauczysz a w kazdym miejscu dogadasz sie po angielsku. powtarzam, w kazdym. bardzo mily kraj. jestem tu na wakacjach i mysle o przeprowadzce na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkanka BXL
W Belgii nadal istnieje zakaz pracy dla Polaków. Ale... niedawno zostały opublikowane listy zawodów poszukiwanych i w tych profesjach zatrudniają legalnie (szukają głównie informatyków, elektroników, specjalistów z branży budowlanej - elektrycy, hydraulicy, a mawet ludzi do rozbiórki mięsa). Warunek to znajomość co najmniej jęz. francuskiego. Generalnie prawo nie sprzyja tu zatrudnianiu Polaków. Tak będzie jeszcze przynajmniej dp 2009r. To prawda, że wszędzie dogadzasz się po angielsku (a zwłaszcza z Flamakami, którzy są zwykle lepiej wyedukowani w tej materii). Ale np już w urzędach nic z tego. Kierwocy komunikacji miejskiej nie używają raczej jęz. obcych. Jedzenie na okres krótkich wakacji może komuś smakować, ale po dłuższym okresie (roku, dwóch, trzech) każdy ze zdziwniem odkrywa, że pomidor ma zapach i smak. Podobnie jest z chlebem, a zwłaszcza z wędlinami. Jedynie co rzeczywiscie można pochwalić to piwo, czekoladę i owoce egzotyczne, które są tu dostępne świeże i na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska goska
Poradzcie mi prosze czy sa gdzies w okolicy Liege jakieś kursy dla Polaków lub innych obcokrajowców by nauczyc sie choc podstaw francuskiego!No bo do szkoły sie nie zapisze nie umiejac sie dogadac po francusku!!!Napiszcie prosze bo mam zamiar sie tam przeprowadzic a nie wiem czy dam radę z jezykiem!!!!!Z góry MERCI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jedzenie inne niz w polsce mozna sie przestawic ale jak umie sie utrzymac troche polskiej kuchni angielski niemiecki franuski flamancki to jezyki jakie tu pomagaja w komunikacji w zaleznosci w jakiej czesci belgi sie mieszka mowi sie w innym jezyku ludzie zyczliwi otwarci uczciwi:) pozdrowienia z belgii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przykro mi bardzo.ale
to nieprawda, ze w kazdym miejscu mozesz odgadac si epo ang! mieszkalam w belgii przez 3 lata. wystarczy, ze pojedziesz na poludnie i nie dogadasz sie po ang!tam tylko francuski. w brukseli i polnocenj czesci owszem. kazdy zna ang. a podstawy francuskiego nie sa takie trudne do opanowania powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Belgia
jest fajna beldzy tez tylko polacy sa straszni tu kazdy wbija kazdemu siekiere w plecy nawet jesli jest mily -udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hare krishna
A jak tam Belgijki?ŁADNE-CZY PODOBNE DO NIEMEK?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grapakaaa
podobne do niemek- bvrzydkie i bez wyrazu...a Belgia hmm jestem w Antwerpii, znam niderlandzki podstawy francuskiego perfekt ang i od roku bez pracy, papierow nie chca mi wydac, pracowalam tylko w knajpie i do garow potrzebuja perfekt francuskiego, reszta kobiet sprzata u zydow albo belgow za marne stawki, czesto za grosze, rynek zamkniety - budowlanka dobrze stoi-mam studia i siedze. zreszta Belgia ma kryzys ekonomiczny masa marokanow i turasow gdzie belgowie placa ogromne podatki na ich socjale...taka prawda. Niestety opuszczam ten kraj i lece na wyspy praca juz czeka:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggggg444444444444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaati
mamy z męzem możliwośc stałego wyjazdu do Belgii. pracę mamy załatwiona, mieszkanie też. Trochę się boję, bo jedzie z nami nasze 2 letnie dziecko. Powiedzcie mi jak działa tamtejsza służba zdrowia i w jakim języku mozna się porozumie w okolicach Sint- Truiden??? Czy działaja tam jakies przedszkola lub szkoły w których może uczyc sie polskie dziecko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tym roku jadę do Belgii i ze względu na to, że jest tam teraz tylu uchodźców to zamówiłam sobie dowód z offshoreidcardscom!Wygląda super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet nie znając języka łatwo zarobisz 2.000€. Za mniej nikt tutaj nie pracuje, bo się nie opłaca. Łatwo znaleźć pracę a język podłapiesz w pół roku, rok. Belgowie są bardzo przychylni Polakom i mają o nas dobre zdanie. Są pomocni na każdym kroku. W sumie Belgia to dobry kraj na osiedlenie się. Życie jest tu tańsze niż w PL No i dużo łatwiej żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam. A najważniejsze jest to, ze pracy nie brakuje. Można sobie wybierać co wolisz i gromadzić kasę. Później wypad do PL i jazdaaaa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lethappiness
No właśnie - dajcie znać, co można sprawdzić sobie w Belgii i czy warto tam pojechać, ponieważ sprawdzam ofertę busów na stronie http://safe-bus.com.pl/przewozy-do-belgii/]http://safe-bus.com.pl/przewozy-do-belgii/ i chcielibyśmy pojechać ze znajomymi, tak po prostu, aby sobie pozwiedzać. Mam nadzieję, że cały wyjazd nam się uda i że będzie można zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×